Work and Travel 2025
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: belki korku belki heyecan ve iki soru

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Red face belki korku belki heyecan ve iki soru

13 haziran sabah 6.20 uçagıyla gidiyorum amerika ya . ama arkadaşlar içimde bi sıkıntı var bir iki gündür . daha önce hiç çıkmadım yurt dışına e şimdi hop diye atladım gidiyorum amerika ya . sanki amerikalılar konusucak bn hiç birşey anlamıcam gibi hissediyorum . hayır ingilizcemde kötü değil çok iyi değil . interm. seviyesinde sanırım . işte böyle bi korku var içimde bunu aşmanın bi yolu var mı ??

2. sorumda ssn nasıl çıkartılıyor daha önce forumda görmüştüm aradım ama çıkmadı istediğim şey. kusura bakmayın az kaldı heyecan bastı yardım edebilecek var mı acaba ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

no panic sakin ol kardesim senin gibi binlercesi bunu basardi sende yapabilirsin korkma ... oncelikle ingilizce korkuna gelince sordugun soruya aldigin cevabi anlamazsan yabanci oldugunu ve biraz daha yavas konusup kolay kelimeler secmesini isteyebilirsin... sonucta onlarda insan bir tanesi huysuz ciksa digeri yardimsever cikacaktir korkmana gerek yok..

sosyal gunenlik numarani gittigin yerdeki social security centerdan yapicaksin kime sorsan gosterir ztn isverenin seni yonlendirir daha gitmeden onuda sikinti yapma ..

sakin ol iyi watlar =)
    kill them all-spartacus

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ıngılzceyı dert etme suan 1 ay oldu gelelı ıngılzce sewıyem solemek bıle ıstemıyorum hayatımda ıngızlce dersı gormedım düşün

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya öylede insan biraz korkuyo tabi bu site sayesinde rahatlıyoruz hep her konuda :d

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kardeşim canını sıkacak bişey yok kendini rahatlat take it easy ! senin gibi binlerce öğrenci var dünyanın her yerinden gelen emin ol onlarda aynı durumda.orda geçireceğin ilk 15-20 gün çok önemli ondan sonra gerisi gelir zaten dert etme fazla sakin...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

valla ben zaten yalnız gidipte o heyecan bende yok diyene inanmam bende b2 seviyesindeyim hatta neredeyse advanced sayılırım ama sanki kimseyi anlamayacakmışım gibi moda girdik çünkü benim de ilk seyehatim ve yabancıların bizim gibi anlamayanla yavaşça bağra bağra konuşmadıklarını az çok biliyorum yarın bu saatlerde wash. inişime çok az kalmış olacak ve o korku yerli mi yersiz mi anlayacağım herkese iyi bir yaz tatili ve wat dilerim...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mcc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben zaten yalnız gidipte o heyecan bende yok diyene inanmam bende b2 seviyesindeyim hatta neredeyse advanced sayılırım ama sanki kimseyi anlamayacakmışım gibi moda girdik çünkü benim de ilk seyehatim ve yabancıların bizim gibi anlamayanla yavaşça bağra bağra konuşmadıklarını az çok biliyorum yarın bu saatlerde wash. inişime çok az kalmış olacak ve o korku yerli mi yersiz mi anlayacağım herkese iyi bir yaz tatili ve wat dilerim...
    korku değilde heyacan oluyor genelde watçılarda...

istersen burada amerikan kolejinde okusun bir insan orada ortam bir başka konusma konusunda. ilk başta adam aksanlı konusuyo yutarak kelimeleri falan. sonra sen anlamadım falan diyince öyle tane tane konusuyo ki insanlar. ingilizce bilmesen anlarsın

bu arada ilk gunlerde veya alanda yardım isterken beyaz amerikalıları tercih etmenizi öneririm.bunu söylememde bir ırkçılık ve ayrım yaptığımdan dolayı söylemiyorum. genelde zenci amerikalılar çok daha hızlı ve aksanlı ve hatta yutarak konusuyorlar. fazla zorlanmamanız için orta yaş ve ustu erkek beyaz amerikalıları öneririm.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı ylnylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13 haziran sabah 6.20 uçagıyla gidiyorum amerika ya . ama arkadaşlar içimde bi sıkıntı var bir iki gündür . daha önce hiç çıkmadım yurt dışına e şimdi hop diye atladım gidiyorum amerika ya . sanki amerikalılar konusucak bn hiç birşey anlamıcam gibi hissediyorum . hayır ingilizcemde kötü değil çok iyi değil . interm. seviyesinde sanırım . işte böyle bi korku var içimde bunu aşmanın bi yolu var mı ??

2. sorumda ssn nasıl çıkartılıyor daha önce forumda görmüştüm aradım ama çıkmadı istediğim şey. kusura bakmayın az kaldı heyecan bastı yardım edebilecek var mı acaba ?
    2.sorunu işverenin orada halledecektir.

1.sorun ise WATın en güzel yanıdır zaten sorulacak birşey yok just do it

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

beni de heyecanlandıran unsurlardan biri, çok fazla kelime bilgisine sahip olmamam. Adam karşımda politika ile ilgili konuşsa hiç bir şey anlamam diye düşünüyorum

When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.. ~ A.Supertramp.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı JazzL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beni de heyecanlandıran unsurlardan biri, çok fazla kelime bilgisine sahip olmamam. Adam karşımda politika ile ilgili konuşsa hiç bir şey anlamam diye düşünüyorum
    emin ol politika konusacak kadar seviyede ingilizce çok az watçıda vardır..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emin ol politika konusacak kadar seviyede ingilizce çok az watçıda vardır..
    tabii orası öyle ama aklıma gelen oydu ilk başta. Yani ara sıra etrafıma bakıyorum evde falan. Nesnelerin isimlerini kafamda ingilizce olarak tekrar ederken ingilizcesini bilmediğim %15 oranında nesne çıkıyor. Beni sinir ediyor bu, bir de haftaya Amerikaya gidicem diyorum

When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.. ~ A.Supertramp.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

tabii orası öyle ama aklıma gelen oydu ilk başta. Yani ara sıra etrafıma bakıyorum evde falan. Nesnelerin isimlerini kafamda ingilizce olarak tekrar ederken ingilizcesini bilmediğim %15 oranında nesne çıkıyor. Beni sinir ediyor bu, bir de haftaya Amerikaya gidicem diyorum
    ilk gidişimde çatal ve kaşıgın ingilizcesini bilmeden gittim hatta tabak bardak falanda bilmiyodum ve mutfakta çalıştım insan orda herşeyi ogreniyo rahat ol :d

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Takma kafana ben ilk gittiğimde lise 1 deki beden eğitiminden bozma hocanın birinden aldığım ingilizceyle gitmiştim abd içindeki bütün yolculuklarımda da tektim ölmedim yaşıyorum gayet süper de bir wat geçirdim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Süper motive ediyorsunuz gerçekten. Teşekkürler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben de çok korkuyorum yahu yarın sabah 6 da yolculuk tırstım ben de

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı anita_tennant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de çok korkuyorum yahu yarın sabah 6 da yolculuk tırstım ben de
    tırsma ya heyecan yap biraz yeter

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

korkma al bavulunu gıt yanlız basıma gıttım ustelık unıversıtede hazırlıgı bıle gecememıstım hala gecemedım haftaya cuma sınav var bakalım bu sefer atlatcaz mı hazırlık sınavını..bak benım gıbıler bıle gıdıp cok ıyı anlasabılıyosa ınglzce ya da vıze alabılıyosa sen bı de kendını dusun.bırak yurt dısna cıkmayı ben ılk defa ucaga ve trene bındım
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de salı gidiyorum ya. El çantasında bi iki paket sigara sorun çıkarır mı bi de?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

watın tadı heyecanında zaten.Heyecan yoksa o zaman sorun vardır.yüreğinizin sesini dinleyin ve ondan cesaret alın.türkiyeye döndüğünüzde gitmeden önce son geceki ruh haliniz aklınıza gelecek ve kendinize gülecekseniz.bu heyecanı amerikada eyaletleri gezmeden hemen önce bir daha yaşıcaksınız.herkese kolay gelsin...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

istersen karton götür.hatta kesin götür.faydasını görecen...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)