Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 143 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ermeni Tasarısına Onay ve Ülke Sorunları Üzerine

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Ermeni Tasarısına Onay ve Ülke Sorunları Üzerine

WASHINGTON - ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi'nde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili kritik tasarının oylanacağı toplantıdan 'evet' kararı çıktı.

22'ye karşı 23 'evet' oyu çıktığı oylama öncesinde, Obama yönetimi tasarının geçmemesi için Kongre'ye tavsiyede bulundu.

BEYAZ SARAY DEVREYE GİRDİ
    Öte yandan, oylama öncesi Beyaz Saray sözcüsü Mike Hammer tarafından yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın komite başkanı Howard Berman ile konuştuğu belirtildi.

Clinton Komite başkanına, Türkiye-Ermenistan arasında imzalanan protokoller ve yaşanan ilerlemeler göz önünde bulundurulduğunda, tasarının geçmesinin iki ülke ilişkilerine zarar vereceği uyarısında bulundu.

Oylamanın gerçekleşmesine saatler kala da, Ankara son dakika hamleleriyle tabloyu değiştirmeye gayret etti. Bu çalışmalar çerçevesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün gece ABD Başkanı Barack Obama ile görüştü.

BAĞLAYICI DEĞİLDİ
    Tasarı, komiteden geçse bile bağlayıcılığı bulunmuyor, tavsiye niteliği taşıyordu. Tasarının komiteden geçmesi halinde

Temsilciler Meclisi Genel Kurulu'na sunulması gündeme geliyor, yine de tasarının Genel Kurul'a çıkması kesinlik taşımıyordu.

BENZER TASARI 2007'DE GEÇMİŞTİ
    'Hayır' kararı çıkan tasarının aynısı, 2007 yılında da Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu'nda 21'e karşı 27 oyla kabul edilmişti, ancak o zamanki Başkan George W. Bush yönetiminin çabaları sonucu, Temsilciler Meclisi genel kurulu tasarıyı gündemine almamıştı.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    WASHINGTON - ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi'nde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili kritik tasarının oylanacağı toplantıdan 'evet' kararı çıktı.

22'ye karşı 23 'evet' oyu çıktığı oylama öncesinde, Obama yönetimi tasarının geçmemesi için Kongre'ye tavsiyede bulundu.

BEYAZ SARAY DEVREYE GİRDİ
    Öte yandan, oylama öncesi Beyaz Saray sözcüsü Mike Hammer tarafından yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın komite başkanı Howard Berman ile konuştuğu belirtildi.

Clinton Komite başkanına, Türkiye-Ermenistan arasında imzalanan protokoller ve yaşanan ilerlemeler göz önünde bulundurulduğunda, tasarının geçmesinin iki ülke ilişkilerine zarar vereceği uyarısında bulundu.

Oylamanın gerçekleşmesine saatler kala da, Ankara son dakika hamleleriyle tabloyu değiştirmeye gayret etti. Bu çalışmalar çerçevesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün gece ABD Başkanı Barack Obama ile görüştü.

BAĞLAYICI DEĞİLDİ
    Tasarı, komiteden geçse bile bağlayıcılığı bulunmuyor, tavsiye niteliği taşıyordu. Tasarının komiteden geçmesi halinde

Temsilciler Meclisi Genel Kurulu'na sunulması gündeme geliyor, yine de tasarının Genel Kurul'a çıkması kesinlik taşımıyordu.

BENZER TASARI 2007'DE GEÇMİŞTİ
    'Hayır' kararı çıkan tasarının aynısı, 2007 yılında da Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu'nda 21'e karşı 27 oyla kabul edilmişti, ancak o zamanki Başkan George W. Bush yönetiminin çabaları sonucu, Temsilciler Meclisi genel kurulu tasarıyı gündemine almamıştı.
    Yazıklar olsun ki, ortada ap açık ve tarihi belgelere dayalı gerçekler varken, halen amerika birleşik devleri yada diğer ülkelerin yapmış olduğu dayanaksız ve kanıtsız oylamalara göre Türkiye tarihi belirlenmeye çalışılıyor. ..

Gercekten çok kötü bir durum....üzücü bir durum...
    Bizse sadece "kınıyoruz" diyebiliyoruz.....Çok üzücü..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

büyükelçi ankaraya çağrıldı.
    istişare için olsa da diplomaside bunun anlamı gayet açık.
    gerginlik çıkacak ufak çaplı boykotlar vs. olacak.
    işlerin büyümesi imkansız
    2 ülke arasındaki ticari ve askeri anlaşmaları düşÃ¼nürsek çok da alevlenmeden krizin önüne geçilir diye düşÃ¼nüyorum.

bana kalırsa incirlik kapansın yeni üslerini erivana açsınlar...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

uzucu degıl sevındırıcı bunlarla ugrasmaktan bıktık artık ne yapıyorlarsa yapsınlar
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

sanki durumumuz çok iyi bi de bunun için kriz çekeriz yarın dolar tavan yaparsa şaşmayın bu da bize kapak olur

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Ermenilerin artık bi sebebi daha oldu "siz bizi katletdiniz" demeleri için. yok Gül Obamayı aradı, yok Boing gibi büyük firmalara lobilere baskı yapmaları için uyarı gönderildi ee netice nerde???

Adamlar yine "evet" neticede... neyse bakalım ne getircek ne götürcek olaylar. Artık ermenilerle konuşulmaz bunun üzerine...

Yaw niyeyse yıllardır masada hiç kazanamadık hep kaybetdik???

Anlamadığım olay ne New York Times da, ne The Guardian da, Ne CNN de, ne Washingtonpost da, ne de Reuters gibi önemli haber ajanslarında konuyla ilgili haber göremedim???

Sadece BBC de var. o zaman o kadar önemli değil demek ki???
    Konu beysin tarafından (05-03-2010 Saat 01:12 AM ) değiştirilmiştir.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Fransa kabul ettide ne oldu.. Ermeni sınır kapısı sittin sene açılmaz.. Mahkum olurlar kaderlerine..
    Takmıyorum bile.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

19ülkenin daha önceden kabul ettiği biliniyor. kısa süreli bir kriz olur.
    dünümüzü yine unutur hepimiz ermeniyiz diye bağırırız...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzucu degıl sevındırıcı bunlarla ugrasmaktan bıktık artık ne yapıyorlarsa yapsınlar
    kardeş sen kendinde demisin bu kadar mı acizsin bu kadar mı zavallısın yoksa işin ciddiyetinde mi değilsin.

Ne demek sevindirici.Olmayan şeyi kabul ettiler.Bunun neresine sevinicen

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bşey Olmaz TAyyip Baba çözer =)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

yazik cok yazik...

ermeniler neye nail olucaklar? turk topraklarina?? para?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanki durumumuz çok iyi bi de bunun için kriz çekeriz yarın dolar tavan yaparsa şaşmayın bu da bize kapak olur
    senin bir ermeni olarak "ermeni soykirmi" hakkinda fikir ve dusuncelerini merak ediyorum..
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya benim anlayamadıgım elin amerikası kim oluyorda oylama vb toplantılar yapıp katledip katletmedigimizi söylüüyorlar.. sırf onların demesiyle mi kabul edecegiz?? valla artık sıkıldık haberlerde bunu görmekten yok ermeni lobisi yine galip filan ... fasa fiso geliyor sadece kendilerini tatmin ediyorlar galiba

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı eses88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bşey Olmaz TAyyip Baba çözer =)

Zaten konu ve durum yeterince vahim, sakayla olsa da politik mesajlar vermemeni siddetle tavsiye ediyorum. Simdiye kadar neyi cözdüler de bunu cözecekler ? Ülkeyi yönetenlerde akıl olsa AB, Abd kapısında köpek olmayı bırakıp kartları iyi oynar adam ederlerdi ülkeyi. Gecen bu tasarının da Türkiyeyi daha da baskı altında bırakmaktan fazla bir sey yapacagini sanmıyorum. Ermeniler sacmalayıp hak talep etmeye dursun, sınır kapısı acılmadıkca onlar zarar görecek. Ben olsam anında misilleme olarak İranla sıkı iliskileri gelistirirdim...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Zaten konu ve durum yeterince vahim, sakayla olsa da politik mesajlar vermemeni siddetle tavsiye ediyorum. Simdiye kadar neyi cözdüler de bunu cözecekler ? Ülkeyi yönetenlerde akıl olsa AB, Abd kapısında köpek olmayı bırakıp kartları iyi oynar adam ederlerdi ülkeyi. Gecen bu tasarının da Türkiyeyi daha da baskı altında bırakmaktan fazla bir sey yapacagini sanmıyorum. Ermeniler sacmalayıp hak talep etmeye dursun, sınır kapısı acılmadıkca onlar zarar görecek. Ben olsam anında misilleme olarak İranla sıkı iliskileri gelistirirdim...

dediklerine tek tek katılıyorum.İşin ciddiyetine kavramak lazım.Cumhuriyetimizin ilanından beri ermenilerin oynu bitmek bilmiyor hani bi arkadaşımız konu açmıştı Ermeniler Amerikada Türkleri karalıyor ve Amerikalılara baskı yapıyor diye işte şimdi o baskıya gerek kalmadı yarın bütün gazetelerde bu haber geçicek ve bu ve belki birçoğumuz beklenmedik olaylarla karşılaşacak.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

burada olay sadece abd deki ermeni lobisine

"bakın bişeyler yapmaya çalışıyoruz ama uzerımızde yogun baskı var zamanla buda kalkacak yavas yavas ta olsa cıkaracaz bu kararı"

diyerek oyalamak unutmayın obama oraya gelırken herkesten destek aldı bunun karsılıgında ondan bişeyler bekleniyor bunlar satranc hamleleri sadece fakat oynayanlar sah-mat yapmak istemiyorlar sadece oyunu kuralına göre oynama çabasındalar...!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

4

Dış polikida Ahmet davutoğlunun yaptığı işleri görmüosan sanada dicek bi kelime zten bulalam 30 ülke ile vize kalktı Rusya İlde Çalışmalar sürüyor .. Ayrıca Türkiye Dış politikada yıllarca ezildi özellikle Ecevit döneminde Clinton karşısında el pençe divan duruyordu o günleri unutmadık Bugun Obama ile SAyın başbakan kol kola toplantıdan çıkıyorlar enson görüşmesinde toplantısı 2 saat sürdü ve dışardıda 30 ülke başbakanı obama ile görüşmek için bekliyordu artık türkiye dünya üzerinde öneme kavuştu .. GÜneş balçıkla sıvanmaz arkadaşlar bu ülke hepimmizn Yapılan iyi şeylerde var herşeye muhalefet olmak zorunda diğilsiniz . beğenmiosanız şeçimleri Bekleyin Aday olun seçilin Siz düzeltin =)
    Ayrıca Ermeni tasarısı konsuda obama oylama öncesinde geçirmeyin uyarısnda bulundu .. Türkiye bu konuda da taviz vermicektir Gerekli tavrı koyucaz ..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Dış politikada yapılan birçok yanlışın dışında birçok doğru işte yer almıştır. Şuna bende katılıyorum. 10 yıl öncesinde TR ile bugünkü TR arasında dağlar kadar fark var ama halen yetersiz bence.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Komplo teorisi gibi olacak ama danışıklı dövüş bile olabilir. Şimdi hükümetimiz Abd parlementosuna sözde bir baskı yapacak ve geri adım atacaklar, ardından yaşasın başbakanımız...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

@eses88
    Burda politika yapma amacinda degilim, ama forumda yenisin ona veriyorum. O vizeleri kalkan ülkeleri de biliyoruz, hepsi 3. dünya ülkesi. Makarası bile döndü o konunun günlerce. Bir arastır da oku. Herkes Obamayla görüsmek icin sırada beklerken bizimkinin gidip saatlerce görüsmesini de yanlıs yorumluyorsun. Secimlerden önce Abd ye fikir almaya, para yardımı almaya giden sahsı tabi bagrına basar Obama ve Abd hükümeti. Türkiyeden bir umudum yok zaten. Acılım sacılımlar saolsun artık ülkede ne Kürdü, Türkü, Ermeni ayrımı kaldı ne Akpli Akp li olmayan ayrımı kaldı. Su anki hükümet kadar ülkeyi 2 ye bölen bir hükümet görmedim, asırı kutuplasma var ülkede. Herkes de bunun farkında ve cok zararlı olacagını biliyorlar. Secimleri de 4 gözle bekliyorum zaten merak da etme...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@eses88
    Burda politika yapma amacinda degilim, ama forumda yenisin ona veriyorum. O vizeleri kalkan ülkeleri de biliyoruz, hepsi 3. dünya ülkesi. Makarası bile döndü o konunun günlerce. Bir arastır da oku. Herkes Obamayla görüsmek icin sırada beklerken bizimkinin gidip saatlerce görüsmesini de yanlıs yorumluyorsun. Secimlerden önce Abd ye fikir almaya, para yardımı almaya giden sahsı tabi bagrına basar Obama ve Abd hükümeti. Türkiyeden bir umudum yok zaten. Acılım sacılımlar saolsun artık ülkede ne Kürdü, Türkü, Ermeni ayrımı kaldı ne Akpli Akp li olmayan ayrımı kaldı. Su anki hükümet kadar ülkeyi 2 ye bölen bir hükümet görmedim, asırı kutuplasma var ülkede. Herkes de bunun farkında ve cok zararlı olacagını biliyorlar. Secimleri de 4 gözle bekliyorum zaten merak da etme...
    Forum sanamı ait senin görüşünü desteklemek zorundamıyz nerden gelioyor bu kuyruk acısı ... ndn bukadar tepkilisin hırçınsın Gurur duyman lazım Sınırlar kalktı Bİzi yıllardır tr nin etrafı düşmanlarla cevrili die okuttular ndn düşman olalım arkadaşlar dostluk varken Bakın suriye ile aramızdaki tel örügleri kaldırdık artık tr nin bir şehiri gibi gidip geliosnz bunda tepki duyucak ne var ki yazdıkların şeyler popilist söylemler umurumda dğil çünkü artık Doğrulara 1 tıkla ulaşabilionusz
    Ayrıca son görüşmesinden bahsediorm ne seçimi :S !!
    Arttık ABD Türkiyenin orta doğuda mutlak güç oldunu biliyor trsiz hiç bir işin olmuyacağını bilioyr. Ülke menfattlerini En iyi şekilde koruduklarından şüphem yok Bİraz Ahmet Davutoğlunun kitablarını okusaydın ah be kardeşim Bgun böle konuşmazdın. SSenin Bu popilist söylemlerin çok boş Hiçbiri bir anlam taşımıyor düşünde yaz .. Saldırmak için yazma ..GÜndem Abd idi açılıma kutuplaşmaya getirdin kürt daldan dala atladın .. kendi yazdıklarına kendin inan başta ..
    ..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

sakin olun, gerginlik yapmayın müsait olanlar salı günü saat 11.00 de Maltepe Üni de Orhan Çekiç in dersine gelin neyin ne olduğunu açıklar..burayada yazarım..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bende olsam kendı adamıma oncelık verırım !!!!!

erdogan hçbir resmi siyası sıfatı olmadan gittiği abd de resmi törenle karsılandı !!!

gercekleri görmek lazım su anki hükümet iyi şeylerde yaptı inkar etmemek lazım AMA goturduklerının yanında getırdıklerı devede kulak bıle degıllll !!!

nasıl su anda eskı darbelerın ulkemıze ne kadar zarar verdıgını konusuyoruz bızı snelerce gerıye goturdugunu !!!

bı 30 yıl sonra aynı seyı bu hukumet ıcın konusuyor olacagız bundan adım kadar emınım !!!!!

ve bu hukumet umut edıyorum bu secımlerden sonra hakettıgı yere gelecek yuce divana !!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı eses88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4

Dış polikida Ahmet davutoğlunun yaptığı işleri görmüosan sanada dicek bi kelime zten bulalam 30 ülke ile vize kalktı Rusya İlde Çalışmalar sürüyor .. Ayrıca Türkiye Dış politikada yıllarca ezildi özellikle Ecevit döneminde Clinton karşısında el pençe divan duruyordu o günleri unutmadık Bugun Obama ile SAyın başbakan kol kola toplantıdan çıkıyorlar enson görüşmesinde toplantısı 2 saat sürdü ve dışardıda 30 ülke başbakanı obama ile görüşmek için bekliyordu artık türkiye dünya üzerinde öneme kavuştu .. GÜneş balçıkla sıvanmaz arkadaşlar bu ülke hepimmizn Yapılan iyi şeylerde var herşeye muhalefet olmak zorunda diğilsiniz . beğenmiosanız şeçimleri Bekleyin Aday olun seçilin Siz düzeltin =)
    Ayrıca Ermeni tasarısı konsuda obama oylama öncesinde geçirmeyin uyarısnda bulundu .. Türkiye bu konuda da taviz vermicektir Gerekli tavrı koyucaz ..

senin dediğin 30 ülkeden hangisi 1.sınıf gelişmiş ülke söyle nerde afrika ülkesi var 3.sınıf ülkelerle vize kalktı onlarında canına minnet bu yolla avrupa ülkesine daha yakın olcaklar

Yok mu iyi işler var ama hiç tatmin edici değil!!!!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakin olun, gerginlik yapmayın müsait olanlar salı günü saat 11.00 de Maltepe Üni de Orhan Çekiç in dersine gelin neyin ne olduğunu açıklar..burayada yazarım..
    Konu dısında bir yazı olacak ama,

Hangi derse giriyor Hocanız, Mevcutta yayınlanmış bir kitabı falan var mı acaba? tanıdık geldi de ismi.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ermeniler karşısında cumhuriyetin ilanından bu yana sürdürülen politika malesef bu hükümet döneminde en istikrarsız, en gülünç ve en başarısız dönemini yaşıyor.
    sınırları açmak için neler yapıldı neler sonra ne oldu?
    ermenilerle masaya oturmak, ermenistana gidip maçı izlemek, ermenistan maçına azerbaycan bayrağı almamak vs vs. bile benim için bu hükümetin politikasını aşağılamak için geçerli sebeptir.
    tarihi bilmeyenler aman canım ne önemi var kabul etsinler diyerek kayıtsız kalabilir. cehaleti hoşgöremeyiz.

eses88 e gelecek olursak

arkadaşım 2tane davutoğlunun kitabını okudun diye burada artistlik yapma, davutoğlunun vizeleri kaldırdığı ülkeleri buraya yazar mısın rica etsem?
    kitap yazmakla olmuyor bu işler icraat lazım

ayrıca türk dış politikası hakkında çok az şey bildiğin ve bunların da kulaktan dolma olduğu suriye örneğiyle çok belli oluyor.
    başarılarının devamını dilerim
    ne demişler sen türkiyesin çok düşÃ¼nme bunları

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

@eses88
    Bi kaç tane 3. dünya ülkesiyle ilişkileri düzeltip onlara ağbilik taslayıp kendimizi büyük görürken ABD de tüm başkanların elini eteğini öpüyoruz.Snrada yok görüşme iyiydi yok istediğimizi altık falan diye açıklama yapıyoruz.Bizler tabiki ABD nin bizden öle kolay kolay vaz geçemeyeceğini biliyoruz.Tabi bunda bu hükümetin büyk paynın olduğu kesin.ANCAK bu pay yapılan KÖTÜ işlerin yanında o kadar kÜÇÜK kalıyor kiii kıyaslamaya bile değmezler.Başbakanın ve tüm bakanların servetleri gemicikler ve tüm malikaneleri bu icraatlıarn bir kaçına ufak bi kaç örnek olabilir.Davudoğlunun kitaplarını tabiki oku ancak biraz daha iyi bilgiler öğrenmek istiyorsan karşıt görüşlere de biraz da olsa yönel.Belki seni daha da aydınlatabilirler.
    @sincili
    tamamen söylediklerine katılıyorum.Bunların hesabı artık yüce divanda sorulcak.
    ""Let the game begin""

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Çoook yanlıssın cok, yazık. Birincisi forumu sahiplenen yok, sadece eski konuya bir göz at dedik, anlamıyorsan tekrar oku veya düsün. İkincisi Ahmet Davutogluna birey olarak laf atan yok, az cok iyi isler yapmıs olabilir ama vizesi kalkan o ülkeler kimin ne isine yarar ? Ücüncüsü ve en acısı. Fazilet partisinde dönme Akp kurulduktan hemen sonra secimlerden önce Tayyip Abd gidip görüs, destek aldı, danıstı. O dönem Akp toplantısına katılan eski Fazilet milletvekillerinden birisinin acıklaması söyle ki Akp nin secimden önceki genel mantalitesinin Abd destegi almadan secilmemiz cok zor, sırtımızı Abd ye dayayalım seklinde oldugu ve iktidara gelebilmek icin milliyetcilik düsüncesini ve ülke menfaatlerini gözetmekten bile aciz olduguydu. Bu nedenle Tayyibin ne zaman bası sıkıssa gider danısır gelir Abd ye, yalansa yalan deyin. Hükümet medyayı sindirdi, tek taraflı yaptı. Dogan grubu istedigi gibi yazmadı diye ceza üstüne ceza yagdırdı, Yargıyı yıpratıyor sindirmeye calısıyor. Orduyu desen sacma sapan iddialarla onları da cok yıprattı ve sindirmeye calısıyor. Siz darbe yapacaktınız yalanlarını ortaya ata ata iceri alınmadık asker kalmadı, b.ktan sebeplerle hapishanelerde cürütücekler adamları. Önce Ergenekon, sonra Balyoz; ortada iddianame olmadan kac tane gazeteci, profesör, asker yıpratıldı korkutuldu. Bu resmen kendi tarafında olmayanlara göz dagı vermek, yıpratmaktır. Su nedenle tutuklanıyorsun demeden seni iceri tıksalar göbek mi atacaksın yoksa haksızlıga ugradıgın icin kin mi kusacaksın ? Teröre gelince, terörle mücadele adına hic bir sey hem de hic bir sey yapılmadı. Aklınca terörü yaptıgı acılımlarla dagdan indirerek bitirecek. Teröristle masaya oturup pazarlık yapıyor daha ne olsun. Ekonomi ise en vahimi. Bütün kuruluslar olmadık ücretlerle özellestirildi, ee nereye gitti bu paralar peki ?, borc hala büyüyor. Ülke yabancı sermayeye asırı bagımlı hale geldi, kendi kendine üretemeyip dıstan alma yolunda rekor kırmaya basladı. Mükemmel tarım olanakları olan bir ülkeyiz ama tarım bitti. Tavugumuzu Rusyaya verelim, hayvancılık zaten ölmek üzere, yakında kırmızı et kilosu da cikar 35-40 liraya, halk et yiyemez hale gelicek. Halkın alım gücü zaten düsük, yakında cok büyük krizler patlak vermezse iyi, Arjantindeki krizden beter oluruz valla. Bana oku arastır demissin ama inan su hükümetin yaptıgı bir tek dogruyu görsem aferin diycem. Ülke gün gectikce daha beter hale geliyor, bunun herkes farkında sadece bazı kör kesin haric. 4 yılını iki beyaz esya, 2 cuval kömüre satan halktan ne beklersin zaten, ac issiz kalırlarsa oh olsun gebersinler derim Haa aklıma gelmisken, bak 1 tane iyi bir is buldum, yol yaptılar deme bi ara. Tabi halkın araç alıcak, benzin koyacak gücü de az olunca anca kendi oglunun gemiciklerini mal tasıyan kamyonlar gecer o yoldan artık. Sabah sabah aklıma geldikce gene kızıyorum, bana ne ki, bu ülkenin civisi zaten coktan cıktı, fırsatını bir bulursam Abd den mektup atarım artık sana...
    Konu yakuza tarafından (05-03-2010 Saat 01:42 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Hee bir de aklıma gelmisken dokunulmazlık hani kalkıyordu, secimlerden önce vaat etmislerdi ? Ne oldu o. Milletvekillerin hepsi sabıkalı, hortumcu, olunca vaz mı gectiler acaba ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Beyler siyasi tartışmaları bi kenera bırakıp bizim durumumuzun ne olcağı hakkında konuşalım.

Biliyorsunuz Türkiye büyükelçiyi Ankaraya çağırdı.Tavır net olarak ortada. ve daha vize görüşmesne girmeyen onca arkadaşımız var bencu bundan sonra onların akıbeti ne olur onu konuşalım

Sizce vize almada herhangi bi engelle veya bizi olumsuz etkileyecek olumsuz bir tavırla karşılaşırmıyız?

Yorumlarınızı bekliyorum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)