Work and Travel 2025
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dil okulu vizesi hakkında

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Dil okulu vizesi hakkında

slm herkese 2008 ve 2009 yazında sandıego da pedicab işini yaptım şimdi okulum bitti yani mezun oldum ama bir kere usa seruvenini tatmısssanız kolay kolay bırakamıyosunuz.ben bu sene tekrar gitmek istiyorum .artık wat icin yasım (26 yasındayım) da egıtım durumum da musaıt degıl.tek secenek dil kursu gibi gozükuyor.aslında asıl amac orda bi sekılde kalmakbenım asıl sorum vize gorusmesıne gıttıgımde -askerlık gorevimide yapmadıgımı goz onunde bulundurursam-ne kadar bir para gostermem gerekıyor ortalama 3 aylık kurs süresini baz alırsak .daha once dil kursu ıcın basvuran ozellıkle mezun olmus okulla bır bagı kalmayan arkadasların yorumlarını beklıyorum acıkcası vize vermezler endisesi hakim bende cunku askerlık duruyo daha onlrın nazarında potansıyel gocmen konumundayım fikirlerinizi yazarsanız sevinirim..

-Konu, gereken cevapları aldığında ABD vizeleri kısmına taşınmalıdır.
    Yönetici Notu

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aylık 1000$ galiba ama tam bilmiyrum bana öle sölemişlerdi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Daha önce ABD vizesi alman, ilgili vize türündeki programı başarıyla tamamlaman çok büyük bir referans açıkçası. Dil okulu için vize de çok zorlanacağını sanmıyorum. Okul fiyatları da değişiyor. bulunduğum yer için kaplan iki aylık 1100 dolar istiyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

aylik 250 dolara da kurs oldugunu duymustum. aramak lazim.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

dil okuluyla anlaşırsan ve vize görüşmesinde dil okulunu burdaki iş için falan olduğunu söylersen bi problem olmaz herhalde...internship programlarına da bakmanı tavsiye ederim..6 aydan 18 aya kadar çalışma izni alabiliyorsun ki çalışma izni önemli bir şey orda...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

internship yanilmiyosam maasli staj progrsmi yani okudugun bolumle alakali staj goruyosun yalniz ben tarih bolumu mezunuyum tarihle ilgili uygulamali bi alan oldugunu zannetmiyorum.dedigin gibi en onemli nokta orda calisma iznin olmasi f1 vize turunde legal calisma iznin yok(gittigin okulun sagladigi part time isler disinda)dil kursundn baska secenek yok gibi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı muratarac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internship yanilmiyosam maasli staj progrsmi yani okudugun bolumle alakali staj goruyosun yalniz ben tarih bolumu mezunuyum tarihle ilgili uygulamali bi alan oldugunu zannetmiyorum.dedigin gibi en onemli nokta orda calisma iznin olmasi f1 vize turunde legal calisma iznin yok(gittigin okulun sagladigi part time isler disinda)dil kursundn baska secenek yok gibi

çalışma izni doğru yok f1 de ama her gidende çalışmış ordaki işverenlerinde işine geldiğinden,sana düşük saat ücreti weriyor sende kabul ediysun ihtiyacın olduğu için,ben gidenlerden böle duydum yani

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende senınle aynı durumdayım.bu sene mezun olacam.Gecen yaz ny ta padıcap yaptım.Bak bi yonden bızım cok buyuk bı avantajımız war.Altını cızerek soylemek ıstıyorum.Bizde sosyal guvenlık numarası war.İlk olarak f1 vizesiyle gidenlerde bu numara olmuyor.Bu yuzden legal olna ıslerde calısamıyorlar.Benım gordugum tum f1 vızelıler pedıcap yapıyordu.Ama bız ıkıncı kez gıttıgımız ıcın tum ıslerde calısabılırız.Cunku adamlar senın calısma ıznının olduguna bakmıyorlar.Sosyal guvenlık numarana bakıyorlar.ikinci biseyde sen mezun oldun mu yoksa bu yaz mı mezun olacaksın.Tam olarak anlamadım.Ben mezun olunca gıdecem ama 1 yıl kalacam

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı casanova21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende senınle aynı durumdayım.bu sene mezun olacam.Gecen yaz ny ta padıcap yaptım.Bak bi yonden bızım cok buyuk bı avantajımız war.Altını cızerek soylemek ıstıyorum.Bizde sosyal guvenlık numarası war.İlk olarak f1 vizesiyle gidenlerde bu numara olmuyor.Bu yuzden legal olna ıslerde calısamıyorlar.Benım gordugum tum f1 vızelıler pedıcap yapıyordu.Ama bız ıkıncı kez gıttıgımız ıcın tum ıslerde calısabılırız.Cunku adamlar senın calısma ıznının olduguna bakmıyorlar.Sosyal guvenlık numarana bakıyorlar.ikinci biseyde sen mezun oldun mu yoksa bu yaz mı mezun olacaksın.Tam olarak anlamadım.Ben mezun olunca gıdecem ama 1 yıl kalacam
    baska bir vize türüyle gittiğinde SSN yi kulanamıyosun diye biliyorum kullanırsan sorun olur diye biliyorum bole bişi varsa burdan uyaralımda kimse yanlış bişi yapmasın orda bilmeden

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

SSN in üzerinde "ONLY VALID WITH DHS (Department Homeland Security" AUTHORIZATION " yazar.. yani sadece DHS onayı ile geçerlidir SSN'in..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SSN in üzerinde "ONLY VALID WITH DHS (Department Homeland Security" AUTHORIZATION " yazar.. yani sadece DHS onayı ile geçerlidir SSN'in..

fiorex yani bizim ssn numaralar artık gecerlı degılmı.Bu konuyu bıraz daha acabılırmısın.Cunku su anda orada cesıtlı ıslerde calısan f1 vızelı ınsanlar war.Sayet ıptal olmussa nasıl calısabılıyorlar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Hayır demek istedigim o numara artık senin ancak SSN'lerin işlemesi için DHS onayı lazım. F1 ile gelen birisi onaylattırdıkdan (aktive ettikten) sonra gayet rahat çalısabılır.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı muratarac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm herkese 2008 ve 2009 yazında sandıego da pedicab işini yaptım şimdi okulum bitti yani mezun oldum ama bir kere usa seruvenini tatmısssanız kolay kolay bırakamıyosunuz.ben bu sene tekrar gitmek istiyorum .artık wat icin yasım (26 yasındayım) da egıtım durumum da musaıt degıl.tek secenek dil kursu gibi gozükuyor.aslında asıl amac orda bi sekılde kalmakbenım asıl sorum vize gorusmesıne gıttıgımde -askerlık gorevimide yapmadıgımı goz onunde bulundurursam-ne kadar bir para gostermem gerekıyor ortalama 3 aylık kurs süresini baz alırsak .daha once dil kursu ıcın basvuran ozellıkle mezun olmus okulla bır bagı kalmayan arkadasların yorumlarını beklıyorum acıkcası vize vermezler endisesi hakim bende cunku askerlık duruyo daha onlrın nazarında potansıyel gocmen konumundayım fikirlerinizi yazarsanız sevinirim..
    Bende wat yapmış ve mezun biri olarak f-1 e dil okulu için başvurdum ve vize alamadım.
    Wata katılmak aşırı bir artı değil, çünkü eleman senin şimdiki durumuna bakıyor. Yani f-1 non-immigrant şartlarını sağlıyor musun, sağlamıyor musun?
    Dil okulunda kabul (I-20), maddi durum, ülkene olan bağın, ailenin maddi durumu(belki).
    Düşün mezunsun, işsizsin, tr de bir işin, üzerine tapun, iş yerin yok. Durumun zor olabilir, ki ben alamadım.
    Dil okulu olarak ucuz dil okulları var ben aylık 280-300 dolara bulmuştum. Vize görevlisi de 1 kere bile bu kurs ucuz neden buna gidiyorsun demedi.
    Benim vize alamamamda kendiminde biraz payı var. Vize görüşmesinde soğuk kanlı olmalısın. Askerlik hiç sorun olmaz, çünkü yasal hakkın zaten 2 yıl erteletmek üni sonrası. Bana hiç sormadı askerlik.
    Banka hesabında ne kadar fazla para gösterirsen o kadar iyi. Sakın 3-5 bin dolarla gitme Daha fazla göster.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hesapta neden fazla para olmalıki,bulundğun her ay için 1000$ göstersen olmazmı,bide burdan giderken 3 aylık çok ucuz olmayan bir okula yazılıp,oraya gidince daha ucuz bir kursa geçmek daha mantıklıymış benim forumda sordğum arkdaşlar bu şekilde gitmeyi önerdiler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hayır demek istedigim o numara artık senin ancak SSN'lerin işlemesi için DHS onayı lazım. F1 ile gelen birisi onaylattırdıkdan (aktive ettikten) sonra gayet rahat çalısabılır.
    şimdi oraya f1 ile gidip ssn yi onaylatıp çalışılabiliomu??? ben mi yanlış anladım,daha önce hiç duymadım ben böle bişe,ozaman gidenler neden ssnlerini onaylatıpta iş aramıylarda genelde pedicap yda kaçak işlerde çalışıorlar,zor bişemi onaylatmak ???

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hesapta neden fazla para olmalıki,bulundğun her ay için 1000$ göstersen olmazmı,bide burdan giderken 3 aylık çok ucuz olmayan bir okula yazılıp,oraya gidince daha ucuz bir kursa geçmek daha mantıklıymış benim forumda sordğum arkdaşlar bu şekilde gitmeyi önerdiler
    Garantiye almak için önce pahalı bir dil okulu sonra orada ucuzuna transfer de olabilir. Ama olmazsa olmaz değil.
    Dil okulu size harcamalarınız için 3 aylıksa, 3 aylık şu kadar para gerekir diyor. Ki ben bir kaç ay önce başvurduğumda aylık 1100 dolar yaşam masrafı göstermiş dil okulu. Sizinde banka hesabınızda en az ( yaşam masrafı + dil okulu ücreti) kadar para olmalı. Ancak konsolos, zaten tüm paran 3000$ niye hepsini buraya harcıyorsun diye soruyor. Ve şüpheleniyor. Arıza çıkarıyor. Tecrübeyle sabit.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

f1 da campus içi işlerde 20 saate kadar çalışılabiliyor.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garantiye almak için önce pahalı bir dil okulu sonra orada ucuzuna transfer de olabilir. Ama olmazsa olmaz değil.
    Dil okulu size harcamalarınız için 3 aylıksa, 3 aylık şu kadar para gerekir diyor. Ki ben bir kaç ay önce başvurduğumda aylık 1100 dolar yaşam masrafı göstermiş dil okulu. Sizinde banka hesabınızda en az ( yaşam masrafı + dil okulu ücreti) kadar para olmalı. Ancak konsolos, zaten tüm paran 3000$ niye hepsini buraya harcıyorsun diye soruyor. Ve şüpheleniyor. Arıza çıkarıyor. Tecrübeyle sabit.
    tüm paran 3000 dolar neden hepsini burda kullanıosun derken,o 3000 dolar hem kurs hem yaşamak için olum paramıydı senin,o yüzdenmi wermedi vizeyi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ŞÖyleki kurs (I-20 de) okul ücreti ve 3 aylık yaşam masrafı dahil 4200$ toplam masraf beyan etmiş. Benimde hesabımda 4900$ vardı.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ŞÖyleki kurs (I-20 de) okul ücreti ve 3 aylık yaşam masrafı dahil 4200$ toplam masraf beyan etmiş. Benimde hesabımda 4900$ vardı.

ee yeterli para warmış işte ben bu amerikalıların mantıklarını bi anlamadım gitti 4200 dior 4900 gösteriosun wermior adam vizeyi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yani tekrar ulkeye girdikten sonra ssn yi aldıgımız yere gidip mi onaylıyoruz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum benim okul gectiğimiz (güz) donemde bitti.su an amerıkaya tekrar gitmek istiyorum.f1 vizesine basvurarak.2 yıl watla sandıgdaydım kısıtlama gelmiş diye duydum bike sayısını sınırlı tutacaklar ve haftalık kira da 200$ civarında olcakmış bunları şu an orada bulunan arkadaştan duydum f1 vizesi olup da calışmak isteyen kişilerin cogu zaten pedicab yapıyor. sandıegoya gidersem yıne aynı işi yaparım die dusunuorum ssn numaram ve kartı halen duruyo yanımda.tek korkum vize alamamak.6000$ gostermeyi düsünüyordum hesabımda.akıcı bi ingilizcem de yok 2 kere gitmeme ragmen

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim wat.ta tanıştığım bir arkadaşım mezun olduktan sonra da dil kursuna gitti.. askerliğini filan da yapmış değil.. geçen ocak ayı filandı herhalde.. ilk seferde vize görüşmesinde reddi yedi.. 2. seferinde aldı vizeyi biraz şans işi bence..

ayrıca onun da ingilizcesi çok iyi değildi.. hatta 2. görüşmedeki adam türkçe konuşmuş..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)