Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Internship 2012-2013

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Internship 2012-2013

Daha önce de buna benzer bir başlık açmıştım fakat iş yüzünden eve sadece uyumaya gelebildiğim için takip etme fırsatım olmadı. Bu şehir bu ülke yine canımı sıkmaya başladı ve yeniden ciddi ciddi internship düşünmeye ve sonuna kadar gitmeye karar verdim. Benim gibi bu işi ciddi olarak isteyenler, daha önce yapmış olan arkadaşlar, kısacası konuyla ilgili herkes bu başlık altında düşüncelerini paylaşabilirler. Birbirimize katkı sağlamak açısından yararlı olacağını düşünüyorum.

Şu an aklıma gelen ilk soruyu sorayım, şu an bir şirketle anlaşıp, işlemlere başlayan var mı? Ben birkaç yerle görüşüyorum ve kafamda hangisini seçmem gerektiğini netleştiremedim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce de buna benzer bir başlık açmıştım fakat iş yüzünden eve sadece uyumaya gelebildiğim için takip etme fırsatım olmadı. Bu şehir bu ülke yine canımı sıkmaya başladı ve yeniden ciddi ciddi internship düşünmeye ve sonuna kadar gitmeye karar verdim. Benim gibi bu işi ciddi olarak isteyenler, daha önce yapmış olan arkadaşlar, kısacası konuyla ilgili herkes bu başlık altında düşüncelerini paylaşabilirler. Birbirimize katkı sağlamak açısından yararlı olacağını düşünüyorum.

Şu an aklıma gelen ilk soruyu sorayım, şu an bir şirketle anlaşıp, işlemlere başlayan var mı? Ben birkaç yerle görüşüyorum ve kafamda hangisini seçmem gerektiğini netleştiremedim.
    valla ben de isterim gideyim intern'le ama matematik bölümüm benim. bu bölümle internship amerikada nerde nasıl yaparım hiç bilmiyorum.

yıl içinde bakıcam artık son duruma var mı yok mu bana göre bişey.

inşallah buluruz bişeler de gideriz rahatça yaşarız yaw..
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar ben acele etmeyin derim. İntership yapmak için 35 yaşına kadar hakkınız var. İntership yapmanın iki kuralı var. 1. si bitirdiğiniz bölümle ilgili bir alanda çalışabilirsiniz. Bunun için okulu bitiriş tarihinden sonra 365 gün içinde programa katılmanız gerekiyor. 2. seçenekte çalıştığınız iş ile ilgili alanda çalışabilirsiniz. Bunun içinde en az beş yıllık iş tecrübesi isteniyor. Örneğin matematik bölümü bitirmiş birisi okulu bitirdikten sonra Türkiyede bir yazılım firmasında iş buldu ve 5 yıl çalıştı diyelim. Daha sonra şirketlerin aracılığı yada kendi imkanları ile Amerikada bir yazılım şirketinden iş kabulu alırsa internshipe katılabilir.
    Acele etmeyin dememin sebebi mezun olur olmaz katılırsanız bu işin work and travel dan bir farkı kalmıyor. Şirketler size yine kas gücü gerektiren vasıfsız eleman işleri buluyor. Bu durumda size bir faydası olmaz. Ancak Türkiyede bir pozisyona gelip aynı pozisyonda Amerikaya internshipe giderseniz ileride çok Faydasını görürsünüz. Örneğin işletme mezunusunuz ve Mezun olur olmaz bir şirkete başvursanız şirket size büyük ihtimalle marketlerde kasiyerlik v.b. işler bulacaktır. Fakat Türkiyede örneğin bir market zincirine girdiniz ve 5-6 yıl sonra müdürlük pozisyonuna geldiniz, Amerikada bir markete manager olarak intershipe katılabilirsiniz. Tabiki bu durum birazda bu arada ingilizce konuşmanızı ne kadar geliştirdiğinize bağlı.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Moody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben acele etmeyin derim. İntership yapmak için 35 yaşına kadar hakkınız var. İntership yapmanın iki kuralı var. 1. si bitirdiğiniz bölümle ilgili bir alanda çalışabilirsiniz. Bunun için okulu bitiriş tarihinden sonra 365 gün içinde programa katılmanız gerekiyor. 2. seçenekte çalıştığınız iş ile ilgili alanda çalışabilirsiniz. Bunun içinde en az beş yıllık iş tecrübesi isteniyor. Örneğin matematik bölümü bitirmiş birisi okulu bitirdikten sonra Türkiyede bir yazılım firmasında iş buldu ve 5 yıl çalıştı diyelim. Daha sonra şirketlerin aracılığı yada kendi imkanları ile Amerikada bir yazılım şirketinden iş kabulu alırsa internshipe katılabilir.
    Acele etmeyin dememin sebebi mezun olur olmaz katılırsanız bu işin work and travel dan bir farkı kalmıyor. Şirketler size yine kas gücü gerektiren vasıfsız eleman işleri buluyor. Bu durumda size bir faydası olmaz. Ancak Türkiyede bir pozisyona gelip aynı pozisyonda Amerikaya internshipe giderseniz ileride çok Faydasını görürsünüz. Örneğin işletme mezunusunuz ve Mezun olur olmaz bir şirkete başvursanız şirket size büyük ihtimalle marketlerde kasiyerlik v.b. işler bulacaktır. Fakat Türkiyede örneğin bir market zincirine girdiniz ve 5-6 yıl sonra müdürlük pozisyonuna geldiniz, Amerikada bir markete manager olarak intershipe katılabilirsiniz. Tabiki bu durum birazda bu arada ingilizce konuşmanızı ne kadar geliştirdiğinize bağlı.
    hmm güzel bilgiler için teşekkürler öncelikle. Eminim ki iş tecrübesi ile gitmek daha bir iyi olur o zaman bu söylediklerinden sonra. tabi birde bu kadar süre beklemesi var. bakalım o zaman şimdilik zamana bırakalım artık
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

nasip kısmet hayrılısı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu sene bende düşünüyorum..Work&travel sayesınde Amerıka'nın tadını aldım ve bu sene okulum bıtıyor ve ıcınde Türkiye'nın oldugu hıcbır planım yok,direk Amerika'ya gitmek istiyorum..Ama bu ınternship hakkındada neredeyse hıcbır bılgım yok..Bölümüm turizm,bu senede Amerıka'da otelde Housekeeping departmanında çalıştım..Bu konuda bılgılerı olanların paylasımlarınıda sabırsızlıkla beklıyorum..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim wat gibi bir olay. 1 ylliktir. olmasi gereken sey 3 ayda bir pozisyonun ve yaptiklarinin degismesidir ama genelde ayni seyleri yaparsin. 1 yilliktir toplam masrafin 5000 dolar civari olur. turizm konusunda kolayca her firmada internship isi bulabilirsin. kolay gelsin.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben ısletme mezunuyum.ıntern yapmayı dusundum bı ara ama enaz 6 aylık tecruben olması gerek gıbı sacma bırsey soyledıler yenı mezun oldum sadece yaz tatıllerı bostum ve staj yapmak oıstedgım alandan 6 aylık bır iş tecrubem nasıl olabılır kı.neyse vazgectım ben de hem ınglızceme guvenmemem hem de kpss ye hazırlanmaya karar verdıgımden.hem de wat a katılırken umdugum gıbı bı ortam bulamamıs oldgunmadan vazgectım.ozgursum sen ıktısat meznuyudun dı mı bu tecrube sartını nasıl aştın basvuruken?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

durum su eger mezuniyetinden 1 yil gecmediyse is gecmisi istenmiyor.. yalan.. eger 1 yil gecmisse 5 yillik deneyim isteniyor. diyelimki istediler 3 ay amerikada 4 ayda turkiyede tanidik birinin sirketini goster orda calistim satis elemani olarak de gitsin. kimse tecrubeye bakmiyor ya..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Kusura bakmayin yine basliktan uzak kaldim isler yuzunden. Hemen sunu sorayim: ben bazi firmalarla gorusuyorum fakat kiyida kosede saglamdir denilebilecek bu isi yapan bir firma var midir? Ben Istanbul'da 3 firmaya rastladim su ana kadar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

abi sen satis isinde calisacaksin dimi turizm degil bolumun ? eger satis isiyse satis isi saglayan cok firma yok zaten ben pek rastlamadim bir iki firma gordum bir de ankara firmasinda gordum o kadar. ondan islere bak en garanti is hangisiyse onu sec..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnternship ile gittikten sonra orada kalabiliyor muyuz? Yada TR ye geldikten sonra geri Amerika'ya çalışmaya gidebiliyor muyuz?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı SaLVira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternship ile gittikten sonra orada kalabiliyor muyuz? Yada TR ye geldikten sonra geri Amerika'ya çalışmaya gidebiliyor muyuz?
    Intern bittikten sonra H2B ile sponsor olacak sirket bulursan eger kalma sansin var. 5 yil kalirsan oturma izni de alabilirsin.

TR'ye donersen tekrar basa sarar hersey. Ya oradan sponsor bulup H2B alacaksin ya da II. kez internship yapacaksin (eger ust uste iki kez programa katilabilirsen, ben bilmiyorum). Diger secenek ABD vatandasi birisiyle evlenmen.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mesela atıyorum Intern ile gittiğim firma benden memnun kaldı kalmamı istiyor. Bu durumda geri dönmeden vizemi H2B e cevirip sorunsuz kalabiliyor muyum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

h2b artik cok cok zor verliyor haberin olsun. ben ordayken bizim sirket birkac kisiye almak icin basvurdu bu vizeye toplam 8 kisiden 2 kisi alabildi vizeyi h2b yi. o da almalari icin gerekli herseye sahip 8 kisiydi. yriyeten vize degisikligini ordan yaptigin icin amerkadan cikma ihtimalin olamaz. ciktigin anda bir daha geri donemezsin. yani donme ihtimalin %1 in altinda..kolay gelsin.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı SaLVira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gidilebiliyor.Internshipinde bi üstü var..Yanılmıyorsam H2B vizesi ile tekrar çalışılabiliyor..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu yaz WAT yapmayı düşünüyorum. Ayrıyette okul bitiminde yüksek lisansda düşünüyorum. Acaba dedim wat yerine Intern yapsam hem MBA için istenen iş tebrübesini saglarım hemde ingilizcemi yüksek lisans için hazır hale getiririm. Peki yüksek lisans bitiminde kalma şansım ne kadar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bence önce wat yap ve intern yapıp yapamayacağına karar ver,hem oraya gidince burdan daha rahat intern için iş bulabilirsin..wat sonrası gelip biraz kalıp intern ile giden iki arkadaşım var..Orda kalma derken temelli mi kalma?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet dediğin mantıklı. Zaten şuan 3. sınıfım. Yani WAT dan dönünce 1 yıl sonra mezun oluyorum. Evet son hedefim temelli kalmak. Tabi burada bir iş kurmazsam.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

O zaman bu yaz git wat ile sonra 4. sınıf yazında bidaha git wat ile baktın kesmedi intern ile gidersin..Amerikadaki yaşam burdaki gibi değil.İşten sonra biyere gidelim desen olmaz,herkes evine gider.Arkadaşlıklar burdaki gibi değildir.Ama wat öyle değil,seninle birlikte gelen birsürü wat öğrencisi olur onlarla zaman geçirirsin tatile gidersin vs..Bence önce bi wat yap mutlaka..Temelli kalmak konusunda geri dönmeyi düşünmeyenler başlığına bakmanı tavsiye ederim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

WAT WAT Intern ha .d güzel .d Temelli kalmak istiyorum ama mümkünse yasal yollarla

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

O zaman 2 yıl var şansını green card ile deneyebilirsinYok kesin kalırım diyosan hiç wat filan zaman kaybetme üniversite bitirsende bi işe yaramazBul birini evlen..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

TOEFL belgeni hazirlada problem cikmasin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bakalım. Umarım şu 2-3 yılda TOEFL'ı halledebilirim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben de geçen yıl wat yapıp şu anda mezun durumda olduğumdan tekrar watla gidemeyecek durumdayım ama gidip de dönmemek istiyorum artık. ama internship turizm bölümünden değilsen pek mümkün değil gibi görünüyor? bütün şirketleri (izmirde ofisini bulduklarımı yani) gidip tek tek gezdim, hepsi sadece turizm için var dedi, ama web sitelerine uluslararası ilişkiler, iktisat vs dahil bir sürü bölüm yazmışlar? sadece united towers daki danışman arkadaşım zor ama denenebilir gibi hafiften olumlu konuştu denemek istiyorum diyince yok oldu. ing dili edb mezunuyum ve bu yıl da aöfden uluslararası ilişkileri bitiriyorum, böyle bir alan için nasıl bir iş bulunabilir? şu anda ing öğretmeni olarak çalışıyorum ama sıkıntıdan ölmek üzereyim açıkçası,ne kadar dayanırım bilmem :/ turizm dışında staj yapmış olanlar hangi bölümden mezun olup da nasıl bir yerde staj yapabildi, hangi şirket ayarladı bilgi verebilir misiniz? veya mailleşerek staj başvurusu yapabileceğim şirketler var mı, self internship hazırlamak açısından? yardımcı olabilirseniz sevinirim. bir de iş tecrübesi istemeleri konusunda, herhangi bir şey uydursak araştırılıyor mu yoksa wat için yazdırılan sahte deneyimler gibi geçiştiriliyor mu?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim sadece izmirdekileri degil butun firmalarin sitelerinden arastirip telefon ac . ben ankarada yasiyorum ve istanbul firmasiyla internship yapmistim. son olarak calisabilecegin iki is turu var. ilki satis isi. genelde alisveris merkezleri icindeki stand seklindeki kiosklarda. ikincisi de daha zor olarak fast food zincirlerinde. kolay gelsin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu internship olayı sadece mezun olduğumuz böülümle mi alakalı olması gerekiyor ? ben kimyadan geçen yaz mezun oldum. iş bulma şansım yok mu ???
    2011 de wat yaptım amerikanın tadı damağımda kaldı açıkcası , şimdi bu yaz gitmek istiyorum ama öğrenci olmadığımdan pek mümkün değil. yüksek lisans en erken 2013 eylülde başlıyor bir önerisi olan varmı ???

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)