Work and Travel 2025
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kucuk kasabada yasamak!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Lightbulb Kucuk kasabada yasamak!

Arkadaslar daha once wat a katıplıpta kucuk kasabalarda calısanların fıkrını almak ıstıyorum,bız cok kucuk bı yerdeyız yas ortalamasıda tahmınen mınımum 40 :S sızce olayı eglencelı hale getırmek ıcın neler yapabılırm,ne yapmamı tavsıye edersınız,tek geldım buralara kadar yapcak bısy yok can sıkıntısından patlayacam ,onerılerınızı beklıyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Amerıkaya gelmeden once amerıkada canımın sıkılacagı hıc aklıma gelmesdı ,eglencelı bıseyler bulmam lazım yardım SOS

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Benım ılk gıttıgım yer aynen oyleydı ohıonun kasabasıydı.cok sıkılmıstım ve amerıka kotuymus dıyordum sonra chıcagoya gıttım ve guzellıgını gordum.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

babacım her kasabanın bi local bicycle ı vardır mutlaka sen takıl ona.
    bunun da manasını anadili ingilizce olanlar anlar orada onlara sor.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasım bnımde oleydı gecen sene ve 2 ay anca dayandım sonra bulundugum yerden kacdım ve tr ye dondum
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaslar neden bıle bıle lades yapıosunuz bılmedenmı gıdıosunuz kasabalara

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yo kasabaya gelecegımızı bılıyoduk gelıp gormeden bu kadar kucuk oldugunu anlaman cok zor be wıse,geldık gıdemıyoruzda yaz sezonun tam anlamıyla acılmasını beklıoz,acılsın belkı bı umut .

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ktye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yo kasabaya gelecegımızı bılıyoduk gelıp gormeden bu kadar kucuk oldugunu anlaman cok zor be wıse,geldık gıdemıyoruzda yaz sezonun tam anlamıyla acılmasını beklıoz,acılsın belkı bı umut .
    Ins hersey daha guzel olur eglencelı bı yaz gecırırsın umarım...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim gideceğim yer de mini minicik bir kasaba ama yurt ortamı falan güzel olur diye umuyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Senden başka watçı yok mu ki

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bizim de durum ayni.
    skintidan patliyoruz burada...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Kucuk kasabalar zordur.new york olacak chıcago olacak gezeceksın gokdelenlere cıkacaksın kı amerıkanın zevkını alacaksın kasabada ne zevkı olacak kı ...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kucuk kasabalar zordur.new york olacak chıcago olacak gezeceksın gokdelenlere cıkacaksın kı amerıkanın zevkını alacaksın kasabada ne zevkı olacak kı ...
    aynen ya.ilk işim newyorktaydı.bende bunları planlıyordum.ama işim iptal olunca para biriktiririm diye ücra bi şehre gittim.şimdi sıkıntıdan patlıyorum.wat parasını çıkarmayı falan geçtim.2 ay çalışıp elimde avucumda ne varsa büyük şehir olmasada(büyük şehirde çok para gider) kendimi sahil kenarı bi şehre atmak istiyorum.en azından amerikada tatil yapmış olurum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla küçük kasaba zor yaaa. Ben birsürü süper işi sadece öyle küçük yer die elimin tersiyle ittim. Keşke sizde öyle yapsaydınız. Bence işini değiştirme imkanın varsa değiştirmeni öneririm.....
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

istanbula göre heryerin köy olduğunu ve amerikanın da abartıldığını bunda da filmlerin vs kendilerini pazarlamalarının etkili olduğunu farkettim...amerikada şuana kadar öğrendiğim en önemli şey gelmeden çok abartılmış olduğu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart biraz fantazik ama

baya bi katılıyorum
    "
    Alıntı Voltage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbula göre heryerin köy olduğunu ve amerikanın da abartıldığını bunda da filmlerin vs kendilerini pazarlamalarının etkili olduğunu farkettim...amerikada şuana kadar öğrendiğim en önemli şey gelmeden çok abartılmış olduğu
    "

Bende aynen küçük bir yerde kalmıştım ve giderken küçük bir yer olması bilinçli tercihimdi ama beklediğimden daha küçüktü veya biraz sıkılmıştım.

0-Amerikada party olgusu baya yaygın, işyerinden birileri mutlaka düzenliyordur, tabi mideniz kaldırıyorsa.
    1-Yanına en az bir eleman bulabilirsen yürüyerek de gidebileceğin görülmesi mutlaka zevk verecek şelale, dere, göl kıyısı gibi yerler vardır.Denenmeli bence.
    2-En azından kahve içip gazete okuyabileceğin mekanlar vardır.
    3-Bisiklet satın alınabilir veya kiralanabilinir.
    4-Mutlaka bulunduğun yerde çeşitli etkinlikler vardır. Kütüphane broşürlerinden veya süpermarket ilan tahtalarından öğrenebilirsin.Gelenekselleşmiş etkinlikler olabilir, örneğin yaz konserleri gibi(konserperver biri olmaya gerek yok gerçekten güzel olabilir hem de bedava).
    Veya etrafta gönüllü etkinlikler olabilir örneğin yardım kuruluşları veya mitingler bunlara katılınabilir.
    5-Ehliyetin ve paran varsa araba al veya araba kirala ve civardaki büyük şehirleri turlayabilirsin tatil günlerinde.
    6-Araba imkansızsa taksi tutup yakındaki biraz daha büyük şehre gidip takılabilirsin. Örneğin; Üniversitesini gezmek, gözlemlemek bence ufuk açıcı olabilir. Yine üni de düzenlenen etkinlikler olabilir koferanslar gibi (bölümünle alakalı) Yine üniversitede güzel bir koltuğa kurulup wireless nimetinden faydalanabilirsin. Kitapçılar, sokak ortası cafe'ler, ana caddeler takılmaya değer. Muhtemelen 2 gün tatilin vardır bu nedenle C'tesi sabahtan taksi tutup geldiğin yerde ucuz bi hostel ayarlayıp pazarı da orda geçirip pazar akşamı evine yine taksiyle dönebilirsin.
    Örneğin bu gittiğin daha büyük yerde insanların battaniyelerini alıp sokak ortasında topluca film izlemeleri gibi etkinliklere katılabilirsin.
    Biri çakmak sorar, bi sarhoş muhabbete girer, bi dilenci para ister...(maksat muhabbet olsun)
    7-Bu kişisine göre değişir: Etrafta mutlaka bi islamic center vardır, e-mail ile veya telefonla selam versen çok ilgililer. Seni ziyaret etmeyi bile teklif ederler(ulaşım sorunsa). Aylık yemekleri, toplantıları vardır katılınabilir. Tabi yine klise veya başkaları için de bu yapılabilir heralde(ben onları aramadım ama))
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tr ne demek arkadaşım Türkiye diyeceksin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Voltage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar da degil sen nereye gittin ki.bence tam tersine dunyadaki en buyuk köy istanbul...amerikanın o mukemmel şehirleriyle devasa buyuklukteki köy istanbulu asla karşılaştırmazsınız...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)