Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Merhaba

İsmim Arkun.21 yaşındayım.Bu sene work and travel ile abd ye bende gitme planları yapıyorum.Şu anda hala şirket seçimi pozisyonundayım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kolay gelsin Arkun kardeş...
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ee kanka naber
    arkadaşım msn de değilsin ya
    herhangi bir sorun varsa açık yazarsan elimizden geldiğince yardım olalılım.
    şirketlerle ilgili olarak oldukça fazla bilgi var forumda - ve + olarak..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet yaaaa şirket seçimi çok karmaşık her gittiğimz yerde kafamız karıştı arkadaşlaa ama ben bi seçim yaptım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hepinizze kolay gelsin bende burda bi soru göremedim ama her konuda yardımcı oluruz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla bende seçimdeyim kafamda bir kaç yer var sen nereyi seçtin yazabilirmisin

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı anyhow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bende seçimdeyim kafamda bir kaç yer var sen nereyi seçtin yazabilirmisin
    Kardesim en iyi 3 ya da 4 arasindan yapmani oneririm sirket adlarini arama butonundan yaz . Kendin yap secimini .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Merhaba arkadaşlar;

Ben uzun araştırmalarım sonucunda Academix'i seçtim.

Çok teşekkür ederim gökçek

Neden Academix sorusunu aşağıda yanıtladım.
    Konu Arkun tarafından (01-11-2008 Saat 02:38 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Academix ten önce Uniwestia'yı düşünüyordum fakat forumlarda o şirketle de bazı kişilerin problem yaşadıklarını okudum ancak Academix'le giden ve memnun kalan bir hayli öğrenci var.Yaklaşık 2 haftadan beri bütün interneti takip ettim, forumları okudum, geçmiş tecrübelere baktım, şirketleri gezdim, giden arkadaşlarıma danıştım.

Academix maddi açıdan da çok uygun fiyatlar sundu bana.Şu anda erken başvuru şansı ve katıldığım bazı seminerler sebebiyle program ücreti 1250 $ a kayıdımı yaptırabildim.250 $ ön kayıtı dolardaki yükselmeden dolayı daha uygun fiyata da getirebiliyorsunuz.Ayrıca elden taksit imkanı da sağlamaları beni çok rahatlattı.

Academix i seminerlerinde çok başarılı bulmadım ama giden çoğu kişinin memnun kalması beni etkiledi.Bence araştırmalarınızı iyi yapın derim.Özellikle şirketler hakkında eksi sözlüğe bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.Her yeri arayın, olur olmaz heryeri didikleyin derim.

Ben şayet Academix olmasaydı.Başta Uniwestia olmak üzere, Alternatif Yurtdışı Eğitim ya da Armada Grandee yi seçerdim.Çünkü bu firmalarla giden kişilerin de çok fazla şikayeti olmadığı gördüm araştırmalarımda ama tabi hiç bir şirketi de övemem sonuçta bende ilk kez gideceğim.

Ve elbette şirketin çok önemi var ancak olay bence büyük oranda da kişide bitiyor.Karakteriniz çok önemli.Sabırlı, disiplinli, dürüst, çalışkan, güleryüzlü, samimi, titiz vb. özellikleri olan kişilerin ben her zaman iş hayatlarında başarılı olabileceğine inanıyorum.Ben bu özellikleri olan kişileri hayatımda her zaman başarılı gördüm ve kendimi de bu açılardan hep geliştirmeye çalıştım, faydasını çok gördüm.Yani Türkiye de durum böyle orada nasıl tam kestiremem.Elbette bu çalışma yerinize göre de çok değişir.Ancak ben dil açısından kendime güvendiğim için (daha önce ailemden uzakta, otelde bar,servis,mutfak pozisyonlarında çalıştım ve yabancı müşteriyle konuşma imkanım oldukça fazlaydı.) mümkün olduğunca dilimi kullanabileceğim bir iş düşünüyorum.Bu yüzden Alaska yı tercih edeceğimi sanmıyorum.Asıl amacım para kazanmakta değil.Amerika yı görmek, iş hayatını tanımak, dil geliştirmek, uçağa binip seyahat tecrübesi kazanmak, yurtdışı tecrübesi kazanmak, vb. gibi amaçlarım var. Ve eğer daha önce hayatınızda hiç yoğun bir iş temposunda ciddi bir pozisyonda en az 1-2 ay çalışmadıysanız, wat programını tercih etmemenizi tavsiye ederim.Çünkü bu sizin için bir anda amelelik gibi bir his yaratabilir.---Bu yüzden hayatı boyunca baba parası yeyip yan gelip yatmış stajlarını bile naylon yapmış arkadaşlarımızın Abd'ye gidip şirketleri kötülemeleri ve toz pembe hayallerinin aslında hiç öyle olmadığını görünce sapıtma durumları hoş değil.--- Ne olursa olsun Abd ye çalışmak için gidiyoruz ve üstelikte en alt pozisyonlarda ve uyruğumuz farklı olarak yani bu yüzden işten çıkarılmamız, problemler yaşamamız çok doğal, işin içinde sizin kültürünüz çok önemli, yetişme şekliniz, saygınız, sevgisiz hepsi çok önemli.Ve bence Work & Travel değil Work Then Travel diyorum.Önce çalış sonra gez...

Konu Arkun tarafından (01-11-2008 Saat 02:53 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı bahaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepinizze kolay gelsin bende burda bi soru göremedim ama her konuda yardımcı oluruz
    Bahaya çok teşekkür ederim, yardımcı olmaya çalıştığın için.Aslında gerçekten çok ihtiyacım var, giden kişilerin tecrübelerine ama kimseyi de rahatsız etmek istemiyorum.Mümkün olduğunca kendim araştırıyorum.

Şu anda aklıma gelen bir soru yok.Yalnızca endişelendiğim bazı konular var.Bunlardan biri umarım şirket seçimim çok kötü değildir.Bir diğeri doların dengesizliğinden doğabilecek maddi problemlerim ve sonuncusu da vize almak için ortalamamın bu dönemin kötü geçmesi ve tutmaması.

Şu anda genel ortalamam 2.35 ancak 3.sınıftayım ve bu ilk dönem gerçekten çok zor.Vize konusunda kendime çok güveniyorum ancak bu sene ortalamaya çok dikkat edileceğini belirtiyorlar.Umarım ilk dönem ortalamamı 2.00 ya da üstünde tutabilirim.

Teşekkürler ilgine...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahaya çok teşekkür ederim, yardımcı olmaya çalıştığın için.Aslında gerçekten çok ihtiyacım var, giden kişilerin tecrübelerine ama kimseyi de rahatsız etmek istemiyorum.Mümkün olduğunca kendim araştırıyorum.

Şu anda aklıma gelen bir soru yok.Yalnızca endişelendiğim bazı konular var.Bunlardan biri umarım şirket seçimim çok kötü değildir.Bir diğeri doların dengesizliğinden doğabilecek maddi problemlerim ve sonuncusu da vize almak için ortalamamın bu dönemin kötü geçmesi ve tutmaması.

Şu anda genel ortalamam 2.35 ancak 3.sınıftayım ve bu ilk dönem gerçekten çok zor.Vize konusunda kendime çok güveniyorum ancak bu sene ortalamaya çok dikkat edileceğini belirtiyorlar.Umarım ilk dönem ortalamamı 2.00 ya da üstünde tutabilirim.

Teşekkürler ilgine...
    Ortalamani 2.00 ustunde tut , buyuk is yerlerini sec ozellikle eglence parklarini ve tipli isleri sana yeter .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm ben hakan.adandan.buffalo ny deydm busene..isteyene yardımcı olalbirm yer konusunda..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hakanocal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm ben hakan.adandan.buffalo ny deydm busene..isteyene yardımcı olalbirm yer konusunda..
    bu sen tekrar gtcekmisn
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sen tekrar gtcekmisn
    çukurova üni.elek-elektınikte okuroum...ortlamam tutarsa gidecm.çünkü işim hazır..gelmeden önceede manajerlik teklif etmişlerdi zaten..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vaay iyi iş bulmuşsun kardeş..
    Hayırlı işle vallaaa.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vaay iyi iş bulmuşsun kardeş..
    Hayırlı işle vallaaa.
    gökçek kardes sen hani diosun ya ehliyete başvurun die imzanda...daha kolayı war.ben new yorktaydım..social ı aldıktan sonra visitor büroları war oraya gidip başvuruğun zaman vize bitimine kadar ve 5 yıllık hükümetten ıd number alabilisoun social dan farklı ve ne pasaporta ihtiyacın kalıo neda başka bişeye..bi çeşit amerikalı gibi oluosun..ayrı bi kimlğin oluo..ama tabiki vize bitimine kadr..)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hakanocal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çukurova üni.elek-elektınikte okuroum...ortlamam tutarsa gidecm.çünkü işim hazır..gelmeden önceede manajerlik teklif etmişlerdi zaten..
    gittgin yerden biraz bahsedermisn bana..
    kisa notlar seklinde
    birde job offer istesem bu ay iceriside mumkunmu bu..yoksa suabti fln beklemeliyim mi bilgin varmi?
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam eğlence parkında çalıştım..food service te çalıştım..tüm ayz havuz kernarı bira saatım..normal saat ücreti + tips..bide job offerler bu ayın sonunda gelio die biliorum..ama yardımcı oalbirim.gittiğim şirketle irtibata geçebilirm belkii..

Tecrübe Puanı
    10

Bu sene bende self gitmeyi dusunuyorum ama belli olmaz yinede .

Tecrübe Puanı
    10

Koklu olan birkac sirket var zaten arama butonundan birkacini arat yorumlari oku ona gore karar ver derim .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhaba , yiğit ben , ben de daha yeni dolaşıcam şirketleri hatta yarın (bugün oldu gerçi ) birini seçicem artık .
    Tanışmak isteyen pm atabilir , maksat kaynaşmak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hangi işi seçeceğine karar verdin mi peki

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)