Work and Travel 2025
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kandırıldım Resmen

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Angry Kandırıldım Resmen

arkadaşlar benim sponsorum CCI ve OHIO da Put-in-Bay adasında çok güzel bi iş ayarladılar saati 6.85 ve haftada 42 saat garantiydi günde iki öğün yemek veriyolardı ayrıca yemeklerde indirimliydi haftada 1 gün tatilim vardı ancak işler hiçde öyle gitmedi şuan haftada 25 bazen 28 saat çalışıyorum günde bırakın 2 yi bi kere bile yemek istediğimde surat yapıp vermyolar bi kere yiyebildim ayrıca benle birlikte 2 türk daha var onlarada aynı muamele ancak 2 amerikalıya ve 5 slovağa çok farklı muamele gösteriliyo onlar günde 12 saat çalışyo yemek sürekli 4-5 kere yiyolar bu ne biçim iş anlamadım ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim ayrıca indirimli yemek diyolar adada en ucuz şey bizim superfresh pizzalardan daha küçük bir pizza 10 dolar siz düşünün paramıda alamadım daha ceptekide bitiyo yandım yani

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Onlara neden öyle davranıyorlar ki acaba en başta size gıcık mı oldular, burdan gidenler kendini genelde turist gibi sanıyor oraya gidince bunun havası adamlara geçince sen buraya çalışmaya mı geldin gönül eğlendirmeye mi deyip mi tavır yapıyorlar acaba. Konuş. Neden böyle davrandıklarını sor, zamanında mı gitmedin acaba, senin slovaklardan eksil bişeyin mi var onlar süper ingilizce konuşuyorda sen hiç konuşamıyor musun, neden böyle davranıyorlar? Beni neden madur ettiniz, bunları gelmeden neden söylemediniz de.
    llorando, de cara a la pared...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yaptıkları şey tam anlamıyla Irkçılık. Onların dillerinde Racism. Sponsorunu ara ve durumu bildir. Gerekeni yapacaklardır. Irkçılık Amerika'da çok ciddi bir konu ve yanılmıyorsam suç!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de performansınızdan memnun olmadıkları için böyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum, insan olan yüzüne söyler öyle bir durumda. başka bir iş var bunda, dedikleri gibi ırkçılık da olabilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

işe zamanında gittim 1 gün önce gittim slovaklardan daha iyi ingilicze konusuyorum iş bölümü var ben sepetleri hazırlıyorum slovaklar yemekleri koyuyo ben onların tarafa geçince bağırıp işverene söylüyorlar onlar benim bölgeme geçince işime karışıyorlar bende dedim burası benim git kendi yerine işverene sölediler işverende takım çalışması önemli olan dedi sinirlendim baktım onların orası yoğun karıştırıyo herşeyi bana karışma dedi diye kollarımı bağladım seyrettim sonrada gülmeye başladım geldi slovak bana gülme 10 gündür burdayım dedi bende 1 haftadır burdayım emir veremessin dedim her ne olursa olsun işverene söylüyorlar işveren çok iyi biri bağırmıyo ama onlar gözlerine girebilmek için sürekli yağ yapıyorlar geçen benim arkadaşla kavga ettiler bu gün iş aramaya gittim ssn olmadığı için olmaz dediler işverene söledim ben sizin yerinize alıcam onu dedi ama daha bir hareket yok çok sinirliyim geçen gün türkiye maçını izliyorduk mutfakta bütün çalışanlar birlikte işverende vardı hırvatlar gol attı bütün herkes seviniyo havalara uçuyo biz gol attık 3 türk çıldırdık hemen uyardılar bizi ciddi olun diye anlamıyorum ne yapmaya çalışıyorlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

tek kelime ediyorum bu adamlara Ş..sizler bunların derdi ne anlamıyorum ki

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hiçbirşeyden korkma altta kalma yani, ingilizcen yettiği kadar ağızlarının payını ver! haklı olduğun sürece feriştahı gelse birşey yapamaz. zaten patronun gerçekleri görüyodur gerisi boş. patronun dışında hiçkimseyi sallama ,,,

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadasim buna benzer seyleri benim bi arkadasim mc donalds ta yasiyo su an. ama onun yasadiklari resmen hakarete magruz kalmak(donkey falan). ben de mc donalds taydim. evimle is yeri arasi cok uzakti ve biraz ters davraniyolardi. ben de kizdim 3. gun isi biraktim sponsor sirkete mail attim cvp bekliyorum. izin verirlerse newjerseye halamin yanina gitcem.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bu şeref sahibi olmayla ilgili problemi olan adamlara karşı ezik kalmamak lazım.

Türkleri çölde çadırlarda yaşayan bedevi zanneden adamlardan ne bekleyeceksiniz ki!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

oyle bi anlattınki benım gıbı herkes dellendı burda.yanı onlara 5 kere yemek verıyolar sana vermıyolar ve sen bisi demıyomusun.yanı gıdıp nıye cıkısmıyosun bu nası bisi nası sakın kalıyosun en azından konus .agızlarının payını ver altta kalma bunlar gibi s.sizlere.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar demin gidip işverenle konuştum garson olarak çalışanlar istediği zaman yemek yiyebiliyorlarmış mutfaktakiler işten çıkışlarda yiyomuş ayrıca içerde istediği kadar pattes kızartması ve kola içebiliyomuş ama slovaklar maşallah çatur çutur götürüyo burgerleri onlar yanlış yapınca it is okey ben yanlış yapınca be carefull kaldığım odayı değiştirmelerini istedim üst kata çıkmak istedim slovaklar baktım gece ben uyurken taşınmışlar yukarı iş başvuru formu doldurdum başka yerde bekliyorum cevabını eğer bu böyle giderse ikinci işi bulduğum anda kovulana kadar onların burnundan getiricem

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

umarım dostum bulursun şu 2. işi sonrada dostum getir ağızlarından burunlarından..adamlar hakediyolar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

birakin isinizi hic bir sey olmaz sponsor filan
    onur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum basına gelenler kotu devamı nasıl oldu?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

al işte bi de bu tür sorunlar var
    :S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

allah korusun boyle bı olayda kendını tutmakda zor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok fena fitil oldum hea
    neyseki hırvat maçı kapak olmuştur salavaklara

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Geçmiş Olsun Arkadaşım Keşke Olayın Devamınıda Anlatmış Olsaydın. Meraklanmış Herkes Bak. Inşallah Senin Için Herşey Iyi Gelişmiştir.
    what's up nigga

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar kusura bakmayın amerikada bulunduğum sürede başka nete giremedim ve geldiğimdede burda size yazamadım slovaklardan biri bizim patronun sevgilisiymiş ve 4 yıldır oraya gidiyomuş o yüzden slovaklara ayrıcalıklı davranıyorlarmış.kavga ettiğim slovak kız işten çıktı benden daha fazla saat çalışıp daha fazla para kazanmasına rağmen beğenmedi diğer sovak kızda garson oldu mutfakta 3 türk 1 slovak çocuk kaldık o çocuk iyiydi çok şükür bi sorunumuz yoktu zatenprogramın ortalarına doğru herkes gördü tanıdı bizi bende kedime acıktıkça burgerler yapıp yedim kimsede bişi diyemedi tek sorun evde 11 hafta kaldım 13 haftalık kira kesildi 100 dolar fazladan ödedim ayrıca işten 4 eylülde çıktım 30 ağustosda peycek verdiler 5 günlük toplam çalışma saatım 40 saat di onu peycek kesmeden nakit vericeklerdi çıkarken istedim vermediler türkiyeye yollarız felan dediler ama ben adada çalışıyodum 17 dolar feribot paramı 22 dolar otobüs paramı ödediler son gün güle güle partisi verdiler hediye verdiler havuz başı mangal felan göz boyadılar resmen

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

O kadar da kötü bitmemiş be sonu.

Nerdeyse mutlu sonla sonlanmış bir macera bile diyebiliriz.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İyi bari sonu güzel bitmiş... Geçmiş olsun, ne diyeyim...
    Başta anlattıklarını okuyunca sinirimden çatladım burada...Türkiye'de böyle işlere dönüp de bakmayız bile; ama oraya gidince beş kuruş etmez adamlar bize insan muamelesi yapmamaya çalışıyor...
    Umarım bir daha böyle sorunlar yaşanmaz, bu söz her ne kadar hayali gelse de....
    Nereye gideceğime bir de karar verebilsem... Konaklama, güvenlik, ucuzluk ve tabi ki tatil....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

gecmiş olsun..mutlu son en azından....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)