Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ohiodan selamlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart ohiodan selamlar

amerikadan selam millet.bugün burada 5.günümüz 1 günlük gecikmeyle amerikaya geldik anca bugün girebildik nete heryerde net var ama şifreli oluyorlar genelde.Uçağımız amsterdam kalkışında düşme tehlikesi yaşadığı için havalandıktan 20 dakika sonra geri dönmek zorunda kaldık o geceyi amsterdam da geçirdik 1 günlük vize verdiler bize ve de amsterdam da acaip eğlendik.neyse hikaye kısmını geçelm hemen birkaç bilgi verim.Gümrükten geçişte bavulunuzun kontrolü tamamen şans işi kesinlikle bir kıstas yok bu yüzden yemek getirin getirmeyin onu bunu getirin getirmeyin diyemem tamamen şansınıza herşeyinizi alabilirlerde almayabilirlerde.Ama gümrükte size sorduklarında yanımda yemek yok diyin sonra ortaya çıkarsada öğrenciyiz vs vs ayağına yatın onun dışında bir dert yok zaten.Onun dışında burda herşey sıkı kurallara bağlı ama türkler hemen belli ediyor kendini.Alışveriş merkezleri veya havaalanlarında internet paralı.Türkiyeyi aramak için 5 ve 10 dolara telefon kartları var ve de kapamadan yarım saatten fazla konuşabilirsiniz.Bunun dışında yanınızda bol bol giysi getirin pintilik etmeyin özellikle çorap ve de iç çamaşırı.Buralarda su dışında tüm içecekler ucuz su kıymetli şeyler kategorisinde yer alıyor.yemekler çok kötü domuz eti yemem takıntısı olanlar eziyet çekiceklerdir kesinlikle.Bugün ilk defa bir dönerciye rastladık ve de yemekleri ne kadar özlediğimizi anladık.alışveriş işi çok ucuz elektronik ve de giysilerde.Fazla zamanım yok bugünn ama elimden geldiğince gircem bizim işler tamamen şansla gidiyor şimdilik bakalım ne zaman normale dönecek haftada 5 gün günde 11 saat çalışıyoruz.neyse soruları olan varsa sorsunlar sonra görüşürüz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum sana kolay gelsin. turkiyeden neler getirelim neler onerirsin?
    birde ssn in cikmasi falan derken 3 hafta kendi paramizla idare edecegiz ne kadar para almaliyiz yanimiza neler oneririrsin?
    Safinaz...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

amsterdam olayı iyi olmuş.. amsterdamıda görmüş oldun yani
    AEK

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sayın ellcrys ohioda iş pozisyonları nasıl benim işim daha net deil o yuzden beni bilgilendirir sen çok sevinirim kalacak yerim yok işmde yok acaba bana yardımcı olman mumkun mu çok saol şimdiden

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

selam millet işlerin yoğunluğundan dolayı nete girecek fazla zaman bulamıyoruz günde 10 saate yakın çalışıtığımız oluyor ve de kaldığımız evde internet çekmiyor arkadaşların evinden bağlanıyoruz.Öncelikle ohio ile ilgili bilgi veremem genel olarak ama bizim bulunduğumuz şehir cincinnatide ve de oranın west chester denen bir bölgesindeyiz vede ikinci iş bulmak çok kolay burada her yer eleman arıyor.Bilmiyorum geneli nasıldır.yanınızda getirmeniz gereken para gideceğiniz eyalete göre değişir bu yüzden ne desem boş eyaletle ilgli bilgi edinin.Yanınızda bol bol yiyecek getirin havaalanında aramalar tamamen rastgele oluyor mesela detroitteyken gümrükten geçmeden daha 5 kişilk bir türk grubun bavullarını boşalttırmışlardı ortada hiçbirşey yokken onun dışında herkes soktu yemeklerini vs vs.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı ellcrys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam millet işlerin yoğunluğundan dolayı nete girecek fazla zaman bulamıyoruz günde 10 saate yakın çalışıtığımız oluyor ve de kaldığımız evde internet çekmiyor arkadaşların evinden bağlanıyoruz.Öncelikle ohio ile ilgili bilgi veremem genel olarak ama bizim bulunduğumuz şehir cincinnatide ve de oranın west chester denen bir bölgesindeyiz vede ikinci iş bulmak çok kolay burada her yer eleman arıyor.Bilmiyorum geneli nasıldır.yanınızda getirmeniz gereken para gideceğiniz eyalete göre değişir bu yüzden ne desem boş eyaletle ilgli bilgi edinin.Yanınızda bol bol yiyecek getirin havaalanında aramalar tamamen rastgele oluyor mesela detroitteyken gümrükten geçmeden daha 5 kişilk bir türk grubun bavullarını boşalttırmışlardı ortada hiçbirşey yokken onun dışında herkes soktu yemeklerini vs vs.
    dostum benim iş gecikmeden dolayı iptal olduşirket bulur bir iş ama oralardaki iş imkanları o kdar iyimi şirketteki işi kabul etmesem gelsem oralara iş bulabilirmiyim ne diyosun..?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

watken sen en iyisi newyorka a gel boyle issiz gucsuz gidiyorsan benim gibi
    onur

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

şirrket yeni iş seçenekleri verecek bakalım artık onu ve şu lanet soruşturmayı bekliyorum

abi sana ne olduki sen niye işsizsin pekim?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Off yha ! Amsterdam ... Keşke bizde vize alsakta 1 güncük kalsak orda
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ohıo da kent state unıv. okuyacağım fakat iş bulmada sorun yaşamaktan korkuyorum bılen varmıdır part tıme iş bulabılırmıyım orda??yardımcı olursanız sevınırım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam herkez ben ve arkadaşım new jersey chester yolcusuyuz.. alstede farms diye bir iş veren var bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz şimdidden teşekürler..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhabalar bu yıl ilk defa wat ile abd ye gitmeyi düsünüyrm ve suan eyaletleri arastryrm ohio iş potansiyeli konusunda nasıl ikinci bir iş yapma şansizmız ne kadr.ohio ya giden arkadaslarımız tecrübelerini paylasırlarsa cok memnun olrm giden arkadslar memnun kaldılarmı öneriyrmusunuz ohio yu. şimdiden teskkrler..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

selam ohio put in bay island ile ilgili bilgin var mı ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben biliyorum galiba bu Put In Bay adasını

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba hakan put in bay hakkında bilgi verebilirmisin.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

hakan sana mail atmıştım dün msn adresimi sakıncası yoksa ekleyebilir misin bu yaz put in bay adasında frosty's bar'da çalışacağım da biraz bilgi almak istiyorum

bu arada sinan sen de mi put in bay adasında çalışacaksın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok kardeşim şimdilik alternatiflerim arasında bulunuyor.benim ayın 27'sinde jobfair görüşmem var danışman şirketimin gönderdiği iş seçenekleri arasında put in bay adasında put in bay resort hotel var biraz hesapladım kazanacağım parayı ama pek mantıklı gelmedi konaklamada biraz pahalı ama tip felan nasıl oluyor pek fikrim yok bu konularda bilen birisinin yardımarını bekliyorum.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ücret ve konaklama ne kadar sende? bende adadaki frostys barda çalışacağım da ücret pozisyona göre 7.3 ile 9 arasında değişiyor konaklamada 2 kişilik odalarda yurtta 45 dolar seninki nasıl?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim saatlik ücret 7 dolar, overtime never, yemeklerde yüzde 50 indirim var diyor konaklama aylık 175 dolar.bi de eğer çalışma süremi sonuna kadar tamamlarsam süre sonunda saatlik ücretime 0.50 dolar daha vericekler.bide haftalık çalışma saatim 35 saat.bana biraz mantıksız geldi ama tip olayı varmıdır yok mudur hiç bir şey yazmıyor.sen günde ne kadar çalışıcaksın bide tip varmı sende?
    Konu K.Sinan tarafından (06-02-2010 Saat 07:58 PM ) değiştirilmiştir.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben frosty's bar'da çalışacağım pozisyonuna göre 7.30 ile 9 arasında değişiyor garson olursak tahminimce 7.3+tip verirler ama diğer pozisyonlarda tip yoktur,

iş anlaşmasında günde 8 saat hafta da 5-6 gün yazıyor ve aynı seninki gibi eğer süreyi tamamlarsam çalışma saati x 0.5$ ödeme yapacaklarmış

konaklamam 35 odalı bir yurtta olacak 2 kişilik klimalı ve minibarlı odalar haftada 45 dolar şirketten yersen yarısını ödüyorsun ama geçen sene oraya giden bir kızla konuştum frosty's bar'da calışırsam yemek bedava dedi bakalım işallah oyledir

yurt diye en başlarda biraz tereddütlüydük ama güzel dedi kız samimi bir ortammış ortak mutfak ve banyosu var ama düşÃ¼nüldüğü gibi pis bir yer değil aile şirketi olduğu için de çalışanlara çok sıcak davranıyorlar dedi bakalım eğer adada çalışırsan bir gün gelirsin bar'a tanışırız

bu arada overtime için de soyle bir tahminim var.. haftada iki gün parti oluyor barda kendi sitesinden bakmıştım eğer parti falan olursa overtime verirler heralde yazın feci kalabalık oluyormuş müşteri yoğunluğuna göre de belki mesai yapabiliriz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben gectigimiz yaz put ın bay resort hotelde calıstım haliyle hem ada hakkında hemde calıstıgım işyeri ile ilgili size yardımcı olmaya calısırım elimden geldiği kadar.siz bana tam olarak ögrenmek istediklerinizi soru listesi gibi gönderin özel mesaj olarak yada isterseniz buradan da cevap verebilirim yada msn adreslerinizi verin oradanda konusabiliriz ama buradan bence daha mantıklı oraya gideceklerde bilgi sahibi olmus olur diye düsünüyorum...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

msnimi attım sana

ama dediğin gibi buradan sorayım herkes okusun faydalansın

1.öncelikle ada nasıl bir yer job offerda parasailing midir nedir o tarz hizmetler var yazıyordu sanırım denize girme gibi bir durumumuz olabilir boş olduğumuzda

2.insanları nasıl anlayışla yaklaşıyorlamı haliyle en çok çekindiğimiz şey karşımızdakini anlamayınca komik duruma düşÃ¼rmeleri

3.yazın kalabalık oluyor mu turistik bir yer mi ne kadar cok turist o kadar cok cash :P

simdilik aklımda olanlar bu aklıma geldikce sorarım yine

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bir de ben bilet bakarken kalkış istanbul varış Cleveland, OH (CLE-All Airports) diye aratıyorum doğru mu yapıyorum

2 kişilik ve gidiş donuş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

senin çalışacağın yer güzel bi yere benziyor yani overtime imkanın var en azından çalışacağın saatler benden daha fazla bide tip alabilirsen mükemmel bi yer ama benim düşÃ¼ndüğüm yerde overtime never yazıyor haftada 35 saat çalışıcam saati 7 dolardan yani pek bişey kazanamayacağım gibi geliyor.ada'da çok güzel bi yere benziyor bilmiyorum çok kararsız kaldım ama bu iş olursa mutlaka gelirim senin çalıştığın bara

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

gel tabi ben internetten youtube'dan videolarını izledim adanın küçük şirin bir yere benziyor aslına bakarsan bende oyle bir yer arıyordum küçük yerlerde insanlar birbirlerine daha bağımlı daha sıcakkanlı olurlar sen bunun dışında hangi işi düşÃ¼nüyorsun bu arada?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    msnimi attım sana

ama dediğin gibi buradan sorayım herkes okusun faydalansın

1.öncelikle ada nasıl bir yer job offerda parasailing midir nedir o tarz hizmetler var yazıyordu sanırım denize girme gibi bir durumumuz olabilir boş olduğumuzda

2.insanları nasıl anlayışla yaklaşıyorlamı haliyle en çok çekindiğimiz şey karşımızdakini anlamayınca komik duruma düşÃ¼rmeleri

3.yazın kalabalık oluyor mu turistik bir yer mi ne kadar cok turist o kadar cok cash :P

simdilik aklımda olanlar bu aklıma geldikce sorarım yine
    -valla biz hiç denize girmedik calısanlar içinde otelin havuzunu izin günlerinde kullanma sansı veriyorlardı.ben öyle cok fazla görmedim göle giren ama yanlıs hatırlamıyorsam adanın büyük bir parkı vardı orada göle giriliyordu.onun dısında ada sakin,küçük bir yer.gezmek acısından bir kac ilginc yeri var onun dısında gezecek bir yeri yok.yani belli süre sonunda sıkılma olayı baslayabilir bol bol ormanlık alan var.oksijeni bol yani.bir tane supermarket var alısveriş oradan yapıyorsun.özellikle hafta sonları cok yogun bir yer oluyor put ın bay.herkes geliyor bu adaya popüler bir yer yasam cok pahalı degil.
    -yok öyle karsındaki seni anlamayınca komik duruma düsme gibi seylerle ben sahsen hiç karsılasmadım.cok sıradan bir iş bile yapsan insanlar o yaptıgın işe saygısızlık etmiyorlar.zaten yerli halktan cok turistler oluyor o yüzden sürekli degişkenlik gösteriyor karsılacagın insan profilleri
    -bu sorunun cevabı kesinlik evet cok turist geliyor...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de ben bilet bakarken kalkış istanbul varış Cleveland, OH (CLE-All Airports) diye aratıyorum doğru mu yapıyorum

2 kişilik ve gidiş donuş
    ben THY ile gitmiştim kalkıs yeri İstanbul varıs Cleveland yazınca cıkıyordu karsıma listede.ama aktarmalı ucus oluyor.ilk önce THY ile Chicago'ya gidiyorsun oradan iç hatlar United Airlines ile Cleveland'a geciyorsun...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ozellikle su turist konusunda aydınlattığın için teşekkür ederim hafta sonu çok kalabalık oluyorsa çalıştırırlar heralde yani işallah :P

buarada doğru aratıyormuşum şimdilik biraz pahalı çıkıyor en düşÃ¼k bugun gordum o da aktarmalı 991 dolar :S

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

s.a arkadaşlar ben de bu yaz put in bay resort de çalışacağım, sormam gereken şeyler olacak orada çalışan arkadaşa ve diğer deneyimli arkadaşlara yeri geldikçe danışırım, bu da forumdaki ilk msjm hadi hayrlı olsun

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mr.tunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar ben de bu yaz put in bay resort de çalışacağım, sormam gereken şeyler olacak orada çalışan arkadaşa ve diğer deneyimli arkadaşlara yeri geldikçe danışırım, bu da forumdaki ilk msjm hadi hayrlı olsun
    bende put in bayde frosty's bardayım bu sene ..internette kazakistanlı bir kızla tanışmıştım o da put in bay resortta çalışacakmış

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)