Work and Travel
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5 parasız zelil halde! Hırsızlık!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation 5 parasız zelil halde! Hırsızlık!!!

selamun aleyküm değerli forumdaşlarım
    bu sene inşallah new jerseye gidicem,konaklamayı işveren sağlıyor haftada 90 dolar.
    Yanlız orada bavulla falan gideceğiz,bir de cankurtaran olacağımdan dolayı yanıma cüzdan,para,cep telefonu gibi değerli materyalleri alamayacağım.Yani param,pulum değerli şeylerim muhtemelen bavul içinde kalacak,ama o evde kimin ne ettiği belli olmaz,bavulumuz karıştırılabilir,tüm paramız çalınabilir
    Sorum gidenlere acaba siz nasıl evinizdeki değerli şeylerin güvenliğini sağladınız,yoksa her zaman yanınızda tüm paranız cep telefonunuz,pasaportunuzla mı gezdiniz?
    Hırsızlık olayından korkuyorum açıkçası

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

O tamamen karşılıklı güven meselesi.
    Bizim evde herkesin cüzdan pasaport ortadaydı,
    hatta çoğu zaman paralarım yatağın altında açıktı.
    Evde kimsenin 1 cent'im bile eksilmedi

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadasım banka hesabında bırıktırebılırsın paranı sorun olmaz.ama dıger esyalar dendıgı gıbı guven meselesı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abi peki şeyi sorcam dışarı her çıktığınızda pasaportunuzu yanınıza mı alıyodunuz? polıs falan ccevırırse yolda dıye ..işe gıderkende?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zor iş walla özellikle gidenler nasıl güvenliklerini sağladılarsa paylaşırlarsa sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ilk 3 gun otelde kaldım o sürede 1000$ dan biraz fazla param hep çantamdaydı ve çantam da hep yanımda. gittiğimin gun ssn ye basvurup ertesi gun işe başladım. iş yerindeyken herkesin kilitli dolabı vardı oraya bırakıyodum. sonra hemen hesap actırıp bankaya yatırdım. para meselesini böyle çözdüm ama laptop malesef her eve gelişimde birinin elinde oluyodu. bu arada 6 turk kalıyoduk.
    I made a promise never to settle...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk 3 gun otelde kaldım o sürede 1000$ dan biraz fazla param hep çantamdaydı ve çantam da hep yanımda. gittiğimin gun ssn ye basvurup ertesi gun işe başladım. iş yerindeyken herkesin kilitli dolabı vardı oraya bırakıyodum. sonra hemen hesap actırıp bankaya yatırdım. para meselesini böyle çözdüm ama laptop malesef her eve gelişimde birinin elinde oluyodu. bu arada 6 turk kalıyoduk.
    şifre koysaydın ozaman
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de paramı ortalara koydum güvenilir buldugum için.. hiç bir sorun olmadı ama herkes için bu olmaz.. mesela arkadaşım 100 dolarını çaldırmıştı evde kimin aldığı bulunamadı... sen de bundan dert yanıyorsan gider gitmez ssn ni edindikten sonra bir banka hesabı açtır oraya yatır o zamana kadar nasıl saklarsın o senin yaratıcılığına kalmış..pasaport olayına gelirsek açıkçası taşımak zorundasın(herhangibir sorunla karşılaşmamak adına).. ama taşımak istemiyorsan gider bir state ıd edinirsin kaldıgın süre boyunca onunla idare edersin ama eyaletten eyalete kural farklılıkları olabilir gideceğin eyalete gitmiş bilgisi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir sana..
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de paramı ortalara koydum güvenilir buldugum için.. hiç bir sorun olmadı ama herkes için bu olmaz.. mesela arkadaşım 100 dolarını çaldırmıştı evde kimin aldığı bulunamadı... sen de bundan dert yanıyorsan gider gitmez ssn ni edindikten sonra bir banka hesabı açtır oraya yatır o zamana kadar nasıl saklarsın o senin yaratıcılığına kalmış..pasaport olayına gelirsek açıkçası taşımak zorundasın(herhangibir sorunla karşılaşmamak adına).. ama taşımak istemiyorsan gider bir state ıd edinirsin kaldıgın süre boyunca onunla idare edersin ama eyaletten eyalete kural farklılıkları olabilir gideceğin eyalete gitmiş bilgisi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir sana..
    ne demek state ıd bıraz acıklar mısın?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne demek state ıd bıraz acıklar mısın?
    DMV'lere* gidip non-driver id alabiliyorsun. Bir nevi kimlik.

*Departmant of Motor Vehicles.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@Mehmetcik19
    Arkadasim bu programa katiliyorsan bunlari da goze alacaksin..Herkese supheli gozuyle bakarak orada 3 ay gecirmen zor.Ayrica programin bir amaci da orada dostluklar kurmak kulturlerle tanismak.Ama senin dedigin gibi bir supheyle gidersek oraya inan isimiz zor olur.Sonucta herkes senin gibi ogrenci,he arada cikmaz mi sorun cikar tabi ama bunu abartarak neredeyse bavulumuzu da birlikte tasiyacak hale gelirsek halimiz nolur bi dusun..Bence biraz rahat ol boyle seyleri cok fazla takma kafana cunku oraya giden binlerce ogrenci senle ayni amaci tasiyor.Sen ne dusunuyorsan karsindaki de emin ol onu dusunuyor..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

gayet mantıklı bi acıklama olmuş

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bence etrafınızdaki insanlara fazla guvenmeyın benım arkadasların ipod ve laptopu calınmıstı bu yuzden ben bı ara mc donaldsa goturuyordum pasaportumu cuzdanımı falan sureklı kontrol edıyrdum ama mr_usa de dedıgı gıbı olayı sızofrene baglamamak lazım ısı n tadı kacar o zaman ama size tavsıyem once etrafınızdaki insanları bi tartın sonra guvenın hersey olabilir orada !!

bide size tavsiyem aklınızda bulunsun amerikaya gitmeden önce bütün evraklarınızın bir fotokopisini çekin pasaporta dahil iki kopya alın birini ailenize türkiyedeki yakınlarınıza bırakın diğerini yanınıza alın ve guvenlı bır yerde saklayın allah korusun evraklarınıza bişey olursa herhangı bir şey çalınma ıslanma yanma yırtılma vs tedbir olur işleriniz biraz daha kolaylaşır en kötü ihtimalle tr deki yakınlarınızdan belgeleri size fax lamasını yada taratmasını istersiniz burdakilerde mutlaka bi kopyası olsun herseyin ...!!!

umarım sorunsuz bir yaz olur sizler için

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

para icin şu asker cüzdanlarını duymuştum boyna asılandan mantıklı gibi geldi laptop a gelince onu gelmeden önce son zamanlara dogru alacagım icin o zmana kadar kimin ne oldugunu anlarım diye umut ediyorum..yinede ne olcagı belli olmaz sonucta uyanık olmak lazım ..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    para icin şu asker cüzdanlarını duymuştum boyna asılandan mantıklı gibi geldi laptop a gelince onu gelmeden önce son zamanlara dogru alacagım icin o zmana kadar kimin ne oldugunu anlarım diye umut ediyorum..yinede ne olcagı belli olmaz sonucta uyanık olmak lazım ..
    aynen bende gelmeye yakın bi zaman da alacagım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Manhattandayken kullanmıştım onu ,
    cepte 3000 dolardan fazla para olunca bırakamıyorsun haliyle

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ya cankurtaranlık işin içinde olunca haliyle cebime falan da bişi alamıcam ıslanır diye evde güvenli bi yerde tutmam lazım para,cep telefonu falanları

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mehmetcik19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ya cankurtaranlık işin içinde olunca haliyle cebime falan da bişi alamıcam ıslanır diye evde güvenli bi yerde tutmam lazım para,cep telefonu falanları
    Lagoonda kilitli dolaplar vardı, muhtemelen sizde de vardır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inşallah vardır kardeş o zaman rahatlarım bak

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Senin için orada en önemlileri pasaport ve para , laptopu saymazsak eğerki ben güvenemem dersen hesap açtırısın paranı oraya koyarsın tüm parasal işlemlerini kredi kartından yaparsın, arkadaşlarında dediği gibi belden geçirmeli bir çanta tüm işini görür diye tahmin ediyorum.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)