Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'da tanıdık/akrabanın olması

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Lightbulb Amerika'da tanıdık/akrabanın olması

Arkadaşlar daha önce başka bir konuda da bu sorumu gündeme getirmiştim.Ancak bu ay içerisinde vizeye gireceğim için bu konudaki fikirlerinizi daha etraflıca olarak almak istedim.

Ben çalışmaya Chicago'ya gidiyorum bu yaz.Halam ve ailesi de Chicago'da yaşıyorlar.Vize görüşmesinde Amerika'da tanıdığım olup olmadığı sorusunun sorulma ihtimali beni geriyor açıkçası.Sanırım formda bu soru varmış,görüşmeye girmeden dolduracağız.Ama ekstradan görüşmede de bana bunu sorarsa görevlinin kıllandığı anlamına falan mı gelir?Yok dememem lazım değil mi,sonuçta öğrenirler.

Ara sınıftayım,yaz sonu geri dönmek zorunda olduğum aşikar.Gene de bu durum benim için dezavantaj olur mu?Bu konuda sorun yaşamış olanınız var mı,fikirlerinizi bekliyorum açıkçası.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Konsolosluk yetkilerinin tek baktığı nokta
    vize görüşmesine giren öğrencinin Türkiyede kaybedecek bir şeyinin olmasıdır

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bu tanıdık mevzusu benımde kafamı karıstırıyor eksı yonde mı artı yondemı etkıleyecek bılemıyorum buda sınırımı bozuyor acıkcası bende bı tanıdıgn yanında kalacam dıye yazdım 24 unde görüşme var bakalım ne olacak bende merak ediyorum ???

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tanıdık mevzusu benımde kafamı karıstırıyor eksı yonde mı artı yondemı etkıleyecek bılemıyorum buda sınırımı bozuyor acıkcası bende bı tanıdıgn yanında kalacam dıye yazdım 24 unde görüşme var bakalım ne olacak bende merak ediyorum ???
    bence dezavantaj, çünkü tanıdıkların sana orada iş ve
    resmi olarak evlenecek birini bulabilir
    tamamen vize görüşmendeki duruşun senin kaderini belirleyecektir.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ama ben işverenimden kağıt aldım bizimle çalışıyordur diye maaş falan yazıo ole bi kağıt ara verip tekrar gelecekmişim gibi gidiyorum buna dayanarak oyle yaptım umarım etkisi olur iyi yönde

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Elbette görevliyle olan diyaloğumuz önemli bir nokta.Ancak ben var dediğimde nerede diye soracak,Chicago.Ben nereye gidiyorum çalışmaya,Chicago'ya.Bu durum dezavantaj yaratır mı?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

burada işte senin tekrardan türkiyeye dönmek gerektiğini gösteren şeyler sunman lazım ben mesela işimi öne sürecem seninde vardır mutlaka bişiler ara sınıfım diyosun yanlış hatırlmaıosam mesela bu güzel bir nokta senin için buna yoğunlaşabilirsin mesela bide rahat olmak önemli tabi bende konsolos olsam karşımda zangır zangır tıtreyen biri olursa bende vermem vizeyi herşeyden önce rahat olmak lazım bence ....!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbette görevliyle olan diyaloğumuz önemli bir nokta.Ancak ben var dediğimde nerede diye soracak,Chicago.Ben nereye gidiyorum çalışmaya,Chicago'ya.Bu durum dezavantaj yaratır mı?
    Zaten dezavantaj yaratacak nokta bu.
    Misal akraban Los Angelesda olsa vize alman açısından daha iyi olurdu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

3.sınıfta olmama,ingilizcemin iyi olmasına ve ortalamama güveniyorum açıkçası.Bir de bölümüm Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Daha önce bizim bölümden vize görüşmesine giren bir arkadaşla edebiyat üzerine sohbet falan etmiş görevli hatta,belki öyle bir durum olur diye de umuyorum :P Şu akraba mevzusuna girilmese ne olur ya :=)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.sınıfta olmama,ingilizcemin iyi olmasına ve ortalamama güveniyorum açıkçası.Bir de bölümüm Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Daha önce bizim bölümden vize görüşmesine giren bir arkadaşla edebiyat üzerine sohbet falan etmiş görevli hatta,belki öyle bir durum olur diye de umuyorum :P Şu akraba mevzusuna girilmese ne olur ya :=)
    Durumun böyleyse neden dert ediyorsun ki akraba olayını?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

İlk vize görüşmem olduğundan olabilir =) Bir sorun çıksın istemiyorum,biraz detaycıyım açıkçası.Umarım rahat olabilirim zamanı geldiğinde de.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu soruyu bana sordukları zaman evet var demiştim,aslında akraba değil bir arkadastı..fakat gerçeği soyledim. Gideceğim eyalet floridaydı.Arkadasın bulunduğu yer New Jersey.. tanıdığın kimsenin işini falan sordular. Akraba konusunda nasıl bir etki bırakır bilemem ama bana kalırsa gerçeği soylemek en iyisi. vermeyecek olsa hersekılde bir sebep bulur zaten...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dogruyu soyle sistemde cıkacaktır halan oldugu ve yalan soylersen ebedi ban yersşn.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bi cacik bildiginiz yok kafanizdan elment uyduruyosunuz,,,,,,,

la tanidigin varsa sana daha kolay vize verirler zorluk cikarmazlar ...her konuda oldugu gibi bu konudada durustce cevap verin

tabi tanidiniz legal kaliyorsa

bide bi yerde diyonki forumda var dedim ama ordayken yokmu desem ?

la olacak ismi cat yersin vize reddi bide wiver alirsin dahda giremezssin ABD ye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eger akrabanız birinci derece ise soylemek zorundasınız.ama akrabanın olamaıs kesinlikle daha kolay verdirmez tam tersine kişinin orada kalmasını kolaylaştıracagından her zaman bir eksidir.ama eksi olmasına ragmen sistemde gozuktugundne dolayı mecbur soyleyecek yoksa yalan beyan oldugundan vizeyi hiç alamazsın.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Benim ABD'den çıkış tarihimi bile doğru dürüst gösteremeyen bir sistemin, halamın orda olduğunu göstereceğine inanmıyorum..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

gosterebilir ama daha uzaksa zaten soylemeyim amerşkada akrabanın olması orada kalmanı ve donmemeni kolaylaştırı bunun için her zaman eksidir bazen çok buyuk ekside olabilir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Dürüst olmak tabii ki her zaman en iyisi,zaten saklamayı düşünmüyorm.Ancak halam ve ailesinin tam da gideceğim şehirde yaşıyor olmaları bayağı dikkatlerini çekecektir diye düşünüyorum ister istemez.O yüzden her ne kadar diğer konularda kendime güveniyr olsam da bu konuda zorluk çıkmasından endişeleniyorum.

Peki birisi benim akrabam yok dediğinde gene de kendileri araştırma yapıp Amerika'da akrabasının olup olmadığına bakılıyor mu,böyle bi sistem var mı acaba?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Danışmanım forma amerikada tanıdığım yok yazmamı söyledi,halandan bahsetmene hiç gerek yok dedi.Araştırma sırasında Amerika'da sadece aynı soyada sahip kişiler varsa çıkıyormuş,halam da evli olduğu ve soyadı değiştiği için çıkmazmış yani.Gerçi kızlık soyadını da kullanıyor mu blmiyorum ama Hiç karıştırma halanı havasında söyledi yani danışman.Siz ne dersiniz?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

benim de kuzenlerim orada yaşıyor yıllardır ama sorsaydı hayır derdim onu araştırmaları için anca bir suça karışmış ya da sicilinde bir suç yazıyor olması gerekir anca ters bir durum olacak ki araştıracaklar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Anladım,normal şartlarda tanıdığım yok diyen birisini kalkıp da bunun tanıdığı var mı acaba diye araştırmıyorlar ya da çıkmıyor direk bilgilerde bu durumda?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

arkadaslar tanidigim yok deyin olsa bile, en azindan killandirmayin konsolosluk memurunu.eger ayni soyisimdekiler ciksa bile tanimiyorum deyin, adam size bunu ispatlayin gibi birsey diyemez, ayni soyisimde birsuru kisi olabilir fakat yesil kart aliminda felan Turkiyeden aliyorsaniz sorduklarinda soylemek zorundasiniz.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

akraba konusu bi tarafa da çoğumuz daha önce gidip geldik ve hiç arkadasın var mı orda diye soruldugunda yok dicez prosedur gereği. ben şimdi düşÃ¼nüyorum da deseler aylarca kaldın hiç mi arkadas edinmedin falan.. asosyal misin falan diye dusuncekler. hoş onlar da biliyo bi çok soruya yalan söylemek yada eksik söylemek zorunda bıraktıklarını.
    I made a promise never to settle...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben aylardir kaldim, hic arkadasim yok.ewet asosyalim,asosyaldim ve asosyal kalacagim.inanmazsalar kendi sorunlari.ama inanmayipta vize vermezlerse burasi benim sorunum olur.
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yaa ben de bi akrabanin orda olmasi vize verme olasiligini yukseltir diye dusunuordm hep.benim ablam amerikada doktora yapio 2 senedr orda ve daha 3 sene falan da orda kalcak.o north carolinada kalio bende ocean city md ye gidicem,bana verdikleri formda akrabam var olarak isaretlemistim,simdi mecbur vizede de dogruyu soylemem gerekior,ama acaba bi sorun olurmu ki yaa? 25 martta vize randevum var.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı DaniFilth06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa ben de bi akrabanin orda olmasi vize verme olasiligini yukseltir diye dusunuordm hep.benim ablam amerikada doktora yapio 2 senedr orda ve daha 3 sene falan da orda kalcak.o north carolinada kalio bende ocean city md ye gidicem,bana verdikleri formda akrabam var olarak isaretlemistim,simdi mecbur vizede de dogruyu soylemem gerekior,ama acaba bi sorun olurmu ki yaa? 25 martta vize randevum var.
    Akraban 2 senedir oradaysa sana iş ayarlayabilir amerika'ya yerleşmen için.
    Bu sebepten dolayı sorun olabilir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Ya amerikalı işveren WAT a gitcek adayın dayısı ise durum ne olur???? (cidden var böyle bi tanıdığım self gitcek).

(galiba biraz zor bi soru oldu???)

var mı böyle giden???
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kendi adıma konuşayım,formda tanıdığım yok diye doldurdum.görüşmede de bu sorulmadı.vizemi de aldım :=)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Durumun nasıldı akrabanın işine mi gitdin?
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akraba konusu bi tarafa da çoğumuz daha önce gidip geldik ve hiç arkadasın var mı orda diye soruldugunda yok dicez prosedur gereği. ben şimdi düşünüyorum da deseler aylarca kaldın hiç mi arkadas edinmedin falan.. asosyal misin falan diye dusuncekler. hoş onlar da biliyo bi çok soruya yalan söylemek yada eksik söylemek zorunda bıraktıklarını.
    neden öyle diyorsun ki? ben böyle bir prosedür görmedim.
    3 kere katıldım 2 kez vize görüşmesine gittim. ikisindede neden gidiyorsun sorusuna, para kazanmak ve edindiğim bir çok arkadaşımla güzel bir yaz geçirmek için dedim. Çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.
    Yalan söylemeye gerek yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)