Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: doğu amerika

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart doğu amerika

arkadaşlar amerika üç bölümden oluşuyor diyebiliriz. batı, orta ve doğu amerika. batı amerika gerçekten çok pahalı ve zengin bir yer. özellikle california eyaleti çok pahalı ama ona göre geliriniz oluyor. batı sahili de iyi ve türklerin en çok yaşadığı bölge de bu bölge. orta amerika o kadar da tavsiye edebileceğimiz yerler değil ancak orta amerikaya yakın bir bölge olan chicago da gidilesi yerlerden biridir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

orta amerika tarla gibi yaa hele güneye doğru bi acaipler ve white american olduklarından selam bile vermiyolarmış (amerikada tanımadıınız insanlar sokakta size good morning hello flan der alışın yani)..
    dcdeki işime giderken otobüse binmiştim bi kere şoför kadındı duraktan bindik ilk ışıklarda nasıl herkes rahat mı? diye bi soru sordu ben dumur oldumm..
    böyle şeyler olabiliyo da orta amerikada o biraz zor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet orta amerika hakikaten öyle hayat doğuda ya da batıda diyebiliriz. zaten okyanusun olmadığı yerlerde ne işiniz var. gskapunun dediği gibi çok kibarlar dumur olursunuz o derece

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

batı yakasına özgü müdür bilemem ama gerçekten ben hiç insanlara kaba davranan saygısız hareketlerde bulunan aşağılayan amerikalı görmedim. (gecenin bi yarısı sokak da sarhoşlarla tartışmak istisnadır görmezden gelinmelidir. ) alışık olunmayan bir diğer durum ise NJ Transit otobüslerinin şoförlerinin neredeyse yarısının kadın olmasıdır. türkiyede hiç kadın otobüs şoförü görmediğimden afallamıştır. ayrıca cape may-wildwood seferi yapan otobüs şoförü amcanın biri istisnasız olarak binen ve inen herkese good morning,good evening,have a nice day vs. demektedir. beni bir ay boyunca şaşırtmaya devam etmiştir.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

bir de eyaletler arası otobüslerinin şoförleri nedense hep siyahtı ya da bana hep öyleleri denk geldi... arkadaşlar gokhanın dediği gibi çok kibarlar ama büyük şehirlerin şoförleri için aynı şeyi demem çünkü newyork'da hava limanı ile şehir içi ulaşımında görev yapan bir şoför çantaları tekmeleyerek sıkıştırıyordu bagaja.. manyak mısın dedim ama türkçe anlamaz o
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gezgin siyah otobüs şoförleri konusunda tespitin doğru. ırkçılık amerika da çok azalsa da siyahların hep alt düzey daha fazla emek gerektiren işlerde çalışması ile açıklanabilir bu olay. yani üst düzey siyah yetkililer fazla değildir. bunca yıl siyahlar az çekmedi beyazlardan. otobüs şoförleri hep siyah iken klimalı otogarlarda bilet satanlar hep beyazdı. neyse ırkçılık konularına fazla girmeyelim.o ''onların'' ayıbı.
    Konu gokhaNJan tarafından (20-01-2007 Saat 07:36 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu kadar senenin ezikliği olsa gerek sanki bütün beyazların onlara haksızlık yaptıını düşünüyolar benim başıma çokgelmişti ööle olay ama bu direk onların şeysii..neysii..isim bulamadım ama çok saçmaydı ve ben cidden üzülmüştüm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Genel kanı bu zaten gide arkadaslarım felan hep genellikle ezik islerde zenciler calısıyolar diodu

Ben zencileri seviyorum ve sempatik olduklarını düsünüyorum gidince bıkabilirim cekingen olabilirm onlara karsı(genelde hırsız ve suclu dendiği için aklımın bi kösesinde korku yokta değil)ama cogu arkadasımın zenci olması ihtimal

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

doğunun gerçekten daha ucz olduğu doğrumu?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı neolim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet özellikle NYC çok ucuzdur
    valla batıyı görmedim ama doğudaki çoğu şehirlerde yaşam pahalı.
    Ama PA,Delaware vs gibi yerler biraz daha ekonomik tabi.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı neolim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arada fark yok hatta orta bati benim gordugum kadariyla konaklama ve yasam olarak en ucuz yer gibi.. bu arada california da wat islerinin konaklmalari genelde haftaliik 60-70 dolarken nyc ocean city florida gibi yerlerde bundan daha fazla yani bati yakasi daha pahalidir diye bisey gormedim ben..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orta amerika tarla gibi yaa hele güneye doğru bi acaipler ve white american olduklarından selam bile vermiyolarmış (amerikada tanımadıınız insanlar sokakta size good morning hello flan der alışın yani)..
    dcdeki işime giderken otobüse binmiştim bi kere şoför kadındı duraktan bindik ilk ışıklarda nasıl herkes rahat mı? diye bi soru sordu ben dumur oldumm..
    böyle şeyler olabiliyo da orta amerikada o biraz zor
    orta amerika o kadar da kötü bi yer diil. ben texas'ta çalıştım. insanlar gayet sıcaktı. yolda yürürken selam da veriyolardı gözlemlediğim en büyük farklılık, texaslıların kendilirine amerikalı görmemeleriydi. kendilerini texan olarak tanımlarlar ve arabalarından tutun da evlerine kadar her tarafta texaslı olduuklarını vurgulayan şeyler olur. ama bunun dışında bir klasik bir amerikalıdan pek farklı olduklarını söyleyemem.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks