Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 143 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ciee 'nin mülakatında çıkan sorular

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Ciee 'nin mülakatında çıkan sorular

Ciee nin mülakatına giren arkadaşlar başlık altında toplanabilir bilgi alışverişinde bulunabilirmiyiz?şirketin bize gönderdiği sorularımı sormuşlar?farklı sorular vaarmıydı?

Yönetici notu:Konu içerisinde yapılan yorumlardan alınan soruları ilk mesaja eklliyorum.Değişik soru çıkarsa eklemeler yapılacaktır.

what was the last movie that you watched?what was the movie about ?
    why are you a good candidate for the WAT program ?
    tell us about someone important in your life and why that person is important to you?
    if you could meet one famous person who would it be and why?
    describe something that you do well.

What made you want to apply for Work and Travel program in the USA?
    Where in the USA are you most excited to visit and why?
    Describe a typical day for you.
    Tell us about someting you are passionate about in your life and enjoy doing.
    What qualities do you have that would make an employer in the USA want to hire you?

What is your favorite book and movie and why?
    If i were to ask your friends to describe you what would they say?
    What do you enjoy doing in your free time?
    What is most important to you about your experience in the USA?
    Konu Ugur tarafından (20-02-2013 Saat 03:58 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sanırım aynı şirket ile çalışıyoruz. (UT) Bende önümüzdeki günlerde ciee mülakatını yapacağım. Danışmanım örnek için 5-6 soru göndermişti ama bu soruların aynısı çıkmaz herhalde.Zaten sorabilecekleri şeyler bellidir o soruların paralelinde sorarlar bence. Acaba herkese aynı soruları mı soruyorlar yoksa farklı mı çıkıyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şirketinizin size gönderdiği soruların içeriği nasıl ? genel olarak kendinizi tanıtma vs şeklinde mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet neden WAT, kendinizden bahsedin, sıradan bir gününüz nasıl geciyor, kültürel değişim sizin için ne önemli gibi şeyler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Benim anlamadığım şu Aralıktaki iş fuarına gidenler işlerini çoktan aldılar onlar bu mülakata girmiyorlar mı?Adam işini almış işverenle görüşmüş şimdi bu mülakatı geçemezse nolacak aralıktaki iş fuarına gidenler bu mülakata girdi mi?Buraya yazarlarsa çok yardımcı olurlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar CIEE mülakatına girenler oldumu, nasıl gecti, neler sordu, paylasırsanız cok sevinirim...))

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba, ben ve wata birlikte gideceğim arkadaşım mülakatlarımızı mailin geldiği ikinci gün yaptık. Zaten her şey bize gönderilen mailler doğrultusunda oluyor, çok fazla heyecan yapmaya gerek yok. Soruyu ekranda gördükten 1 dk sonra cevaplamaya başlıyorsunuz, cevaplama için de 1 dk süreniz var. Bu süre genellikle çok fazla geliyor zaten ben kendim direk geçtim mesela beklemedim. Sorular da herkesin tahmin edebileceği gibi wat'a neden katıldınız, yapmayı sevdiğiniz bir şey var mı, sevdiğiniz kitap ya da film ne ve neden seviyorsunuz, arkadaşlarınıza sizi sorsak nasıl tanımlarlar. iki soru daha vardı sanırsam ama şu an hatırlamıyorum onları. en sonunda da sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı diye soruyorlar. daha sonra mülakatınızı izleyebiliyorsunuz ama sadece bir kere mülakat yapma hakkınız var. önceden istediğiniz kadar prova yapabilirsiniz zaten maili okuduysanız bunları da biliyorsunuzdur. başarılar dilerim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gideceginiz yerle ilgili bilgilendirebilirmisnz acaba bizleri???bende daha mülakata girmedim henüz....ve gidegim yeride belirleyemdm dha

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

15 dakka önce girdim video görüşmesine danısmanımın verdıgı dogrultuda sorular cıktı 1 dk dusunme 1 dk cewaplama suresı var kascak bisey yok

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende biraz önce mülakatı tamamladım.biraz bağlantı problemi birazda sorular hakkında dusunmeden başladıgım ıcın pek uzun cevaplar veremedım arkadaşın dedıgı gıbı cogunlukla 60 sanıye fazla gelıyor bu tür sorular için.2-3 cumle kurup gectım cogu soruyu.sadece bana gelen bir soru vardı 'eğer abd den gelen bır ogrencı olsaydınız nereyi gormek ısterdınız,nereyi tavsiye ederdınız,neden?' bu soru biraz uzun cevaplanıcak tarzdaydı.
    ekstra olarak neden kulturel degısım programına katılıyorsunuz gıbı sacma bır soru geldi biraz bunda bocaladım ben.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı OneTouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende biraz önce mülakatı tamamladım.biraz bağlantı problemi birazda sorular hakkında dusunmeden başladıgım ıcın pek uzun cevaplar veremedım arkadaşın dedıgı gıbı cogunlukla 60 sanıye fazla gelıyor bu tür sorular için.2-3 cumle kurup gectım cogu soruyu.sadece bana gelen bir soru vardı 'eğer abd den gelen bır ogrencı olsaydınız nereyi gormek ısterdınız,nereyi tavsiye ederdınız,neden?' bu soru biraz uzun cevaplanıcak tarzdaydı.
    ekstra olarak neden kulturel degısım programına katılıyorsunuz gıbı sacma bır soru geldi biraz bunda bocaladım ben.
    Bana da öyle saçma bir soru geldi amerika seni neden ülkesine işçi olarak alsın gibisinden ne cevap vereceğimi bilemedim bende bocaladım umarım herkes geçer bu mülakattan

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Fazla kasmaya gerek yok .Soruyu nasil cevaplayacaginizi dusunurken anahtar kelimeler yazin bi kagida onuda ekrana koyun onlar uzerinden gidin.Birde mimik el hareketleri fln yapmaya calisin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Orfz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fazla kasmaya gerek yok .Soruyu nasil cevaplayacaginizi dusunurken anahtar kelimeler yazin bi kagida onuda ekrana koyun onlar uzerinden gidin.Birde mimik el hareketleri fln yapmaya calisin.

birde bisey sorucaktım yardımcı olursanız sevinirim...: sanırım sizlerde armada grandee sirketi ile gidiyorsunuz...bu ögrenci panelini doldurduktan sonra ne yapıyoruz???yani cıee mülakatına girebilmek icin onlarla nasıl kontak kuracagız???o paneli doldurarak mı acaba sadece???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Exclamation

Alıntı TUTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde bisey sorucaktım yardımcı olursanız sevinirim...: sanırım sizlerde armada grandee sirketi ile gidiyorsunuz...bu ögrenci panelini doldurduktan sonra ne yapıyoruz???yani cıee mülakatına girebilmek icin onlarla nasıl kontak kuracagız???o paneli doldurarak mı acaba sadece???
    paneli doldurmak zorundasın biran önce doldursan iyi olur geç bile kalmışsın bence.
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

paneli doldurduktan sonra baska birsey yapmamıza gerek varmı acaba???paneli doldurduktan sonra cıee in atcagı mailimi bekliyoruz???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı TUTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paneli doldurduktan sonra baska birsey yapmamıza gerek varmı acaba???paneli doldurduktan sonra cıee in atcagı mailimi bekliyoruz???
    Hocam paneli doldur sonra ofiste iki farklı sözleşme imzalıyosun yanlış hatırlamıyosam paneli doldurduktan sonra da ofise git konuş bence zaten git dur yani ofise aklına en küçük bişey takıldığında o kadar para bayılıyoruz yani neden çekincemiz olsun ki. Zaten şirkete verdiğimiz paranın amaçlarından birisi de bu değil mi
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen hocam haklısında tam da final sınavlarına denk geldi anca böle gelismeleri netten takip edebiliyrm...yardımcı oldugunuz icin tesekkürler...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1-)What made you want to apply for WAT Usa ?
    2-)Where in the Usa are you most excited to visit in Usa and why?
    3-)Describe a typical day for you.
    4-)Tell us about something you are passionate about in your life and enjoy doing.
    5-)What qualities do you have that would make an employer in the Usa want to hire?
    6-)You have 2 minutes to add any further comments you may have.
    Sorular tam olarak bunlar arkadaşlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Unhappy bağlantida sorun yaşıyorum...

arkadaslar Cıee mülakatında sisteme giriyorum, baglantı mukemmel fakat ses ve goruntude sorun yasıyorum, mikrofon ve kameranın baglantısını nasıl ve nerden kontrol edebılıyoruz, yardımcı olabilirmisiniz??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar peki bu ciee mülakatından geçen veya kalan var mı ? Ben pazartesi günü yaptım mülakatı ancak hala bi haber yok. Ne zaman açıklanacak acaba bilen var mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Sayco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar peki bu ciee mülakatından geçen veya kalan var mı ? Ben pazartesi günü yaptım mülakatı ancak hala bi haber yok. Ne zaman açıklanacak acaba bilen var mı ?
    Ben bir hafta sonra cevap verilecek diye biliyorum. Geçen hafta cuma yapmıştık biz de görüşmeyi. Eğer yarın cevap gelirse buraya da yazarım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar benim ciee profilim aktive olmadı hala ve bugun son gun mail attm bi kac defa ama cevap gelmedi hala onerebileceginiz bisey varmı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ciee den bi mail gelmedimi sonru başlkığı adında.gediyse o linke tıklayıp kayıt oluyorsun sisteme ve kullanmaya başlıyorsun

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar buarada banada sorulan sorular bunlardı:
    1-)What made you want to apply for WAT Usa ?
    2-)Where in the Usa are you most excited to visit in Usa and why?
    3-)Describe a typical day for you.
    4-)Tell us about something you are passionate about in your life and enjoy doing.
    5-)What qualities do you have that would make an employer in the Usa want to hire?
    6-)You have 2 minutes to add any further comments you may have.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mail gelince bildireceğimi söylemiştim. Bugün cevabı aldık, mülakatı geçmişiz. Size de en yakın zamanda cevap gelir, iyi şanslar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hayırlısı olsun bana hala mail gelmedi beklemedeyim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu arada olursa aynı işe başvurucaz sanırım amy bende moreys şn mülakatına giricem

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı eghn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada olursa aynı işe başvurucaz sanırım amy bende moreys şn mülakatına giricem
    İyi şanslar o zaman, umarım kabul ediliriz ve sorunsuz bir dönem geçiririz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1) What made you want to apply for wat program?
    2) What is your favorite book and movie and why?
    3) If i were to ask your friends to describe you what would they say?
    4) What do you enjoy doing in your free time?
    5) What is most important to you about your experience in the USA?
    6) You now have 2 minutes to have any further comments you may have.

Bendeki sorular bunlar arkadaşlar az önce oldum. 5. soruda biraz ıı ee yaptım zorlandım. 6.soruda da bizi oralarda yalnız bırakmayın size güveniyorum yabancı ülkeye gidiyoruz halimizden anlayın sorunlarımızı çözün desteğinizi esirgemeyin çok teşekkürler falan dedim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Yaklaşık kaç saniyelik cevaplar verdin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)