Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10 Nisan Vize Görüşmem(ankara)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 10 Nisan Vize Görüşmem(ankara)

arkdaşlar öncelikle ankara da girenler dua etsinler bence japon bayana denk gelmemek için,kadın çok sıkıştırıo diğer gişeler 3-4 kişi alana kadar o tek kişiye soru sormaya dewam ediyor,ben ordayken iki kişiye red werdi,hiç dinlemiyo seni hemen mic i kapatıor,ama diğer gişedeki yaşlı amcayla sarışın bayan sen istemesende sana wizeyi wermeye çalışyo ama ben gördümkü şans işi vize memuru yeterki wermek istedin o vizeyi,istemedimi de takıyor sana,bana ne okuysun,aieln ne iş yapıo,nereye gidiceksin,neiş yapcaksın,akşam ne yedin,kaldğın otelin adı ne,senin meslekte ing çok öenmli seninki çok ii diğil kendini geliştir dedi,sonrada ds gelince belgelerini yolla dedi,bide hiç yeşil kağıt yoktu hiç herkese beyaz kağıt werdiler,bakalım nolucak artık hayırlısı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Hayırlı olsun.Alırsın ıns.Bende 14 unde ıstınyede gırcem gorusmeye.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım istanbulda yeşil,ankarada beyaz veriolar.bunlar olumlu geçtiği anlamına geliyor.bu arada bölümün ne?
    GREAT LAKE GEORGE LOG JAM RESTAURANT & MOHICAN MOTEL

WAT 2009

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation

Alıntı NeW_BeeTLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım istanbulda yeşil,ankarada beyaz veriolar.bunlar olumlu geçtiği anlamına geliyor.bu arada bölümün ne?
    Böle bısı yok.Snn evraklarının eksikliğine göre yesıl veya beyaz kagıtı verıorlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hayır biz şirketlede konuşmuştuk bu konuyu.ankarada beyaz kağıt istanbuldaki yeşille eşdeğer.ve eksik olan belgelerde genelde verdikleri kağıdın arkasına işaretliyorlar sevis ödendi belgesi ve ds eksik die
    GREAT LAKE GEORGE LOG JAM RESTAURANT & MOHICAN MOTEL

WAT 2009

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Konu http://www.turkishwat.net/vize-hakki...isi-t4019.html

12) Gelelim son ve en merak edilen maddeye..Bu sitede onlarca kez sorulduğu için özellikle söz aldım ve "Yeşil kağıt ile beyaz kağıt arasında fark olmadığını duyurdunuz ve bunu biliyoruz.Ancak herkesin merak ettiği,madem fark yok,neden iki farklı kağıt var?" sorusunu yönelttim.Bu soru üzerine bir kahkaha attı ve şu cevabı verdi:

"Aslında bir fark var. Beyaz kağıt eksik evrağı olan öğrencilere verilir ve o kağıttaki listeden eksik evraklar işaretlenerek bize ulaştırması istenir.Yeşil kağıt ise güvenlik soruşturmasına takılan öğrencilere verilir.Eğer öğrencinin hem eksik evrağı var hem de güvenlik soruşturmasına takılacak durumdaysa hem beyaz hem yeşil kağıt bir arada da alabilir."
    Burdan da anlaşıldığı gibi ne beyaz kağıt ne de yeşil kağıt vize onayı anlamına gelmiyor..İkisi de eksik evraklarınızı tamamlamanız için verilen bir eksik evrak listesi..Vize alıp alamadığınızı eğer görüşme anında öğrenemediyseniz pasaportunuzu ds ile gönderdikten sonra öğreneceksiniz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

japon bayan sağolsun bugün burnumuzdan getirdi.
    daha gider gitmez başladı gerginlik.hi dedi,hi how r you dedim.left hand bilmem ne diye parmak izimi istedi direk! insan bi thanks mhanks bişi der hiç olmazsa.neyse gülümsemeye devam ettim.konuşmaya başladık.
    okul bitince ne yapacaksın diye sordu ilk önce.(son sınıf olduğumu gördü transkriptten) yüksek lisans yapmak istediğimi ve aynı zamanda çalışacağımı söyledim.söylemez olaydım.ahiret soruları başladı.
    nerde çalışacaksın,şirket kaç kişi çalıştırıyo, mühendislik okuduğun halde neden pazarlama işine girdin,seni neden istihdam etmek istediler,nasıl buldun bu işi, patronunun adı ne, ne kadar maaş alacaksın, iş kontratın var mı, ne üretiyo bu firma,(cevap olarak otomasyon sistemleri dedim, "for example" dedi.yahu türkçe anlatmak bile zor.insaf yani.elektronik techizatlar,robotlar vs dedim ama tatmin olmuş gibi görünmedi)
    kadın sanki fbi ajanı.okulumu,işimi gideceğim yeri,anamı babamı sorsun da cevabı yapıştırayım diye bekledim ama başka hiç bişey sormadı.
    hepsi bi yana, mahkeme duvarı gibi suratı var.zaten heyecanlıyım,iyi bilmediğim bir dilde kendimi ifade etmeye çalışıyorum,iyice zorlaştırdı durumu.sanki amerikayı işgal etmeye gidiyoruz.
    her neyse teşekkür edip ayrıldım.akşam çalışacağımı beyan ettiğim şirketi aramışlar.söylediklerimi teyit ettilerse alırım heralde vizeyi.
    alamazsam da bir daha gider miyim bilmiyorum.bugün bütün hevesim kaçtı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı EdenBeast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japon bayan sağolsun bugün burnumuzdan getirdi.
    daha gider gitmez başladı gerginlik.hi dedi,hi how r you dedim.left hand bilmem ne diye parmak izimi istedi direk! insan bi thanks mhanks bişi der hiç olmazsa.neyse gülümsemeye devam ettim.konuşmaya başladık.
    okul bitince ne yapacaksın diye sordu ilk önce.(son sınıf olduğumu gördü transkriptten) yüksek lisans yapmak istediğimi ve aynı zamanda çalışacağımı söyledim.söylemez olaydım.ahiret soruları başladı.
    nerde çalışacaksın,şirket kaç kişi çalıştırıyo, mühendislik okuduğun halde neden pazarlama işine girdin,seni neden istihdam etmek istediler,nasıl buldun bu işi, patronunun adı ne, ne kadar maaş alacaksın, iş kontratın var mı, ne üretiyo bu firma,(cevap olarak otomasyon sistemleri dedim, "for example" dedi.yahu türkçe anlatmak bile zor.insaf yani.elektronik techizatlar,robotlar vs dedim ama tatmin olmuş gibi görünmedi)
    kadın sanki fbi ajanı.okulumu,işimi gideceğim yeri,anamı babamı sorsun da cevabı yapıştırayım diye bekledim ama başka hiç bişey sormadı.
    hepsi bi yana, mahkeme duvarı gibi suratı var.zaten heyecanlıyım,iyi bilmediğim bir dilde kendimi ifade etmeye çalışıyorum,iyice zorlaştırdı durumu.sanki amerikayı işgal etmeye gidiyoruz.
    her neyse teşekkür edip ayrıldım.akşam çalışacağımı beyan ettiğim şirketi aramışlar.söylediklerimi teyit ettilerse alırım heralde vizeyi.
    alamazsam da bir daha gider miyim bilmiyorum.bugün bütün hevesim kaçtı.

dostum sen ankaradamı girdin vizeye?bende son sın ıfım cuma gunu gorusmem var bende iş sözleşmesi ayarladm bir tane daha doğrusu arkadaş ayarladı bana acaba benmkinide ararlarmı ve genelde son sınıflara bu soruları soruyolarmı?Çok tırstım şimdi ya

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet ankarada girdim.iş sözleşmesi götürdüğüme bin pişman oldum.işim gücüm yok ama geri geleceğime yemin ederim deseydim daha kolay olurdu.japona denk gelirsen bunları soracağı kesin.diğer arkadaşıma vizeyi vermedi.(o da son sınıf ve iş sözleşmesi vardı) job offer letter istedi.
    eğer sorduğu bütün sorulara süper cevaplar verirsen ve aradıklarında seninkilerle aynı cevapları verirlerse sorun olmaz.ama ne soracağı hiç belli olmuyo.bilmediğin bişey olur da sallarsan,şirkete haber ver.yoksa benim gibi olursun.
    1000tl civarında maaş alıcam dedim,şirketten 1500 alıcak demişler.geçmiş olsun bana

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

allahtan ben istanbulda gircem soracagı soruların hepsine cevap verebilecek kadar ingilizcemde var sadece bu iş cok sakat ya onu bişekilde ayarlicaz artık umarım sende bi an once alırsın..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar öncelikle ankara da girenler dua etsinler bence japon bayana denk gelmemek için,kadın çok sıkıştırıo diğer gişeler 3-4 kişi alana kadar o tek kişiye soru sormaya dewam ediyor,ben ordayken iki kişiye red werdi,hiç dinlemiyo seni hemen mic i kapatıor,ama diğer gişedeki yaşlı amcayla sarışın bayan sen istemesende sana wizeyi wermeye çalışyo ama ben gördümkü şans işi vize memuru yeterki wermek istedin o vizeyi,istemedimi de takıyor sana,bana ne okuysun,aieln ne iş yapıo,nereye gidiceksin,neiş yapcaksın,akşam ne yedin,kaldğın otelin adı ne,senin meslekte ing çok öenmli seninki çok ii diğil kendini geliştir dedi,sonrada ds gelince belgelerini yolla dedi,bide hiç yeşil kağıt yoktu hiç herkese beyaz kağıt werdiler,bakalım nolucak artık hayırlısı
    bana da japon abla geldi.böyle muhabbet falan sevmıyor dırek sorulara gectı bende de, hemen left-hand middle fingerla falan basladı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynenn banadaa makabayaşi genzo ablamız geldi..direk left hand middle finger dan girdi olaya zaten benden öncekileri falan dinlemeseydim hayatta anlayamazdım soledigini bana.. zaten söledi hemen cok anlamış gibi böle parmagımı falan koydum..ama sonra bana gayet hoşcana bi muhabbet yaptı..benden öncekilere dinliyorum hep saatlik alacgın ücreti soruodu..ulan bende unutmuştum elimdede sponsor kagıdı vardı buna gerek yok deyip sende kalsın demişlerdi..orda yazıyodu alacagım ucret iyiki..neyse gorusme falan geldi bana dedi ne alıcan saat başına ucret..dedim 8 dolar..hmmmmmmmmmm fln yaptı..biriktircenmi para dedii.. kesinlikle dedim..ne dusunuosun peki biriktirdigin parayla dedi..dedim araba alcam..yarıldı orda japon bayan..bende diom içimden cokmu komik lan..neyse dedi işte amerikadamı alcan turkiyedemi bende turkiyede dedim..turkiyede yalnız arabalar cok pahalı bilionmu dedim..yaa töbe töbee hee biliom biliom dedim cok pahalı ama belki alabilirim..sonra dedi hiçmi düşünmüon böle bilgisayar cep telefonu falan almayı dedi..harbi bunalttı beni yaaa en son TEKBİR getircektim orda yok dedim düşünmüom illa araba alcam..tamam dedi eksik belgelerin bunlar bunları tamamla yolla bize dedi teşekkur ettim..sonra tam ayrılırken good luck in texas dedi..thanks dedim...uzerimden buyuk bi yuk kalktı valla..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bana da nerde çalısacaksın dedi..içimden orda yazıyor aç oku dıyesım geldi

neyse, Ocean Edge Resort dedim, 2 saat anlamadı.Bi ara acaba ben sanki

ona mülakat yapıyomusum gıbı geldı, 40 kere soylettı hele bıde benım eyaletı

sorunca, dedım alper simdi yandın malum eyalet massahuathes adını soylemek

bıraz zor oluyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı MemzA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum sen ankaradamı girdin vizeye?bende son sın ıfım cuma gunu gorusmem var bende iş sözleşmesi ayarladm bir tane daha doğrusu arkadaş ayarladı bana acaba benmkinide ararlarmı ve genelde son sınıflara bu soruları soruyolarmı?Çok tırstım şimdi ya

walla kardeşim inşallah japona denk gelmezsin sarışın bayan bana iş sözleşmesi sormadı çalışdğım yerleri söledim dönünce çalışcam bide zorunlu stajım war dedim ok dedi,şansın bol olsun

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaa bide aklıma gelmişken soriim..mesela bu good luck in texas dedigi halde vize basmama gibi bi durum söz konusu olabilirmi arkadaslar??yanii böle oldugu gorulmuşmu acaba olan varmı??bilette alamıyorumki korkudan hadi basılmadı vize

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

[QUOTE=NeW_BeeTLe;57186]arkadaşım istanbulda yeşil,ankarada beyaz veriolar.bunlar olumlu geçtiği anlamına geliyor.bu arada bölümün ne?[/QUOTE

bölümüm turizm seyahah işletmecliği,ankarda bende beyaz kağıt die biliodum ama danışmanım aradğımda yeşil mi beyaz mı werdiler die sordu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vize red'di aLdıktan sonra bidaha vize başvurusu yapabiLirmiyiz ? 2. sefer qidiLir mii acabaa

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet gidiliyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu arada konsolosluk hızlı çalışıyor , maşallahları var.Dün gırdım vizeye bugun

aksam msj geldi upsden, kargonuz bizde yarın teslim edecez diye.Tebrikler konsolosluk, tebrikler ups

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yandık desene 17 Nisanda Vize görüşmem var ve İngilizcem berbat nasıl olcak bilmiyorum inş. o harakiri teyzeye denk düşmem Kahretsin iki kat gerildim not ortalamam düzgün ama ingilizce baya bir berbat oturup çalışim bari yapcas bişiler artık

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Vizeyi alıp alamadığın kaç gün içersinde belli oluyor ikinciyi vize görüşmesine girersen tekrardan 135 $ mı ne vize ücreti ödüyor musun ? .......

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cancan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vizeyi alıp alamadığın kaç gün içersinde belli oluyor ikinciyi vize görüşmesine girersen tekrardan 135 $ mı ne vize ücreti ödüyor musun ? .......

ewet tekrar ödüysun 131 dolar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu japon bayan bana ne good luck dedi ne de sorry.ups e bıraktım belgelerimi.ancak sonra iş belgesi getirdiğim şirketi aramışlar ve alacağım maaş konusunda bilgiler tutmamış
    sizce alır mıyım vizeyi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu arada benim ds bende pasaport onlarda kaldı, benim belgeler tam oldugu ıcın ds i almadılar dımı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yeni bir tartışma başlatayım.. belki üzerine konu açan bile olur

ABD vizesini verme/vermeme görevi neden Japon bir bayana verilmiş ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla yunus umarım alırsın...zaten senin cedar işi de olmadı bari bu vizede takılma yawww... bu arda bende şubat 18 de ankara da girmiştim. hafif turuncu saçlı bi abi vardı onayı vermişti ki çok iyi biriydi. geçenlerde arkadaşım girdi ankarada onunda ds yoktu o da çinli ablaya gelmiş geçen yıl red almıştı güvenlik soruşturmasında arkadaşın adına bir terörist varmış o yüzden kadın sordukça sormuş bizim elemana. bizimkinde ingilizce dese çat-pat bakalım o da ds göndercek sonucu bekliyor ama umarım alırsınız... bu arda bize kim yer ayarlıcak cedar da yunus_? sensiz olmaz adanademirspor vs tarsus idman yurdu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla yunus umarım alırsın...zaten senin cedar işi de olmadı bari bu vizede takılma yawww... bu arda bende şubat 18 de ankara da girmiştim. hafif turuncu saçlı bi abi vardı onayı vermişti ki çok iyi biriydi. geçenlerde arkadaşım girdi ankarada onunda ds yoktu o da çinli ablaya gelmiş geçen yıl red almıştı güvenlik soruşturmasında arkadaşın adına bir terörist varmış o yüzden kadın sordukça sormuş bizim elemana. bizimkinde ingilizce dese çat-pat bakalım o da ds göndercek sonucu bekliyor ama umarım alırsınız... bu arda bize kim yer ayarlıcak cedar da yunus_? sensiz olmaz adanademirspor vs tarsus idman yurdu
    Biri Mersin-Adana rekabeti mi dedi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı zeratulhak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa bide aklıma gelmişken soriim..mesela bu good luck in texas dedigi halde vize basmama gibi bi durum söz konusu olabilirmi arkadaslar??yanii böle oldugu gorulmuşmu acaba olan varmı??bilette alamıyorumki korkudan hadi basılmadı vize
    bana da enjoy your trip dedi,hatta you're speaking english very well dedi ama sonuç red

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biri Mersin-Adana rekabeti mi dedi

öle bi rekabet olmazki arkdaşım şimşeklerin namını tüm türkiye biliyor,sadece bölgesel çekişme war şehirler arasında

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana da enjoy your trip dedi,hatta you're speaking english very well dedi ama sonuç red

busene redler galiba fazla olucak,krizin etkisinden mi acaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)