Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amsterdam Schiphol Uluslararası Havaalanı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Amsterdam Schiphol Uluslararası Havaalanı

ABD'ye ist-amsterdam-detroit-chicago aktarmalı olarak gittik. yolculuğun henüz ikinci durağı olan amsterdam da uçaktan iner inmez 1.30 saat sonraki uçağıma yetişmek üzere koşuştuyorum. bu arada amsterdam havalimanı çok büyük yürüyen bantlarda yürümeme rağmen uçağın kalkacağı kapıya varmam yarım saati mi aldı..geldiğimde ne göreyim uçağımı bekleyeceğim bölüme geçmeden önce görevliler herkesi tek tek sorguluyorlar...olayın saçma yanı şu.. biz türkiyeden amerikan konsolosluğundan vizemizi almışız. amsterdam da sadece aktarma yapıyoruz. havalimanı dışını bile çıkmıyoruz..adamlar bizi sorguluyorlar neden gidiyorsun nerde kalacaksın ne iş yapacaksın ne zaman döneceksinn.. herneyse şu an numarasını hatırlayamadığım kapıda ki görevlilerden 2 sininn türk olması olayları ilginçleştirmeye başladı. 20-21 yaşlarındaki genç türk yanımıza gelip ''beyler türk olanlar şurda toplanıp beklesin'' dedi . bizde bi 20 kişi olana kadar bekledik. ardından bu arkadaş bariyeri kaldırıp bizlerin evrakları çok seri bi şekilde onaylayıp boarding kartlarımızı verdi. sorgusuz ve sualsiz...diğer ülkelerin vatandaşları ise sorgulanmaya devam ediyorlardı (AB vatandaşları hariç) ilk defa Türk olduğumuz için pozitif ayrımcılığa tabi olduk. şaşırmadık desek yalan olur...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

2006 yılında öyle birşey olmadı bize. amsterdam hava alanı gerçekten çok büyük. sadece usa uçağına binmek için geçtiğimiz gate de kontroller sırasında bir kısım yolcuları bir taraftan diğer kısmı başka bir taraftan geçiriyorlardı. oradaki sorumlu diğer sıraya girmemiz gerektiğini bundan sonra öyle yapın dedi tabi bundan sonra artık ne zaman olacaksa

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gokhaNJan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ABD'ye ist-amsterdam-detroit-chicago aktarmalı olarak gittik. yolculuğun henüz ikinci durağı olan amsterdam da uçaktan iner inmez 1.30 saat sonraki uçağıma yetişmek üzere koşuştuyorum. bu arada amsterdam havalimanı çok büyük yürüyen bantlarda yürümeme rağmen uçağın kalkacağı kapıya varmam yarım saati mi aldı..geldiğimde ne göreyim uçağımı bekleyeceğim bölüme geçmeden önce görevliler herkesi tek tek sorguluyorlar...olayın saçma yanı şu.. biz türkiyeden amerikan konsolosluğundan vizemizi almışız. amsterdam da sadece aktarma yapıyoruz. havalimanı dışını bile çıkmıyoruz..adamlar bizi sorguluyorlar neden gidiyorsun nerde kalacaksın ne iş yapacaksın ne zaman döneceksinn.. herneyse şu an numarasını hatırlayamadığım kapıda ki görevlilerden 2 sininn türk olması olayları ilginçleştirmeye başladı. 20-21 yaşlarındaki genç türk yanımıza gelip ''beyler türk olanlar şurda toplanıp beklesin'' dedi . bizde bi 20 kişi olana kadar bekledik. ardından bu arkadaş bariyeri kaldırıp bizlerin evrakları çok seri bi şekilde onaylayıp boarding kartlarımızı verdi. sorgusuz ve sualsiz...diğer ülkelerin vatandaşları ise sorgulanmaya devam ediyorlardı (AB vatandaşları hariç) ilk defa Türk olduğumuz için pozitif ayrımcılığa tabi olduk. şaşırmadık desek yalan olur...
    gokhanjan arkadasim
    ayni olayi ben de yasadim. 3.5 aydir ilk kez birilerinin bize turk oldugumuz icin saygi gosterdigini gorup duygulandim. hele islem bitince adam bana iyi gunler dedi ya sarilip opecektim valla.. 3.5 aydir kimse iyi gunler demedigi icin belki de..
    bi hos oldum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

kim ne derse desin her zaman gurbet elde bir Türk ile karşılaştığımızda aynı dili paylaşmanın verdiği huzuru yaşıyoruz...hele hele uzunca bir süreden sonra memlekete gelince anadili konuşmak çok güzel oluyor...

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ya arkadaşlar internetten şöyle bi uçak biletlerine baktım baya pahalı ya.şirkete sordum.vize alıp işin belli olduktan sonra biz ekonomik bilet ayarlarız dedi.sizce şirketin ayarladığından daha ucuza bilet bulabilir miyiz?bildiğiniz bi yer var mı? bilet alırken nelere dikkat etmeliyim?
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ekobilet.com dan bakabilirsin hemen hemen aynı fiyatta oluyo şirketin ayarladığıyla..gitceen gün ve yer belliyse rezervasyon yaptır şimdiden mutlaka new yorka 600 euroya bilet bulursun heralde en ucuz

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

teşekkürler.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok güzel yaa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

WAT olayı daha ABD'ye varmadan eğlenceli olmaya başlamıştı.. tabiki bu olayın ardından detroit'te gördüğümüz muamele (ayakkabıları çıkarıp kontrol edilmesi,fotoğrafımızın çekilip fişlenmemiz) tadımızı biraz kaçırmıştı...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Bu sene benim aktarma da amsderdam dan. Nekadar güzel bir durum değil mi?Ben özellikle böyle hava alanlarında başka ülkelerde çalışan Türk yetkilileri THY 'nin filan,onları görünce çok mutlu oluyorum.Biz nedense bu konularda birbirimize çok bağlıyız.Bir reklam varya hani rakip takım sahaya 11 kişi biz 11+ 70milyon çıkarız diyor işte bu gibi durumlarda biz öyle oluyoruz.Değişik bir mutluluk biz haz alıyor insan..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı berkayakarsu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene benim aktarma da amsderdam dan. Nekadar güzel bir durum değil mi?Ben özellikle böyle hava alanlarında başka ülkelerde çalışan Türk yetkilileri THY 'nin filan,onları görünce çok mutlu oluyorum.Biz nedense bu konularda birbirimize çok bağlıyız.Bir reklam varya hani rakip takım sahaya 11 kişi biz 11+ 70milyon çıkarız diyor işte bu gibi durumlarda biz öyle oluyoruz.Değişik bir mutluluk biz haz alıyor insan..
    bi mesajında bizim yurt dışına millet olarak pek çıkmadığımızı söylemişsin. belki onunla arasında bir bağıntı vardır bu son söylediğinin. insan dışarıda kendi milletinden birini görünce ülkesinde bi hemşehrisini görüyormuş gibi oluyo aslında ondan da yakın hissediyo dışarda insan kendini

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Hollanda'nin en onemli havalimani olan Schiphol Amsterdam'in 17,5 km guneybatisinda yer almaktadir. Havalimani Avrupa'nin en onemli ulasim merkezlerinden sayilmaktadir. 2006 verilerine gore de Avrupa'nin Londra Heathrow, Paris Charles de Gaulle ve Frankfurt'tan sonra 4. islek havalimanidir.
    Schiphol'un 5 adet pisti bulunmaktadir. Bir tanesi genel havacilik ucaklarinca kullanilmaktadir.

Havalimani 3 buyuk bolumden olusan tek terminal binasindan olusmaktadir.
    Schiphol Havalimani KLM, Martinair, Transavia ve Northwest Airlines'in ussu durumundadir.
    Schiphol Havalimani 120 odul kazanmis ve 7 kez dunyanin en iyi havalimani ve arda arda 25 yil da (1988-2003) Avrupa'nin en iyi havalimani odullerine sahip oldu.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Unhappy

Yine eski konulardan birine takıldım....

aktarma için 1.5 saat çok kısıtlı ve stresli bir zaman gercekten....Check in işlemini amsterdamda yaptıracaksak o ayrıca bir zaman kaybınada yol açabilir..sonrasında gate nerdeydi, nerden bincez konusu helede havalanı yukarıda yazdığı gibi büyükse...ve güvenlik kontrolleri derken....

nefes nefese yetişebilirsek uçağa ne ala....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hocam eski konulara takılman benim de dikkatimi çekti ama iyi ki takılıyorsun
    gözden kaçırdığımız konular için bize faydası oluyor.
    aktarmalarda ideal bekleme süresi ne kadardır?
    biz de ona göre alalım biletimizi...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aslında bilerek olmuyor ama yavas yavas gitme vakti gelince, kafanıza takılan sorularda değişiyor tabi

aktarma süreleri hava yolu şirketine göre değişiyor doğrusunu soylemek gerekirse...ben klm den rezervasyon yaptırdım, onda 5 saat amsterdam aktarması görünüyor...diğer firmaların farklıdır eminim...
    Fakat bana sorarsan, ideal süre için 4-5 saat bence uygun...zaten uçaktan inmek, check in ve doğru kapıyı bulmak falan derken 1-2 saat geçer sanırım....geri kalan süredede mağazalara bakarsın....çok acele ve telaş içinde olmayacağın güzel bir süre bence 4-5 saat.....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar söyle bi durum var orda ucaktan inen tek siz olmıcaksınız aktarma süreleri buna göre ayarlanıo zaten siz gecikirseniz ekstrem bi durumunuz yoksa eger herkes gecikir sonucta.bizim gidiste paris aktarmamız 45 dkydı ucak da rötar yapınca oldugu gibi sonraki ucaga verdiler bizi.cok da panik yapmanıza gerek yok gayet acık yol gösterio tabelalar yetisiosunuz illa.dönüsümüz de amsterdam aktarmalıydı 9 saat bekledik

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu başlık altında, amsterdam aktarması tecrübeleri olan yada tavsiyeleri olan arkadaslarımız varsa birşeyler yazarsanız seviniirm....yoksa zorla edinilen tecrübeleri ben yazmak zorunda kalacağım yaşayarak

sanırım akşam birkez daha bakmaya fırsatım olur mesajlara...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaşlar yakın zamanda schiphol havaalanını kullanan varmı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bandido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar yakın zamanda schiphol havaalanını kullanan varmı
    ewt ..en guzel havalimanlarindan birisi..her sey acik ve net
    herkes zaten yardmci oluo
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Geçen yaz biletimde 21 saat aktarma vardı , amsterdam'ın içine gittim trenle,
    havada ağır bir mariuana kokusu ve sokaklarda zenci esrar satıcıları hakim
    Sabah tekrar havaalanına geldim, o zaman beklediğim birkaç saat bile sıkıcıydı.
    2 yada 3 saat ideal bence beklemek için.
    Yemek olayını da en uygun mcdonalds dan halledibilirsiniz

Havaalanının uç kısımlarında şezlong tarzı koltuklar var onlar uyumak ve sigara için müsait,
    çalışan görevlilerin de çoğu Türk, bir sorun olduğunda onlardan yardım alabilirsiniz.
    Ayrıca havaalanındaki hotel'i geçince duşlar da mevcut(uzun sürek aktarması olanlar için)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

gecici vize alarak girdin sanirim iceriye? Biraz daha detayli yazarsak iyi olacak. Yeni watcilar surayi okusa avrupa hayalleri kurmaya baslarlar

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecici vize alarak girdin sanirim iceriye? Biraz daha detayli yazarsak iyi olacak. Yeni watcilar surayi okusa avrupa hayalleri kurmaya baslarlar
    Neco' nun Bulgaristan Pasaportu var, sorun olmadan girmiş gelmiş.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Neco' nun Bulgaristan Pasaportu var, sorun olmadan girmiş gelmiş.
    Sağol Break,

Pasaportta herhangi bir işlem yapmadılar , sadece resmime bakıp geçmeme izin verdiler.

Watçı arkadaşlara tavsiyem transit vize almakla uğraşmamaları yönünde olacak.
    Çünkü 1 gün için çekilecek çile değil.
    Ve malesef 24 saatten fazla aktarma yapamıyorsunuz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 13 haziranda sabah 8den aksam 5e kadar amsterdam havaalanında beklicem. napılır bukadar saat orda yaa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 11 Hazitran'da 08.20 de Schiphol'de olacağım, 11.05'te Atlanta uçağım kalkıyor. 2 saat 45dk. da koşturma falan olmadan yetişebilirim heralde.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim uçağım da Amsterdam aktarmalı Dulles, kafama takılan şu ki ben Amsterdam'da uçaktan indikten sonra beni ne gibi bir olay zinciri bekliyor ayrıntılı anlatabilecek var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)