Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Houston-kemah-galveston hakkında biraz yardım lütfen..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Houston-kemah-galveston hakkında biraz yardım lütfen..

Arkadaşlar merhaba, şuan acil yardıma ihtiyacım var aralıktan beri uzun bir wat hikayesine sahibim daha abd ye gidemeden yılan hikaysine döndü her şey ve en son olarak HOUSTON civarına gitme durumum var. Fakat çok kararsızım bize bu bölgede GALVESTON ve KEMAHDA iş seçenkleri sundular bir de HOUSTON içinde. Fakat çok kararsımım çünkü yanımda 3 kız arkadaşım da olacak özellikle GALVESTON'DA suç oranı çok yüksek diyorlar bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Evet new orleansdan sonra oralarda suc oranı yukseldı.ama bu gıtmene engel olmamalı bence...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdi durumumu şöyle özetleyeyim. Aylar öncesinde Cleveland Hard Rock Cafe'de çalışacaktık. İş veren geliş tarihimiz geç diye işi iptal etti. Sonra aynı cafenin San Francisco şubesine yönlendirdiler fakat 4 kişiden sadece 2 kişiyi kabul edince biz de gitmek istemedik. Şirket de bize başka iş alternatifi olarak Houston da bir kıyafet mağazası, Kemah'da Wallmart ve Galveston'da Wings diye bir restorantta ve Target'da iş seçenkleri sundu 4'ümüzün de bir arada çalışacağı ve şuan karar vermek durumundayım çünkü zaman daralıyor 29 una biletim var Cleveland'a onu gidip Houston olarak değiştirmem gerekiyor. Bu kadar maceranın ardından acaba gitmesek mi diyorum, grip bir yandan bir yandan da bu son olarak yazdığım bölgeler hakkındaki kötü yorumlar beni endişelendirdi bu yüzden siz bilenlerden yardım almak istiyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum hic degistirme clevelandda suc oranida yuksek bu bir.ikincisi iki sehride gordum houston clevvelanda bin basar.cok guzel bir sehir clevelanda savastan cikmis gibi bir sehir cok kotu bir yer...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

cleveland amerikada gordugum en kotu sehir.her taraf kirik dokuk ve eski.hic tavsiye etmem orayi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Peki hocam Galvestob ne Kemah hakkında bildiklerin nelerdir? Yani yaşam, konaklama vs. genel anlamda.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben houstonda kaldim galvestona bir saat ama hic gitmedim.ama houston cok iyidir.her ev cok buyuktur ve havuzu vardir sokaklari falan guzeldir bulursam sana yollayacam simdi...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Valla hocam çok saolasın ilgin için gördüm resimler harika. Peki konaklama houstonda bulmak kolay mı, fiyatları ne oluyor evlerin, aşşağı yukarı baktım craiglistten falan ama pek bir bilgi edinemedim ama dediin gibi genelde evler böyleydi. Bir de biz 2.5-3 ay gibi kısa bir süre kalacağımız için konaklama bulmak zor olur mu, bir de eşyalı falan olacak tabi o yüzden daha zor olur diye düşünüyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hocam o zorluk heryerde var.ben universite yurdunda falan kalmistim siz eolu rmu bilmem.ama houstondaki evler clevelanddakilerden cok daha iyidir ve hemen hemen ayni fiyatadir...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada houstondaki iş seçneği DRESS FOR LESS diye ünlü markaların vs. satıldığı bir kıyafet mağazası. Bir çok şubesi var Houstonda'da fakat bize 2 şubesine iş seçeneği sundular adresleri : 7601 Westheimer Rd
    Houston, TX 77042 diğerinin adresi ise 2400 S Highway 6
    Houston, TX 77077

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Abıcıgım ıs cok ıyı.yanı agır bır ıs degıl.sen houstona gıt pısman olmassın...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

su anda galvestondayim ben. suc orani yuksek diyolar ama ben oyle bi seyle karsilasmadim hic. hava sicakligi disinda hersey guzel gidiyo.tabi bi de ulasim sorunu var(bisiklet alinca o da cozuluyo).
    guvenlik olayini biraz acicak olursak, gecen alisveris merkezinin guvenlik gorevlisi de bununla ilgili uyarmisti bizi. geceleri tek basiniza dolasmayin dedi. gerci isyerleri genellikle seawall uzerinde oluyo, orda herhangi bi sorun yok. ilk gunler gece 12de ordan yuruyerek eve donuyodum, kotu bir seyle karsilasmadim hic. galvestona gonul rahatliyla gelebilrsiniz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su anda galvestondayim ben. Suc orani yuksek diyolar ama ben oyle bi seyle karsilasmadim hic. Hava sicakligi disinda hersey guzel gidiyo.tabi bi de ulasim sorunu var(bisiklet alinca o da cozuluyo).
    Guvenlik olayini biraz acicak olursak, gecen alisveris merkezinin guvenlik gorevlisi de bununla ilgili uyarmisti bizi. Geceleri tek basiniza dolasmayin dedi. Gerci isyerleri genellikle seawall uzerinde oluyo, orda herhangi bi sorun yok. Ilk gunler gece 12de ordan yuruyerek eve donuyodum, kotu bir seyle karsilasmadim hic. Galvestona gonul rahatliyla gelebilrsiniz.
    suc oranı yuksek demek basınıza ılla bırsey gelecek demek degıldır...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Benim arkadaşım geçen sene galevstondaydı ve herhangi bi olayla karşılaşmadı vve genellikle geceleri dışardaydı tek sorun fırtına alan bi bölge olması onun dışında bir sorun yok..
    Don't Give up

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Zencıler tecavuz ederse cok kotu olur yaw saka tabı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zencıler tecavuz ederse cok kotu olur yaw saka tabı
    kanka valla çoğu kişi ilk kez gidiyo sen çok gitmişsin tecrübelerini paylaş bizlerle ok şaka şaka tabiki .....
    Don't Give up

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayinstayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka valla çoğu kişi ilk kez gidiyo sen çok gitmişsin tecrübelerini paylaş bizlerle ok şaka şaka tabiki .....

bana hıcbır sey olmadı basıma hıcbırsey gelmedı.oyle olaylar ender olur zaten.yol kesme falan.ama houstond abı arkadasımın 700 dolarını gaspettıler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Beyler hepinize görüşleri için teşekkür ederim. Ya dediğiniz gibi suç oranı yüksek demek illa bişi olucak anlamına gelmez ama insan biraz şüphe ile bakıor, dostum bizim de galvestona gelme durumumuz olabilir 29 u yani pazartesi saat 2 de inşallah houston'a iniyoruz, muhtemelen galveston'da çalışıcaz ama kemah veya houston içi de olabilir bizim durum biraz karışık orda belli olacak gibi. Bir de sen nerde çalışıyorsun acaba? Nerede kalıyorsun? Hangi şirket aracılığı ile gittin? Belki aynı yerde çalışma şansımız olabilir bakarsın? Hem orda bize de yardımcı olursun belki ,damdan düşmüş gibi hissedicez kendimizi çünkü.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

galvestonda suc oraninin yuksek oldugunu herkes soyluyo. hatta burda bi kac kisi uyardi bizi bu konuda, ama bu olaylarin oldugu yer genellikle sehrin kuzey dogusundaki bi yermis. gece kulubune fln gitmek icin de ordan gecmek gerekiyomus ama orasi gercekten bizim calistigimiz yere cok uzak. bisikletle bile gidilmez, kesinlikle araba lazim. o da bizde yok. o yuzden simdilik rahatiz. seawallda bu tip olaylara rastlamaniz cok zor. ki bizim isyerimiz ve kaldigimiz ev bu cadde uzerinde, o yuzden rahatiz. buraya work and travelle gelen arkadaslarin calistiklari yerlerin hemen hemen hepsi seawallda zaten. bi tek moody gardens ve schlitarban su parki orda degil ama o bolge de guvenli bi yer. yani galvestona gelecek arkadaslar suc orani yuzunde vazgecmesinler sakin. zaten bi yere gitmek istediginizde bilen birilerine danisiyosunuz illaki. tehlikeli bi yerse mutlaka uyariyo insanlar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Amerikada sehrin belli bolgeleri tehlikelidir mesela chicagoda south chicago denilen bir bolge vardir adam orda cikar karsiniza.sehrin tumu tehlikeli degildir istanbul gibi dusunmeyin...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar galveston da en kotu basiniza gelicek sey bisikletinizi calarlar onuda ya zenci cocuklar yada meksikalilar yapar.seawall da genis genis takilin sorun cikmaz.tedirgin oluncak tek yeri bikini beach clup fln var yani gece cluplerinin oldugu yer broadway die gecio seawall in kuzey dogusunda o taraflarda cami de var hatta.oralar tehlikeli ghettolar yasio ondan.galveston guzel mekan izin gunlerinde arabanizida kiralayin hertz den(65 inci caddede kopruyu gecince) gidin houston,austin,san antonio dolasin.giyim alisverislerinizi marshall ve ross dan yapin her sabah yeni urun gelir aksama biter.yicekleri wallmart mecbur zaten.yani galveston sorun cikaran bi yer dil dir.en guzel kalincak yer season bana gore.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Dollar three dıye bır market var hersey ucuz...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba bende 2007 yazında schlitterbahn su parkında çalışmıştım.galvaston gerçekten çok güzel bir yer.içiniz rahat etsin.bisiklet hırsızlığı dışında kötü bir durumla karşılaşmadım gece 3te markete çok rahat gidebiliryorduk.ayrıca konaklama imkanları çok iyi.bize işveren ayarlamıştı apart dairelerdi.seasons ve island bay.seasons sea wall da geçen sene kasırgada epey hasar görmüi diye duymuştum.ama tam bilmiyorum.island bay de biraz daha içerde marina kıyısında.2 site de çok iyi ve fiyatları da haftalık 75 dolar.kesinlikle tavsiye ederim.eğer ayrıca sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırımm...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar hepinize değerli bilgiler içn teşekkür ederim. bu sabah 05.55'de amsterdam aktarmalı yola çıkıyoruz 3 arkadaşımla , inşallah saat 13.30 gibi houstondayım orda konaklıcaz 1-2 gün sonra oraya gelme durumumuz var. Tekrar görüşmek üzere..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar herkese merhaba ben bu yaz arkadaşımla galverstona gitmeyi düşünüyoruz.benim bi kaç sorum olacak.oraya work and travel için gelen öğrenciler hangi ülkelerden,ya da hangi uyruklular çoğunlukta?restoran ve turizm işlerinde bahşiş çok mu?kazancımız ne olur sizce haftalık?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şuan forumda yardımcı olabilecek pek arkadaş yok sanırım, bende başka birşey ile ilgili bilgi almak konu açtım fakat sonuç yok. diğer açılan konulara bakarak sorunun cevabını bulabilirsin belki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı kokina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba ben bu yaz arkadaşımla galverstona gitmeyi düşünüyoruz.benim bi kaç sorum olacak.oraya work and travel için gelen öğrenciler hangi ülkelerden,ya da hangi uyruklular çoğunlukta?restoran ve turizm işlerinde bahşiş çok mu?kazancımız ne olur sizce haftalık?
    son 3 Yildir Galvestona giden biri olarak , her donem her ulkenin agirligi degisiyor ama genelde turk, moldovali, ukraynali, makedon lar ustun durumda . bahsis e gelince nerde calistigin cok onemli eger fastfood da calisiorsan zaten bahsis yok eger bufet de calisiorsan enfazla 2 dolar faln alirsin bi masadan , guzel bi restronda garson olarak calisman ilk once sirketine ( sana bulacagi ise) sonra sana bagli( ingilizcen kendini sevdirmen vs)
    LIVE IS LIFE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)