Work and Travel 2025
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SSN ve Vergi ???

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Question SSN ve Vergi ???

arkadaslar 18 gun oldu ssn'im elime gecmedi daha. ikinci isimden ayrilmayi dusunuyorum, ama ssn numarami vermedim onlara. yaklasik 1 aydir calisiyorum 2. isimde. Vergileri almam icin ssn'mi vermem gerekiyor mu? yani 2. isimden vergisini alabilmek icin ssn bildirmem sart mi? vermezsem alabilir miyim? Pay check aliyorum. Bilginiz uzere aldigim para ve vergiler orda gozukuyor.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

paycheck nasil aliyorsun eger ssn ni bilmiyorsa isveren.. paycheck verdiklerine ve vergiler dusuldugune gore ssn var onlarda.. ondan sorun yok..paycheck in yaninda olsun kaybetme onlari lazim olabilir ..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paycheck nasil aliyorsun eger ssn ni bilmiyorsa isveren.. paycheck verdiklerine ve vergiler dusuldugune gore ssn var onlarda.. ondan sorun yok..paycheck in yaninda olsun kaybetme onlari lazim olabilir ..

yarin bir bankaya gidip bozdurmayi denicem, bakalim ne sonuc alacagim. belkide bir baskasinin adina vergiler yatiyor benim adima degil :S

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yahu cekin ustunde senin adin yazmiyor mu nasil baskasinin adina olacaak..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

evet benim adim yaziyor vergi miktarlarida acik beyan yaziyor. ama ne bende nede onlarda ssn'im mevcut :S cikip gitsem, calistigim zaman ki vergileri alabilir miyim acaba?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Eger adres olarak is yerinin adresini verdiysen ssn oraya gitmiştir ve onlarda sisteme islemislerdir. Soruları hep yanlış yere soruyorsunuz. İşverene sorsana nerden buldun bu ssni, kimindir, benim elime geçmedi diye. Bazıları söylede yapabiliyor, herhangi bir numara giriyorlar sırf sana cek verebilmek için. Numarasiz cek hayatta verilmez. Birşeylerin ya sen farkında degilsin ya da işveren birşeyler karıştırıyor. Eğer senin ssn değilsede, vergi iade alamazsın.
    Peki.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger adres olarak is yerinin adresini verdiysen ssn oraya gitmiştir ve onlarda sisteme islemislerdir. Soruları hep yanlış yere soruyorsunuz. İşverene sorsana nerden buldun bu ssni, kimindir, benim elime geçmedi diye. Bazıları söylede yapabiliyor, herhangi bir numara giriyorlar sırf sana cek verebilmek için. Numarasiz cek hayatta verilmez. Birşeylerin ya sen farkında degilsin ya da işveren birşeyler karıştırıyor. Eğer senin ssn değilsede, vergi iade alamazsın.

muhtemelen bir sey karistiriyor, ssn mi ilk isimin adresine verdik, ama halen gelmedi. paycheck i 2. isimden aliyorum, sanirim birbaskasinin numarasini girerek veriyor. 1 aydir calisiyorum yalasik 150 dolar vergi kesintisi var. gidip soracagim, bakalim ne sonuc alacagim, eger baskasinin numarasini giriyorsa ne yapmam gerek???

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bu konuda ayrintili bilgi sahibi olan yok mu? su an iki istede calisiyorum ve ikisindende maasimi aliyorum fakat ssn'im yok daha, isverenler vergiyi nasil oduyorlar? ulkeme dondugumde vergiyi geri alabilirmiyim bu calistigim suredeki?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Daha ayrıntılı bilgi ne istiyorsun anlamadımki, aynı soruyu sorup duruyorsun. Sen bilirsin.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@azuhazu'ya katılıyorum. zaten oda tecrübeli biridir. Ama senin gönlün olsun diye tekrar yazıyorum. bunun çözümü iş verene gidip sormandır. Benim SSN yok siz nasıl vergi kesebiliyorsunuz de. O sana gerekli açıklamayı yapacaktır. Yoksa sana kimse buradan senin ssn nin nerede olduğunu ssn olmadan nasıl vergi kestiklerini söyleyemez. Hiçbirimiz müneccim değiliz. Tekrar yazıyorum bu cevabı iş vereninde olan bir sorudur.
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

is verene sordum, bu bir sistem dedi, sen getirince ssn giiricez sisteme dedi. vergilerinin tamamini alamayacaksin ama bir bolumunu, gelecek sene ulkene dondugunde alacaksin dedi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bende aynı durumdayım bana cek verıyor kac saat calıstıysam x saatlik ücret= PARA :=
    daha bozdurmadım bende ama yarın 3 uncu cekı alacam benımde kafamdakı soru arada 1 -2 kaynıyor benım sankı garip bişeyler dönüyor. ayrıca CIEE haber vermek lazım mı ben vermedım daha ? 2 işteki patrona ssn verınce cıee haberı olurmu 2 işte calıstıgımdan?
    FENER BAHÇE

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gfb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende aynı durumdayım bana cek verıyor kac saat calıstıysam x saatlik ücret= PARA :=
    daha bozdurmadım bende ama yarın 3 uncu cekı alacam benımde kafamdakı soru arada 1 -2 kaynıyor benım sankı garip bişeyler dönüyor. ayrıca CIEE haber vermek lazım mı ben vermedım daha ? 2 işteki patrona ssn verınce cıee haberı olurmu 2 işte calıstıgımdan?
    her durumumuz ayni, olmaz heralde ciee, kendinden haberleri yok onlarin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Question

Alıntı kid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her durumumuz ayni, olmaz heralde ciee, kendinden haberleri yok onlarin
    ne diyim kardeşim valla hala bir haber yok 5 ci ceki alcam ama hala gelmedi ssn
    FENER BAHÇE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)