Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: THY uçağı Amsterdam'da düştü

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart THY uçağı Amsterdam'da düştü

Türk Hava Yolları'na ait Tekirdağ adlı uçak, Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol havaalanına inişi sırasında düştü.

İçinde 127 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğu uçak, düştüğü sırada üçe bölündü.

Hollandalı yetkililer, İstanbul-Amsterdam seferini yaparken Schiphol havaalanına inişe geçtiği sırada kaza yapan THY'nin "Tekirdağ" isimli uçağında bulunan 3'ü mürettebat 9 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ölenler arasında kaptan pilot Hasan Tahsin Arısan'ın da olduğu bildirildi.

AA'nın haberine göre, kazanın meydana geldiği havaalanında bugün ikinci kez basın toplantısı düzenleyen resmi yetkililer, kazada yaralanan 84 kişinin 11 farklı hastaneye sevk edildiğini söylediler. Yetkililer, 6 kişinin durumunun kritik olduğunu kaydettiler. Hollandalı yetkililer, 31 kişinin yaralarının niteliğinin henüz belirlenemediğini ifade ettiler.

PİLOTLAR HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul-Amsterdam seferini yaparken Schiphol havaalanına inişe geçtiği sırada kaza yapan THY'nin "Tekirdağ" uçağının iki pilotunun hayatını kaybettiği açıklandı.

Telegraaf gazetesinin internet sitesindeki haberde, iki pilotun kokpitte sıkışarak yaşamını yitirdiği belirtildi.

Haberde, özel ekiplerin pilotları sıkıştıkları yerden çıkarmaya çalıştıkları kaydedildi.

Öte yandan, yolcu yakınları THY'nin tahsis ettiği bir uçakla Amsterdam'a gitti.
    Türk Hava Yolları'na ait uçağının Amsterdam'da düşmesinin ardından şirketin borsadaki hisseleri yüzde 2.5 oranında geriledi . Türk Hava Yolları'nın (THY) 1951 sefer sayılı uçağı, Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol havaalanına inişte yere çakılması, borsada da panik yarattı. Gelen satışların etkisiyle THY hisseleri yüzde 3.3 oranında gerileyerek 5.80 TL'ye kadar geriledi.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@ölenlere allah rahmet eylesin.yaralılarada acil şifalar...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

thy nin son günlerde ataga kalktıgı reklam kampanyasına bu olayla bi büyük bi gölge düştü sanırım... cok üzücü bir olay .
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Söylemelerimiz olayı farklı noktalara getirebilir. Bu uçak düşmedi. Acil iniş yapmak zorunda kaldı. Ölenlere allahtan rahmet diliyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Allah rahmet eylesin hayatını kaybedenlere, yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bu haberi duyduğumdan beri çok tuhaf hisler var içimde..Yazın yapacağım yolculuğa bağlıyorum ama her gün onlarca trafik kazası haberi alıp yine de şehirlerarası yola çıkıyor ve hiç kötü duygular oluşmuyor içimde..Bunda neden oldu bilmiyorum.

Herkese geçmiş olsun ölenlere de Allah rahmet eylesin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Allah'tan olenlere rahmet diliyorum,cok uzucu bi olay
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Acil iniş diye ısrarla söylüyorlar. Kayıtlara "Uçak düştü" şeklinde geçmesini istemiyolar tabii. Normaldir, ama uçağın haline baktığımda yere çakıldığı ve ardından sürüklendiği yorumunu yaptım bir yurdum insanı olarak. Ama pilotlar düşen uçakta iyi iş çıkarmış olabilirler. Haklarını vermek lazım. Yolcuların büyük bir kısmı hayatta. Yarısı hiç yara almamış bile.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Gonul isterdiki herkes kurtulsun fakat olmamis , Allah rahmet eglesin , olenlerin ailelerine sabir versin .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar, bence bu işte bi gariplik var, haberlerden beri düşünüyorum foruma girincede konuyu gördüm yazayım dedim, thy reklamlarla birlikte yükselişe geçiyor borsada thy nin hisseleri yükseliyor, uçağı kullanan pilot, 15.000 saat deneyimi olan 33 yıllık pilot, böyle bir pilotun bu uçağı gözü kapalı piste değil tarlaya indirebilmesi lazım. uğur cebeciyi izlediyseniz onun yorumlarında ve açıklmalarından da anladığım, tuhaflık var yani..

neyse allah olenlerin yakınları sabır versin, allah rahmet eylesin.
    AEK

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)