Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 94 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: walmart hakkında bilgisi olan..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart walmart hakkında bilgisi olan..

arkadaşlar amerikada gideceğim yerdeki marketleri ,alışveriş merkezlerini araştırırken walmart diye bir şey gördüm..bu nedir yani diğer marketlerden falan farkı nedir? bu outletler tarzı bir yer midir?bilgisi olan varsa iletebilir mi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

forumlard da aradım bilgi bulamadım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya walmart genelde icinde herseyi satan ama gida fazla olamyan hemen hemen aradigin herseyi bulabilecegin ve ucuz olan marketler zinciri....aradigin ehrhesi bulabilirsin memmun kalmadigin urunide eblli sureler icinde geir verebbiliyorsun mesela al bir pisiklet 2 ay kullan housma gitmedide geri ver hic sorun olmuyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok saol valla yahoo..ben de merak ediodum böyle ucuz olan yerler mi diye..benim bir arkadaş da dedi bunu onlar bi yerden laptop almış 2 ay kullanıp memnun kalmadım diye geri verip paralarını belli bir kesintiyle geri almışlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya normalde kesinti yapmiyorlar ama belli sureleri felan var belli urunler icin o run gruplarina gore dikkat ederek iade etmekte fayda var

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

evet walmart yahoo'nun dediği gibi her türden şeyin satıldığı çok büyük alış-veriş merkez(ler)i olur. Biz de 500 dolarlık bir camera almıştık ve yaklaşık 1 ay sonra sorgusuz sualsiz iade etmiştik; hasar olup olmadığına bakıyorlar sadece. cidden beğenmemiştik yerine başka birşey almıştık.
    admin (at) turkishwat.net

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Walmart Abd deki en büyük süpermarketler zinciridir. Hatta Abd de tekeldir, rakipsizdir. Her yerde bir sürü marketi var, ve istedigin her seyi ordaki marketin büyüklügüne göre temin edebilirsin. Ayrıca müsteri memnuniyeti diger abd sirketlerinde oldugu gibi bu alısveris marketinde de öne cıkıyor ki dediginiz gibi iade islemleri sorunsuz oluyor. Bir arkadasın aldıgı gıdayı biraz tüketip begenmedim diyerek geri vermis ücretin tamanını geri almıs falan filan.
    Ben abd de ilen winn dixie veya diger büyük alısveris marketlerinden alısveris yaptım ama en uygunuz walmarttı. Zaten sloganları da " Always Low Prices " dı, simdi degismis ama ( http://www.walmart.com ) Önerim şu ki : Gitmeden önce yahoo mapsla veya google mapsla zaten hasır nesir oluyorsunuzdur veya olacaksınızdır. Gideceginiz yerdeki harita üzerinde walmartları bulun ve isaretleyin, cok yararı olacaktır, abddeki ilk günlerinizde aclıktan ölmeyecek ve bana dua ediceksiniz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Ayrıca her cesit hazır gıda da bulabiliyorsunuz. Biz özellikle peynirli pizza veya hazır soslu tavuk butu alıp mikrodalgada yapıp yiyorduk. Yemek yapmakla ugrasmıyor, domuz icermeyen ürünlerle, ve düsük masrafla karnımızı doyuruyorduk.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ay çok sevindim ya saolun..ya bizim çalışcağımız yer şehre uzakmış ancak işveren hergün şehre bedava servis sağlıyor ve şehirde walmart var dedi ancak o ne demedim bende..yani bizim outletler gibidir die düşündüm..herşeyi bulabilceğimiz bi yer olması süpermiş..tabi bir de ucuz fiyat..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Sam's Choice diye ürünleri de oluyor. Sam sanırım WalMart'ın patronu ve ara ara bazı ürünlerde bu eleman bize tavsiyelerde bulunuyor. Cereal, ekmek, süt, yumurta falan hep WalMart'tan alıyoduk.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki ordan bu cep telefonu falan alımında türkiyeye gelinc ekilit mi kırdırıoruz..gerç, böle bi konu vardı sanırım forumda..

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

walmart dünyanın en büyük şirketi. 571 milyar dolarlık değeri vardı en son. Google falan dinlemez herşeyi satın alabilecek güçte
    admin (at) turkishwat.net

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı sirona_sirona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki ordan bu cep telefonu falan alımında türkiyeye gelinc ekilit mi kırdırıoruz..gerç, böle bi konu vardı sanırım forumda..
    Cep telefonu alıp Türkiyeye getirme fikrin varsa iyi karar ver derim. 1 adet getirme hakkın var ve Türkiyede calısabilecek frekansta olması gerek. Tabi Türkiyeye getirince kullancagın hat icin kaydettirmen lazım ki o telefonu mesela Avea icin kaydettirdigin zaman digerleriyle kullanamayacagın anlamına gelicek. Ayrıca Abd de cep telefonları hat ile birlikte satılıyor ve magazalarda özellikle walmartta fazla model yok. Sadece cep telefonu alacaksan "Unlocked Mobile Phone" diye araman lazım. ( Ek bilgi : Kontörlüler de Prepaid olarak geciyor ) Türkiyeye getirecegin telefon da Unlocked Phone olması lazım ki sim kilidi kırdırmakla ugrasma bir de.
    Orada arkadaslarınızla, patronunuzla ve Türkiyedeki ailenizle iletisim icinse ben Net10 hattı öneririm.30$ a cep telefonu,hat ve 30$lık kontör iceren paket almıstım. Konusma Dk sı ise 10 cent. (0.1x1.22$=122 yenikurus) Türkiye-Abd arası cep telefonu icin cok uygun bir ücret bence. Ayrıntılı bilgi icin http://www.net10.com/rates.jsp?nextP...jsp&task=rates
    Konu yakuza tarafından (21-03-2008 Saat 03:21 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walmart amerikanın ve dünyanın en büyük mağaza zinciri, cinden üretilen tüm malları en uygun fiyatla orda bulabilirsin.....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aslında arkadaslar yeterince bilgi vermişler ama amerikadayken 2000 dolar kadar walmarta harcayan ve turkıyede de walmartla ilgili yazılmıs bi kıtaba 20 lıra veren ve okuyan birisi olarak bikaç seyde ben söylemek istiyorum. walmart dunyanın gelmiş gecmiş en iyi en büyük ve en güçlü şirketi. sadece amerikada 6000 (altıbin) kadar magazalari var ve haftada da ortalama 40 kadar magaza acmaya devam ediyolar. ve newyort cıty de hala bir magazlari bile yok. üstelik en küçük magazalari türkiyedeki 3m migrosun iki katı büyüklügünde.2.1 milyon çalışanı var. son beş sene içerisinde 32 tane ulusal magazalar zinciri walmartı gerekce göstererek iflas koruması istedi. çalıştıkları toptancıların % 85 i battı. çünkü hep daha ucuz almak istediler.
    yıllık cirolari 1.3 trilyon dolar.( türkiye cumhuriyetinin gayri safi milli hasılası yani yıllık geliri 274 milyar dalor) yani yaklasık 5 tane türkiye ediyor. dünyada eşi benzeri görülmemiş bir çalışma stilleri var. yakın zamanda türkiyedeki migrosu almak istediler ama şükür alamadılar. turkıye pazarına da girselerdi üreticiyi mahvederlerdi. bunlari ekstra bilgi olarak söyledim.

işin bizi ilgilendiren kısmı ise walmart ın amerikada ki en ucuz magaza olması. her konuda aklınıza gelebilecek herşeyde en ucuzları onlar. bunu bizzat 6 tane magazalar zincirini gezerek test ettim. ( winn-dixe, target, sears, dollar general, best buy, circuit city) bu arada winn- dixe de gecen yaz battı wal mart yüzünden tabiki.
    müsteri memnuniyetleri had safhada. ben iki bisiklet 1 pompa ve bir tartı aletını tam 2 ay 27 gun sonra iade ettim ve hiçbir kesinti olmadan verigiside dahil parasını geri aldım. her ürünü 3 ay içinde iade veya değişim yapabiliyosunuz. elektronik eşyalarda bu süre 1 ay. bu arada walmartın 2.1 milyon calışanı var dedim ama siz sakın 2. iş olarak walmart ta calişmaya kalmayın. bu çok önemli. eger nedenını merak eden varsa yine acıklayabilrim. şimdilik bu kadar...(walmart önündeki resmimi koydum sizler için

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

En guzel kısmı da meksika soslarıydı, ne acıdır o öyle, başka yerde bulamazdım
    Elektronik, Gıda, Alkollü-Alkolsüz içecek ve giyecek konusunda gayet tatmin ediciydi fiyatları... Sahibi de dünyanın en zengin ilk 10'undaydı forbes'a göre galiba gecen hafta okumuştum, tombiş bir amcaymış
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

çok önemli bi bilgi daha ; wal-mart yılın 364 gunu,gunde 24 saat açıktır sadece yılbaşı gecesi kapalıdır.yani istediğiniz gece 4 te 5 te gdip kafanıza göre rahat rahat gezip alışveriş yapabilirsiniz.tecrübeyle sabittir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bılgıler ıcın sagolun ısımıze yarıcaklar ...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

herkes gerekenı yazmıs zaten orda wallmart tan baska alısverıs yapabılcegın pek bı yer bulamazsınız zaten ben telefon konusuna degınıcem amerıkadan telefon alanmıyor onlar 2 yıllık sozlesme ıstıyorlar sozlesmesız zaten turkıye ıle aynı fıyata gelıyor ama nokıa alabılırısınız onlar ucuz fakat nokıa da amerıkada newyork ve chicago da olmak uzere sadece 2 tane var orlardan bır tane adınıza laıp hemen ucretsız kayıt yapırabılırınız ama iphone almak ıstersenız ebay dan yada craiglisten ıstedıgınız kadar alıp getırebılırısnız ben 5 tane getırdım bı sorun olmadı burda arkadasların adına kayıt yaptırtım

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar tum wall-mart lar 7/24 acık degıl haberınız olsun bazıları gece 12 de kapanır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hangi eyaletlerde veya şehirlerde wall mart var nereden ögrenebişliriz?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

wallmart.com'dan bulabilirsiniz mağazalarını

NYC'de mağazası yoktur. Geçen sene gittiğimde resmen hayal kırıklığına uğradım ve 2 hafta kendime gelemedim. Burdaki BİM gibi kendine has müşterisi olan ve bağımlılık yaratan bir market

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnşallah south carolina myrtle beach te vardır

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

15 dolara zippo bulabileceğiniz yer

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wall mart ta giyecek yiyecekten teknolıojiye herşey var galbia dime

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet ne ararsan bulabiliyorsun fiyatlar da diger yerlere kiyasla oldukca iyi..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben birsey soracaktım bu wall mart ile ilgili.internet sitesinde yazan fiyatlara vergi dahil mi.yoksa bu fiyatlar üzerine belirli bir oranda vergi ürün alırken dahil ediliyormu.birde onun dısında mesela internet sitesinde yazan fiyatlar ile magazalarındaki fiyatları aynıdır degil mi arada bir fark oluyormu...
    Konu hakan_fb tarafından (02-08-2009 Saat 06:52 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sadece walmart yok bir suru market daha var dominics gibi allys gibi.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yiyecekte walmart
    giyecekte Marshall
    elektronikte Bestbuy'''dan sasmadim
    gittim; gezdim; gordum....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Turkiye'de Carrefour ne ise ABD de Wal-Mart odur.Ancak farki cok cok cok daha fazla yaygin ve ucuz olmasi.Hemen her yerde bir tane var.Ve magazalari gercekten buyuk.Icinde gidadan giyime,elektronikten eczaneye kadar her sey var.

Bazen cok ucuz seyler bulabiliyorsunuz.Bugun mesela 2$ a ananas aldik

Et bolumunde bazen 2$ a 2 parca gayet doyurucu biftekler bulabiliyorsunuz.Bunun gibi her reyonda bir indirimleri mevcut.

Benim bulundugum sehir cok buyuk degil.Bir de Utah'in tutucu havasi her yerde hissediliyor.Aksam belli bir saatten sonra hayat duruyor.Tek eglencem kiz arkadasimla Wal-Mart a gidip bakinmak.Her gidisimde yeni bir sey kesfediyorum ve en az 1-2 saat geziniyorum

Bir de her Wal-Mart 24 saat acik degil.Utah da mesela St.George'daki 24 saat acik ama Price daki gece 12 de kapaniyor.Ama 24 saat olayi super.Bazen gece 11-12 gibi gidiyoruz can sikintisindan.Uc bes parca bir sey aliyoruz.In yok cin yok..Kasiyerler sohbet ediyor odeme yaparken bir saat Guzel oluyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)