Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sevis, I-94, Cankutaranlık ve birkaç soru

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Sevis, I-94, Cankutaranlık ve birkaç soru

Arkadaşlar search kısmında çürüttüm dirsekleri bazılarının cevabı var ancak tam bi randıman alamadım, malum yarın da yola çıkıyorum, son dakika yardımları çok makbule geçecektir. Kısaca özet vermek gerekirse, wisconsin wilderness ta cankurtaranlık yapıcam, bugün sınavlar projeler sonunda zaman bulup bi havuz yaptım okulda, 5 yıllık sigara geçmişi, bira göbeği, 1.91 boyla gelen 96 kilo gibi gereksiz bir irilik sonucunda hayata küsmeye doğru yaklaştım sorularım gelsin o zaman:

1- wilderness'ta 300 metrelik bir yüzme bekleniyor, ancak bugün 2. turda yani 100. metrede ciğerleri havuza bırakıp çıktım, sizce nolur bu işin sonu?

2- gidince kalacağım yer hala belli değil, bu yüzden I-94 kartına ne yazmam gerekiyor, yazdıktan sonra bir de sevis kaydında bu adres olayını ne yapmam gerekiyor?

3- adres değişikliği yaparsam bunu hangi mercilere iletmem gerekiyor, neler yapmam gerekiyor?

4- uçağa binerken sigorta ile ilgili çıktı olsun yazanlar var, ne şirketten dediler öyle bi şey ne de daha önce duymadım, var mıdır aslı?

bu sorulara cevap verebilirseniz çok sevinirim, hadi eyvallah

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mcbk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar search kısmında çürüttüm dirsekleri bazılarının cevabı var ancak tam bi randıman alamadım, malum yarın da yola çıkıyorum, son dakika yardımları çok makbule geçecektir. Kısaca özet vermek gerekirse, wisconsin wilderness ta cankurtaranlık yapıcam, bugün sınavlar projeler sonunda zaman bulup bi havuz yaptım okulda, 5 yıllık sigara geçmişi, bira göbeği, 1.91 boyla gelen 96 kilo gibi gereksiz bir irilik sonucunda hayata küsmeye doğru yaklaştım sorularım gelsin o zaman:

1- wilderness'ta 300 metrelik bir yüzme bekleniyor, ancak bugün 2. turda yani 100. metrede ciğerleri havuza bırakıp çıktım, sizce nolur bu işin sonu?

2- gidince kalacağım yer hala belli değil, bu yüzden I-94 kartına ne yazmam gerekiyor, yazdıktan sonra bir de sevis kaydında bu adres olayını ne yapmam gerekiyor?

3- adres değişikliği yaparsam bunu hangi mercilere iletmem gerekiyor, neler yapmam gerekiyor?

4- uçağa binerken sigorta ile ilgili çıktı olsun yazanlar var, ne şirketten dediler öyle bi şey ne de daha önce duymadım, var mıdır aslı?

bu sorulara cevap verebilirseniz çok sevinirim, hadi eyvallah
    1. Yüzemezsen cankurtaran olamazsın diyebilirim. adamlar o sınavlara çok önem veriyorlar.

2. Çalışacağın yerin adresini yaz geç. Sevis kaydını vardıktan sonra 7 gün içinde yapman gerekiyor. o zamana kadar da nerede kalacagın belli olur heralde ?

3. Adres değişikliği yaparsan da sonradan bunu bir yere bildirmene gerek yok ama içim rahat olsun diyosan sponsora e-mail at. Ama sonra oda der ki şuraya gir şunu güncelle şunu değiştir uğraştırır yani. adres değiştirirsen de değiştir. bişey olmaz.

4. Sağlık sigortası ile ilgili çıktıyı alma imkanın varsa al yanına. yoksa çok önemli değil.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Yüzemezsen cankurtaran olamazsın diyebilirim. adamlar o sınavlara çok önem veriyorlar.
    stilde veya hızda sorun yok ama işte tek sorun kesilme, bu durumda napacağımı bilemiyorum açıkçası. olmadı shallow guard yaparlar diye umuyorum, sertifikalı ilkyardım eğitimim var ve ingilizcem ileri seviyede, bak şimdi içime kurt düşürdün ya

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mcbk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stilde veya hızda sorun yok ama işte tek sorun kesilme, bu durumda napacağımı bilemiyorum açıkçası. olmadı shallow guard yaparlar diye umuyorum, sertifikalı ilkyardım eğitimim var ve ingilizcem ileri seviyede, bak şimdi içime kurt düşürdün ya
    valla hocam stiline ve hızına diyecek birşeyim yok. ama kondisyonda istiyorlar

sınavdan kalırsan bile (inşallah geçersin) bu belgelerinin oldugunu söyle onlara..

birde orada gerçekten lifeguard'lık zor. adam kendinin yuzme bilmediğini bile bile giriyo havuza. hatta okyanusa... sonra da bogulunca da suclu sensin. kurtaramadın oluyo.. o yuzden gözünü 4 açıcan. bizim lifeguard arkadaşlar emme basma tulumba gibi akşama kadar kafayı sağa sola çevirmekten bitap düşüyorlardı..

edit: ona göre de kazanıyorlardı ama :=)
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla hocam stiline ve hızına diyecek birşeyim yok. ama kondisyonda istiyorlar

sınavdan kalırsan bile (inşallah geçersin) bu belgelerinin oldugunu söyle onlara..

birde orada gerçekten lifeguard'lık zor. adam kendinin yuzme bilmediğini bile bile giriyo havuza. hatta okyanusa... sonra da bogulunca da suclu sensin. kurtaramadın oluyo.. o yuzden gözünü 4 açıcan. bizim lifeguard arkadaşlar emme basma tulumba gibi akşama kadar kafayı sağa sola çevirmekten bitap düşüyorlardı..

edit: ona göre de kazanıyorlardı ama :=)

valla ilk otobüsle atlar giderim chicagoya yeni iş bulmaya teşekkürler cevapların için

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla kardeş bende 1 haftadan beri yuzuyorum 200 e zor ulaştım oda çok kastıra kastıra ne edicez ne yapıcaz bilmiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)