Work and Travel 2025
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: xbox calisir mi tr de?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart xbox calisir mi tr de?

arkadaslar abd de ps gibi bir oyun sistemi var xbox. biliyosunuzdur.. acaba bu oyun sistemini alsak tr de calistirabilirmiyiz?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Gecen ben de araştırmıştım buraya da yazayım.ben de çok merak ediyorum.
    Bestbuy da fiyatları
    XBox

1.2009 haziran ına kadar yeterince para biriktirebiliyorum hd tv miz var hangi x box tercih etmeliyim?(fiyatı ve kendisi en iyi olan)
    2.nerden bulabilirim?(garantili ve en ucuz mümkünse)
    3.orjinal oyun da almak istiyorum onları nerden ucuza bulabilirim yurt içi veya yurt dışı önemli deil
    4.3k dan çok korkuyorum bunu en aza indirmek için hangi makineyi tercih etmeliyim ve başka ne yapılabilir?
    5.korsan oyun da çalıştırmak istiyorum onun için ne yapabilirim
    6.multiplayer oynamak için 1 yıllık ne kadar ödemek gerekli ve bu üyelik nasıl yapılır?
    7.eğer makine fw li ise ama liveden orjinal oyun üzerinden multiplayer oynarsam banlanır mıyım
    8.xbox live de neler yapılabilr
    9.diyelim ki ps3 korsan oyun çalıştırmaya başladı xxbox 360 mı ps3 mü
    10.internete bağlanma,grafik,işlemci olarak hangisi üstün
    11.özel oyun olarak düşündüğümüzde hangisi daha iyi(ps3?xbox360?)
    12.xbox da kalvye veya mouse çalışır mı dier aksesuarlar neler
    13.son olarak ben alacaım konsolu beni en az 2,5 yıl götürmesini isterim, x box mı bunu daha iyi yapar ps3 mü?
    14oyun update i patch i nasıl oluyor nası bulunabilr
    15film izleyebilr miyim divx ya da dvd formatında
    16 blu ray li xbox var mı blu ray ps3 e çok büyük bir avantaj sağlar mı
    17 kopya oyun xbox a ne kadar zarar verir

CEVAPLAR

1-eger gerçekten düzgün para toplarım diyorsan sana tek tavsiyem xbox 360 elite al , hem en son çıkanı hemde hdtv de oynuyabilirsin
    2-türkiye'de garantili xbox bulamazsın gerçi türkiyede xbox zor bulursun ama sana tavsiyem eminönündeki elektronikçilere sor oralarda wardır
    3-bazı forumlar war xbox la ilgili oralarda orjinal oyun satıyor insanlar ucuza kargoyla yolluyorlar,en ucuz o şekilde bulabilrisin onun dışında ucuz orjinal oyun bulma şansın yok
    4-tabiikide birinci sorunun yanıtı gibi xbox 360 elite almalısın bu falcon board lu yani 3k ya karşı revizyondan geçmiş anakart barındırıyor , ama sen çok tırsıyom dersen intercooler fanlar war onlardan alabilirsin cüzi bi fiyatı war 30 ytl gibi takarsın için rahat oyna 3k görmeden
    5-korsan oyun için sürücüye firmware attırmalısın , bunu xbox satan yerler,elektronikçiler kısaca bilen kişiler hatta sen bile yapabilirsin ama tehlikeli yakabilirsin,bilen birine attır...ama firmware attırdıktan sonra xboxlive denen mucizevi şeyden ban yeme olasılıgın %99 yani multi oyun oynayamazsın firmware attırıp korsan oynarsan
    6-dedigim gibi xboxlive denen mucizevi şeyin 2 türlü üyeligi war biri gümüş biri gold ... sen multi oynamak istiyormuşsun bu yüzden gold üyelik alıcaksın 12 aylıklar 70 ytl filandı sanırım dahada pahalı olabilir
    7-evet bu bi kaçış yöntemi değil
    8-yeni çıkan oyun demolarını indirebilirsin,tema,resim,trailer(oyun videosu) indirebilirsin,arkadaşlarınla sesli konuşabilirsin,multi oyun oynyabilirsin(gold üyelik ile) vs.
    9-tabiikide xbox360 çünkü oyun hazinesi daha fazla . neden diye sorucak olursan xbox 360 ı koskoca oyun devi microsoft yapıyor ps3 ise sony yapıyor.. gerisini düşünebilirsin ama şöle bişey de denebilir ps3 normal tvde oynarken ve xbox 360 normal tvde oynarken xbox360 daha iii görntü kalitesi verir,aynı zamanda ikisininde hd tv de oynarken yine xbox360 öndedir,ayrıca ps3 e göre cebinde 300-400 ytl fazladan kalır ve bu parayla bir sürü oyun alırsın + xboxlive gold üyelik alırsın
    10-bütün xboxlar bu konuda aynı dedigim gibi elite al bütün istediklerin onda war grafik işlemci diye sorucak olursan falcon board lu olmasına dikkat et yeterli , internete baglanmaya gelince o senin modemine baglı
    11-aslında bir farkı yok yeni bir oyun çıkarken hem ps3 hemde xbox360 a cıkıyor aynı gün ama dedigim gibi birini microsoft birini sony üretiyor, kararı sen ver
    12-klavyesi war evet ama joystickle tümleşik klavyeleri war ayrı satılıyor,aksesuarlara gelince birçok aksesuarı war örnegin guitar hero 3 için gitar aksesuarı war bildigin gitar calarak oynuosun oyunu.
    13-bu konuda ps3 taraftarıyım çünkü xbox360 3k ya karşı tam bi koruma geliştirmedigi için risk war fakat sen makinama iyi bakıcam dersen xbox 360 seni ps3 ten daha fazla götürür sana baglı kötü bakarsan 1 ay da da 3k yersin iii bakarsan hiç 3k yemessin
    14-live a baglanınca direk yükleyebiliyorsun olmadı bilgisayrdan bi cd ye çekip xbox a tak o kendi yüklüyor
    15-evet xbox ın yeni updatelerinde gelen yeniliklerden biri de bu
    16-blu-rayli xbox 360 yok daha ama 2009 yazına kadar olabilir diye tahmin ediyorum çünkü microsoft bunun adımlarını attı yapıyorlar,ama bluray cok sakat bir iş diyelimki multiden sıkıldın ve sadece single oynamak istiyorum diceksin,o yüzden sürekli orjinal oyun almıcam korsan oyun içn fw attırcam dersen bluray sürücüye fw atamazsın,daha yeni yeni çıkıyor ps3 için kopya oyun yazılımları ama cok hataları war makinandan olabilirsin, sen normal sürücülü bi xbox al bluray e filan hiç gerek yok bence
    17-bir zararı yok dedigim gibi fw attırdıktan sonra live a giremezsin sadece , onun dışında makinaya hiç bi zararı yok (live a girmemek de makinaya deil sana zarar )
    Konu watken tarafından (12-05-2009 Saat 09:06 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi aklimdaki butun sorular ve cevaplari ..super de bu sorulari kime sordun ki kardes.?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı demmah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi aklimdaki butun sorular ve cevaplari ..super de bu sorulari kime sordun ki kardes.?
    ben sormadım nette araştırırken biri sormuştu ona yazılan cevaplar bunlar..Şimdi hatırlamıyorum ama hangi siteydi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

watken sağolasın. benm de kafamda soru işaretleri vardı xboxla ilgili, hepsine yanıt buldum sayende. ama yine de ps3 alıcam ben

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki şu ntsc - pal olayını ne yapıcaz. iki ülkeninde farklı biliyorsunuz. Amerikada Türk televizyon sistemine uygun (Yani PAL) Xbox 360 bulabilecekmiyiz? benim en çok merak ettiğim konu bu...
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben wii alıcam 250 dolara.çalışır heralde _?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

wii çok kullanışlı bişey değilmiş gibi geliyo bana ama, xbox360'ı bi tanıdıgımız almanyadan getirmişti kullanıyor. hatta bende oynamıştım guitar pro ve çok guzel. yani sorunsuz çalışıodu ama ekstra bi parça herangi bir converter kullanıyormu bilmiyorum onu.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

xbox ın en büyük avantajı bence multiplayer yapabiliyosunuz başkalarıyla.ama bu da tabi xbox un o ülkede rağbet görmesine bağlı. yani sadece bi kaç kişide varsa multiplayer olayı zor tabi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

xbox la multiplayer olayını internet uzerinden yapıyorsun sanırım. buda demek oluyo ki yasadıgın ulkede ragbet görmuyosa bile baska ulkelerden insanlarla oynayabilirsin.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wii çok kullanışlı bişey değilmiş gibi geliyo bana ama, xbox360'ı bi tanıdıgımız almanyadan getirmişti kullanıyor. hatta bende oynamıştım guitar pro ve çok guzel. yani sorunsuz çalışıodu ama ekstra bi parça herangi bir converter kullanıyormu bilmiyorum onu.
    Eğer almanyadan getirttiyse sorunsuz çalışması normal çünkü almanyada ve bütün avrupada türkiyedeki gibi PAL sistemi kullanılıyor asıl sorun amerika ile burası arasında ne olacak ne bitecek :

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    xbox la multiplayer olayını internet uzerinden yapıyorsun sanırım. buda demek oluyo ki yasadıgın ulkede ragbet görmuyosa bile baska ulkelerden insanlarla oynayabilirsin.

o zaman daha manyak olur ya..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

google'a xbox 3k yazın da görün. xbox alınmaz.
    ps3 kırılamadı hâlâ. Oyüzden o da alınmaz.
    wii kablosuz falan oynatıyor, eğlenceli gözüküyor ama mario kalitesinde bir oyunu kaç ay oynayabilirsin ki?

PC en iyisi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sadece bir habere bakipta sistemi kotulemekte yanlis olur heralde ya. sonucta abd de neredeyse ps kadar belki daha fazla ragbet goren bi oyun sistemi..
    if you`re good at something , never do it for free.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    google'a xbox 3k yazın da görün. xbox alınmaz.
    ps3 kırılamadı hâlâ. Oyüzden o da alınmaz.
    wii kablosuz falan oynatıyor, eğlenceli gözüküyor ama mario kalitesinde bir oyunu kaç ay oynayabilirsin ki?

PC en iyisi
    wii ' i oynarsın çünkü güncel oyunlardan sıkılmış biriysen,yanı çocuklugundan beri oyunlarla iç içeysen...

geçen hayatımda ilk kez arkadaşımın xbox ını kullandım.inan ki sıkıldım.bıraktım attım elimden. oyun beni çok sıkıyor artık. wii nin olayı oyun değil zaten.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı demmah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece bir habere bakipta sistemi kotulemekte yanlis olur heralde ya. sonucta abd de neredeyse ps kadar belki daha fazla ragbet goren bi oyun sistemi..
    Sadece bir haber değil yahu. Herkes 3k hatasından bahsediyor işte. Hatta bozulacağını dair garanti verenler bile var.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o zaman 3k almayiz. tek cesit mi xbox ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

3k hatanın adı zaten. grafik işlemci veya merkez işlemci kolayca yanıyor.
    Soğutma modu falan yapıyorlar alete. İçini açıp modifiye ediyolar.
    http://konsolturk.com/urunler.php

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3k hatanın adı zaten. grafik işlemci veya merkez işlemci kolayca yanıyor.
    Soğutma modu falan yapıyorlar alete. İçini açıp modifiye ediyolar.
    http://konsolturk.com/urunler.php
    ya tamam ben zaten biliyodum ne demek oldugunu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

En son üretilen Xboxlarda daha az ısınan, yeni bir anakart mimarisi kullanılıyor (65nm sanırım). Bu anakart revizyondan geçtiği için 3 kırmızı problemi vermesi olasılığı eski modellere göre çok daha az. Bu arada Xboxın birkaç modeli var: Arcade, Pro ve Elite. Bu modeller arasındaki en büyük farklar harddisk kapasiteleri diye biliyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

var mı alan xbox ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben aldım kardeşim geçen yaz. Ben sadece xbox değil Rock Band 2de almıştım Amerikadan. Yani Amerikadan buraya Xbox 360 Elite + Bide kocaman bando getirdim Polisler çantamın içini açtığında şaşırmıştı

NTSC Uyumlu bir televizyonda oynamanız gerekiyor ki şu anda ki yeni nesil televizyonlar PAL ve NTSC sistemlerini destekliyor benim demek istediğim eski televizyonlar ama eski televizyonlardada xbox oynamayı planlıyorsanız bence hiç almayın!!!! Zirâ Mario oynamaktan farksız

Alacaksanız elite alın. Soğutma sistemleri iyi. Ben 1 senedir kullanıyorum 3K problemim olmadı!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks