Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bela geliyorum demez !!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Bela geliyorum demez !!

Bugün yaşadığım macerayı sizinle paylaşmak istedim arkadaşlar

Tarih : 18 Eylül 2008 05.30 AM

Yer : New York Penn Station

Sabah 08.00'de NY'dan Floridaya uçağım vardı ve NY JFK havaalanına gitmek üzere 05.15 sularında new jersey tren istasyonuna gittim. Tren geldi ve NYC yönüne hareket etti. Planım NY Penn Stationdan Subway E yi alıp , Air trainle devam ederek JFK ya ulasmak. Kısa süren yolculuğun ardından NY Penn Stationda trenden indim ve iner inmez 2 polis koluma girdi."Bizimle geliyorsun" dediler."Hayır" deme gibi bir lüksümüz olmadığı için, seve seve arkadaşlara takılmak zorunda kaldım Beni bir kenara çekip, A'dan Z'ye aradılar. Ve sorgulamaya başladılar.. "Nerden geliyorsun nereye gidiyorsun ey yolcu!!" misali...Bütün belgelerime baktılar.Neden FL'a gidiyorsun. Kaç gün kalacaksın ? neden sadece 12 gün. Neden 11 gun değil ? doğum tarihin yerin.. şaşırtma amacı güden onlarca soru... Allaha şükür butun sorularını tek tek yanıtladım.Bu sefer diğer çantada ne oldugunu sordu. İşte o an "Ayvayı yedim" dedim içimden.Çünkü o çantaya bakarlarsa hem yanlış anlayacaklar, hemde uçağı kaçırma riskim artacaktı.Çantanın içinde şarjı bitmiş , ve şarj aleti olmayan, bir başka deyimle çalışmayan bir laptop vardı.Bunu gören polis amca durumu hemen bir üst makama bildirdi ve beni daha sıkı sorgulamaya aldılar.Pc nin parcalarını söktü. vidalarını fenerle inceledi. Ve bir üst makamdan tekrar durum degerlendirmesi aldı.Bütün bilgilerimi bir yere kaydettiler.Laptopta bomba olma ihtimali sanırım biraz korkuttu arkadaşları.Beni salmaya yakın polisin bana söylediği : " Neden trene bindiğinde tedirgin gözüküyordun? Bizden korkuyordun sanki ?" Dedim ki = "Sabahın 4 ünde kalktım ve uykum var bu normal değil mi ?"
    İşte o an bir fırça daha yedik. O da = "Ben hergün 3 saatlik uykuyla NY State in güvenliği için çalışıyorum.Ayrıca bir yere seyahat ediyorsan sosyal guvenlık numaran yanında bulunmalı, nerede SSN ?" dedi. Başladık yeni bir sürece.. Tekrar telefonlar telsizler havada uçuşuyor..40 dk süren bu yaşananlardan sonra, yukarıdan sanırım "Salın" emri geldi. Ve beni serbest bıraktılar.. Allaha şükür uçağıda kaçırmadım ve sağ salim vardım FL'ya.

Hikayenin özeti.. Bela geliyorum demez.. Bütün belgelerinizi eksiksiz yanınızda taşıyın.Herhangi bir sorgulama durumunda bu sizin sorgu sürenizi azaltacaktır.

Fiorex
    Konu Fiorex tarafından (19-09-2008 Saat 01:37 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

resmenfilm gibiymis yaaaaa.ucuz kurtulmusun.ucagi da kacirabilirdin.iyi atlatmisin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gecmıs olsun kardesım!!!

ama bu turkıyedede yasanıyo,sadece tek fark bıras daha oz guvenın olyo elın

yabancı memleketlerınde ınsan ne solyucegını sasırır...

ama atlatmıssın herseyı tekrar gecmıs olsun sana..

umarım bıdaha basına bole bısı gelmes...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

HAkikaten film gibi... geçmiş olsun.. umarım bizim de başımıza böyle şeyler gelmezz
    __2009 watçısı olma yönünde çalışmalar yapan kız __

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Simdi pek zamanim yok yazamayacagim aslinda tum hikayelerimi nasil harika bi wat gecirdigimi felan TR ye dondugumde sakin sakin yazmak istiyordum ama fiorex yazmisken ekleyeyim ben de .

Ben de NY den ayni sekilde FL e gecerken ( tesaduf hep NY-FL arasi yakaliyor heralde ) ayni sekilde didik didik tarandim biktirdilar adami . Fiorex sen sansliymissin arkadasim cunku ben ucagi kacirmistim ayrica diger ucak icin de 4o$ ceza odedim .

O parayi siz odemek zorundasiniz sizin yuzunuzden kacirdim gibi de bi laf edince : '' Aranacagini goze alip en az 4 saat once gelmelisin . '' Dediler bana ve ben 3.5 saat once gelmistim . Ama iste ne derlerse desinler ustune gidemiyorsunuz bir yerden sonra .

Bu arada FL travel amacli mi Fiorex yardimci olabilecegim konular olabilir .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gecmis olsun Fiorex...
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

sağolun arkadaşlar.. diğer eyaletleri ny a bağlayan her noktada bu tarz olaylarla karsılasabilirsiniz.Dikkatli olun.

@Serky,

Buraya arkadaşlarımın yanına geldim. Uzun süren çalışma döneminin ardından birazda kafa dinleyelim değilmi ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gecmiş olsun fiorex ucuz atlatmısın valla .....
    FORZA ES-ES

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gecmis olsun

ama salak herifler ucagini kacirtirlarsa yada eger kendinizi zor durumda bulursaniz kesinlikle ingilizce konusmayin ve turk konsoloslugunu aramak istiyorum diyin ve pasaportunuzuda kesinlikle vermeyin eger adamlar hata yaparsa isin icine konsolosluk girdigi icin bunun bedelini oderler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vallahi geçmiş olsun film gibi harbici
    2009 watçısı olcakken 2009 campusacısı olan şahsiyet

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Fiorex; öncelikle geçmiş olsun diyorum. Arkadaşlarımızı uyarmamız gerekirse New York City'e giden her greyhound diğer eyaletlere giden araçlardan farklı bir uygulamaya tabi tutulur. Bazılarında yolcuların yanlarına pasaport veya kendilerini tanıtacak bir kart bulundurmaları istenir. New York güvenlik önlemleri açısından en sık korunan eyaletlerden biridir.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı miibf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun

ama salak herifler ucagini kacirtirlarsa yada eger kendinizi zor durumda bulursaniz kesinlikle ingilizce konusmayin ve turk konsoloslugunu aramak istiyorum diyin ve pasaportunuzuda kesinlikle vermeyin eger adamlar hata yaparsa isin icine konsolosluk girdigi icin bunun bedelini oderler
    o vakit işler daha karışır gibime geliyor..
    en iyisi yola erken çıkmak lazım her durmda

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Gecmis olsun Fiorex , benzeri bizim basimiza gelmisti Seattle Bellingham Ferry Satation 'da 2 jandarma tipli insan hepimizi sorguya cekti nerden geliyorsunuz ? Burada napicaksiniz ? Bu zamana kadar naptiniz ? Ne zaman ayrilicaksiniz ? Hepsini yanitladik ve tesekkur edip gittiler .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Her koşulda dikkatli ve temkinli olmak gerekiyor. Boyle bir durumda heyecan ve stres yapmakta çok riskli. Çünkü hareketlerinizi ve tepkilerinizi inceliyorlar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kesinlikle sogukkanli olmak gerek . Bir arkadasimiz demis pasaportu vermeyin felan boyle bir sey olamaz arkadasim senin bunu vermeme durumun ve ingilizce konusmama durumun gibi bir sey olamaz . Iyilik yapmaya calisirken diger arkadaslari da yanlis yonlendiriyorsun lutfen dikkat et .

@ Fiorex

Tabii ki bir de ben baslayabilseydim :]

Ama Orlando da Universal,Disney,Wet & Wild ( ben burda calisiyorum gelirseniz bilet konusunda indirim yaptirabilirim ) Seaworld(gitmedim ama cok ovuluyor) , BuschGarden(gitmedim ama cok ovuluyor) gormeden gitme derim ama benim favorim kesinlikle Universal Stud.

Ha Miami yi yazmaya gerek yok :]

Iyi tatiller .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende benzer bi olay yasadim hemde istanbul havalimaninda.... koca 3 ay amerikada ne kimlik sordular ne passport istediler.. sagolsunlar turk polisleri dis hatlardan cikar cikmaz ustume atladilar yaka paca sorguya goturduler.. pff sinirden yazamiyorum hala :S

Tecrübe Puanı
    10

Istanbul Ataturk Havaalaninda Antalya ucagi icin ; otobus beklemeye giderken , arama sirasinda laptop 'u actirdilar . Vista Corparation yazisi cikinca 'tesekkurler kapatabilirisniz' dedi kadin . Bende icimden birazcik -soylendim-

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bir tane de ben ekleyeyim.

Tarih 12 eylul du 11 eylul muhabbeti hala kapanmamisken ben los angeles hava alanindan florida ya ucacak olan aksam seferi ucagina binmek uzere perona gittim. Ucak birturlu gelmedi derken 1 saat gecikmeli ucaga alimlar basladi. Ben ne olur ne olmaz diye birinci sirada ucaga girecekken kadin sen surada bekle dedi bana, ne oldu niye bekliyorum derken bana tekrardan aranman lazim dediler bagira cagira diger yolcularin kucumseyen bakislari arasinda tekrardan kostura kostura arama noktasina geri gittim. Polise dedim tekrardan aranmam gerektigini soylediler sorun nedir dememe kalmadi adamlar apar topar beni yan tarafa aldi otur suraya lutfen kipirdama soru sorma gibi emirlerin ardindan ne oldugunu anlamadigim bir sekilde saclarimin icine kadar(uzun sacliyim herhalde icerisine bomba koydugumu dusunduler) arandim. adamlara bana ne oldugunu soylermisiniz dedigimde : -Sir! please sit down and wait! cevabini aldim birkac kez en sonunda milyonlarca garip soru soruldu cantama bir kagit parcasi sokup cikardilar bomba varmi yokmu diye, sonra dedim ucagimi kaciracagim hizli olun pek sallamadilar. En sonunda tamam git! cevabini aldim. Sonra dedim yaptiginizi begendinizmi ucagimi kacirdim simdi ne yapacaksiniz? Ayiptir soylemesi mal mal suratima birkac saniye baktiktan sonra gorev yerlerine geri donduler. Neyse hizlica esyalarimi toplayip kosa kosa perona gittim kimse yoktu kapiyi actim son anda ucaga girdim. Bitmedi cantami yanima almama izin vermediler anlamadim tabi gene ne oldugunu. Sonra iceri girdim bagira cagira bir kadin dalga gecmeye basladi: a lot of fun ha ? diyerekten dedim yerimde olmak istermiydin neyse ki gecti gitti. bu adamlara lanet okumak az kaliyor... Dikkatli ve sogukkanli olun
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir tane de ben ekleyeyim.

Tarih 12 eylul du 11 eylul muhabbeti hala kapanmamisken ben los angeles hava alanindan florida ya ucacak olan aksam seferi ucagina binmek uzere perona gittim. Ucak birturlu gelmedi derken 1 saat gecikmeli ucaga alimlar basladi. Ben ne olur ne olmaz diye birinci sirada ucaga girecekken kadin sen surada bekle dedi bana, ne oldu niye bekliyorum derken bana tekrardan aranman lazim dediler bagira cagira diger yolcularin kucumseyen bakislari arasinda tekrardan kostura kostura arama noktasina geri gittim. Polise dedim tekrardan aranmam gerektigini soylediler sorun nedir dememe kalmadi adamlar apar topar beni yan tarafa aldi otur suraya lutfen kipirdama soru sorma gibi emirlerin ardindan ne oldugunu anlamadigim bir sekilde saclarimin icine kadar(uzun sacliyim herhalde icerisine bomba koydugumu dusunduler) arandim. adamlara bana ne oldugunu soylermisiniz dedigimde : -Sir! please sit down and wait! cevabini aldim birkac kez en sonunda milyonlarca garip soru soruldu cantama bir kagit parcasi sokup cikardilar bomba varmi yokmu diye, sonra dedim ucagimi kaciracagim hizli olun pek sallamadilar. En sonunda tamam git! cevabini aldim. Sonra dedim yaptiginizi begendinizmi ucagimi kacirdim simdi ne yapacaksiniz? Ayiptir soylemesi mal mal suratima birkac saniye baktiktan sonra gorev yerlerine geri donduler. Neyse hizlica esyalarimi toplayip kosa kosa perona gittim kimse yoktu kapiyi actim son anda ucaga girdim. Bitmedi cantami yanima almama izin vermediler anlamadim tabi gene ne oldugunu. Sonra iceri girdim bagira cagira bir kadin dalga gecmeye basladi: a lot of fun ha ? diyerekten dedim yerimde olmak istermiydin neyse ki gecti gitti. bu adamlara lanet okumak az kaliyor... Dikkatli ve sogukkanli olun
    Her nekadar olabildigine iyileride olsa da cogu assagilik insanlar . Yazik valla ayiptir .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gecmis olsun kardes
    Hepinize Şimdiden Şunu Söylüyorum...
    HAVE A NICE SUMMER..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Cidden cok ilginc ve buyuk bir ayip...Kiz arkadasimin basina aynisi geldi S.Carolina dan Newark a ucarken Turk oldugunu gorunce direk didik didik aradilar kenara cekip..Bana soyledigi sey:cidden cok utandim okadar insanin yaninda kenara cekilip terorist muamelesi gormek..cidden cok kotuydu..Bunu soyleyen kiz arkadasiniz olunca ve bir bayan olunca dahada geriliyor ve bu korkak siskolara Turkiyenin iran yada irak yada diger ortadogu ulkeleri gibi olmadigini Ataturk un ulkesi oldugunu bagira cagira anlatmak istiyorsunuz!
    Basima hic boyle bir olay gelmedi bilmiyorum cok fazla meksikaliya benzetildim belkide bu yuzdenAma burada yazilmasa cidden inanmam zor olurdu hele penn stationda o kalabalikta.Gecmis olsun Fiorex...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

gecmis olsun Fiorex,buna benzer olay benimde basima geldi.
    boston'dan buffalo'ya ucucaktim kanadaya gitmek icin.
    boston logan havaalaninda bana terorist muamelesi yaptilar,teker teker aradilar.diger insanlar bana bakarak rahat rahat guvenlikten geciyordular.
    bana sacma sacma sorular sordular.
    niye buffaloya ucuyorsun.
    niye bugun ucmak istiyorsun.
    yalniz gidiyorsun bide.
    tam 25 dakika aradiktan,sorgulamadan sonra beni serbest biraktilar.check-in bitmesine dakikalar kalmisdi yetisdim ne iyiki.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Tecrübe Puanı
    10

11 Eylul 'de de buyuk problemler cikartmislar ya . Bu arada hayirli olsun Roma yoneticiligin .

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

tsk kardesim,nihayet bende ekibe katildim.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu Amerika'da ne polisin ne diğer görevli memurların dünyadan haberi yok.

Doğru düzgün gazete bile okumayan, televizyonda ne görse inanan, şişko ve kendini akıllı zanneden bi garip insanlar.

Geçenlerde Penn Station'da, California'da oturan Kıbrısa ve İsraile sürekli gidip gelen bi çiftle tanıştım.Konuştuk bayağı.Onlar da ayınısını söyledi; "Amerikalıların çoğu dünyadan haberi olmayan orta halli insanlar."

Ama işin ilginç tarafı birkaç gün önce şuan oturduğum şehrin polisiyle konuştum.Adam hükümet basın yayında Irak savaşıyla ilgili sansür yapıyor falan dedi.
    Yani diğer taraftan olayların farkında olanlar da yok değil.

Enteresan vesselam...
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben sunu soylerim 4 ayin sonunda burasi bir para kazanma teknesidir burada biraz argo tabirle voliyi vurursun parani alirsin cekersin gidersin ulkene turk musluman dogulu oldugumuz surece ve bu adamlarda bir halt bilmedikleri surece bu boyle devam eder

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben sunu soylerim 4 ayin sonunda burasi bir para kazanma teknesidir burada biraz argo tabirle voliyi vurursun parani alirsin cekersin gidersin ulkene turk musluman dogulu oldugumuz surece ve bu adamlarda bir halt bilmedikleri surece bu boyle devam eder
    Isin iyiyse zaten voleyi affetmiyosun fakat is kotuyse orta iyi gelsede vole vuramiosun . Danismanlik sirketlerin cok buyuk bi onemi yok isin en onmli kismi Amerika 'daki isiniz . Isinizi iyi secmeye bakin .

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

vay beee allah yardım etmiş

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Harbiden de film gibi olmuş. Geçmiş olsun ne diyelim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçmiş olsun kurtulmuşun en azından ucağı kaçırmadan.inş. yeni watçılarında başına gelmez

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks