Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İş değiştirmek istiyorum yardım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İş değiştirmek istiyorum yardım

Arkadaşlar ben şu anda Pennsylvania Reneisaance Faire diye bir yerde çalışıyorum. Fakat işten hiç memmun değilim. Burası çok ıssız bir yer ve hiç bir şey yok burada. Social Security Card a henüz başvuramadım çünkü hiç bir ulaşım aracı yok burada. Burada görevli olan bir adam sizi 10 gün içinde götüreceğim ofise dedi. SEVIS kaydının nasıl yapılacağını da bulamdım. İnternetten araştırdığımda kontrol ettiğimde sadece ödenmiş olarak gözüküyor. Buraya geleli 6 gün oldu. Ve bunu da halletmem lazım. İlk gün geldiğimizde bir kaç tane belge aldı ben yaparım bunları diye ama olmuş m udur bilmiyorum. Benim buradan bir an önce ayrılmam lazım. Yoksa kafayı yiyeceğim. Sabahtan akşama kadar çimleri biçtiriyorlar ve çok yorucu. Kaldığım ortam da çok beter. Tam bir köy hayatı. Ben abd yi görmeye geldim, böyle bir şey istemiyordum. Sponsorum GEC. Mail atmam gerekir mi işten ayrılıyorum diye. Burada Vietnamlı bir kız sakın sponsora mail atma dedi. Eğer böyle bir şey olursa vizemi düşürürler mi? Yoksa SSN yi bekleyip ilk paycehck imi de alınca buradan gideyim mi? Ben şehirde çalışmak istiyorum. Böyle kasaba gibi küçük bir yerde yapamam artık. Sanırım SSN kartım gelinceye kadar beklemeliyim. Böyle bir durumla karşılaşmış olanlar bana ulaşabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ALLEGORIC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben şu anda Pennsylvania Reneisaance Faire diye bir yerde çalışıyorum. Fakat işten hiç memmun değilim. Burası çok ıssız bir yer ve hiç bir şey yok burada. Social Security Card a henüz başvuramadım çünkü hiç bir ulaşım aracı yok burada. Burada görevli olan bir adam sizi 10 gün içinde götüreceğim ofise dedi. SEVIS kaydının nasıl yapılacağını da bulamdım. İnternetten araştırdığımda kontrol ettiğimde sadece ödenmiş olarak gözüküyor. Buraya geleli 6 gün oldu. Ve bunu da halletmem lazım. İlk gün geldiğimizde bir kaç tane belge aldı ben yaparım bunları diye ama olmuş m udur bilmiyorum. Benim buradan bir an önce ayrılmam lazım. Yoksa kafayı yiyeceğim. Sabahtan akşama kadar çimleri biçtiriyorlar ve çok yorucu. Kaldığım ortam da çok beter. Tam bir köy hayatı. Ben abd yi görmeye geldim, böyle bir şey istemiyordum. Sponsorum GEC. Mail atmam gerekir mi işten ayrılıyorum diye. Burada Vietnamlı bir kız sakın sponsora mail atma dedi. Eğer böyle bir şey olursa vizemi düşürürler mi? Yoksa SSN yi bekleyip ilk paycehck imi de alınca buradan gideyim mi? Ben şehirde çalışmak istiyorum. Böyle kasaba gibi küçük bir yerde yapamam artık. Sanırım SSN kartım gelinceye kadar beklemeliyim. Böyle bir durumla karşılaşmış olanlar bana ulaşabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

meraba öncelikle,
    hala ordamısın bilmiorum ama sanırım biz 4 kişi florida da ufak bi yerde aynı durumdayız. jacksonville gibi buyuk bi şehire yakınız ve ulaşım aracı olmadığı için gidemiyorz. aynı şekilde sosyal güvenlik almaya da gidemedik. üstelik daha da kötüsü bizim işveren kaçak çalıştırmak için uğraşıyor,bizi arabayla heryere götürebileceğini söylerken güvenlik almaya götürmüyor ihtiyacınz yok diyor. sponsoru aramadan yollara düşmek de riskli geliyor bana. oyuzden biz türkiyedki şirkete söyledk, o yeni iş bulacak inşallah.
    sen de öyle yap derim. kaçak çalıştırıyorsa o suçlu ve şirketin zaten değiştirmek zorunda işini.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

simdi arkadasim sen isini birakabilirsin tabiki ama eger ki sponsora soylemezsen ve isverenin seni sikayet ederse programdan atilirsin ve vizen iptal edilir.. ulkeden cikman gerekir. ya isverene guveneceksin asla sikayet etmez diceksin ya da sponsorunu ikna edeceksen baska ise gecmek icin yoksa orda calisman gerekecek yaz boyunca.. ya da baslarim iptal etsinler programi donerim der donersin ulkene..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar durumunuza üzüldüm ben 2012 için araştırma yapıyorum sizin şirketler neler ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sponsorunu bildirme yoksa vizen iptal olur zanneetmeki sadece senın durumun aynı birçok kişi ıssız yerlerde çalışıyor yok ben yapamam kesın bırakacam diyorsan ssnyi bekle çünkü başka yerlerde işe başvurursan ssn ister işyerlerin çoğu
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı daydreamer913 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meraba öncelikle,
    hala ordamısın bilmiorum ama sanırım biz 4 kişi florida da ufak bi yerde aynı durumdayız. jacksonville gibi buyuk bi şehire yakınız ve ulaşım aracı olmadığı için gidemiyorz. aynı şekilde sosyal güvenlik almaya da gidemedik. üstelik daha da kötüsü bizim işveren kaçak çalıştırmak için uğraşıyor,bizi arabayla heryere götürebileceğini söylerken güvenlik almaya götürmüyor ihtiyacınz yok diyor. sponsoru aramadan yollara düşmek de riskli geliyor bana. oyuzden biz türkiyedki şirkete söyledk, o yeni iş bulacak inşallah.
    sen de öyle yap derim. kaçak çalıştırıyorsa o suçlu ve şirketin zaten değiştirmek zorunda işini.
    buyuk bi sorun olmaz ssniz çalışmak işin güzelse hiç itraz etme hem ssniz ççalışınca maaşınızdan vergide kesilmez 4 kişiymişiniz herkez 300 dolar verse bi araba alırsınız istediğiniz yere gidersiniz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de ıssız bı yerdeydım konakladıgım ev sehır dısında ormanın ıcındeydı sadece takılabılecegım cınlı ve tayvanlı ogrencıler vardı evde ve ulasım cok problemdı.evsahıbı cımrı alman yaslı kadın haftada 1 alısverıse arabasıyla goturuyordu ona bıle laf osyluyordu cok cımrıydı .wal mart a gıdıp bı bısıklet aldım 90 usd ye. 3 mıl yakındakı kasabaya gıdıp gelıyodum cnm skıldıgında ve ıse de 4 mıl gıdıyordum toplam 8 mıl hergun gunluk12 km bısıkletle gıtmısım haberım yok ınanması zor gelıyor sımdı .cunku gunu geldı gece calıstım gece 12 de cıktım ısten karanlık ve ormanlık bır bolgeydı.ulasım konusunda bısıklet almanı onerırım 3 ayın sonunda da goturup verırsın al bı tane kalıtelısınden ya da yarıs bıke al.ulasım sorununu anca boyle cozersın.ben bır de sanslıydım orda tanıstıgım bır Turk teyze vardı yalnız yasıyordu ve arabasyla hep yardım ettı heryere goturdu saolsun.bazen gece 24 de ısten cıktıgımda bısıkletle gıdılmıyordu cok karanlıktı bılmedgınız bır cografya ormanlık geyık tavsan ayı daha bılmedgınız yabanı hayvanlar var heryerde de ev olmadıgı ıcın ısıklandırma her yerde yok o yuzden gece 4 mıl surup bısıkletle eve gelmek her baba yıgıdın harcı degıldı sımdı dusundugumde cok cılgınca seyler yapmısım saolsun bazen o Turk teyze yardım ettı eve bıraktı benı.

hergun evden ıse bısıklet surdugum mesafe
    http://maps.google.com/maps?saddr=21...sz=14&t=h&z=14

A-ev
    B-İs yerı
    bak nasıl ormanlık bır yer gece korkutucu oluyordu ama kulaklıgımı takıp bısıkleteatladım mı 6 km yı 30 dk da alıyodum yıne ıyı cunku yol duz degıldı tepe de cıkıyodum.vay be ne maceralıydı gece karanlıkta gelmek anlatamam geyıklerle karsılasmak adrenalın pedallara yuklenmek.kısa dınlenmeler yapmak.fear.bı ara baktım karanlıkta gelıyorum bı jeep ustume dogru gelıp duduge basmaya basladı korktum once sonra dedım nvar a.. dur bakalım n ıstıyo deyıp sagda durdum.jeep yanastı adamın bırı pencereden kafayı uzattı baktı bana ohh sorry senı arkdsım sanmıstım dedı ben de ıts ok deyıp gıttım sonra ama ınsan korkmuyo degıl gece 12 de
    Konu sucre tarafından (20-06-2011 Saat 10:59 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sponsorunu bildirme yoksa vizen iptal olur zanneetmeki sadece senın durumun aynı birçok kişi ıssız yerlerde çalışıyor yok ben yapamam kesın bırakacam diyorsan ssnyi bekle çünkü başka yerlerde işe başvurursan ssn ister işyerlerin çoğu
    eger ki isveren izin vermeden ayrilirsa ve isveren sponsora ayrildigini bildirirse programi iptal edilir daha once yasandi.. ya isverenden izin alip ayrilacak ki bu durumda isverenin iki yuzluluk yapmaycagina yani sponsora haber vermeyecegine guvenmesi lazim, ya da sponsorun iznini alip ayrilacak..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba bizde su an florida fort walton da iki kişiyiz.. daha yeni geldik ama hersey ters gidio.. siz de floridadasınız sanırım, biz mc donalds ta calıscaz siz??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

valla ben de ayrılsam mı diye düşünüyorum çünkü bu fabrikada amerikalı yok. Durumumu CCI'a uygun bir dille bildirdim. Onay verirseler işverenime de söyleyip evden ayrılacağım. Depozito onlara kalsın. New York'a gideceğim. Ben buraya insan görmeye geldim. Amerikalı görmeye geldim. Ama etrafımda Türk ve Müslümanlar ile Suriyeli, Bosnalı, Morokkolular var. Yani dil adına hiçbir şey anlamadım programdan şu ana dek. Social Security'e de başvurdum. 2 Hafta içinde çıksın da CCI'dan onay alıp New York'a arkadaşımın yanına geçeceğim. Yani planim oyle.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben de ayrılsam mı diye düşünüyorum çünkü bu fabrikada amerikalı yok. Durumumu CCI'a uygun bir dille bildirdim. Onay verirseler işverenime de söyleyip evden ayrılacağım. Depozito onlara kalsın. New York'a gideceğim. Ben buraya insan görmeye geldim. Amerikalı görmeye geldim. Ama etrafımda Türk ve Müslümanlar ile Suriyeli, Bosnalı, Morokkolular var. Yani dil adına hiçbir şey anlamadım programdan şu ana dek. Social Security'e de başvurdum. 2 Hafta içinde çıksın da CCI'dan onay alıp New York'a arkadaşımın yanına geçeceğim. Yani planim oyle.
    işverenle anlaşırsan sponsora gerek yok sponsorla konuştuğunda eğer işte çok büyük bi sorun yoksa kalmanda ısrar ederler yada patronunla hallet derler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işverenle anlaşırsan sponsora gerek yok sponsorla konuştuğunda eğer işte çok büyük bi sorun yoksa kalmanda ısrar ederler yada patronunla hallet derler
    Eyvallah bro. Cok makbule gecti. Ben bi human resourcela konusucam yarin. Derdimi anlaticam. Onlar onay verince tamamdir diyorsan ben Temmuz 10 gibi New York'a gecerim. SSN de cikmis olacak zaten o vakte kadar. Tesekkurler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya aslinda iyi para kazanamadim diye uzuluyodum haftanin 3 gunu off gecirmek ama hep lobby de calisiyodum yaptigim is sadece masalarin uzerini temizlekti ve gun boyunca birlikte calistigimiz liseli amerikalilar ile kafadan hafif kirik olanlarla ve musterilerle konusma imkanim oluyordu baya da dil gelistirdim cok kotuydu ingilizcem/bak simdi hazirlik okumama ragmen gecemedigim basarisiz oldugum hazirlik sinavini da gectim aslinda dil konusunda cok iyi bir yaz gecirmisim haberim yok simdi sizlerin yazilarini okuyunca anladim.
    Konu sucre tarafından (24-06-2011 Saat 03:38 AM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

karddesim gozumden kacmis sevis kaydini sponsor firmanin internet sitesinden yapacaksin.. orada wat icin sevis kaydi gibi birseyler yazar..oradan yapman gerekiyor gec olmadan hallet bu isi..sevis kaydi amerika giris yaptigini belirttigin bir form doldurularak yapiliyor kisaca..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkaşlar ben işimden ayrıldım. Sosyal Güvenlik Numarasını beklemedim. İş verenimle konuştum. Olumlum karşıladılar. Çok iyi inanlar, ama benim işim çok yorucuydu ve beni geliştirmekten uzaktı. O yüzden ayrıldım oradan. İlk önce Philadelphia'ya gittim. Sonra New York'a gittim, belki orada bir iş bulabilirim diye. Ama yapamadım. Çok büyük bir şehir ve her şey inanılmaz pahalı. Vergiler çok yüksek. Bir su bile 3-5$ arasında değişiyor. O günleri unutamam, sokakta tek tek iş aradım. Tam bir rezillik! Sonra internetten aradım taradım. Ohio'da Toledo diye bir şehre gitmeye karar verdim. Nasıl bu kararı verdim, neye göre böyle bir şey yaptım hiç bilmiyorum..

Buraya gelince de 2-3 gün aradım durdum yine herhangi bir iş, kalacak yer. Önce kalacak yer bulurum sonra iş bulurum daha kolay olur diye düşündüm. Önce SSN'yi almma gerekeceğinden sabit bir adres bulmalıydım. Ama yok, internetten kime mail attıysam geri dönmedi, dönenler de saçma saçma şeyler söyledi. Sonra artık o kdar canıma tak etti ki, kaldığım otelden ayrıldım ve valizimi aldım elime. Bir yandan güneş, bir yandan ağır bir valiz. Şehrin batı trafına gittim. Hani filmlerde gördüğümüz gibi sıra sıra evlerin olduğu bölgeye doğru. Camında, kapısında For Rent yazan olan her kapıyı çaldım. Bana sadece bir oda yeterdi zaten. Sonra bilmiyorum nerelere kadar gitmişsem, artık taktimin kalmadığı bir zamana, Allah bana yardım etti. Bir polis arabası yanımda durdu ve burada ne arıyorsun. Burası hiç güvenli bir yer değil dedi. Sonra ben de başımdan geçnleri baştan sona kadar her şeyiyle anlattım. Sonra atla rabaya dedi. Beni polis istasyonuna götürdü. O an her şeyin bittiğini düşündüm. Hatta en azından eve döneceğim falan diyordum kendi kendime. Orada beklemeye başladım. Sonra o polis memuru benim sponsoruma ulaştı. Beni güzel bir otele götürdü ve burada güvende olursun dedi. Bu gece burada kalmalısın dedi. Sonra hemen odamın telefonu çaldı. Arayan Tennesse'den sponsorumdu. hemen size yardım edeceğiz dediler. Yarın size ulaşacağız dediler.Şu an orada güvendesiniz falan dediler. Bana iş bulaacklar tekrar. Şu an içim çok rahat. En kötü ihtimalle yine o polis istasyonuna gideceğim... Şu an durumlar böyle. Mesaj atan her arkadaşa teşekkür ederim. Bu olaylar olurken siteye giremedim. Gelişmlerden sizi haberdar edeceğim. Teşekkürler tekrar..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim nasil bir cesaret sendeki kafana gore sehir sehir geziyorsun is yok ev yok neyse hayirlisi olsun insallah eger ki sponsordan olumlu birsey cikmazsa bana ulas mutlaka profilimden mail adresimi alabilirsin msn den ya da e amil yoluyla ulas. mesaj sayin ozel mesaj icin yeterli degil, hayirli olur insallah

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)