Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6 Haziran Vize görüşmesi- 2.kez denemek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart 6 Haziran Vize görüşmesi- 2.kez denemek

Bu vizeyi ikinci deneyişimdi,ilk görüşmede (1 haziran da) tam bi rezalet yaşanmıştı ne yazıkki.Gitmekten vazgeçtiğim halde diretip beni bugün tekrar görüşmeye yollayan firmama sevgiler saygılar, bugün çok fazla red alan arkadaş olmuştu umarım hepsi tekrardan deneyecek vakit bulurlar çünkü bugün anladım ki gerçekten denemek gerekiyor, ve buna değiyor. gidiyorum North Carolinaa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tebrikler ve iyi watlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

teşekkür ederimm arkadaşım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı yagmursuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu vizeyi ikinci deneyişimdi,ilk görüşmede (1 haziran da) tam bi rezalet yaşanmıştı ne yazıkki.Gitmekten vazgeçtiğim halde diretip beni bugün tekrar görüşmeye yollayan firmama sevgiler saygılar, bugün çok fazla red alan arkadaş olmuştu umarım hepsi tekrardan deneyecek vakit bulurlar çünkü bugün anladım ki gerçekten denemek gerekiyor, ve buna değiyor. gidiyorum North Carolinaa
    tebrikler ve iyi watlar.

kısaca anlatabilir misin ilk görüşme de sorun neydi ve bu sefer görüşme nasıl geçti ?
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Smile

Neden red almıştın?Red almak marifet bence vizede.genelde herkez alıyo gördüm ben çünkü.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aslında evet bugünkü konuşmaya bakınca bence de ret almak bi marifetmiş ama benim için biraz talihsizlik olmuştu. İlk görüşmeye gittiğimde daha da istekliydim. Fakat istanbul konsolosluğunda bir bayan var,hintli,esmer tenli,ona denk geldim. ilk sorusu nereye gidiyorsun oldu cevap verdim " i going to go to North Carolina ne iş yapacaksın dedi cevap verdim , housekeeping fakat sonra bi anda kuşkulu bir şekilde North Carolina nerede dedi :s zaten bu soruyu duyunca bi şaşırdım ama in USA dedim, sonra hmm Amerika nerde peki dedi . İşte orda kırıldım yanlış anladım kesin dedim,iki kez sordum yes dedi,o an nasıl tarif edeceğimi de bilemediiğimden sustum oda belgelerimi geri verdi. Tabi ben şok,etrafımdaki herkese sorup duruyorum yaa amerika nerde dedi ne diyecektim ki diye,o gün çok saçma nedenlerle yanımdaki 3 kişi daha ret aldı o bayandan

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu sefer ki görüşmeye gelince o kel olan ama çok ton ton olan kişiye denk geldim,gayet de muhabbet ettik yani en yakın arkadaşımın gelip gelmeyeceğinden izlediğim son filme babamın eski mesleğine gideceğim şehre yapacağım işe hepsine dair soru sordu. İki görüşme arasında ki en büyük fark karşımda güler yüzlü birinin olması ve kesinlikle normal hızda konuşmasıydı,biz onla iyi anlaştık. Fakat kadınla pek anlaşamadık açıkçası

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

O Zaman bende Adını Söylerken her Daim saçmaladığım MAŞAŞUŞEŞT'in Nerede Olduğunun Açıklamasına iyi çalışmam Lazım ne Olur Olmaz Bu Arada Hayırlı Olsun Sana. İyi Watlar...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tebrikler yagmursuz senin adina cok sevindim iyi eglenceler simdiden

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aslında evet bugünkü konuşmaya bakınca bence de ret almak bi marifetmiş ama benim için biraz talihsizlik olmuştu. İlk görüşmeye gittiğimde daha da istekliydim. Fakat istanbul konsolosluğunda bir bayan var,hintli,esmer tenli,ona denk geldim. ilk sorusu nereye gidiyorsun oldu cevap verdim " i going to go to North Carolina ne iş yapacaksın dedi cevap verdim , housekeeping fakat sonra bi anda kuşkulu bir şekilde North Carolina nerede dedi :s zaten bu soruyu duyunca bi şaşırdım ama in USA dedim, sonra hmm Amerika nerde peki dedi . İşte orda kırıldım yanlış anladım kesin dedim,iki kez sordum yes dedi,o an nasıl tarif edeceğimi de bilemediiğimden sustum oda belgelerimi geri verdi. Tabi ben şok,etrafımdaki herkese sorup duruyorum yaa amerika nerde dedi ne diyecektim ki diye,o gün çok saçma nedenlerle yanımdaki 3 kişi daha ret aldı o bayandan
    Kesinlikle denk gelmemen gereken kıza denk gelmişsin.Ondan aldı red alanlar zaten..Suratsız ketum bi kız senin yapabiliceğin bişey yok bu durumda çünkü sen nasıl tarif edicektinki orayı.Sanki ezbere biliyosun usa haritasınjı.Lanet bi soru..Banada lakegeorge yukarda kalıyo newyorka göre değilmi dedi..((yine soru cevabı ile geldi bana allahtan)) bene evet biliyorum yukarıda dedim aldım vizeyi.. BEN 3. GİRİŞİNDE VİZE ALANLARI GÖRÜM BU SİTEDEN PES ETMEK SAÇMA OLURDU.TEBRİKLER!!!!

BU ARADA 300 TL DAHA GİTTİ TABİ...ÜZÜCÜ OLAN BU

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

senin yaşadığının aynısını bende yaşadım o hintli kadın bana aldığım dersleri sordu afalladım biraz sonra cevap verdim ama belgeleri verdi ikincide de kel' e denk geldim maşallah oda her şeyi sordu bende gidiyorum south carolina ya

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

13 numaralı gişedeki genç adam patır patır red verdi canlı tanık oldum tam bana bu denk gelmesin diye dua ederken bende ona denk geldim ama sansıma verdi vizeyi direk nereye gidiosun ne iş yapıcaksın diye sorup

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

O kadın bana sordugunda gayet güler yüzlüydü Cape Cod Hyannis dedim nereye gideceksin sorusuna direkt ups a yönlendirdi.Almana sevindim iyi şanslar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Samet41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O Zaman bende Adını Söylerken her Daim saçmaladığım MAŞAŞUŞEŞT'in Nerede Olduğunun Açıklamasına iyi çalışmam Lazım ne Olur Olmaz Bu Arada Hayırlı Olsun Sana. İyi Watlar...
    sen kesin çalış ne olur ne olmazz , sağları solları belli olmuyo bak altta yorum yapan arkadaşa da benzerini sormuşlar çok teşekkür ederim darısı senin de başına

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Bu konuşmadan anladığım tek birşey var.Bunun senden mi ondan mı kaynakladığını bilmiyorum ama kadın sana gıcık kapmış.Kararını verdikten sonra da öylesine birkaç soru sorup reddi vermiş.Söylendiği gibi diğer koşullar uygunken ortalama vs red sadece konsolosluktaki görevlinin sizin o an ki görüşünüz ve tavırlarınızı nasıl değerlendirdiğine bağlı oluyor.

Neyse artık hayırlı olsun.İyi Watlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

anilxxx çok teşekkür ederim çok sağol arkadaşım,evet bi 300 dolarda gitti ama gerçekten hakkını yiyemem firmamın,onlar yatırdılar parayı,ben yoksa ikinci kez vizeye girmekten vazgeçmiştim,bu başarının çoğu aslında onların,rahmi arkadaşım bende north carolina willmington dayım,denk gelirsek görüşürz inşallah, evet 13 numaralı gişede maalesef bugünde çok ret yiyen oldu.

asıl beni şaşırtan şeyse çok tatlı tonton bir bayan vardı bugün,karşısındaki bayan soruyu 3 kez anlamadı ve tek tek heceledi onun için,buna rağmen ret vermedi helal olsun dedim,dehsetx hepimize geçmiş olsun valla bende bugün çok şükür atlattım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuşmadan anladığım tek birşey var.Bunun senden mi ondan mı kaynakladığını bilmiyorum ama kadın sana gıcık kapmış.Kararını verdikten sonra da öylesine birkaç soru sorup reddi vermiş.Söylendiği gibi diğer koşullar uygunken ortalama vs red sadece konsolosluktaki görevlinin sizin o an ki görüşünüz ve tavırlarınızı nasıl değerlendirdiğine bağlı oluyor.

Neyse artık hayırlı olsun.İyi Watlar.

bu da mümkün tabi,bende in USA cevabımı çok mu rahat bulduda böyle yaptı diye düşündüm,yoksa bana karşı bi önyargı oluşturmasına gerek bırakacak birşey yapmadım,zaten istesem de yapamazdım zaten orda kalpten gitmek üzereyim kadınla hiiç uğraşamazdım)) valla öyle geçti sonunda teşekkür ederim çok sağol

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

300 dolar mı gitti...nasıl ya 160 dolar başvuru 20 de fiş için 180 dolar yapıyo 300 dolar neden vardin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yagmursuz not ortalaman kacdı ?
    FORZA ES-ES

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

e ilk görüşmede ret yedim onun parasını ben yatırmıştım, bu seferde tekrar randevu parası yattı,gerçi firmam yatırdı onu ama işte toplamda 300 etti nerdeyse
    skyline26, not ortalamam 1.94 tü benim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

firma hangi firma çok merak ettim.burdan yazabilirsin ... endişelenirsen özelden atıver...çok enteresan yatırması yaa harbiden benimkiler hemen sen bidaha yatırcaksın filan demişlerdi red alırsan.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

vipedu yurtdışı eğitim,dünya yurt dışı eğitim olarak da biliniyo,inşallah hata değildir ismini vermem ama,bana gerçekten çok yardımcı oldular çok sıcakkanlı danışmanlarım var

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bende 8 haziranda istanbulda görüşmeye gidiceğim ilk görüşmem 23 mayısta ankaradaydı ve ingilizcem fazla iyi olmadığından panik oldum karşısında put gibi kaldım. Şimdi meleketim olan istanbulda gireceğim sınava sizce ne yapmalıyım ? birde konuyu açan arkadaşımızda ikinci defa görüşmeye gitmiş genel olarak ne sordu niye ilkinde almadın gibi bir soru sordumu yada sorulara nasıl kısa ve net mi cevaplar verdi yanı tamamen nasıl geçti bi zahmet anlatırmısın ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

vipedu yurtdışı eğitim,dünya yurt dışı eğitim olarak da biliniyo,inşallah hata değildir ismini vermem ama,bana gerçekten çok yardımcı oldular çok sıcakkanlı danışmanlarım var
    haha yok artık bişey olmaz bence ifade özgürlüğü kalmadı gerçi ülkede gençlerin tedirgin olması normal..sağol cvp için yağmur

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vize parasını yatırmak için görüşme gününden bir gün öncesine kadar vakti var ki şirket kendisine para almıyor diye biliyorum.Sadece 160 usd yatırmak yeterli.

--------------------------------------

Heyecanın taaa burdan belli oluyor Şansını zorlaman iyi şuan senden mutlusu yoktur inş. burda da herşey istediğin gibi olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sizde burdan heyecanıma ortak oldunuz bende çok teşekkür ederimm, sen amerikadasın şuan anladığım kadarıyla dimii

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sizde burdan heyecanıma ortak oldunuz bende çok teşekkür ederimm, sen amerikadasın şuan anladığım kadarıyla dimii
    Evet Yemek arınıyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

dehsetx allah kolaylık versin,evde yap yaa daha temiz daha türk

Alıntı yusufulu1988 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 8 haziranda istanbulda görüşmeye gidiceğim ilk görüşmem 23 mayısta ankaradaydı ve ingilizcem fazla iyi olmadığından panik oldum karşısında put gibi kaldım. Şimdi meleketim olan istanbulda gireceğim sınava sizce ne yapmalıyım ? birde konuyu açan arkadaşımızda ikinci defa görüşmeye gitmiş genel olarak ne sordu niye ilkinde almadın gibi bir soru sordumu yada sorulara nasıl kısa ve net mi cevaplar verdi yanı tamamen nasıl geçti bi zahmet anlatırmısın ?

bak ben seni çok iyi anladım çünkü bende o hintli kadına denk geldiğimde ilk sorusunda aynı duyguyu hissetmiştim,sanki çince konuşsa daha iyi anlar mışım gibi,geçen seferki görüşme tıpkı senin söylediğin gibi hissettirmişti.Söylediklerine nedense odaklanamadım heyecandan,bugün gittiğimde birşey dikkatimi çekti,en az soru sorulan öğrenciler şu şekilde cevap verenlerdi

soru : nereye gidiyorsun.
    cevap. north carolina

yani asıl rahat görünenler:i going to go to north carolina diyenler değil direk north carolina, housekeeper, marmara university diye cevaplayanlardı. beni geçen seferde biraz sıkıntıya düşüren,kelimelerin arasında ee ıı lar oluşturan da uzun cümlelerdi. bende sıramı beklerken izleyip böyle gözlemleyince böyle yapmaya karar verdim ve o ton ton abiyle aramızda geçen sohbet aynen şu şekildeydi ve cevaplarım sadece bu kadardı:

nereye gidiyorsun- north carolina
    ne iş yapacaksın- housekeeping
    film izlemeyi severmisin-yes
    en son ne izledin-fetih cevap olarak : good tepkisi
    baban ne iş yapıyo-emekli
    emekli olmadan önceki işi neydi- he was a mechanic ( bu uzun cevap verdiğim ilk soruydu)
    en yakın arkadaşın kim- erdinç
    onunla birlikte mi gideceksiniz- no,he is here this summer (bu da ikinci ve son uzun cümlemdi.)

konuşma sadece bundan ibaretti,çok gülümsedim ve gerçekten sadece kelimelere odaklandım birazda rahat gibi çok biliyomuş gibi kısa cümleler verdim,belki yanlış bi yoldur benim yaptığım ama bana bugün vizeyi kazandıran eminim bu kadar net cevaplar vermemdi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dehsetx allah kolaylık versin,evde yap yaa daha temiz daha türk

bak ben seni çok iyi anladım çünkü bende o hintli kadına denk geldiğimde ilk sorusunda aynı duyguyu hissetmiştim,sanki çince konuşsa daha iyi anlar mışım gibi,geçen seferki görüşme tıpkı senin söylediğin gibi hissettirmişti.Söylediklerine nedense odaklanamadım heyecandan,bugün gittiğimde birşey dikkatimi çekti,en az soru sorulan öğrenciler şu şekilde cevap verenlerdi

soru : nereye gidiyorsun.
    cevap. north carolina

yani asıl rahat görünenler:i going to go to north carolina diyenler değil direk north carolina, housekeeper, marmara university diye cevaplayanlardı. beni geçen seferde biraz sıkıntıya düşüren,kelimelerin arasında ee ıı lar oluşturan da uzun cümlelerdi. bende sıramı beklerken izleyip böyle gözlemleyince böyle yapmaya karar verdim ve o ton ton abiyle aramızda geçen sohbet aynen şu şekildeydi ve cevaplarım sadece bu kadardı:

nereye gidiyorsun- north carolina
    ne iş yapacaksın- housekeeping
    film izlemeyi severmisin-yes
    en son ne izledin-fetih cevap olarak : good tepkisi
    baban ne iş yapıyo-emekli
    emekli olmadan önceki işi neydi- he was a mechanic ( bu uzun cevap verdiğim ilk soruydu)
    en yakın arkadaşın kim- erdinç
    onunla birlikte mi gideceksiniz- no,he is here this summer (bu da ikinci ve son uzun cümlemdi.)

konuşma sadece bundan ibaretti,çok gülümsedim ve gerçekten sadece kelimelere odaklandım birazda rahat gibi çok biliyomuş gibi kısa cümleler verdim,belki yanlış bi yoldur benim yaptığım ama bana bugün vizeyi kazandıran eminim bu kadar net cevaplar vermemdi
    Şimdiden çok teşekkür ederim yazdığın için Senin not ortalaman kaç ? çünkü birden çok alakasız sorulara geçmiş ? Yani niye ilk vize de alamadın gibi bir soru sormadı sana ? Mesala benim şöyle bir şey var ben ankaradaki görüşmeye gittiğimde kız arkadaşımla gittim (sevgili değiliz çok yakın arkadaşız ) Onun sırası benden önceydi ve aldı vizeyi ondan sonrada direk ben vardım hatta. Zaten aklım ona gitti o alınca sevindim ve tam o sırada benim numaram yndı. Zaten arkadaşımla aynı iş yeri aynı yer bende bana ne sordugunu bilmeden ezbere cevap verdim ona sordugunun aynılarını bana sormustur diye ve bu yuzden de alamadım. benim ingilizcemde iyi bir seviyede değil anlayabiliyorum ama cevap verme konusunda sıkıntı yaşıyabiliyorum o yüzden kısa mı cvp vereyim diye sordum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı yusufulu1988 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çok karmaşık duygular içerisindeydim, binaya girdiğimde kendime güvenim kayboldu, ancak orada yine heyecanı yüzüne yansıyanları yatıştırmaya çalışınca kendi heyecanımı unuttum, deneyebilirsin. muhabbet et oradakilerle.

ben 1 haziranda en soldaki orta yaşta kadına denk geldim, açıkçası ürkütücü bir mizacı vardı. Selam verdi, sonra zarfı açmamı istedi. ne iş yapacağımı söyledi, cümle kurmadan kısa kısa cevaplar verdim. sonra bir soru sordu, anlamadım. heyecanım tavan yaptı o ara. Allah'ın belası zarfı da açamamıştım zaten. "sorry" dedim. İkinci kez sordu. Yine anlamadım, zarfı hala açamamıştım. İkinci kez "sorry" dedim. Meğer Lake George' un fotoğraflarına bakıyormusun diyormuş, "yeeees, everday" dememle birlikte zarfı yırtmam bir oldu, lanet zarfta yırtılmıştı, ardından fişi verdi ve iyi eğlenceler dedi. Yani demek istediğim anlamadığında yılma, "sorry" le. Elbet anlarsın, konuyu açan arkadaşa vermemekte kararlıymış yoksa böyle saçma bir red duymadım. Çıkınca anlayacaksın ki heyecanına değmeyecek oradaki muhabbet, belki ulan bunun için mi heyecanlandım diye kızacaksın oradakine bu kadar basit olduğu için. Başarılar, umarım herşey gönlünce olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)