Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'da Ebay,Amazon gibi Sitelerden Alışveriş yapmak!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Question Amerika'da Ebay,Amazon gibi Sitelerden Alışveriş yapmak!

selam arkadaslar amerikada ebay gibi sitelerden alışveriş yapanlar oluyo mu nsıl güvenilir mi?alışverişde paypal mı kullanıosunuz şimdiden tşkler.
    when life gives you lemons, make lemonade

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

alışverişte satıcılar ödemeyi nasıl kabul ediyorsa o şekilde oluyor ama geneli paypal üzerinden kabul ediyor.
    Bank of america'dan çıkarttığım debit kartı paypal hesabına kaydettikten sonra alışveriş yaptım ama dikkat edin paypal ilk alışverişte 500$ üzeri çekimlerde hesabınızı güvenlik sebebiyle bloke ediyor sonra paranızı almakla uğraşıyorsunuz.
    Bende dahil 3 arkadaşımın başına geldi.Çözümü ise premium üyelik almak

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

anladım sağolasın dostum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı agudi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar amerikada ebay gibi sitelerden alışveriş yapanlar oluyo mu nsıl güvenilir mi?alışverişde paypal mı kullanıosunuz şimdiden tşkler.
    amazonda paypaL yok sürüyLe aLısveriş yaptım hiçbiri paypal istemedi.. Ebay da geneLLikLe paypaL tercih ediLiyor.. Amazonda da 1000 dolar dan sonra hesap bLoke oLuyor ama paranı cekmiyorLar paran bank of america kartında duruyor ama extreni faxLamadan o kartLa aLısveris yapamıyorsun amazon üzerinden.. Ben pc siparişi vermiştim uğrastım baya ama hesabımı ben buraya döndükten sonra ancak actıLar Yemişim böyLe işi Büyük aLısverisLeri gidin yerinden aLın netten sıkıntı yaşanabiLiyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kapıda odeme falan var mı ya

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amazonda paypaL yok sürüyLe aLısveriş yaptım hiçbiri paypal istemedi.. Ebay da geneLLikLe paypaL tercih ediLiyor.. Amazonda da 1000 dolar dan sonra hesap bLoke oLuyor ama paranı cekmiyorLar paran bank of america kartında duruyor ama extreni faxLamadan o kartLa aLısveris yapamıyorsun amazon üzerinden.. Ben pc siparişi vermiştim uğrastım baya ama hesabımı ben buraya döndükten sonra ancak actıLar Yemişim böyLe işi Büyük aLısverisLeri gidin yerinden aLın netten sıkıntı yaşanabiLiyor

Amazından yaklaşık 4000 dolar tutarında alışveriş yaptım ama tabi ki ayrı ayrı olarak, bir seferde 1000 dolarlık bir ücret ödemedim yüzden bilmiyorum bu hesabın bloke olma durumunu, fakat bu gidşimde 1500 dolarlık bir ürün almak istiyorum, şimdi hal böyle olunca amazon bu alışverişe izin vermeyecek mi ?

benim bankam mesela günlük 1000 dolarlık alışverişe izin veriyordu ancak gidince bunu 1500 dolara çıkartacağım, acaba sorun amazondan değil de bankadan dolayı kaynaklanıyor olabilir mi ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

nasıl yani ya bi dakka amazondan tek seferde 1000$ üzeri alışveriş yapamıycakmıyız? daha önce hiç sözü geçmemiş olması ilginç böyle ciddi bi durumun. gerçekten varsa böyle bişey çok kötü. şahsen ne türkiyede yaptım, nede amerikada gidip mağazadan alışveriş yapıcağımı zannetmiyorum. kalemime ucu bile internetten alan biriyim. çok kötü olur eğer böyle bişey varsa.. almayı düşündüğüm laptop 1300$ falan çünkü..

Edit : bu durum, asus dell sony gibi markaların kendi sitelerinden laptop almak istediğimiz zamandamı geçerli? mesela direk dell in internet shop u üzerinden 1200$ lık laptop almak istesem alamıycakmıyım ?
    bide şöyle bişey var, indirim kuponlarıyla mesela 1700$ lık bi laptopu 1200 e falan indirebiliyosunuz. bu indirim kuponu kodlarını mağazaya gidip orda kullanabiliyomusunuz peki? yoksa sadece internet üzerinden oluncamı oluyo
    Konu lvntbkdmr tarafından (21-05-2011 Saat 12:01 AM ) değiştirilmiştir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı astalavista Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amazından yaklaşık 4000 dolar tutarında alışveriş yaptım ama tabi ki ayrı ayrı olarak, bir seferde 1000 dolarlık bir ücret ödemedim yüzden bilmiyorum bu hesabın bloke olma durumunu, fakat bu gidşimde 1500 dolarlık bir ürün almak istiyorum, şimdi hal böyle olunca amazon bu alışverişe izin vermeyecek mi ?

benim bankam mesela günlük 1000 dolarlık alışverişe izin veriyordu ancak gidince bunu 1500 dolara çıkartacağım, acaba sorun amazondan değil de bankadan dolayı kaynaklanıyor olabilir mi ?
    ewt sıkıntı bankadan kaynakLanıyor.. Banka onay vermiyor.. Bu yüzden sıkıntı cıkıyor.. Türkşyedeki karttanda cektirdim baska bi hesap acıp amazondan oda iptaL oLdu.. Sonra babam bankaya gidip ekstereye e-mail adresimi kendi adresini müsteri temsiLcisinin adını ve imzasını mühürLetip imzaLattı ve fax cekti.. Dediğim gibi hesabım tr ye dönünce ancak acıLdı ve miLyon kere hem teLefonLa konustum hem maille görüstüm amazondan.. Bu arada bu oLayLar dönememe 10 gün kaLa gerçekLeşti cunku Calınır faLan die korkmustum 1500 dolar veriom bi anda koLay değiL

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

şimdi 1000doların üstünde alışveriş yaptığımızda hesap bloke mi oluyo tam olarak anlamadım ben :X çok zahmetli ekstreyi faxla falan. mümkünse o zaman direk mağazadan yapıcaz elektronik alışverişini :S

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı volkan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi 1000doların üstünde alışveriş yaptığımızda hesap bloke mi oluyo tam olarak anlamadım ben :X çok zahmetli ekstreyi faxla falan. mümkünse o zaman direk mağazadan yapıcaz elektronik alışverişini :S
    amazonun mağazası nerdeki?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ebay üzerinde paypal kendisi sorun çıkartıyor bankalık bir olay değil çünkü paypal kendisi el koyuyor paraya ve uğraşıp duruyorsunuz arkadaşımın yaklaşık 600$ parası kaldı ve 180 gün sonra alabilceğini söylediler.ben ise ona göre biraz daha şanslıydım 450$ amerikadan ayrılmama 3 gün kala hesabıma yatırıldı.
    Önce bankanızla görüşün ve debit kart çıkarırken özellikle internet üzerinden alışveriş yapıcagınızı ve limitin yüksek olmasını sağlayın.
    paypal üyeliğinizide 1 aylıkda olsa premium yapın limitiniz yüksek olsun

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

sınır 1000 doLarmı tam biLmiyorum ama benim 1500$ lık alısverişte bLoke oLdu arkadasım da 1050 $ da bLoke oLdu.. Not:Mağazadan aLın derken amazon'un mağzası değiL ne aLıcaksanız (ücret o sınırın üstündeyse) onun mağazasından aLın demek istedim yani pc aLıcaksanız bestbuydan aLın meseLa.. Cunku biLdiğim kadarıyLa amazonun mağzası yok Ha bide amazondan aLmak gidip aLmaktan daha hesapLı sebebi yoL parasından değiL, amazon aLısverişLerinde tax yok Ama ebay de var Haa ALısverişi ben new yorka istediğimde tax ekLemişLerdi üstüne ama virginia ve bircok eyaLete gidicekse kargo tax aLmıyorLar Bu harika bişey.. Virginia da tax elektronik için %5 ti.. 1500 dolarLık bi aLısverişte ekstra 75 dolar daha ödiyceksiniz best buy dan aLırsanız ama amazonda bu yok Tabi sizinde dediğiniz gibi zahmetLi bi iş..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ebay üzerinde paypal kendisi sorun çıkartıyor bankalık bir olay değil çünkü paypal kendisi el koyuyor paraya ve uğraşıp duruyorsunuz arkadaşımın yaklaşık 600$ parası kaldı ve 180 gün sonra alabilceğini söylediler.ben ise ona göre biraz daha şanslıydım 450$ amerikadan ayrılmama 3 gün kala hesabıma yatırıldı.
    Önce bankanızla görüşün ve debit kart çıkarırken özellikle internet üzerinden alışveriş yapıcagınızı ve limitin yüksek olmasını sağlayın.
    paypal üyeliğinizide 1 aylıkda olsa premium yapın limitiniz yüksek olsun
    üstte sorduğum soruyada bi göz atabilirmisiniz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sınır 1000 doLarmı tam biLmiyorum ama benim 1500$ lık alısverişte bLoke oLdu arkadasım da 1050 $ da bLoke oLdu.. Not:Mağazadan aLın derken amazon'un mağzası değiL ne aLıcaksanız (ücret o sınırın üstündeyse) onun mağazasından aLın demek istedim yani pc aLıcaksanız bestbuydan aLın meseLa.. Cunku biLdiğim kadarıyLa amazonun mağzası yok Ha bide amazondan aLmak gidip aLmaktan daha hesapLı sebebi yoL parasından değiL, amazon aLısverişLerinde tax yok Ama ebay de var Haa ALısverişi ben new yorka istediğimde tax ekLemişLerdi üstüne ama virginia ve bircok eyaLete gidicekse kargo tax aLmıyorLar Bu harika bişey.. Virginia da tax elektronik için %5 ti.. 1500 dolarLık bi aLısverişte ekstra 75 dolar daha ödiyceksiniz best buy dan aLırsanız ama amazonda bu yok Tabi sizinde dediğiniz gibi zahmetLi bi iş..
    üstte bahsettiğim gibi. şöyle bi olay var. logicbuy.com diye bi site, indirim kuponu kodları veriyo bazı ürünler için. mesela dell in XPS serisi 17" 3d destekli vs. normalde 1700~1800$ arası fiyatı olan laptopu. indirim kuponu koduyla 1200$ a alabiliyosunuz kendi sitesinden. bu durumun nasıl üstesinden gelicez peki? illaki debit card limitinin yüksek olmasınımı sağlmamamız gerekiyo? başka bi yolu yokmu.?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben pro fotoğraf makinesi alıcaktım amazondan fiyatı 1500$ walmartın sitesine de baktım fiyatı aynı. walmartı gidip herhangi bir mağazasında bulabilir miyim acaba? bunu duyunca tırstım biraz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı lvntbkdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstte sorduğum soruyada bi göz atabilirmisiniz
    sanal mağaza

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sanal mağaza
    yok onunda üstündeki, arada kaynadıda.

Edit : bu durum, asus dell sony gibi markaların kendi sitelerinden laptop almak istediğimiz zamandamı geçerli? mesela direk dell in internet shop u üzerinden 1200$ lık laptop almak istesem alamıycakmıyım ?
    bide şöyle bişey var, indirim kuponlarıyla mesela 1700$ lık bi laptopu 1200 e falan indirebiliyosunuz. bu indirim kuponu kodlarını mağazaya gidip orda kullanabiliyomusunuz peki? yoksa sadece internet üzerinden oluncamı oluyo

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ben pro fotoğraf makinesi alıcaktım amazondan fiyatı 1500$ walmartın sitesine de baktım fiyatı aynı. walmartı gidip herhangi bir mağazasında bulabilir miyim acaba? bunu duyunca tırstım biraz
    bulursun hocam yoksa bile sipariş edip getirirler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

amazonun mağazası nerdeki?
    aynı ürünü bulabilceğimiz herhangi bir mağazayı kastetmiştim. walmart gibi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bulursun hocam yoksa bile sipariş edip getirirler
    tamam dostum teşekkür ederim bunu duyduğuma sevindim. direk elden parayı verip makineyi de hemen almış olurum daha garanti olur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

yok onunda üstündeki, arada kaynadıda.

ilk etapta bankayla görüşmen faydalı olacaktır.Bunun gibi siteler genelde ödeme türünün her türlüsünü kabul eder.
    Visa Mastercard Discovery paypal farketmez

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

waLLmart dan aLırsın da tax ödersin mağazada oda 75 doLar oLur Tercih senin.. Ha bide bazen internet sitesinde fiyat daha ucuz oLuyor.. Biz best buy da meseLa şöyLe yapardık Tam Türk işi
    Mağzanın içindeki bütün biLgisayarLarda net bağLı zaten.. Pc nin herhangibirisine geçip mağzada pahaLı nette ucuz oLan ürünü onLine oLarak aLıyorduk sora kasaya gidip biz netten ürün aLdık diyorduk sisteme 10-15 dakkaya girerLer 10-15 dakka sora aLırsınız diyorLardı içerde biraz gezinip 10 dakka sora ürünü aLıp cıkıyorduk BöLede yapabiLirsiniz arada )

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

waLLmart dan aLırsın da tax ödersin mağazada oda 75 doLar oLur Tercih senin.. Ha bide bazen internet sitesinde fiyat daha ucuz oLuyor.. Biz best buy da meseLa şöyLe yapardık Tam Türk işi
    Mağzanın içindeki bütün biLgisayarLarda net bağLı zaten.. Pc nin herhangibirisine geçip mağzada pahaLı nette ucuz oLan ürünü onLine oLarak aLıyorduk sora kasaya gidip biz netten ürün aLdık diyorduk sisteme 10-15 dakkaya girerLer 10-15 dakka sora aLırsınız diyorLardı içerde biraz gezinip 10 dakka sora ürünü aLıp cıkıyorduk BöLede yapabiLirsiniz arada )
    bestbuy sitelerini eyaletlere göre hazırlamış oregon'da vergi sıfırdı netle fiyat aynıydı.Oregondan aldıgım pc new yorkda 52 dolar daha pahallıydı sitesinde

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ilk etapta bankayla görüşmen faydalı olacaktır.Bunun gibi siteler genelde ödeme türünün her türlüsünü kabul eder.
    Visa Mastercard Discovery paypal farketmez
    visa mastercard falan derken? kredi kartımın limiti 500TL walla maximum iş bankası öğrenci kartı yetmezki.. annem ve babamda kredi kartı kullanmıyolar zaten. duyduğuma görede amerikada kredi kartı çıkartmak çok zormuş. çıkartabildiğimz tek kart debit card sanırsam öyle değilmi? kısacası ben bu dell,sony yada asus un kendi sitelerinden 1000$ üzeri alışverişi nasıl yapıcam :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

o da güzel

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

visa mastercard falan derken? kredi kartımın limiti 500TL walla maximum iş bankası öğrenci kartı yetmezki.. annem ve babamda kredi kartı kullanmıyolar zaten. duyduğuma görede amerikada kredi kartı çıkartmak çok zormuş. çıkartabildiğimz tek kart debit card sanırsam öyle değilmi? kısacası ben bu dell,sony yada asus un kendi sitelerinden 1000$ üzeri alışverişi nasıl yapıcam :S
    hocam debit card bizde ki hesap kartı para yatırıp öyle alışveriş yapıyorsun.Visa mastercard flnda bankaların anlaşmasına göre değişir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

hocam debit card bizde ki hesap kartı para yatırıp öyle alışveriş yapıyorsun.Visa mastercard flnda bankaların anlaşmasına göre değişir.
    Bank of America nın debit kartı aynı zamanda da visa yani bizim bankamatik kartLarının aynısı, tek farkı amerikan kartLarında bakiye eksiye düşebiLiyor

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Bank of America nın debit kartı aynı zamanda da visa yani bizim bankamatik kartLarının aynısı, tek farkı amerikan kartLarında bakiye eksiye düşebiLiyor
    Cimbomlu üniversite bitirmişsin abi sen bu konuda
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ByLyric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cimbomlu üniversite bitirmişsin abi sen bu konuda
    Bide kendi üniversitem bitseydi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tamamda baştan beri anlamadığım şey şu.
    1) siz diyosunuzki debit cardlar 1000$ dan sonra tek seferde alışverişi kabul etmiyo ve bloke oluyo.
    2) bende diyorumki benim kredi kartım 500tl limitli,başka kredi kartım yok,orda "debit card" çıkartıcaz ve alışveriş için mecbur onu kullanıcam.

hem debit card 1000$ dan sonra kabul etmiyo diyosunuz. hemde ben internetten 1000$ üstü tek sefer alışverişte ne yapıcam o zaman diyince visa,mastercard kullanın diyosunuz.

sonrada visa = debit card diyosunuz.

bu mantıksızlığı çözemedim..

yani kısaca hem debit 1000$ üstü bloke oluyo, hemde 1000$ üstü için debit kullan diyosunuz burdan çıkardığım sonuç budur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)