Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD'de ki misyonerlik faaliyetleri üzerine

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart ABD'de ki misyonerlik faaliyetleri üzerine

Şimdiye kadar dikkati pek çok kez çekti ancak son zamanlarda artan faaliyetler üzerine konuyu açmakta fayda görüyorum. Burada insanlar dinini çok açık ve özgür bir şekilde yaşıyorlar. Öyleki birçok yerde insanlar el broşÃ¼rleri, ilanlar vb ile hristiyanlığın yayılması için çaba sarfediyorlar. Bugün bir adam yolumu kesti Nerelisin? Nerden geliyorsun? gibi sorular sordu. Gayet güler yüzlü samimi birisiydi. Havadan sudan muhabbet etmeye başlarken bir anda o sihirli cümleyi kullandı. "Sen tanrının şanslı kulusun". Kendine bir gelecek çizdin mutlaka..Ama tanrı senin için en iyisini düşÃ¼nüyor. Babam kanserdi İsa'nın adını zikrederek düzeldi.Heryerde duyabileceğiniz tipik misyoner sözleridir. Çok mükemmel bir dini bilgim yok ancak Hristiyanlık ve İslamiyet arasındaki farkları, nelerin benzerlik gösterdiğini, nelerin farklı olduğunu biliyorum. Koyu muhabbet sonunda adının Paul olduğunu öğrendiğim kilise görevlisinin gözlerini, inanılmaz şaşkınlığını görmenizi isterdim. Akıcı bir konuşmayla savunduğum temeller, Vatikan'ın reddettiği İslamiyet'i müjdeleyen Barnabas İncil'inden alıntılar yapmam Paul'u çok şaşırttı. Konuşma sonunda aslında bende kendimde bir gariplik hissediyordum açıkçası. Adam beni hristiyanlığa davet etmeye gelmişken, kafasını iyice bulandırıp geri gönderdim..Bu gözlerinden apaçık bir şekilde anlaşılıyordu.Bu insanların bizim dinimizden cidden haberi yok. Hz.İsa'nın bizimde peygamberimiz olduğunu söyleyince bakakalıyorlar. Ancak onlar Hz.İsa'nın tanrının oğlu olduğunu savunuyorlar. Bizim inancımızda İsa tanrının oğlu felan değildir. Ayrıca yüzlerce kez değişime uğrayan incilde bile buna ait bir delil bulunmamaktadır. Bu insanları "Kalbinle inan" diye diye uyutmuşlar bu konuda. Nezaketen verdiği kilise kartını da almış bulundum. Ne diyeyim Paul ?
    Umarım dediklerim senin aklında bir şÃ¼phe bırakırda biraz araştırma yaparsın ve inşallah allah seni hidayete erdirir... Olurda bir misyonerle karşılaşırsanız, oradan uzaklaşmaya felan çalışmayın. Güzel güzel bildiklerinizi okuyun. Çünkü öğrenmeye çok ihtiyaçları var...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

buna benzer olay bende yasamistim,kanadali arkadasimla toronto'da shopping center'e gitmistik.Pakistanli bir musluman bize yaklasip bizi Islama davet etmege basladi (benim de hristiyan oldugumu zann edip) Su sozlerle basladi:
    Dunyanin sonu yaklasiyor, hepiniz Musluman olmalisiniz, Haz.Muhammed geri donuyor, mutlaka islami kabul etmelisiniz. yoksa cehennemlik olacaksiniz.
    bir anlik kendi kendime aman Allahim islami boyle tablig etmek nekadar dogru diye sormustum..
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar dikkati pek çok kez çekti ancak son zamanlarda artan faaliyetler üzerine konuyu açmakta fayda görüyorum. Burada insanlar dinini çok açık ve özgür bir şekilde yaşıyorlar. Öyleki birçok yerde insanlar el broşürleri, ilanlar vb ile hristiyanlığın yayılması için çaba sarfediyorlar. Bugün bir adam yolumu kesti Nerelisin? Nerden geliyorsun? gibi sorular sordu. Gayet güler yüzlü samimi birisiydi. Havadan sudan muhabbet etmeye başlarken bir anda o sihirli cümleyi kullandı. "Sen tanrının şanslı kulusun". Kendine bir gelecek çizdin mutlaka..Ama tanrı senin için en iyisini düşünüyor. Babam kanserdi İsa'nın adını zikrederek düzeldi.Heryerde duyabileceğiniz tipik misyoner sözleridir. Çok mükemmel bir dini bilgim yok ancak Hristiyanlık ve İslamiyet arasındaki farkları, nelerin benzerlik gösterdiğini, nelerin farklı olduğunu biliyorum. Koyu muhabbet sonunda adının Paul olduğunu öğrendiğim kilise görevlisinin gözlerini, inanılmaz şaşkınlığını görmenizi isterdim. Akıcı bir konuşmayla savunduğum temeller, Vatikan'ın reddettiği İslamiyet'i müjdeleyen Barnabas İncil'inden alıntılar yapmam Paul'u çok şaşırttı. Konuşma sonunda aslında bende kendimde bir gariplik hissediyordum açıkçası. Adam beni hristiyanlığa davet etmeye gelmişken, kafasını iyice bulandırıp geri gönderdim..Bu gözlerinden apaçık bir şekilde anlaşılıyordu.Bu insanların bizim dinimizden cidden haberi yok. Hz.İsa'nın bizimde peygamberimiz olduğunu söyleyince bakakalıyorlar. Ancak onlar Hz.İsa'nın tanrının oğlu olduğunu savunuyorlar. Bizim inancımızda İsa tanrının oğlu felan değildir. Ayrıca yüzlerce kez değişime uğrayan incilde bile buna ait bir delil bulunmamaktadır. Bu insanları "Kalbinle inan" diye diye uyutmuşlar bu konuda. Nezaketen verdiği kilise kartını da almış bulundum. Ne diyeyim Paul ?
    Umarım dediklerim senin aklında bir şüphe bırakırda biraz araştırma yaparsın ve inşallah allah seni hidayete erdirir... Olurda bir misyonerle karşılaşırsanız, oradan uzaklaşmaya felan çalışmayın. Güzel güzel bildiklerinizi okuyun. Çünkü öğrenmeye çok ihtiyaçları var...
    hava,mi atiyon baskan )) ,,,,,"beni hiristyanliga davet eden misyoneri musulman yaptim " diye hahahha) saka bi yana bu angutlarin harbiden bi caciktan haberleri yok... lan tenke diyom bizde isaya inaniyoruz ........bizde gercek incile inaniyoz ...fakat lavugun biri almis onu degistirmis sende biliyon ismini aziz crhistianmidir nedir hemde o lavuk anadoluda yasamis zaten bu tnekelr biraz arastirsa sevgililer gunu noel baba cart curtun hepsinin turkiyede oldugunu bilse turkiyeye turist akini olurdu ,,,,,,,,,,,,,,

Fioreksin dedigi gibi sizde misyonerlere islami anlatin zaten iyi anlatabilirsenin adam sap gibi olur ,,,,kendini sorgulamaya bas;lar haa bide arabniz felan yoksa "" he kardes deyin hade hiristyan oldum beni eve briaksana yada walmarta gotursene "" goturur enayiler......bizim arkadaslar misyonerin birini servis gibi kullaniyodu giden bilir HERshey de pnn.bi station wagon arabayi almis adam koca koca haclar felan koymus her tarafi isa meryem heykeli resmi ,....burdaki butun WAT ci turkler adami servis gibi kullaniyodu hahahahhahahahha...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Benim tebliğimle müslüman oldu demiyorum. Keşke olsa. Burada değil de diğer tarafta havasını atarım ama..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

drive thruda dururken peder beyler falan geçiyorlar diyorlar buyur baptist churche yok first bilmem ne chrucine kartlarını da veriyorlar
    müslüman olduğumu söyliyince biraz garipseyip sen yine de gel diyolar

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Mormon kesimi direkt olarak misyonerlik amacini guduyor bizim oraya bir kiz gelmisti sakir sakir Turkce konusuyordu. Nereden ogrendim dedim kiz 'ben Turkiye' de yasadim 2 yil' dedi. Nasil gittin, nerede kaldin dedim 'Adanaya mormonlar sayesinde gittigini Incirligi gordugunu' anlatmisti. Evelerimizin kapilarina mormonlardan kagit falan geliyordu. Konu misyonerlik olunca yazayim dedim.

Utah Eyaletini de mormonlar kurmus. (Kaynak:wikipedia.com)
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Allahım sen Mormonların, Manyakların, Papazların, Aziz crhistianların şerrinden Tüm WAT çıları muhafaza eyle....

ben onları gördükçe ne güzel bir dinim var diyordum. Muhtemelen onlarda bizim için öyle düşÃ¼nür. Çünkü müslümanın diyenler içki içince, yapmaması gerekn şeyleri yapınca adamlar der iyi bunlardan farkımız yok.
    Bana demişti biri bunlar müslüman değil bunları bunları yapıyo, bunlar müslüman değil şunları şunları yapıyor diyodum bizde baskı yok herkes yaptığını çekecek.
    Ama gerçek islamiyeti anlattıkça doğru olduğunu kabul ediyolar, mantıklı ve akıllıca olduğunu kabul ediyolar ama bir türlü müslüman olmuyolar
    Aslında bir de DİN köşesi açılsa iyi olur...Eminim en fazla o konuya yazılır...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Fiorex eminim adamın aklı çok karışmıştır.sorguluyordur kendini

Abd de değil ama Avrupada gezerken bir kiliseye girmiştim,hani bizde müslüman olmasada camiye wc hesabı gidenler gibi bende bi dolaşayım dedim napmışlar buraya böyle diye..papaz cıktı anlatıyor bişeyler e anlamıyorum haliyle,sonra bir kutu getirdi ,hediye kutusu gibi,içinde incil uluslararası telefon kartı haç falan vardı,telefon kartı çok işime yaradı papaz efendi ne söyliyim...

Otele gidip çekmeceyi açıp haçla,incili bırakayım dedim ne göreyim,otel çekmecesinde incil duruyor,avrupada nerdeyse bütün otellerde bir köşesinde bir incil var holy bible diye koymuşlar..
    Abd otellerinde böyle bir durum var mı bilmiyorum...
    Wat

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı volkanaksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Otele gidip çekmeceyi açıp haçla,incili bırakayım dedim ne göreyim,otel çekmecesinde incil duruyor,avrupada nerdeyse bütün otellerde bir köşesinde bir incil var holy bible diye koymuşlar..
    Abd otellerinde böyle bir durum var mı bilmiyorum...
    ABD hotellerinin çoğunda var bu durum kaldığım, çalıştığım her otelde gördüm.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)