Work and Travel
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bizi burdan gondermek istiyorlar Turkiyeye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bizi burdan gondermek istiyorlar Turkiyeye

Arkadaslar buraya geleli iki hafta oldu ama hala isimiz yok. supervizor i hic gormedikl nerdeyse. telefonlarina bile cikmiyor... biraz once burdaki sponsor firmadan arayip size yeni is bakiyoruz ama bulamazsak turkiyeye geri gonderileceksiniz dediler. elimizde sozlesme de var ama burda yazilan hic bisiye sadik kalinmiyor... gulf shores alabamadayiz.... ne yapabiliriz arkadaslar hic bi hakkimiz yok mu .... isler hic yolunda gitmiyor yani. bisiler bilenler lutfen yazabilir mi cok acil.... tesekkurler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sponsor firma ssana iş bulmak zorunda onalri zorla bu benim hakkım bana iş bulun paramı aldın de..burdaki acentada aynı şekilde sana iş bulmakla yükümlü ..onlarıda ara ana avrat duız git anca ole senle ilgilenirler biliyosun turklerde tatlı dil işe yaramıyor ....bole haberler duyunca üzülüyorum wallhi yaw ....ama bak ben olsam inanki 2 dkkada iş bulurdum vizen var başkada bişi gerekmiyor git işçi arayan bi firmaya gir calış ara mutlaka iş bulursun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

durumu su sekilde acikliyayim. geldik ve supervisor i sadece 1 kere gorduk. bizi daha sonra ahir gibi bi eve tiktilar ve oraya gore cok yuksek bi mebla istedikler. bizde 4 turk birlestik ve yeni bir eve ciktik. 3 aylik kontrat yaptik cunku gecen pazartesi muhakkak ise basliycagimiz soylendi. bizde bekledik tabi ve tabiki yine ses seda cikmadi, sirketten gelen gorevli hatun tamam deyip pispisladi bizi. bulucaaz is falan filan diye. simdi burdan da gidemiyoruz cunku evimiz burda... ve bu sabah da size is bulamazsak burdan yolluyoruz lafi cikti ortaya... bunlarin dini imani para/ paradan baska bisey dusundukleri yok... ne bilim bu isin hukuki bi yolu yok mu. neticede elimizde bi kontrart var...dava acamaz miyim ki

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Cok gecmıs olsun ya hangı fırmayla gıtmıstınız??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

firmayi arayin evet...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Geçmiş olsun, umarım yoluna girer. Abd deki DS sponsorun hangi firmaydı, sorsam ? Bu aralar sponsorlara da kıl olmaya basladım. Özellikle de ICEO ya. En iyi sponsor CIEEydi bildigim kadarıyla o da wat dan cekildi. DS ücretini alırken iyi ama göndermeye gelince kaç ay oyalıyorlar. İş bulmaya gelince de aynı, en ufak bir sey yolunda gitmeyince göndeririz sizi ülkenize geri, hemen tehdit. Kolay mı öyle hemen geri postalamak, işin peşini kovalayan 2 tane yürekli adam cıksa kacacak delik ararlar. Abd deki kanunlar ortada. Biraz daha ters giderse isler Abd ye gidebilirsem dönüste sövecem sponsora. Attıgımız maillere, actıgımız telefonlara bile adam gibi cevap veren yok, cok artis oldular, ... göndercekleri formlarına da krizine de. Gece gece dellendim gene

Senin durumuna gelirsek Türkiyedeki sirketinle imzalamıs oldugun sözlesme haricinde Abddeki sponsor firmanın da sözlesmesini imzalatmıslardır sirketiniz (İng olan). Orda iş bulmayla ilgili kısmı bulup gözlerine sokmanı öneririm supervisorunun. Eger o sözlesme yanınızda yoksa veya hic yoksa Tr deki sirketinizle imzaladıgınız sözlesmedeki is bulma garantisini iceren maddeden bahsedit Tr deki sirketinizle kavga edin derim. Duruma göre kibarca her türlü tehditten cekinmeyin, dönüste dava edicem diyebilirsiniz. Hatta avukat tanıdıgınız varsa sirketinize sizin adınıza telefon acsa bile cok yararı olur. Bir arkadasım para iadesi icin avukata birkac defa telefon ettirip full para iadesi + fazla iade bile almıstı. TR deki sirketleri yeteri kadar korkutursan kuzu gibi olabiliyorlar demek istedigim. Hic bir kimsenin sizi orda magdur duruma düsürmeye hakkı yok, arkandayız...
    Konu yakuza tarafından (25-06-2009 Saat 02:17 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yakuza arkadaşım CIEE halen sponsor...yani en azından benle muhataplar benim sponsorum..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

burdaki sponsor firmamiz cetusa. simdi disari ciktik is bakiyoruz ama cogu yer ya ful oluyor ya da form doldurup bosalacak alanlar icin arariz diyorlar. durum bole yani... gelecek arkadaslara onerim islerini saglama alip gelmeden supervizor ile gorusmeleri mailleslemeri...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı PoKeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakuza arkadaşım CIEE halen sponsor...yani en azından benle muhataplar benim sponsorum..
    Sonradan sitesine girip baktım, dogru söylüyosun. Bana da arkadasım söylemisti demek yanılmıs, ama cok az bir sirketle calısıyor. Keske basından arastırıp CIEE nin sponsoru oldugu sirketlerden birine kaydolsaymısım...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sözleşmeyi kontrol etmelisiniz. Sonuç olarak imza atmış olduğunuz sözleşmede yazan herşeyi kabul etmiş oluyorsunuz. Size "Türkiye'ye geri gönderebiliriz." gibi net bir cümle kurmuşlarsa sözleşmede kendinlerini sağlama almışlar gibi bir hava görüyorum.
    admin (at) turkishwat.net

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

oncelıkle gecmıs olsun gercekten ben kendımı cok sanslı goruyorum sımdı bunu daha ıyı anlıyorum ben tek basıma ve ıngılızce bılmeden gıtmıstım ve program benım ıcınde kabusa donebılırdı
    yapacagınız tek sey var ıs bulmak
    sırket te sponsorda her konuda kendını garantıye almıslardır dolayısıyla senın yapman gereken sadce ıs bulmak
    turkıye ye de donmeyın mutlaka bı ıs bulup calısın orda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)