Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 14 Şubat Ankara Vize Görüşmem..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile 14 Şubat Ankara Vize Görüşmem..

Arkadaşlar ben de dün saat 13.30'da girdiğim vize görüşmemden biraz bahsetmek istiyorum.

Elçiliğin dış kapısından girer girmez şirketlerimizin ne kadar da önemli olduğunun farkına vardım. Bazı şirketlerle çalışan öğrencilerin elçilik kapısında sudan çıkmış balık gibi olduğunu gördüm, ellerinde kağıtlar ama ne yapacaklarından bir haberlerdi. Bir şekilde yardım alarak sıra numaralarımızı aldık ve beklemeye başladık hep beraber..

Ankara'da sadece bir sarışın konsolos wat'çılara bakıyor, ve çok sevimli yardımsever bir bayan. Ve burada da firmanın önemi ortaya çıkıyor. Vize reddi alan ya da "siz formlarınızı yollayın biz tekrar gözden geçireceğiz" diye soğuk bir cevap alanların hepsi mülakat sırasında sorulacak sorulardan bir haberdi ve neredeyse tek kelime ingilizce konuşamıyorlardı. Yaklaşık 25 kişi olan salonda İngilizce konuşabilen bir ben, bir de kız arkadaşım vardı; ve buna çok şaşırdım.

Konsolosların dikkat ettiği tek şey İngilizce bilgisi ve gpa'nın yüksek olması. Kaybedenler hep İngilizce bilmemelerinden ya da notlarının aşırı düşük olmasından kaybetti..

Eğer İngilizcenize güveniyorsanız ve not ortalamanız 2.00'nin üstündeyse hiç korkmayın, oradaki konsolos bize vize verebilmek için uğraşıyor..

Sıra en son bana geldiğinde bölümümden çok etkilendi ve biraz sohbet ettik, sonra bana "eksik belgelerin geldikten sonra vizenizi yollayacağız" dedi konsolos hanım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de Salı günü gitcem Ankara'da vize görüşmesine. Vize görüşmesi sırasında senden hangi belgeleri istediler. Sadece pasaport ve transkript yetiyor mu vize görüşmesi için. Bakalım benim vize görüşmem nasıl geçicek. Bir de hiç vize reddi alan birisi gördün mü? Cevapların için şimdiden teşekkür ederim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım bende ankarada gircem vize mülakatına sana hangi soruları sordu nelerden konuştunuz biraz bahsedermisin.Bide bölümünü beğenmiş memur galiba hangi bölümdeydin sen.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı drynhwyl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de dün saat 13.30'da girdiğim vize görüşmemden biraz bahsetmek istiyorum.

Elçiliğin dış kapısından girer girmez şirketlerimizin ne kadar da önemli olduğunun farkına vardım. Bazı şirketlerle çalışan öğrencilerin elçilik kapısında sudan çıkmış balık gibi olduğunu gördüm, ellerinde kağıtlar ama ne yapacaklarından bir haberlerdi. Bir şekilde yardım alarak sıra numaralarımızı aldık ve beklemeye başladık hep beraber..

Ankara'da sadece bir sarışın konsolos wat'çılara bakıyor, ve çok sevimli yardımsever bir bayan. Ve burada da firmanın önemi ortaya çıkıyor. Vize reddi alan ya da "siz formlarınızı yollayın biz tekrar gözden geçireceğiz" diye soğuk bir cevap alanların hepsi mülakat sırasında sorulacak sorulardan bir haberdi ve neredeyse tek kelime ingilizce konuşamıyorlardı. Yaklaşık 25 kişi olan salonda İngilizce konuşabilen bir ben, bir de kız arkadaşım vardı; ve buna çok şaşırdım.

Konsolosların dikkat ettiği tek şey İngilizce bilgisi ve gpa'nın yüksek olması. Kaybedenler hep İngilizce bilmemelerinden ya da notlarının aşırı düşük olmasından kaybetti..

Eğer İngilizcenize güveniyorsanız ve not ortalamanız 2.00'nin üstündeyse hiç korkmayın, oradaki konsolos bize vize verebilmek için uğraşıyor..

Sıra en son bana geldiğinde bölümümden çok etkilendi ve biraz sohbet ettik, sonra bana "eksik belgelerin geldikten sonra vizenizi yollayacağız" dedi konsolos hanım
    hayırlı olsun arkadasım, kendine güven-ingilizcenin iyiliği ve yeterli not ortalaması olduktan sonra vize alamamak için hiç bi sebep yok..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@bactery_6 vize mülakatı sırasında ben dahil herkesten sadece ds 156-157-158 formları, fortis dekontu, pasaport ve transkript istediler. ruhsat tapu banka hesabı vs. hiç bir ek belge istemediler. Vize reddi alan sadece bir kişi oldu. o da ingilizce tek kelime konuşamıyordu. ve sadece yes no diyerek konsolosu çileden çıkartmayı başardı. Onun dışında ingilizceleri çok kötü olan bir kaç kişi ise "ds formlarınız geldikten sonra tekrar değerlendireceğiz" cevabını aldılar. Sarışın konsolos çok iyi bir bayan, ben son kişi olarak uzun süre sohbet etme fırsatını yakaladım, bir şekilde ingilizce konuşturup vize vermeye çalışıyor sadece.

@captain ben hacettepede ingiliz dili ve edebiyatı okuyorum, ve bir kaç dönem amerikan tarihi kültürü gibi dersler almıştım, bunlar hoşuna gitti sanırım Bu konsolos forumda bahsedildiği gibi 30 saniyede vize vermiyor malesef. her mülakat en az 3 4 dakika sürüyor ve tabiri yerindeyse bizi ingilizce konuşmaya zorluyor. Son sırada olduğum için her adaya sorulan soruları dinleme şansım oldu ve bu sorular;

isminiz nedir diye başlıyor, daha sonra parmak izini kaydettikten sonra okul ve bölümü soruyor, bölümü neden seçtiğimizi ve mezun olduktan sonra ne iş yapmak istediğimizi mutlaka soruyor. Daha sonra babamızın ne iş yaptığı, Amerika'da nerede hangi pozisyonda çalışacağımız, gideceğimiz yer hakkında birşeyler bilip bilmediğimiz, kardeşimizin olup olmadığı, eğer varsa nerede okuduğu, hangi liseye gittiğimiz, ingilizce öğrenmeye ne zaman başladığımız gibi sorular soruyor.

Gitmeden önce mutlaka bu sorulara çalışın ki, babası tornacı olan ve konsolos babasının mesleğini sordugunda "turner" diye cevaplayan bir kişi, ve babasının hastanede ne iş yaptığını anlatamayan bir başka kişi ds2019 ve sevis formları yollandıktan sonra tekrar değerlendirmeye alınacakları cevabını aldı.

not: sorulara gitmeden biraz çalışıp, orada kendimizi rahat ifade edersek ve ortalamamız 2.00 üstündeyse vize almak çok kolay, konsolos da bize vize vermeye uğraşıyor çünkü

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@drynhwyl

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım Bize aktardığın bilgiler için teşekkür ediyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de ankarada gireceğim(tarih belli değil daha randevu almadım),ingilizce öğretmenliğinde okuyorum kadın muhabbet ettiriyosa ederiz tabi neden olmasın zaten 2.dönem native speaker ile röportaj ödevim olacak, bayanla anlaşırsak onunla yaparım artık röportajımı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@drynhwyl

Teşekkürler arkadaşım umarım güzel bir yaz geçirirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Le Alaska Trıdente Calısacaklar Varmı

Varsa Cevap Yazın
    Konu levent_250 tarafından (15-04-2008 Saat 11:11 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: YOK

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Ankara işi yaş gibi İstanbul daha mı kolay ne?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)