Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İberia (Uçuş Firması)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart İberia (Uçuş Firması)

Arkadaşlar İberia adlı İspanyol uçuş firması hakkında bilgisi olan parsa paylaşşsın lütfen.. Daha önce bu firmayla seyahat eden var mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bileti ucuz görünüyormuş sitelerde, sanırım sen de onun için soru soruyorsun ama o şirketin bilet fiyatlarına vergiler de eklenecek. Yani boşa heveslenme ucuza bilet buldum diye

BannedUser
    Guest

şu an tamı tamına 607 euro seattle buldum ve hala arkadaşlardan cevap bekliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar iberia ile gidecekseniz bazı riskleri göz önüne almalısınız!!öncelikle ispanya aktarma olanlarda bavul kaybetme oranı asırı yuksek ,hostesleri ingilizce konusmaz suratsızdır,koltuk araları cok dardır ve havada size kulaklıgı bile 3 euroya satar sizi deli eder..ama yok biz ögrenciyiz zaten cok rahat aramayız derseniz siz bilirsiniz ama ben olsam 70-80 euro daha fazla verir baska haava yollarında alırım..yardımcı olabildiysem ne mutlu!!ii gunler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

brİtish airways fiyatlarıda çok kötü değil.
    az önce new yorka JFK ya baktım 633 euro dedi londra aktarmalı 14 saat felan sürüyor bilmem hiç baktınız mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya abi londra aktarmalı ucuslar uygun zaten hep,ben de 550 euro ya buldum..new york a.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı farukyazici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bileti ucuz görünüyormuş sitelerde, sanırım sen de onun için soru soruyorsun ama o şirketin bilet fiyatlarına vergiler de eklenecek. Yani boşa heveslenme ucuza bilet buldum diye
    Walla bilip bilmeden konuşmak hep kolaydır...

Ben heveslenmekle kalmadım 520 Euro'ya Washington'a bilet buldum ve aldım bile. British Airways ile Newyork'a en ucuz bilet şuanda 660 Euro görünüyor. Ben bu fiyata Newyorka gidip ordanda Oceancity/Maryland'e gitmek için dünya kadar para koyacağıma sadece 2 saat uzaklıktaki Washington'a 520 Euro'ya bileti aldım. Ordan da Ocean City'e geçiş 40 $...

Heveslendim ve gerçekleştirdim...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bilet washington dc mi?biz de oraya gitcez 2 bilet lazım..çok iyi fiyatmış.nası alabiliriz o fiyattan.yardmcı olursan ii olur

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu iberia firmasının promosyon fiyatları. Belli sayıda imiş. Normalde öğrenci bileti 690 €. Bir an önce bir acenta ile görüşüp bu firmanın biletini sorarsan alabilirsin..

Washington DC bu arada. Dulles International havaalanına madrid aktarmalı gidiyor uçak..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya abi londra aktarmalı ucuslar uygun zaten hep,ben de 550 euro ya buldum..new york a.
    mommua 550 euro ya hangi havayolu şirketiyle buldun. ne zaman baktın.?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dikkat edin beyler!!
    ucuz diye aldığınız bilete iyi bakın ..ucak modeli eski yada
    kulusturse tehlikeli olabilir ..ben şahsen atlantik aşırı uçuşlarda
    Airbus A340 yada Boeing 747 olmasini tercih ederim başka modellerde
    var ama bu ikisi en sık kullanılan 2 ucak modeli

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadsım biz bilip bilmeden sallamıyoz burda!!biz uctukki tecrube ettikki size bilgi vermeye calısıyoruz!!!sonraki tercihler size ait!!hayırlı ossun !!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikkat edin beyler!!
    ucuz diye aldığınız bilete iyi bakın ..ucak modeli eski yada
    kulusturse tehlikeli olabilir ..ben şahsen atlantik aşırı uçuşlarda
    Airbus A340 yada Boeing 747 olmasini tercih ederim başka modellerde
    var ama bu ikisi en sık kullanılan 2 ucak modeli
    Sanırım bu biletini aldığım uçak senin bahsettiklerinden biri.. Eğer A340 iyiyse o zaman hayli hayli iyi almışım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mommua 550 euro ya hangi havayolu şirketiyle buldun. ne zaman baktın.?
    abicim british airways ile buldum..haziran gidiş ve eylül dönüş tarihli biletler bunlar..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fthgms Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadsım biz bilip bilmeden sallamıyoz burda!!biz uctukki tecrube ettikki size bilgi vermeye calısıyoruz!!!sonraki tercihler size ait!!hayırlı ossun !!
    Arkadaşım senin mesajına bir şey diyen kimse olmadı. Fikirlerin çok önemliydi benim için. teşekkür ederim.. Ama öğrenciyiz sonuçta. Ailelerimize o kadar masraf yaptıktan sonra rahatımı düşünüp çok para koydurtmak yerine rahatsız gitme ihtimalini göze alarak aldım bu bileti..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar bende iberia dan bılet aldım 530 € fıyat ıle.(ıstanbul-boston)
    agzı olan konusuyor okyanus asırı ulkeye gıdıyosun karsıdakı hava lımanı ızın verır mı dandık bı ucakla ınıs yapmasına lutfen mantıklı olalım arkadaslar.. bu bıletler promosyon dahılınde bogle ucuz baska bı tarıhte arastırma yapın yıne aynı havayolu ıle 2000 ytl nın ustunde fıyat cıkıyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Walla bilip bilmeden konuşmak hep kolaydır...

Ben heveslenmekle kalmadım 520 Euro'ya Washington'a bilet buldum ve aldım bile. British Airways ile Newyork'a en ucuz bilet şuanda 660 Euro görünüyor. Ben bu fiyata Newyorka gidip ordanda Oceancity/Maryland'e gitmek için dünya kadar para koyacağıma sadece 2 saat uzaklıktaki Washington'a 520 Euro'ya bileti aldım. Ordan da Ocean City'e geçiş 40 $...

Heveslendim ve gerçekleştirdim...
    İyi kardeşim aldıysan öyle bir topic aç ki herkes bundan yararlansın. Bir arkadaşım Ilberia'dan bahsetti ama sonra ona vergi eklenecekmiş dedi. Bende sana onun için söyledim. Bu şekilde aşağılayıcı tarzda mesajlarınla ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. Nerden aldın biletini, söyle de biz de yararlanalım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nası 550 € yav.Aktarması önmli deil ki. burda 100 € farktan bahsediyosun sen.3-5 saate değer bi fark bence eğer doğruysa.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Kriptografi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nası 550 € yav.Aktarması önmli deil ki. burda 100 € farktan bahsediyosun sen.3-5 saate değer bi fark bence eğer doğruysa.
    yalan söylemediğim gerçek dostum...özel mesaj hakkın olsa detayları atardım sana

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

benim var bana at
    Biz de alalım hemen

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

maverick ben de iberiadan aldım 520 euro ya piyasadaki en ucuz bilet ben her hava yoluna baktım bu fiyata yok ama insanlar derse ben rahatıma duskunum verırım 100-200 euro daha fazla bılemem.bence wat öğrencisi için en uygun bilet bu.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaşım bir acenta aracılığıyla mı aldınız hagisi bu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewe acenta aracılığı ,le aldım taksım de bula bılırsın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ankarada nereye bakalım iberia uçuş firması için acaba ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Iberia ile ilgili ekşisözlükten alıntılar..

**İngilizce anonslara, "ladies and gentlemen..." diye baslayip ispanyolca devam eden hosteslere ve pilotlara sahip havayolu sirketi.

**bazi ucaklarinin koltuk aralari o kadar dardir ki, averajin biraz ustunde boy sahibi kisi bile butun yolculuk boyu ne saga, ne sola donebilir, paketlenmis gibi oturur. yolculari azarlayan hostesleride cabasi. oglen uyumayinca asabilesiyorlar heralde.

**barcelona havaalaninda biletimi check-in edip bagajimi yolladiktan sonra ekranlarda gorunmemesine ragmen ucagin uc saat rotarli oldugunu soyleyip, bir de ustune ustluk 8 kilo fazlalik icin 128 euro para isteyen, sonra da sinir krizi gecirip "bagaji geri getirin, icinden 8 kilo cope atacagim!" diye bogurmeye baslayinca, deli muamelesi yapmaya kalkan xxxxxx sirket.

**kesinlikle uzak durulması gereken şirket. ne kadar bavul kaybettiği bir yana, kendi ülkeleri olan ispanya'ya bile iniş izni alamadığı oluyor bunların. size haber verdikleri zaman ise check-in sırası! bu durumda ab yasalarına göre almanız gereken tazminatı ise asla vermiyorlar.

**türkiye ofislerinde müşteri ilişkileri bölümü yok. sizi ispanya'ya yönlendiriyorlar. ispanya telefon numarası ise çalışmıyor! türkiye ofisine söyleniyor bu telefon çalışmıyor diye, "biz bilmeyiz biz aramıyoruz ki o numarayı" diyorlar. 2 ay içerisinde yollanan onlarca fax ve emaile ise hiçbir cevap verilmiyor.

**her şirket bavul kaybedebilir veya uçuşu iptal olabilir. fakat bu durumlarla karşılaşıldığı zaman en azından iberia kadar büyük olan her şirket size yasayla sabit olan tazminatı verir veya bavulunuzu bulmak için azami çaba gösterir. eğer türkiye'de yaşıyorsanız, bırakın müşteriyle ilgilenmeyi, iberia'ya derdinizi anlatmanın bir yolu bile yok! bavulunuzu kaybedip sizi 10 saat havalimanında beklettikten sonra suratınıza bile bakmayacak kadar sorumsuz görevlilerle karşılaşılmak istenmiyorsa, uzak durulması gereken şirkettir.

**ispanyolların bile güvenmediği, çok fazla sayıda bavul kaybettiği söylenen ispanyol havayollarıdır. arasıra yaptığı kampanyalı biletlerle insanın hiç aklında yokken, seyahate çıkması için gaza getirebilir.

**istanbul-barcelona yolculuğumda hostesin ısrarla ingilizce konuşmayıp beni delicesine eğlendirdiği havayolu şirketi. bahsettiğim hanımefendi colaya buz istiyor musun sorusunu ispanyolca dillendirdiğinden, e ben de ispanyolcaya pek değil hiç hakim olamadığımdan "hö" dercesine bakmıştım zat-ı muhteremin suratına. ama o ne yaptı "bak bu zırtopoz ispanyolca bilmiyor, ben ingilizce kasayım" demedi. aldı sol eline bardağı, sağ eline de maşayla tuttuğu buzu, hebeleee höbeleee hareketleriyle zaten barcelona'ya gitmekte olduğunun farkında olmak suretiynen zevkten salağa dönmüş bana farkettirdi sorusunu. ben de "yes" dedim büyük bir kararlılıkla. hatunun o hareketi gitmiyor gözümün önünden...ve belki de sırf bu yüzden pek seviyorum bu havayolunu. ha derseniz ki hostes üzerinden sevip sevmemenden bize ne bize gerçekleri anlat!! ; o zaman derim ki thy gibi bir havayolu...yani bir yamuğunu görmedim, hosteslerin kimi suratsız,kimi çok şirindi, uçak ne çok konforlu ne çok rahatsızdı, yemek ne çok lezzetli ne de çok iğrençti...

(Tüm yorumlar ekşisözlükten alınmıştır.)

Buda Cengiz Semercioğlu' nun havayolu şirketleri analizi:
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...30&yazarid=105

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

iberia ile gideceklere Allah sabır versin bu yorumlara göre

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

fiorex bende bunlara baktım biraz önce..gözüm korkmadı değil ama meraktan işte bi fiyat öğrenmek istedim ama çok ilginçtir los angeles için pahalı çıktı biletleri dadan falan..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ehliyett

bu yaz orlandoya gitcem 19 yaşındayım ve ehliyetim var acaba ben araba kiralıyabiliyorumuyum orda yada araba satın alabiliyormuyum burdaki ehliyetimi orda kullanmak için bi belge alamam gerekiomu yoksa 21 yaşındamı olmam gerekiyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı wave22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yaz orlandoya gitcem 19 yaşındayım ve ehliyetim var acaba ben araba kiralıyabiliyorumuyum orda yada araba satın alabiliyormuyum burdaki ehliyetimi orda kullanmak için bi belge alamam gerekiomu yoksa 21 yaşındamı olmam gerekiyor

biraz arama yapsaydın eminim oldukça fazla konusulmuştur bu konu konuşulmamış olsa bile iberia başlığında sormak zorunda değildin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ucuz etin yahnisi yenmez eğer aradaki fark 10 euro kadarsa vardır bişiler bence farkın çok fazla olmaması lazım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks