Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize basımında isim üzerinde harf hatası

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Vize basımında isim üzerinde harf hatası

Merhaba arkadaşlar, vizesinde şuana kadar ismi üzerinde harf hatası yapılmış olanlar varmı ? Muhammed Feyyaz benim adım. DS formum ve vizem de adım Muhammet olarak görünüyor. Bu bir soruna yol açarmı yoksa sil baştan yeni DS istetip düzeltme mi yaptırmalıyım ? forumda aradım sanırım buna benzer bir sorun hiç olmamış forum üzerinde.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı feyyazesat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, vizesinde şuana kadar ismi üzerinde harf hatası yapılmış olanlar varmı ? Muhammed Feyyaz benim adım. DS formum ve vizem de adım Muhammet olarak görünüyor. Bu bir soruna yol açarmı yoksa sil baştan yeni DS istetip düzeltme mi yaptırmalıyım ? forumda aradım sanırım buna benzer bir sorun hiç olmamış forum üzerinde.
    waLLa cok biLgim yok acıkcası ama sıkıntı cıkar gibi geliyor.. şöyLeki belki usaya gidene kadar probLem oLmayabiLir pasaport ve ds te yazan seyLer aynı ama social cıkarırken usa da sıkıntı oLabiLir ve orda kimse saLLamayabiLir seni.. Ha bide beLki girişte gümrükte de sıkıntı oLabiLir.. net bi fikrim yok ama işin açığı durum sıkıntı cıkmaya müsait..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hmm evet haklısın, peki normalde Newyork'a indikten itibaren herşey vize ile alakalı değil mi? yani sosyal güvenlik olsun paycheck leri almak için banka hesabı olsun herşey vize üzerindeki isme göre yapılmıyor mu ? Eğer böyle ise sorun olmaz gibi görünüyor. Yarın konsoloslukla irtibata geçeceğiz sanırım şirketle böyle konuştuk.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Hmm evet haklısın, peki normalde Newyork'a indikten itibaren herşey vize ile alakalı değil mi? yani sosyal güvenlik olsun paycheck leri almak için banka hesabı olsun herşey vize üzerindeki isme göre yapılmıyor mu ? Eğer böyle ise sorun olmaz gibi görünüyor. Yarın konsoloslukla irtibata geçeceğiz sanırım şirketle böyle konuştuk.
    yaa işin acığı cok iyi hatırLamıyorum, gümrükte kimlik cıkardıkmı falan ama.. paycheckler için kimlik gerekmio pasaport hallediyorr onu.. Ama hatırLadığım kadarıyLa social da kimliğin Lazım oLuyor..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kimlik derken pasaportun ilk sayfasındaki kimlik bilgilerini kastediyorsun değil mi ? orada Muhammed Feyyaz olarak görünüyorum hemen 1 sayfa sonrasında Vize de Muhammet Feyyaz...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Kimlik derken pasaportun ilk sayfasındaki kimlik bilgilerini kastediyorsun değil mi ? orada Muhammed Feyyaz olarak görünüyorum hemen 1 sayfa sonrasında Vize de Muhammet Feyyaz...
    yok ben nüfus cüzdanından bahsetmiştim.. Ama tam biLemiyorum biLen birisi daha net bişey söyLeyebiLir sana.. Sanki nüfus cüzdanımız biyerde Lazım oLuyor diye hatırLıyorum ama.. :S

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yok ya nufus cuzdanini kim sallar amerikada herkes pasaporta bakiyor.. senin sansin pasaport uzerinde iki ayri isim olmasi yani ds de farkli vizende ve pasaport bilgilerinde farkli olsaydi o zmn ciddi sorun olabilirdi ama simdi vize ustunde ve ds de ayni isim var.. pasaporttaki iki ayri isimi farketseler bile bunun konsolosluk gorevlisinin hatasi oldugu acik. adamin pasaportunda muhammed yaziyorken muhammet yazma sen de...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ya nufus cuzdanini kim sallar amerikada herkes pasaporta bakiyor.. senin sansin pasaport uzerinde iki ayri isim olmasi yani ds de farkli vizende ve pasaport bilgilerinde farkli olsaydi o zmn ciddi sorun olabilirdi ama simdi vize ustunde ve ds de ayni isim var.. pasaporttaki iki ayri isimi farketseler bile bunun konsolosluk gorevlisinin hatasi oldugu acik. adamin pasaportunda muhammed yaziyorken muhammet yazma sen de...
    hakLısın pasaport herseyi çözüyor orada da ben sanki social aLırken kuLLandık diye hatırLıyorum.. yanıLdım heraLde

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Bizde tc kimliğini hiç istemezler diye düşünüyorduk Boston'dan uçağa binerken zenci kadın bı polis çevirdi bızi pasaportları istedi biletleri istedi sonra kimlikleri istedi kendi ülkemin kimliğimi dedim evet dedi söyle bı isimlere felan baktı geri verdi bence değiştir ufak bisey yüzünden orda basın ağrımasın
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

DS doldurulurken ilk kim Muhammet yazdıysa bu durumda o hatalı duruma düşüyor. Konsolosluktaki görevli de DS'ye bakarak bilgileri girdiğinden Muhammet yazılmış. Eğer DS formunu şirketin doldurduysa bu işle onların uğraşması gerekiyor. Ha benim şahsi fikrim problem olmayacaktır. Sonuçta ismin arkasındaki kimliği onaylayacak bilgiler birbiriyle eşleşiyor. Pasaportunun kimlik hanesinde Muhammed, Vize ve DS hanesinde Muhammet yazıyor. Hiç bir sorunun çıkacağını sanmıyorum. Her hangi bir durumda görevliler tarafından ufak bir hata olduğunu uygun bir dille belirtirsin olur biter. Tabi bu benim şahsi fikrim.

BannedUser
    Guest

Bu iş belkilerle halledilecek bir durum değil arkadasım onemli konular. Bazı arkadaslar demişki işte elçiliğin sucu iyide elçilik vizeyi ds e göre basar. Yani bu durumda suçlu ya adını sponsoruna Muhammet diye atan şirketin ya da adını ds e yanlış basan sponsorun. Bunu eliliğin ilgili telefonlarını arayarak hallet muhtemelen senden yeni ds formunu ve pasaportunu tekrar gondermeni isteyebilirler. Bunun dısında adının Muhammet olmasınıda gözönüne alırsan her havaalanında aranacaksın diğer insanlardan daha fazla gözönünde olacaksın.

İnşallah aradıgın cevap bu olur. Vakit kaybetmeden elçiliği ara hemen
    Konu BannedUser tarafından (11-04-2011 Saat 11:06 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bencede arkadaş doğru söylüyor ismin dikkat cekeceği için her görevli bakar biz türkçe düşündüğümüz için normal gelebilir çoğu kişiye t d benzer diye ama yabancı adama bunu aanlatamassın ikisini farklı isim olarak düşünür
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar herkese teşekkür ediyorum, kafamda yeterli bilinç oluştu, en kısa zamanda şirket aracılığı ile konsolosluğa başvuru yapıp düzeltme talebinde bulunacağım sorun küçükken çözülsün gitsin işin öbür ucunda ciddi problemler olabilir... Birde uçak bileti işlerini halledecektim... Ozaman önce bu işi halledeyim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sirketin ya da sponsorun ds yi doldururken hata yapmis da koskoca konsolosluk elindeki pasaportun ustundeki ismi kontrol etmeden mi vizeyi direk basiyor... oleyse istedigin pasaportun ustune istedigin ds yi yolla nasilsa isimler farkli da olsa vizeyi dsye gore basarlar.. bu mantik cikar ortaya... eger konsolosluk pasaprttaki ismi gore gore bu vizeyi basmissa bundan sonrasi onlarin sucudur.. aslinda yapmalari gereken ds de isim farkli yaziyor yeni ds gonder demeleriydi.. neyse son olarak sirketine birakma bu isi arayacaksan kendin ara konsoloslugu ilk agizdan ogren yapilacaklari sonra sirketine sunlarin yapilmasi gerekiyormus de.. ayrica sirketin muhtemelen senden yeni ds belgesi icin ekstra para talep edicek.. sakin ama sakin odeme...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)