Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: J1 ve waive

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart J1 ve waive

Merhaba arkadaslar,

J1 vizesinde `2 yil kurali`ni kaldirmak icin waive sureci baslatanlar ya da baslatacak olanlar var mi?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Abi J1 dan F1 a geçiş konusunda yeterince yazı var bu konu ile ilgili. Eğer silinmişse mesajlar Azuhazu ya ulaş. Kendisi tecrübelidir. Son olarak da 2 yıl kuralı watçılar için geçerli değil. Yalnızca İnternship le gidenler için geçerli. Waive için de öğrenci vizesine geçeceksen gerek yok.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Merhaba Ozgur, tesekkurler cevap icin, ben su an trainee olarak Amerikadayim ve devam edecegim gibi gorunuyor. F1'a gecme gibi bir amacim yok su 2 yil kuralini kaldirayim yeter ama net bir bilgi bulamiyorum hicbir yerde. Konsolosluk sayfasinda bile gayet ustun koru bir bilgi verilmis.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Az çok bilgim var bu konuda ama sana eksik ya da yanlış bir şey söyleyip sorun yaşatmak istemem bu yüzden bu tip konulardaki en güvenilir kaynak mezun forumdur.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

mezun forum kalmadi artik, batirdilar siteyi. Ben yardim gerektiginde burdan yardim aldim

j1 2 year rule waive

Ama zaten acikca yaziyor hersey. Washington buyukelciligin sitesindeki kagitlari oraya gonderecektin, waive sitesinde gerekli olan kagitlari da orda yazan adrese gondereceksin. Zor birsey yok ortada.
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mezun forum kalmadi artik, batirdilar siteyi. Ben yardim gerektiginde burdan yardim aldim

j1 2 year rule waive

Ama zaten acikca yaziyor hersey. Washington buyukelciligin sitesindeki kagitlari oraya gonderecektin, waive sitesinde gerekli olan kagitlari da orda yazan adrese gondereceksin. Zor birsey yok ortada.
    Evet Ozgur, mezun forum bitmis, ayrica ciddi anlamda Turkiye'den guncel bir kaynak bulunmuyor bu konuda.

Tesekkurler azuhazu. Sanirim bu linke de baktim daha once ama tekrar detaylica bir okuyacagim, islem cok angarya oldugu icin gozumde buyuyor acikcasi. 200+ Dolar masrafi da cabasi, 3.dunya ulkesi olmanin dezavantajlari sanirim, yapacak birsey yok, maddi manevi ugrasacagiz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks