Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikaya gezip gitmek konusunda ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerikaya gezip gitmek konusunda ?

Merhaba arkadaşlar.. Aklıma takılan bazı sorular var yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Ben liseyi bitireceğim diğer arkadaşımda üniversiteyi bitirecek edebiyat bölümünü. Amerikaya gitmek istiyoruz ama geçici gezi olucak bu 1 yada 2 hafta olucak.

Amerikada önerebileceğiniz en ekonomik gezilesi yerler neresi olur ve okuma belgemizi göstersek pasaport ile vize konusunda faydası olurmu ?

Minimum ne kadar yanımıza para ayırmamız gerekir.. ?

Bazı otobüs firmaları duymuştum en kolay yoldan pasaport çıkarttırıyorlarmış ancak vize işini kendileride halledebilirmi ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amaerikaya gezi amacli gitmek istiyorsaniz konsolosluktan turistik vize icin basvuru yapmaniz lazim.. bankada belli miktar para ve turkiyeye donuceginizi gosteren bazi belgeler universite giris sonucu ya da basvuru sonucu ales sonucu gibi... vize gorusmesine mutlaka gitmeniz gerekiyor baska turlu vize alma yolu yok... dusundugunuz kadar kolay degil amerika vizesi en kolay yol work and travel dir.. benim tavsiyem bir sene bekle universiteyi kazan ve work and travel yap

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amaerikaya gezi amacli gitmek istiyorsaniz konsolosluktan turistik vize icin basvuru yapmaniz lazim.. bankada belli miktar para ve turkiyeye donuceginizi gosteren bazi belgeler universite giris sonucu ya da basvuru sonucu ales sonucu gibi... vize gorusmesine mutlaka gitmeniz gerekiyor baska turlu vize alma yolu yok... dusundugunuz kadar kolay degil amerika vizesi en kolay yol work and travel dir.. benim tavsiyem bir sene bekle universiteyi kazan ve work and travel yap
    Lacivert pasaport çıkarttıktan sonra turistik vize şartmı koşulur ? Biz belirli yerleri gezmek ve bilgi edinmek amacıyla gideceğiz.

Şuan inceledimde J- Ziyaretçi Değişim Vizesi en uygun gözüküyor.. Ancak diğer türlü ticari turistik ve öğrenci vizesi konumuna baktığımda dediğiniz gibi turistik vize almak gerekiyor.. :S Biraz forumda araştırma yapayım.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Nobodyblocks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lacivert pasaport çıkarttıktan sonra turistik vize şartmı koşulur ? Biz belirli yerleri gezmek ve bilgi edinmek amacıyla gideceğiz.

Şuan inceledimde J- Ziyaretçi Değişim Vizesi en uygun gözüküyor.. Ancak diğer türlü ticari turistik ve öğrenci vizesi konumuna baktığımda dediğiniz gibi turistik vize almak gerekiyor.. :S Biraz forumda araştırma yapayım.
    Turist vizesi icin Lacivert, yesil pasaport kullanabilirsin. Fakat Work&Travel j-1 vizesi icin Lacivert sart kosuluyor. Turist vizesini almak zordur umarim becerebilirsiniz. Eger olmazsa 400$ verip DS-2019 yani calisma izni formu alirsiniz (J-1 vize turu) Work&Travel adi alrinda, ABD'ye gidip calismazsiniz gezersiniz. Tabiki masrafli olur bu sizin icin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Turist vizesi icin Lacivert, yesil pasaport kullanabilirsin. Fakat Work&Travel j-1 vizesi icin Lacivert sart kosuluyor. Turist vizesini almak zordur umarim becerebilirsiniz. Eger olmazsa 400$ verip DS-2019 yani calisma izni formu alirsiniz (J-1 vize turu) Work&Travel adi alrinda, ABD'ye gidip calismazsiniz gezersiniz. Tabiki masrafli olur bu sizin icin.
    Aslında work olarak gitmemeyi düşünüyoruz mecburi kalınmadıkça.. Bunun için turist vizesi hakkında bilgi alıcağım bakalım ne diyecekler.. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ayrıca arkadaşlar amerikada en gezilesi yerler neresidir las vegas alaska vb. yerler ? Toplamda kaç merkezi yeri vardır.. ? Ve dolar aynı değeremi sahiptir amerikada.. ? Doların düşüp yükselmesi gibi.. ?

Ve amerikaya gidecek olan birisinin bütçe olarak yanına ne kadar para ayırması gerekir ? Harcama şekli türkiye ile orantılımıdır.. ? Misal bir şaşal su dolar bazında ne kadardır.. ? Nelere dikkat etmemiz gerekir diyeyim kısaca (:

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca turist vizesi için ne kadar maliyet gerekli direk bilgi veriliyormu ?
    Konu Nobodyblocks tarafından (21-11-2010 Saat 04:09 AM ) değiştirilmiştir.

BannedUser
    Guest

Ayrıca arkadaşlar amerikada en gezilesi yerler neresidir las vegas alaska vb. yerler ? Toplamda kaç merkezi yeri vardır.. ? Ve dolar aynı değeremi sahiptir amerikada.. ? Doların düşüp yükselmesi gibi.. ?

Ve amerikaya gidecek olan birisinin bütçe olarak yanına ne kadar para ayırması gerekir ? Harcama şekli türkiye ile orantılımıdır.. ? Misal bir şaşal su dolar bazında ne kadardır.. ? Nelere dikkat etmemiz gerekir diyeyim kısaca (:

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca turist vizesi için ne kadar maliyet gerekli direk bilgi veriliyormu ?

Bak ben Amerikayi cok severim ama ekonomik yonden TR ABDye bes basar. Burada 300-400 e bir ogrenci ev tutabilirken ABD de bu 1200-1500 lira arasinda. Zaten yemek olarak fast foodlar TR ile ayni sadece kola bedava sinirsiz. Su bazi yerlerde cok pahali arayip bulman gerek. Sabit fiyat yok yani bizde su mesela 50 kurus genelde. Ama ABD de 50cent de bulabilirsin 1 dolara satanda.

Sen para hesabini yapiyorsan bir kere Alaskadan uzak dur zaten ABD icinden Alaskaya ucman bile 500-600 dolar. Gezecek yerler genelde tur seklinde yapiliyor glacier ve denali en cok tur duzenlenen yerler ama turist olarak gideceksen Alaska gitme derim zaten oraya gidersen merkeze paran kalmaz.

Bence kendine bir rota belirle ya araba kiralayin ya da binin Amtraka sehir sehir gezin.

NY - Los Angeles - Vegas - Niagara - Grand Canyon ve daha nereler. Once ne kadar ayirabilirsin bu ise ona karar ver derim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bak ben Amerikayi cok severim ama ekonomik yonden TR ABDye bes basar. Burada 300-400 e bir ogrenci ev tutabilirken ABD de bu 1200-1500 lira arasinda. Zaten yemek olarak fast foodlar TR ile ayni sadece kola bedava sinirsiz. Su bazi yerlerde cok pahali arayip bulman gerek. Sabit fiyat yok yani bizde su mesela 50 kurus genelde. Ama ABD de 50cent de bulabilirsin 1 dolara satanda.

Sen para hesabini yapiyorsan bir kere Alaskadan uzak dur zaten ABD icinden Alaskaya ucman bile 500-600 dolar. Gezecek yerler genelde tur seklinde yapiliyor glacier ve denali en cok tur duzenlenen yerler ama turist olarak gideceksen Alaska gitme derim zaten oraya gidersen merkeze paran kalmaz.

Bence kendine bir rota belirle ya araba kiralayin ya da binin Amtraka sehir sehir gezin.

NY - Los Angeles - Vegas - Niagara - Grand Canyon ve daha nereler. Once ne kadar ayirabilirsin bu ise ona karar ver derim.
    Amerikada yaşamın bizim vatanımıza göre vermiş olduğun kira örneğinde görebiliyorum.

İnternetten baktığımda para biriminide anlıyorum.. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ :1 Amerika Doları (US$) 100 sent gibi.

Amerika Tatili

Bu linkte tatil yörelerinin bölgesel içinde yer yer ayırıldığınıda görüyorum. Glacier ve denali gerçekten güzel yermiş resimlerine baktım.

http://www.turkishwat.net/travel-ve-...lculugu-3.html

Amtraka tren gezisi ön planda uygun gibi geliyor ama arka plana atılmış gibi yani pek hazım edici değil ama öneri kötüde değil.

Ben öncelikle şunu öğrenmek istiyorum. Turist vizesi başvurusunda gayrimenkul hesaplar değere alınıyor bankada ne kadarlık bir bütçe göstermemiz lazım. ?

Gezi için yaklaşık 5000 yada 10000 tl ayırmayı düşünüyoruz diyeceğim kaldıki bu para ile çok sınırlı hareket etmemiz lazım sanırım 2 haftalık gezide tabiki aşırı gezmeye kalkılırsa sanırım. Ama zorluk çıkmaması için herşeyi şimdiden ayarlamaya çalışıyorum.. Bireysel olarak gitmeyi düşünüyorduk daha sonra bir acentaya bağlı olarak gitmeye karar verdik.. Nitekim belirli noktalarda bireysel gezi olarak izinde veriyorlarmış gezme konaklama vs konusunda sanırım.
    Konu Nobodyblocks tarafından (21-11-2010 Saat 02:06 PM ) değiştirilmiştir.

BannedUser
    Guest

10bin ile 2 hafta abd yi bastan sona gezersin merak etme derim. genelde banka evraklarina bakmiyorlar turist vizesi icin ama genede hazir bulundurmak gerek babana ait vergi levhasi, tapuda yeterli olabilir. acenta ile gitmeni tavsiye etmem arkadasim.

diger bir tavsiye araba kiralayin jip tarzi icinde yatarsin banyo isinide 2-3 gune bir hostele takilirsiniz 3-4 kisinin ortak kaldigi odalar 60 dolar civari. araba kiralamak cok ucuz orada ehliyet yasiniz tutuyorsa tabi yasi 25 den buyuk varsa vergi de vermez kiralamaya

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Amerikada yaşamın bizim vatanımıza göre vermiş olduğun kira örneğinde görebiliyorum.

İnternetten baktığımda para biriminide anlıyorum.. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ :1 Amerika Doları (US$) 100 sent gibi.

Amerika Tatili

Bu linkte tatil yörelerinin bölgesel içinde yer yer ayırıldığınıda görüyorum. Glacier ve denali gerçekten güzel yermiş resimlerine baktım.

http://www.turkishwat.net/travel-ve-...lculugu-3.html

Amtraka tren gezisi ön planda uygun gibi geliyor ama arka plana atılmış gibi yani pek hazım edici değil ama öneri kötüde değil.

Ben öncelikle şunu öğrenmek istiyorum. Turist vizesi başvurusunda gayrimenkul hesaplar değere alınıyor bankada ne kadarlık bir bütçe göstermemiz lazım. ?

Gezi için yaklaşık 5000 yada 10000 tl ayırmayı düşünüyoruz diyeceğim kaldıki bu para ile çok sınırlı hareket etmemiz lazım sanırım 2 haftalık gezide tabiki aşırı gezmeye kalkılırsa sanırım. Ama zorluk çıkmaması için herşeyi şimdiden ayarlamaya çalışıyorum.. Bireysel olarak gitmeyi düşünüyorduk daha sonra bir acentaya bağlı olarak gitmeye karar verdik.. Nitekim belirli noktalarda bireysel gezi olarak izinde veriyorlarmış gezme konaklama vs konusunda sanırım.
    kardes mazem gezceksin o parayla krallar gibi avrupa gezilir 3 hafta falan ne isin var amerikada avrupa amerikaya bin basar
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10bin ile 2 hafta abd yi bastan sona gezersin merak etme derim. genelde banka evraklarina bakmiyorlar turist vizesi icin ama genede hazir bulundurmak gerek babana ait vergi levhasi, tapuda yeterli olabilir. acenta ile gitmeni tavsiye etmem arkadasim.

diger bir tavsiye araba kiralayin jip tarzi icinde yatarsin banyo isinide 2-3 gune bir hostele takilirsiniz 3-4 kisinin ortak kaldigi odalar 60 dolar civari. araba kiralamak cok ucuz orada ehliyet yasiniz tutuyorsa tabi yasi 25 den buyuk varsa vergi de vermez kiralamaya
    Kredi kartlarımın minimum 2000 tl ek limiti var ama yönergeye göre hareket edip parada yatırırım dikkate alınmamasıda güzelmiş.

Babama ait işyeri ve ev var ve işyerine ait vergi levhasını göstermemde yeterli olur o zaman.

Acenta ile gitmek şu açıdan önemliydi hem lisan hem rehber niteliğinde oluyoruz ama önermediğiniz için bireysel olarak gideriz artık. Yanımda olucak kişi ingilizce bilir düzeyde bende belirli şeyler öğreniceğim tabiki.

Daha önce bir konu okumuştum sanırım ehliyetide ordan almak en iyisi olur türkiye şartlarında çıkartılan ehliyetlerinde amerikada geçersiz olduğunu görmüştüm burada yanılmıyorsam..

Veya en kısa yoldan bu olmasa bile her halükarda kiralanıcak ve gidilecek yerleri zaten planlıyacağım konaklama gezme vb. işleri.

Alıntı mustafa61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes mazem gezceksin o parayla krallar gibi avrupa gezilir 3 hafta falan ne isin var amerikada avrupa amerikaya bin basar
    Amerikayı istememizin amacı arkadaşımın isteği üzerinedir ve belirli bir amacı var yoksa bende daha farklı bir yer isterdim tabiki

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar.
    Konu Nobodyblocks tarafından (21-11-2010 Saat 05:12 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar son bir sorum daha olucak yardımcı olabilirseniz sevinirim

Amerikan turist vizesi alabilmek için ya bordrolu şirket sahibi öğrenci emekli yada ev hanımı olmak gerekiyor.

Ben çalışır konumda olarak bu sorunları aşabilirim ancak arkadaşım ile gideceğim için şöyle bir sorun var.

Uzun bir süre çalışır durumda olmuyacak ve hazırlanması gereken evraklar arasında mesela 4 aylık sigorta bildirgesi ve seyahat sağlık sigortası belirtiliyor.

Mantık olarak çalışan olmak gerekiyor ve 4 aylıkta sigorta bildirgesi ama gezi için davetiye yeterli olabilirmi.. ?

Bu ikisi şartmıdır ? Yani bir işte çalışıyor olmasımı gerekiyor yoksa yine tapu vb evraklar yeterli olabilirmi ? Eğer arkadaşımın aile üzerine kayıtlı tapu gayrimenkul gibi birşey yoksa farklı bir yol ile aşabilirmiyiz bu durumu ? Ve sağlık sigortası ?

Konu dışına kaçıcak ama bilgi amaçlı soruyorum wat olarak gitmek istenilirse eğer tahsil durumu en düşük konumda ne olmalıdır bölüm vb. olarak ?
    Konu Nobodyblocks tarafından (05-12-2010 Saat 05:57 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)