Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Funtown & Splashtown / MAINE / Genel Bilgilendirme

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb Funtown & Splashtown / MAINE / Genel Bilgilendirme

Arkadaşlar merhaba, 2012 sezonunda Maine eyaletine bağlı olan Saco şehrinde/kasabasında ki Funtwon & Splashtown'daki anı, deneyim, gözlem ve tavsiyelerimi yazacağım bu başlık altında.

Gitmeden önce forum üzerinden yine burası ile ilgili bilgi aramış ama çokda sağlıklı bilgilere ulaşamamıştım. Arayanların bilmesi için aklıma gelen her şeyi yazmak istedim.

Maine Eyaleti Hakkında

Maine ile ilgili Wikipedia bilgisi için buraya tıklayınız. Gözünüzü çevirdiğiniz her yer yeşil, mükammel bir doğası var. Yaz ayları ülkemize bakış daha serin tabiki Kanada'ya yakın olduğu için. Ancak dönüş biletini geç tarihlerde ise kalın bişeyler almanızı tavsiye ederim. Ama yanınızda götürmeyin oradan alın

F&S, Saco şehrinin içinde, Portland yolu üzerinde. O yüzden çok kalabalık olabiliyor.

Eyalette yaşayan insanlar çok samimi (benim gördüğüm kadarıyla). Siyahi oranı çok az, bildiğim kadarıyla ABD'de en az siyahinin yaşadığı ve suç oranının en düşük olduğu eyalet.

Eyalet Haritası (alt taraflarda Saco'yu görebilirsiniz).

Funtown & Splahtown Hakkında

Öncelikle parkın kendi sitesinde yer alan şuanki halinin haritasını veriyim.

Funtown & Splahtown Harita

Park kendi içerisinde 3 bölüme ayrılıyor diyebiliriz, 1. Funtown 2. Splashtown 3. Funfoods. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere sırasıyla 1.Eğlence Parkı 2.Su Parkı 3.Fastfood.

Seçeceğiniz işe göre bağlı olduğunuz kısım ile yüz göz oluyorsunuz. Özellikle Funfoods'u taşeron bir işletme olarak değerlendirebiliriz (kendim orada çalıştım). Ancak içlerinden en çok aktiviteye sahip olanıda yine Funfoods, çünkü diğer işlerden daha ağır.

Araştırdıysanız biliyosunuzdur, yağmur yağdığında parkın kapanma durumu oluyor. Evet, bu doğru. 2012 yılında tam emin olmamakla beraber 5 gün falan kapandı park. Ancak ekstrem durumlarda Funfoods çalışabiliyor. Nedeni ise gıda sektörü olduğundan ve temizlik gerektiğinden kapanış bir fırsat bilinip herkes çalıştığı kısmı temizliyor ve gününüz ölmemiş oluyor.

Konaklama ve Ulaşım Hakkında

Sözleşmenizde eğer konaklama vaat ediliyorsa sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Çevrece çokca ufak motel ve motor court yer almakta. Biz varır varmaz yerleşmiştik yerimize ve çok da memnunduk. Aşağıda kaldığımız yerin resmi var, ilk baştaki kabin bizim. Ancak öğrendiğime göre sahibi başkasına satmış ve bu sene orada konaklama olmayacakmış. Fikir vermesi açısından ekliyorum.

F&S'da çalışıyorsanız genelde Old Orchard Beach çevresinde yer alan motel ve Motor Court'lar da konaklıyacaksınız demektir. İş yerine ulaşımınız 10 ila 15 dk oluyor genelde. Old Orchard Beach'i ülkemizdeki Ayvalığa benzetebiliriz heralde. Yazlıkçıların ve kampçıların geldiği bir yer. Kışın, sezon sonu ve başı ölü oluyor

F&S kendi içinde 3 bölüm şeklinde nitelendirebiliriz demiştim. Bu 3 şirketinde kendi servisleri var ve haftada 1, nadirende 2 haftada 1 defa sizi Wallmart'a götürüyorlar, buradan tüm yiyecek, içecek, optimum düzeyde giyim vb. ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Ve yine haftada bir sizi giyim, aksesuar, vb. alışverişleriniz için birkaç outlet mağazanın yer aldığı Biddeford şehrindeki alışveriş merkezine götürüyorlar.

Bunun haricinde ulaşım türleri yokmu elbetteki var. OOB ile Saco arası çalışan arkası açık garip tipte otobüsler var ücreti 1,25$ dı yanlış hatırlamıyorsam. Eğer Portland'a gitmek istiyorsanız 5$'a gidebilirsiniz. Otobüsün ismini unuttum ama oda OOB'dan kalkıyor. Bu arada Portland araba ile 15,20 dk mesafede. Otobüs 40 dk gibi bir sürede ulaştırıyordu sanırım. Birde Biddeford ile OOB arası çalışan otobüsler var bunun ücretini tam hatırlayamıyorum. Arka kısmı açık otobüs hariç diğer iki otobüsünde önlerinde bisiklet koymaya yerler mevcut bu çok hoşuma gitmişti. Gider gitmez 2. el bir bisiklet bulmaya çalışın derim.

Diğer Konular

Giderken iletişim kuracağınız kişi/kişilerin numaralarının doğru olduğundan emin olun. Biz oraya indiğimizde biraz sıkıntı yaşamıştık. Uçak biletinizi Boston'a almanızı tavsiye ederim direk olarak ulaşmak istiyorsanız. Eğer erken gidip NY'u gezicem derseniz bir şey diyemem. Boston'da inerseniz eğer, hemen havalimanının önünden Portland'a giden otobüsler geçiyor, orada sorarsanız yönlendirirler. 2 saatlik bir yolculuğun ardından Portland'a varıyorsunuz. O otobüse biner binmez aramanız gereken kişiyi arayıp sizi almaya gelip gelmeyeceğini öğrenin işinizi ona göre halledersiniz. Eğer gelmeyecekse size adresi veriyor ve indiğiniz yerden taksiye binip OOB'e ulaşımı sağlıyorsunuz. Ortalama 40 dolar kadar tutuyor.

Bagajınıza sakın para koymayın, ev arkadaşımın 500$'ı nı aldı hava limanı görevlileri. Hiç bir şey yapamadık.

Erken gitmeye çalışın ve gider gitmez 2. iş arayışlarına girin. F&S'dan ortalama 4-5 bin $ kazanırsınız overtime'ınız abartı olmazsa.

Elimden geldiğince bilgilendirmek istedim tabiki anlatılcak çok şey var ama hepsini yazmak olmaz zaten yeterince uzun oldu. Okuyan arkadaşlarıma teşekkür ederim, sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım.

Son olarak bazı resimlerin yer aldığı Facebook albümümü incelemek isterseniz buraya tıklayınız.

Saygılarımla
    Konu predator tarafından (04-03-2013 Saat 02:14 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Burayı bende biliyorum 2 haftada bir Old Orchard Beach teydim her yaz.Hatta soran bir arkadaş vardı burayı forumda tavsiye etmiştim ve hala ediyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar bende bu yaz maine old orchard beach de bulunan powder horn family campingde çalışmayı düşünüyorum fakar çok fazla bilgi bulamadım bu yer hakkında bilgi sahibi olan varmı?İşletmemiz konaklamayı sağlamıyor sadece bikaç adres vermiş konaklama için bu sorun olurmu?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)