Work and Travel 2025
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Couchsurfing

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Lightbulb Couchsurfing

``Uluslararası bir çerçevede insanları ve yerleri birleştirmek, karşılıklı eğitim değişimleri yaratmak, kolektif bilinci canlandırmak, toleransı yaymak ve kültürel anlayışı kolaylaştırmak için çabalar. bir topluluk olarak, bireysel ve de kolektif yanlarımızla dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışıyoruz, ve de kanepe sörfünün bu amacı gerçekleştirmek için bir yol olduğuna inanıyoruz. kanepesörfü mobilyayla ilgili değildir - sadece tüm dünyada bedava kanepe bulmak değildir - daha iyi bir dünya yaratmada görev almakla ilgilidir. evlerimizi, kalplerimizi ve yaşamlarımızı açarak daha iyi bir dünya yaratmaya çalışıyoruz. zihinlerimizi açıyor ve karşılıklı kültürel değişimin mümkün kıldığı bilgiyi içtenlikle karşılıyoruz. okyanusları, kıtaları ve kültürleri aşan derin ve anlamlı bağlantılar yaratıyoruz. couchsurfing sadece nasıl seyahat ettiğimizi değil, dünyayla nasıl alakalı olduğumuzu da değiştirmek istiyor! `` manifestolu guzide kanepe sorfu sitesi. adresi www.couchsurfing.com dur.

Buradan cigeri 5 para edemeyen sirketlere guvenip bu olaya onyargiyla bakan arkadaslara sesleniyorum, guvensizlik ortami yaratmayin kendi icinizde cunku bu olay emin olun ki sizleri buralara kadar allaha emanet yollayan insanlardan cok daha guvenlidir. Beni bu paylasim olagindan haberdar eden Leventnoir nickli Murat arkadasimiza selamlarimi gonderiyorum
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bravo dedigini yapmisin ilk yorumuda ben yapaym madem. Gercekten guzel bi olay. Hala uye olmayan varsa mutlaka uye olsun bir an once. Ben bu site uzerinden henuz bi baskasinda kalmadim ancak kalan arkadaslarim var ve gayet guzel zaman gecirdiklerini biliyorum. 2 kisi bende kalmak istemisti ancak final donemime denk geldigi icin misafir edememistm. Ama Amerika donusu bu siteden insanlari hem elimden geldigince misafir etmeyi dusunuyorum(tabi isterlere ) gelecek yaza yonelik planlarim var ve bu siteyi sik sik kullanacagm galiba. beholder in dedigi gibi bu work and travel sirketlerinden daha guvenilirler bencede.
    I beg for mercy, i plead, tell me
    Why? why me?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Guven olayi sorun olmaz cunku profiller gayet ayrintili ve kisisel puanlar mevcut yuzdeler var ve yapilan yorumlari gorebiliyorsun. Isin erbabi olmus bircok adam var orada yani onceki yorumlara ve profile goz atarak bu sorun asilir. Evinde kalmak istedigin adamlari bu sekilde secebilirsin.
    Viva México cabrón

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bakıcaz bakalım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Benim arkadaşa bu site aracılığıyla rus bi çocuk gelmişti kalmaya. İzmiri falan gezdirmiştik, çok da eğlenmiştik. Bu site gerçekten de çok iyidir. Aslında iş olayını bitirip gezme safhasına geçerken böyle 2-3 gün kalınabilecek yerler ayarlayıp birkaç eyalet görmek çok mantıklı. Hiç olmazsa sadece ulaşıma para ödemiş oluruz, kalacak yerler beleşe gelir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bende üyeyim kesinlikle tavsiye ederim
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben de uyeyim.yakın bir arkadasım sayesinde ogrendim bu siteyi.suana kadar 4-5 kişi ile tanıstık,onları sehrimizde gezdirdik.ama dikkatli olmak gerekir tabi.sonucta iyi insanla da karsılasabilirsin,kotu insanlarla da...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Once bu siteden Amerika ki wat ogrenciler arasindan en cok yararlananlardan biri Beholder olablir ... Bilgi ve tecrublerini bizimle paylastigi icin tess ederiz.. ama brz da couchsurfing sayesinde yasadigi tecrube ve anilari da brz aktarsa o da gzl olur..

degisik kultur ve insan tipleri tanima acisindan bire bir bir site ...
    uye olali 3-4 ay fln oldu, bir ispanyol grup, bir de Slovenyali bir arkadasi agirladim ve gezdirdim...
    baya eglenceli oldu...
    uye olun farki yasayin...
    couchsurfing - kanepe servisi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ek olarak http://www.hospitalityclub.org u da sık kullanılanlarınıza ekleyin Watcı kardeşler.Üyelik kabulü biraz uzun sürüyor ama ( 1 hafta felan)

Couchsurfing gerçektenn çok güzel bir platform Yapabileceklerinize bir kaç örnek vermek gerekirse;

Gideceğiniz yerdeki kişilere ulaşıp biraz sohbet ile kendinize 2.işinizi baglayabilirsiniz.Bu konuda yardımcı olacaklardır.

Haftasonları veya sezon sonu dönerken konaklayacağınız yerleri bedavaya getiebilirsinz. kaldığınız kişilere konaklama için para vemiyorsunuz burda en büyük tavsiyem küçükde olsa hediye alın veya yemek konusunda bari bir şeylerin ücretini paylaşın..Şimdi diyeceksiniz ki ya zaten paylaşılır bizim kültürümüzde var felan..Aynısını onlar için söyleyemeyeceğim Yanı kısacası gönüllerini hoş tutun size elinden gelenin daha fazlasını yaparlar..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende 2 ay önce filan izmirdeki couchsurfing toplantısına katıldım. Amerikalı çek cumhuriyeti ve suriyeli arkadaşlarla tanıştım sohbet ettik filan güzeldi herşey. Hatta suriyeli arkadaşlarla iki gün filan izmiri gezdik. Eğlenceliydi. Daha kimseyi ağarlama veya birinin evinde ağarlanma şansım olmadı ama herkese tavsiye edebilirim. Amerikada gittiğim bölgede şirketin sağladığı konaklamadan önce 1-2 gün kalmak istiyorum. Hem orda bi çevre yapmak amaçlı hemde çevreyi tanıma amaçlı olaraktan.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bu arada Sitenin arayüzü değişmiş CSerler..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

amerika da gezmek isteyen ama otel vb yerlerde kalmak istemeyenlerin basvurması gereken 1numaralı yol.. gecen yaz ben minneapolis te ve chicago da couchsurfing ile abd li arkadaslarda kaldım.. inanın daha ilk gun evinin anahtarını verdi, istediginiz zaman gelin istediginiz zaman gidin dedi, sanslıydık kaliteli biriydi tabi ki beterler de cıkabilir dikkatli olmak lazım..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Öncelikle tekrardan merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır yokum buralarda.

CS olayı mantıklı adımlar atıldığı vakit hayat kurtarıcı bir öneme sahiptir. Ben arkadaşlarla 15 gün Orta Amerika Kıtasını gezdik ve maksimum 2-3 gün konaklama parası vermişizdir o da gunluk 2-3 dolardan geri kalan 10 küsür günde hep CS arkadaşlarımızda kaldık. Onun yanında bilinmeyen bir cografya da olundugu vakit bu kişilerden net bilgi alabilme imkanına sahipsiniz.

Aynı şekilde CS muhabbeti dolayısıyla bende ilk defa bogaz turuna vs. çıktım Başlıyorsun gezmeye beyazıttan taksime kadar geze geze gidiyorsun.

Not olarak. CSer arkadaşlardan bir tanesi bize 150euro borç vermişti çok zor bir anımızda. Bazen bu tarz durumlarla da karşılaşmak mümkün.

CSer olmanın temel kuralı biraz rahat takılabilmektir. Bundan kastım gittiginiz evin buzdolabını açıp kendi evinizmiş gibi takılabilmeniz degil tabiki. Mesela, yemek konusunda duş alma konusunda açıksözlü olmanız sizin için faydalı olacaktır. Agırlayan kişinin aracı var ise bu konuda da yardım istemekten çekinmeyin bana sorarsanız.

Hepinize iyi WAt lar ne de olsa bu sene ben yokum
    Viva México cabrón

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

site alan adı uzantısını değiştirdi haberiniz olsun
    www.couchsurfing.org

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks