Work and Travel 2025
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hazırlık Sınıfı & Vize

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Lightbulb Hazırlık Sınıfı & Vize

Arkadaşlar bu sene hazırlık okuyorum.Ancak bizim not baremimiz normal 4 üzerinden olmadığı için kafamda bir soru işareti var.Bizim durmumuzda olan öğrencilerin vize görüşmesinde neyi not sınırı olarak kabul ediyorlar.Bizim içinde herhangi bir not sınırı var mı bunu öğrenmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden Reply. ednlere tşk.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

geçiş notunuz neyse ona göre değerlendiriyorlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

evet bencede öyle olması gerekiyor ancak şöyle 1 durum var.Kısaca özetleyim: 4 sınav oluyoruz ve arada quiz + portfolio notlarımız var, (bunların ortalamasında 60 ı geçersek) en sonda haziranda sınıf geçme sınavına giriyoruz.Ben vize görüşmesine gittiğimde bu sıvaların acnak 2 sini olmuş olcağım.Durum şu ki o sınavlar bir şey ifade etmiyor vize görüşmesinde (eğer geçiş notuna göreyse).
    `bu konuda biraz kafam karışık.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..
    Konu MaJ tarafından (16-01-2008 Saat 03:19 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

senin yapabileceğin bir şey yokki. bizde zamanında öyle girdik ben hazırlıkken aynı sennin dediğin gibi bir sistemin not dökümü ile gittim ve 1 dk bile sürmeden vizeyi aldım.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı MaJ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bencede öyle olması gerekiyor ancak şöyle 1 durum var.Kısaca özetleyim: 4 sınav oluyoruz ve arada quiz + portfolio notlarımız var, (bunların ortalamasında 60 ı geçersek) en sonda haziranda sınıf geçme sınavına giriyoruz.Ben vize görüşmesine gittiğimde bu sıvaların acnak 2 sini olmuş olcağım.Durum şu ki o sınavlar bir şey ifade etmiyor vize görüşmesinde (eğer geçiş notuna göreyse).
    `bu konuda biraz kafam karışık.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..
    maj bende aynı şekildeyim hazrlıım sistemde aynı bizdede sadece sınaw sayısı biraz daha fazla bizde ama dedigin gibi vizeye girdiimde ben pre yi bitrmiş olcam yani 2. dönemde interle upper okucam. işte hazrlıkta transkrpt yok ya sadece not dökümünü alıoruz onaylatıomşz bende öle yapcam artık bi sorun olmaz inşalah ya.S

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

lost içimi rahatlattın gerçekten firster bende aynı şekilde 2. dönem upper okuyacam inş bi sorunlar karşılaşmayız lostun dediğ gibi herşey kolay olur
    2mize de bol şans

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

sanırım yıldızdasın. istersen görüşürüz 2.dönemde
    özelden mesaj atabilirsin görüşmek için

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ben mi? :S kime dedin anlamadım :S

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

konuyu güncellemek için msj atıyorum. soruma daha net bir cvap alamadım bilen arkadaşlardan acil yardım bekliyorum şuanda da ara döenmde oldugum için de biraz kafam karşık yardm... =D

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cevap açık işte. geçme notunuz 60 ise ilk dönemin notlarını söylersin.

i have to get at least 60 points to be done as succeed for preparing class and as you can see (not dökümüne bakıyor o sırada ) my grades are over the average...

birçok hazırlık sınıfının not sistemi zaten böyledir. bunda takacak bir durum yok. güzelce anlatırsan vizeyi de kolayca alırsın. bu arada hangi okuldansın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Çukurova Yadim.Ancak durum şu ben oraya gttiğimde 2 sınva olmuş olcaz biri 60 ın altında gelme ihtimali yüksek dieri 74 müydü neydi htrlamıyorum. kortugum olay msla 74 ve 55 dielim sdc notlara bakıp vize vermeme ihtimali var mı en çok bundna korkuyorum =S 2 sinin ortalamsı bana matıklı geliyor ama 2.00 kesin oldugu için hazırlıkta böyle bir kesin yargı yok kafamı karıştıran da o ztn biraz. 2 snw oluyoruz geride 2 snw kalıyor ve bir de son sınıf geçme sınavı var. ben oraya gittimde 2 snw olmuş olcaz. o biraz mantıksız geldi
    Konu MaJ tarafından (22-01-2008 Saat 04:09 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayır ya benim notlarım 60 ın da altındaydı ve baya düşük notlarım da mevcuttu ama güzel güzel konuştuk (1-2 dk) ve vizeyi aldım sorun olmaz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

genel konuşmada hiç bir sorunm yok hatta kendime o konuda bya güveniyorum. ama not olayını düşününce bya moralim bozuluyor =(

tşkler lost inş dedğin gibi olur :S notlar çok etki etmez. pf
    Konu MaJ tarafından (22-01-2008 Saat 04:17 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

etmez etmez ama konsolosa my major is mechanical engineering desen daha iyi olur

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

oo ozaman benimde konuşmam halinde orda bi sorun olmicak 60ın altında olma ihtimali war ya harbi dert ediliyomuş bu vize ya sanki sınawdanda byk bişe gibi yaptk.)) .S

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slmm bende çukurovadaym Maj bi sorun oldugunu sanmıyorum ben de . alırsın umarımm

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

tşkler =)) espiga umarım =D

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bugn okula gittim öğrenci işlerine not sistemiyle ilgili bilgi almak için not fln gerek yok eğer konsolosluk sorun çıkarsa adımı ver ytr dedi `yani hazırlık okuyan arkadaşlar varsa bizim sistemdeki gibi , aralarda olan sınavlar not yerine geçmiyormuş yani vize işlemlerinde hazırlık sınıflarından not sınırı istemiyorlar herhangi bir trnskrpt vs. gerekmiyor. ` ama giderken yanınıza hazırlık sınıfında okudgunza dair bi belge mutlaka bulundurun... =D
    Konu MaJ tarafından (23-01-2008 Saat 07:28 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Bende getıgımız yaz hazırıktayken gıttım ABD ye..Vıze alırken hıc bır problemle karsılasmadım..Rahat ol baska yapman gereken bır sey yok...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de hazırlıkta gittim sana yardımcı olcam
    bak ilk dönemki notun etki edior finalin hiçbir önemi yok sanırım 50 ya 60 olması lazım notunn ama 50 sanırım benmki 82ydi ama 5*0 olması lazım onn için 2 sınav oluosunuz di mi? ilk 2 sınavın ortalaması önemli olan cunku vize görüşmesine 2. dönem gidilior vize almadan önceki notlar esas alınır soora istersen sınıfta kal yine de gidersin amerikaya sorun olmaz

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Cool

Şimdi trnskrpt veya not dökümü istemior mu ? ösdenn 'in dedii gibi 2. dönemdeki ilk 2 vize önemli mi ? Ben sordum öğrenci işlerine trnskrpt verilmiomuş yani bembeyaz kağıtta ''alıyor'' yazmıomuş bütün dersler
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)