Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'da Yaşamak İstiyorum!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Red face Amerika'da Yaşamak İstiyorum!

Merhabalar,

Öncelikle kendimi anlatayım; 18 yaşındayım. Lise son'u okuyacağım bu sene ve bitecek lise eziyeti. Öyle filmlerden görüpte Amerika hastası olanlardan değil de, kendimi bildim bileli hep Amerika hayali kurmuş bir insanım. Yaşam şartları ve diğer orada yaşayanlardan duyduğum tecrübelere göre hayatımı orda sürdürmek istiyorum.

Ama Nasıl??

İnternetten yaptığım araştırmalara göre tek şansım, dil eğitimi için 3 aylığına Amerika'ya gidip, o an birisiyle tanışıp evlenmek mi?

Başka türlü gidemez miyim ben bu Amerika'ya?

Nasıl yapacağım, ne yapacağım hiç bir fikrim yok ama ölü ya da diri orada olmak istiyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

greem card'a baş vur her sene çıkana kadar. Dil okulan git ama üniversite okumak için. toefl geçtiğinde dil okulundan sonra üniversiteye kaydını yaparsın. bu zamanlardada hep baş vuru yapmayı unutma green card için

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı burcubb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    greem card'a baş vur her sene çıkana kadar. Dil okulan git ama üniversite okumak için. toefl geçtiğinde dil okulundan sonra üniversiteye kaydını yaparsın. bu zamanlardada hep baş vuru yapmayı unutma green card için
    Teşekkür ederim yorumunuz için, green card çıkma ihtimali çok çok az diyorlar ama bunu da deneyeceğim tabi. Ne zaman başvuru yapabilirim ve sonuçlar ne zaman açıklanır acaba?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu sene greencard basvurulari yapilmayacak diye biliorum. gecen sene basvuru yaparken oyle bisey okumustum. su an tek ihtimalin universite okumak onun icinde git bi firmaya detaylari iyice anlatsinlar kardesim sana

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 Ekimde basliyor basvurular 3 kasima kadar DV 2014 var cekilis bu sene 1 mayista aciklanicak cikma istimali %1.75-%2 gibi tamamen sans 10 yilda cikmayanda var ilk seferde cikanda lise mezunu olman yeterli kardes dil okuluna hic bulasma zaten bu ara vize almak cok zor en mantiklisi greencard i denemek

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

git git sen umiversiteleri arastir. %1 yav green cardin cikmasi ona da basvur tabi bu forumdaki bir cok insan basvuruyor zaten. ama simdiki aklim olsa liseyi bitirdikten sonra universite icin amerikan universitelerini arastirirdim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eger amerikada okula verecek paran yoksa.. gir universiteye green card a basvur watla gidersin o sirada kalmak icin arastirmani yaparsin zaten...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı BuRacK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yorumunuz için, green card çıkma ihtimali çok çok az diyorlar ama bunu da deneyeceğim tabi. Ne zaman başvuru yapabilirim ve sonuçlar ne zaman açıklanır acaba?
    ben tam tarihlerini bilmiyorum aşağıda arkadaşlar söylemiş. benim geldiğim yerde nebraska üniversitesinde okuyan türklerle tanıştım.iyide arkadaş olduk. burası küçük bir yer ama üniversite çok iyi. ve onlar yazın türkiyey gitmeyerek kendi okul parasınıda masfraflarınıda karşılıyorlar.bence imkanın varsa ailende izin veriyorsa amerikaya gödermeye üni için direkt amerikada üniye gel derim. hovardalık yapmayıp paranı biriktirirsen ve çalışırsan çok rahat okursun. tabi eyaletine görede değişir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

12 ay durmadan calisip okumak yerine en azindan daha insancil sosyal bir hayati bulmalisin.. univeristeyi kendim karsilicam dersen 12 ay sadece calisrisin okula gidersin ders calisirsin buna amerikada yasamak denmez..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler yorumlar için bir kaç sorum daha olacak;

Benim lise bu sene bitecek ya hani, ekimdeki başvurularda başvuru yapsam oluyor mu? Çünkü 2014'te bitmiş oluyor lise zaten.

Ayrıca Amerika'daki üniversitelerden en uygun ücretlisi için ne kadar zorlanırım? Çalışmak konusunda sıkıntı yok, tembel değilimdir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ilk Sorunun Cevabi Bu Sene Basvuramassin Basvuruyu Yaptiginda Lise Mezunu Olman Gerekli Universite Olayina Gelince 2 yilliktan bahsediyosun heralde 4 ler baya pahali diye duymustumda 2 yillik lar seneligi 6-8 bin dolara var.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

şimdi demişsin ki amerikaya gitmek istiyorum çünkü etraftan duyduklarımdan dolayı, filmlerden dolayı değil. Bir başka ülkeye work and travel'a gitmek, okumaya gitmek bunlar çok güzel şeyler. ama sen yaşamaktan bahsediyorsun. bence gitmeden önce çevrende duyduklarınla yetinmeyip daha fazlasını öğrenmelisin. belki çevrendeki insanların şansı yaver gitti ve hep çok güzel oldu, ama her zaman öyle olucak değil. acaba gidersem eksilerim nedir?

gitmenin yolunu elbet bulursun fakat gitmeye hazır mısın bu önemli bence. daha önünde çok yol var, üniversiteye gidebilirsin, yükseklisansı orda yapabilirsin, orda çalışmaya başlayabilirsin... gibi birsürü fırsatların var önünde. bence daha fazla araştır oradaki hayat neymiş, ne değilmiş diye; yapmak istediğin gerçekten o mu diye sor kendine.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tabikide eğleniyorsunn. herşeyi yapıyorlar ama paranısıkı tutmasını bilceksinn.yoksa ailenden çok para almak zorunda kalırsın. çünkü burda 1000$ hemen bitebilir. markete gidiyosun çok birşey almasanda gidiyo paran türkiyede sana ailen 1000 dolar göndermek için 2milyarı gözden çıkarması lazım. benim amerikada çok arkadaşım var 1000$ bi haftada bitirdiğini söylüyor.amarika için iyi olabilri ama türkiyeden onu göndermek her zaman kolay olmaz. nebraska üniversitesinde de kredi başına para ödüyormuşsun. belli kredi ders alıyorsun. kaç para olduğunu unuttum şuan ama uygun. ama nebraskanın kearneyinde yaşıyabilcekmisin.küçük bir yer çünkü. arkadaşlarında dediği gibi yapebilcekmisin çok önemli.yemek olsun bazı kültürleri olsun çok farklı. gerçi alışınca ayrılmak istemiyormuşsun amarikadan ama alışma sürecini atlatabilmek önemli.Onun içinde yanında iyi türkler olmalı.konuşcağın kültürünü paylaşcağınn bence

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)