Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: pişmiş tavuğun başına gelmeyen vize görüşmesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart pişmiş tavuğun başına gelmeyen vize görüşmesi

arkadaşlar bu olay bi arkadaşımın başına geldi eksiksiz anlatayım

onun ağzından anlatmak daha kolay olur diye öyle yazacağım şaşırmayın

vize randevum 8.15teydi yarım saat önce konsoloslukta oldum arkadaşla buluşup öle girecektik. kapıya geldiğimde aradım baktım bi gariplik var yaşlı yaşlı teyzeler duruyo hep neyse nerdesin dedim kapının önündeyim bende kapının önündeyim dedim e o zaman el kaldır dedim kaldırıyorum dedi baktım yok yanlış kapıya gitmişim nese gittim aşağı doğru buluştuk arkadaşla pasaportları verdik. girdik içeri dayı tarıyo beni sürekli ötüyorum cep telefonunu anahtarı çıkardım ötüyorum kemeri çıkardım ötüyorum dedim artık dayanamadım dayı yemin ederim bişey yok daha ne yapayım dedim dur ben seni bi arayım dedi şöle bi baktı bu ne dedi sigara kutusunu gösterdim dayı bana ne dese beğenirsiniz ben sana bütün metalleri çıkar demedimmi :S o anki durumumu anlatamam ama hakikaten sigara kutusunu çıkarınca ötmedim nese devam ettim belgelerimi bankodaki kadına teslim edeceğim şöle bi baktı bana bana düz dön bak dedi sonra öbür adam bak dedi sonra kadın adam kadın derken ben bi ambole oldum :S dediler kulakların gözükmüyo içimiz rahat etsin senb idaha resim çektir haydaaa dedim koştur koştur resim çektirdim tekrar gittim içeri girdim xray cihazına telefonumla birlikte sigara paketinide koydurdular sigara paketi dışarı çıkarken gülmemek için kendimi zzor tuttum. neyse geçtim içeri. bekliyorum parmak izi sıram geldi sol 4 parmağımı koydum sanırım biraz çapraz koymuşum olmadı kadın sinirlendi biraz sonr sağ elimi koydum serçe parmağım hafif ayrık olduğu için gene olmadı kadın iyice sinirlendi. sonra baş parmaklar dedi bi an unuttum nasıl olcak dedim dayanamadı artık resimde nasılsa öyle dedi neyse buda böle bitti geçtim konsolos sıramı bekliyorum çekik gözlü bayana düştüm asıl vahamet bu kadar saçma sapan olaydan sonra burada oluştu. ben bilkent üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim kopu 1.5 senede verdiğim için şubatta bölüme geçtim. ama kopu vermiş birisiyim ingilicem çok iyi o yüzden. kopu geçti belgen var elimde. kadınla gayet düzgün konuştum eğlenceli bi muhabbetti transkriptin nerde dedi açıkladım bn yeni bölüme geçtim o yüzden yok dedim sonra pasaportu uzattı bana ben aha reddi yedim dedim panikle bi kaç şey daha söyledim sonra red yemediğim öğrendim benden transkript istedi dönem sonu notların gelsin tekrar bakalım dedi tekrar görüşmeye gitmeyecekmişim onlar kontrol edip durumu bildircekmiş. inanılmaz şansız bi gündü bnm için. çok dahga komedi durum var bilkent hazırlıktaki arkadaşımla beraber gittik aynı gün aynı kadından zorlanmadan aldı vizesini hemde daha kopu geçip geçemeyeceği belli değil. ben kopu geçtim onada bastıra bastıra söyledim illa not dedi. bu güne kadar duyduğum bilkentlileri 2 yıllıkları dahi hiç zorlamadıklarıydı. en çok yandığım belirsizlik ve uçak bileti işi gecikecek.

işte arkadaşımın başına gelenler bunlar

not: admin arkadaşada söylemiştim ekranın sağındaki academix reklamını kapatamıyomuşuz o çok rahatsızz ediyor. yazıların üstüne gelmesini nasıl engelleyeceğimi anlayamadım çözünürlüğü 1024*768 yapmamı söyledi. yaptım ama bi değişikli yok değişik çözünürlüklerde denedim ama hep yazıların üstüne geliyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Reklam sorunu için : Firefox kullan ad-block plus eklentisi yükle.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

kopu nedir?açılımı ne daha doğrusu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aslında kopu değil ben türkçe olarak yazdım kop yani u harfini ek olarak kullandım sanırım orjinali cope. bu sınav en zor üniversite hazırlık geçme sınavlarından biridir çok zor bi eğitimden sonra 7 saatlik bir sınavla alınabiliyor. ankara konsolosluğunda bilkent üniversitesi öğrencilerine kolaylıkla vize verirler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cope hayatımda girdigim en igrenç sınaw =) bu arada arkadaşının başına gelen cidden pişmiş tavugun başına gelmez yaaaa ama vizeyi verirler gibi duruo en kötüsü ucak bileti olcak arkadaşın için biraz pahalıya gelcek geçmiş olsun =)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet öyle oldu maalesef ona kötü olduğu kadar bizede oldu uçak bileti rezervasyonumuz cuma günü doluyo

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Sheckhin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reklam sorunu için : Firefox kullan ad-block plus eklentisi yükle.
    eyw çok işime yaradı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vallahi haklısın kardeşim..Böylesi de pes artık..Bende vize görüşmesine giderken sabah pasaportumu evde unutmuştum..Kabataştan geri döndüm..Oluyo böyle talihsizlikler.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya arkadaslar her sınavın oldugu gibi cope un da dershanelerde hazırlık kursları var. benimde acountunu kullandıgım arkadasım cope u gecti. ama ben onun pek ingilizce bildiginden emin degilim.. kesinlikle speaking ve listeningde sorunları var.. bazı arkadaslar cope un cok zor bir sınav oldugunu soylemis aslında oyle deil ) biraz calistikca gecilebilir bir sınav..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben anlamam cope arkadaşlar konu ona dönmüş bu anlattığım durum arkadaşın olayı kopla bi ilgisi yok bende bilkentte okumuyorm zaten

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşım Maalesef Pasaportunu eline verdilerse o RED yemişsin anlamına geliyor..Notların açıklandıktan sonra tekrar işleme alınacak tekrar değerlendirecekler..Ama dediğim gibi aynısı benim arkadaşımada oldu.RED yiyorsun direk..Daha sonra tekrardan başvuracaksın kolay gelsin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şansını tekrar denemende fayda var

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşımın da başına aynı şey geldi, yeni transrktiptini yolla notlar yükseldiyse vizeni vericez demişler, korkulcak bişey yok yani..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)