Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kira

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Kira

Merhaba arkadaşlar,

Bethany beach'e gidiyorum bu yaz bi aksilik olmazsa.İş verenim mail atmış kira için haftalık 100 dolar diyor ve internet elektrik vs onlar içinde haftalık 10 dolardan bahsediyor.
    Acaba amerikanın doğu kıyılarında bu mebla gerçekcimidir ? birde peşin olarak 400 dolar depozito istiyor. Açıkcası bana baya pahalıya geldi suan. saatlik 7,25 dolar alıcağımı düşünürsek elde avuçta pek bişe kalmıyor ne yazık ki..

Sizce bu fiyat pahalı mı yoksa normal mi fikirlerinizi paylaşabilir misiniz ?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Fiyat baya pahalı.Saatlik ücretinde azmış.Elinde pek bi para kalmaz.Kaç kişi kalacakmışsın?
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kesinlikle pahalı oldugunu düşünüyorum saatlik ücretin de baya az sayılır. Ben de bildiğin üzere seninle aynı yere gidiyorum job offer ım da haftalık 50$ yazıyo depozito olarak da 100$ istemişler. 3kişilik odada kalcakmışım ama ev daha kalabalık olur sanırım çnkü 8 tane yatak felan varmış. Evde internet ve mikrowave olmıycakmış sadece onun dışında pek çok şeyi var yazıyor. Ama dediğin gibi elektrik,su vs. giderler için ek ücret isterler mi onu bilemiyorum hiçbi bilgi yazmıyo onunla alakalı sana işverenin kendisi mi mail attı bu bilgileri? job offerin da neler yazıyordu iş koşulları konaklama gidecegin eyalet hakkında vs. şeylerin yazılı oldugu bi belge eline ulaşmadı mı ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ek giderler için istenen ücretler normal.. ama kira pahalı o kira 3-4 kişi kalınırsa evde normal olur ama muhtemelen daha çok kişi kalacaktır.. watçı için de 75 doların üstü pahalıdır haftalık kirada...

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

İllaki orada kalmanız mı gerekiyor? Kendiniz çıkıp otel falan bulursunuz belki daha ucuza.Ayrıca mikrodalga falan yoksa çok kötü.Amerika'da en temel ihtiyaç o.Büyük ihtimal elektrik suya para vermezsiniz.Onlar çoğu zaman kiraya dahil oluyor.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Senin overtime olmadan kazanacağın para haftada 290 dolar.Vergiye gider haftalık 30 dolar.Bunun 110'unu kiraya verirsen sana 150 dolar kalır.Haftada ortalama 50 dolar harcasan temel ihtiyaçların için, kaldı 100 dolar.Kalan bu paraylada pek bişey yapamazsın.Birde yüklü meblağ ile gitmen lazım depozito nakit 400 dolar!Birde yapacağın iş nedir?2. iş bulma şansın varmıdır?Bu işi kabul etmek zorundamısın?İşverenim diyosun ama sponsorla konuşup kazanacağın paranın çok az olduğunu normal yaşam standartlarına uygun olmadığını söylersen sana daha iyi bi iş bulabilir.Normalde bu saat ücretinden konaklama ücreti alınmaz..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kira pahalı, ben uğur kardeşime katılıyorum. sponsorunla görüşmen en iyisi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bende saatlik 8.75 kazanacağım bir işe gidiyorum ama benimde ev kiram çok yüksek haftalık 125$ . sözleşmede istersen başka evde kalabilirsin diyo ama bölge pek ucuz konaklama olan bir yere benzemiyo gidince anlicaz artık. tabi vizeyi alıp gidebilirsek

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cerenahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende saatlik 8.75 kazanacağım bir işe gidiyorum ama benimde ev kiram çok yüksek haftalık 125$ . sözleşmede istersen başka evde kalabilirsin diyo ama bölge pek ucuz konaklama olan bir yere benzemiyo gidince anlicaz artık. tabi vizeyi alıp gidebilirsek
    vize tarihiniz ne zaman ceren ucak biletlerinide aldınız mı
    FORZA ES-ES

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

vize tarihimiz 11 mayıs yasincim. uçakta şirketin verdiği fiyattan 300tl daha ucuza bulduk ve hemen aldık sizin vize ne zaman.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cerenahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vize tarihimiz 11 mayıs yasincim. uçakta şirketin verdiği fiyattan 300tl daha ucuza bulduk ve hemen aldık sizin vize ne zaman.
    24 mayıs bızde ankara da giricez malum ıstanbul tumu dolmus bakalım hayırlısı bi gitsek eve girip uyudugum zamanları gorsem veya amerıkaya varıp ucakdan ındıgımı gorsem gam yemıycem
    FORZA ES-ES

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben vizeyi alsam rahata varıcam gerçi hala ds gelmedi herşey sitresli ama olsun napalım artık. siz nereye gidiyodunuz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

İlk olarak ilginiz için teşekkür ederim arkaşlar..

Job placement bilgilendirmesi olarak mail yoluyla iş sözleşmesi tarzında gidiceğimiz şehri ve yapıcağımız iş konusunda bilgilendirmeyi bundan 1,5 2 ay once almıştım.
    Orada konaklama ucreti olarak haftalık 26 dolardan bahseldilmişti. Çok cazipti ve hiç bişey gibiydi.Evin kucuk olduğundan ve bi odada en az iki kişi kalacağımızdan bahsediliyordu.
    Yapacağımız iş konusunda ise plajda kullanılabilecek eşyaların kiralandığı bi dükkan.Ayrıca nevresim ve bebek yatakları vs.. tarzında eşyaları kiralıyorlarmış. Kolay bi iş olabileceğini ve kiranında ucuz olmasından dolayı hemde tatil yapabileceğimiz bir mekan olduğundan bizde kabul ettik.
    Gel gelelim ki dun iş verenimiz yani dukkanın sahibi mail attı, kira için haftalık 100 depozito peşin 400 dolar diye.
    Benim kafama takılan kısım sponsorumuz evi ayarlamıyor muydu ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı 91erkut91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk olarak ilginiz için teşekkür ederim arkaşlar..

Job placement bilgilendirmesi olarak mail yoluyla iş sözleşmesi tarzında gidiceğimiz şehri ve yapıcağımız iş konusunda bilgilendirmeyi bundan 1,5 2 ay once almıştım.
    Orada konaklama ucreti olarak haftalık 26 dolardan bahseldilmişti. Çok cazipti ve hiç bişey gibiydi.Evin kucuk olduğundan ve bi odada en az iki kişi kalacağımızdan bahsediliyordu.
    Yapacağımız iş konusunda ise plajda kullanılabilecek eşyaların kiralandığı bi dükkan.Ayrıca nevresim ve bebek yatakları vs.. tarzında eşyaları kiralıyorlarmış. Kolay bi iş olabileceğini ve kiranında ucuz olmasından dolayı hemde tatil yapabileceğimiz bir mekan olduğundan bizde kabul ettik.
    Gel gelelim ki dun iş verenimiz yani dukkanın sahibi mail attı, kira için haftalık 100 depozito peşin 400 dolar diye.
    Benim kafama takılan kısım sponsorumuz evi ayarlamıyor muydu ?
    Gelen mail bağlayıcı olmaz önemli olan imzalı kağıttır.Sen neye imza attın?Eğer bu haftalık 100 dolara imza atmadıysan işverenden gelen maili direk sponsora gönder şartlar böyle değildi ilk başta şimdi böyle oldu kabul etmiyorum de.Başka bi işe yerleştirsinler seni.Yoksa sorun çıkarttığın için ne overtime alırsın ne doğru düzgün çalıştırırlar.Yasalara göre haftada en az 32 saat çalıştırmaları gerekiyor.33 saat yapmazlar..O yüzden tavsiyem eğer yapabiliyosan sponsara mail atıp yeni bi iş iste.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Gecenlerde bu iş sözleşmesinden bahsetmiştim, ben iş sözleşmesine daha imza atmadım ve elime gelen ilk seş sponsor antetli iş tanıtım ve yerleştirme maili. bunun dısındada yeni gelen iş verenden gelen mail.. Kafam çok karışık ve dediklerinde son derece haklısın uğur.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı 91erkut91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecenlerde bu iş sözleşmesinden bahsetmiştim, ben iş sözleşmesine daha imza atmadım ve elime gelen ilk seş sponsor antetli iş tanıtım ve yerleştirme maili. bunun dısındada yeni gelen iş verenden gelen mail.. Kafam çok karışık ve dediklerinde son derece haklısın uğur.
    İş sözleşmesi adlı konuya baktım tekrar ordaki kişide senmişsin kusura bakma iki konuyu bağdaştıramadım.Orda sadece imza olayından bahsetmiştin şartlar kötü konaklama 100 dolar dememiştin (ki bu konudaki mesajında dün öğrendiğin yazıyor).Bence aklındaki düşünceni önce bi danışman firmana söyle.Direk sponsora mail atarsan onlarda sizin öğrenciniz bize böyle mail attı derse danışman firman sana ters gider ve işler sarpa sarar.Ama öte yandan danışman firmana söylesen, onlar belki sponsorla aralarında sorun çıkmasın diye seni erteleyecekler tamam bugün koşuruz sponsorla yarın kesin konuşuruz,saat farkından dolayı diğer haftaya kaldı gibi şeyler söyleyebilirler.Sen direk sponsora yazarsan şirket sana tavır takınabilir neden bize söylemiyosun diye.Ama en kötü ihtimalle ipler senin elinde.Senin yerinde olsam DS-2019 formunu saklarım.imza atmadıysan sıkıntı yok hala.ortada imzalı iş sözleşmesi zaten yok.o yüzden seni şu anki iş yerinde çalıştırmaya mecbur edecek bi durum yok ortada.Bunu şirketine hissettir ama bence yine ters düşmemeye çalış.Çünkü onlarda sadece iş bulmakla yükümlüler.Biz bu işi sunduk sen beğenmiyosun deyip sana iş bulmayabilirler.Umarım bundan sonra herşey yolunda gider..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Şimdi buraya sırasıyla ilk olarak sponsordan gelen iş yerleştirme mailini koyuyorum ardında iş verenden gelen maili yazıyorum..

Job Placement information is as follows:
    Job Title: Delivery
    Work Description: Sales Help; assisting customers with their needs.
    Maintenance; cleaning of rental equipment and linens, general upkeep of the entire store, and warehouse as well as sorting, counting and
    laundering linens. You will also clean and count rental equipment (baby beds, baby chairs, etc.). Female students will sort, count, and pack
    linens for rental. Male students MUST have an international driver’s license as they will deliver the rental equipment to the cottages. Males
    will also be involved with the maintenance of rental equipment, as well as warehouse maintenance.
    Remarks: You should maintain a neat and clean appearance at all times. You will be provided with a company shirt which you are
    required to wear while on the job. You should bring from home conservative, casual clothing and closed-toed sneakers.
    Salary Per Hour: The minimum wage in the state you will be living in is 7.25. You are guaranteed to be paid at least that amount. You
    hourly wage is: 7.25
    Overtime: An overtime rate of $7.25 will be paid for all hours worked in excess of 40
    Bonuses: Between $.25 and $.75 per every hour worked will be awarded if you work to the end of your work commitment date. An
    additional bonus may be available for excellent performance.
    Work Hours: 6-8 hours per day, 5-6 days per week. During the busy season, you may have work 10-12 hours per day. Second jobs may
    be available, but your employer requests you wait until your schedule has been finalized (approximately one week.)
    Accommodation Cost: 26.25 per Week
    Accommodation Description: Housing will cost around $105 per month. You will be living in a small house. You will be sharing your
    room with at least one other student. Your house is located less than a mile from the beach!

Hello Students!

My name is Randy McCreary and I own Gale Force rentals in Bethany Beach, DE. I am very excited to have all of you work for us this summer!

Bethany Beach is a summer vacation resort town on the Atlantic ocean. Our business rents items like linens, beach equipment and baby equipment to vacationers.

We have rented a house close to work where you will live for the summer. It is a very nice house which includes a full kitchen, multiple bedrooms and bathrooms and a nice outdoor deck behind the house. The rent for each student is $100 per week. The rent does not include utilities (electric, internet, trash, etc.). You will pay for utilities at the end of the summer and it usually amounts to about $10 per week. We will provide you with a bike (free) so you can get around the area.

Gönderilen maillerin iş ve konaklama ile ilgili kısımları bunlar, dediğin gibi ilk olarak şirketimle konusucam sonradan sponsorumla irtibata geçmeyi planlıyorum.. Umarım dediğin gibi herşey yolunda gider, teşşekkür ederim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ilk başta küçük bi evden bahsedilmiş sonra işveren kararını değiştirmiş olsa gerek ki öyle bi mail atma ihtiyacı hissetmiş. Esasında senin işverenin biraz daha insancıl benimkine bakılırsa tek satırlık cümleler kurmamış
    neyse benim fikrim danışmanına sorarken aynı zamanda işverenine de durumu izah eden bi mail yazmak ve kiranın daha az olup olmıycagını sormak

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Ehliyetin vardır umarım, birde onu uluslararası yaptırmak gerekiyor
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

evet sanırım orda bi sınava fln girilmesi gerekiyomuş, işveren mecbur tutmuş erkek çalışanlar. Gitmeden onu da bi araştır istersen Erkut

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Sınav yazısı göremedim kaçırdım sanırım, turk ehliyetin varsa uluslararası yapmak kolay ya da gider eyalet ehliyeti alırsın
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Overtime ücreti normal saat ücretiyle aynı diyor.Bu nasıl oluyor anlamış değilim.İlk mesajda aylık 105 dolarken haftalık 100 yapılmış,Ehliyet istiyorlar sizden,Ehliyet gerektiren işler yasaklandı bu yıl..Yani var oğlu var..Bence sen değiştirebiliyosan başka iş bak.Bu saatten sonra değiştiremesende bu işle sadece Amerikaya gider gelirsin tatil için pek para biriktirebileceğini düşünmüyorum açıkcası..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Başka bi konuda yazdığım mesajı ekleyim ben.Senin yapacağın iş Ehliyet gerektiriyor sana gelen maile göre.Bunuda bi sponsora sor istersen..Sponsor OK derse sorun yoktur..En azından mailinde sorun olmayacağını yazan bişeyler olsun..

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

J1 Students < Foreign Workers | SeasonalStaff.org

içeriği:

Visa type: J1.

Work authorization: up to four months.
    Selection and Screening Process:

As per Department of State regulations, sponsors, such as InterExchange and CIEE, are required to screen all the international candidates. Personal interviews are conducted to ensure that the program is suitable to the participant's background, needs and experience. Only full-time post-secondary students at accredited educational institutions are eligible to participate. All foreign workers must possess sufficient proficiency in the English language. Seasonal Staffing Solutions will select only those participants who fully match your requirements.
    Authorized Positions:

Restaurant/hospitality industry: Foreign staff may work at any positions, including, but not limited to waitstaff, housekeepers, cashiers, receptionists, hosts, dishwashers, etc.
    Amusement industry: International students are often hired to perform as ride-attendants, lifeguards, food sellers, etc.
    Retail: Foreign staff may be arranged to work at any retail establishment as cashiers, deli, or crew members.
    Construction: any entry-level positions of helpers, cleaners, etc.
    Moving & Storage businesses benefit by employing seasonal movers, packers, helpers, etc.
    Gas Station Attendants
    Lifeguards for hotels, apartment complexes and staffing firms
    Any other entry-level positions

Unauthorized Activities:

Program participants may not be employed as domestic employees in United States households.
    Any position in the adult entertainment industry;
    Pedicab or rolling chair drivers or operators;
    Operators of vehicles or vessels that carry passengers for hire and/or for which commercial drivers licenses are required;
    Any position related to clinical care that involves patient contact.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bende anlamadım yasalara aykırı hareket edicek halleri yok heralde ama ehliyet konusunda araba kiralarken herhangi bi sıkıntı olmuyorsa bunda da olmaz diye düşünüyorum. Ama zaten tum erkek öğrencilerinde aynı işi yapıcağını sanmıyorum.

ben oraya gittiğimde baska bi yerde kalıcam desem iş verenimle aramın açılması muhtemel değil mi ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aranın bozulcagını sanmam çünkü benim iş sözleşmemde bana belirtilen yer haricinde biyerde kalmak istediğimde sorun çıkmıycagını ceza ödemiycegimi belirtmişler. Yani sende de sana sunulan ev dışında biyerde kalmak istediginde ceza ödersin fln yazmadıysalar sıkıntı olcagını sanmam çünkü zaten 400$ depozito demişler o nedir yahu resmen sezonluk ev kiralanır o fiyata.

dediğim gibi belki bi haftalık 100$a olan konaklama işverenin insiyatifinde biyerdir yani sonradan ayarlanmış ve sadece isteyenler kalcak olabilir sorup ögrenmekte fayda var.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

şirketle görüştükten sonra mutlaka sorucam deniz olmadı sen ben gelmeden bi piyasa araştırması yaparsın dimi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Virginia Beachte kiraların ne oranda olduğunu bilen var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saolasın...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar ehliyet konusunada buradan açıklık getireyim.
    Türkiyeden aldığımız ehliyet yunanistan hariç tüm dünyada ilk 6 ay için kullanılabilmekteymiş.
    O yuzden tekrardan uluslararası ehliyet almaya gerek yokmuş..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)