Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sizce ne yapmalıyız?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Sizce ne yapmalıyız?

Aralık ayının ortalarında bi şirkete kayıt parasını vererek wat için ilk adımı attık bir arkadasımla beraber. Fakat kayıt oldugumuz şirket yılbasından sonra bizi sponsorla görüstüreceğini ve işimizi seçeceğimizi söylemişti Ocak ın 16sı ve şirketten hala ses yok mail attığımız zamanda yoğunluk var bulmaya calısıyoruz diyorlar. Sizce iş seçimi için geç mi kaldık yoksa bu durum normal mi?

BannedUser
    Guest

yogunluk var iş bulmaya mı çalışıyorlarmış.. bu durum normal diye mi soruyorsun.. şimdi ben bekliyorum. Tecrübeli olupta normal diyen çıkacak mı diye. Sen güzel zamanda kayıt olmuşsun senden yana sorun yok...

Normal mi diye sormussun normal değil. Yogunluk var iş arıyoruz demeleri çok komik

BannedUser
    Guest

Başlıkta soru sormussun onu yeni gördüm. Paranı kesintisiz al başka yere kayıt ol sorumsuz şirketlere kayıt olma.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bizede çok saçma geliyor bu tür bahaneler. Verilen hiç bir söz yerine getirilmedi.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Paranı geri alabiliyorsan al daha ciddi bir şirkete kaydol makronun dediği gibi.Nasıl şirketler var böle yaaa.Yazık herkesi mağdur ediyorlar.Hepimiz çuval dolusu para ödüyoruz hepimizin hakkını emeğini yiyorlar.Böle şirketlere kanmayalım.Paranı alabiliyorsan al @alcaopne.Hiç uğraşma o şirketlerle
    ""Let the game begin""

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yogunluk var iş bulmaya mı çalışıyorlarmış.. bu durum normal diye mi soruyorsun.. şimdi ben bekliyorum. Tecrübeli olupta normal diyen çıkacak mı diye. Sen güzel zamanda kayıt olmuşsun senden yana sorun yok...

Normal mi diye sormussun normal değil. Yogunluk var iş arıyoruz demeleri çok komik
    hacı bu durum normal degil ama benim kayıt oldugum sirket dahil hangi sirkete giderse gitsin olcagı bu bence sence hangi şirkete giderse 2 hafta icinde seni sponsorla görüştürcez diyip işini bulcaz diyip bulabilirki kesinlik verebilir misin buna ? armada olsun u.t. olsun bence direk bulamazlar ki daha iş fuarları yeni yeni başlıyoki bizim firmanınki başlamadı bile şubatta başlıycak

Eleştiri olarak algılama sakın yazdıklarımı

not danısmanımdan yaklasık 2 haftadır ses yok ben aramasam arıycagı yok wat da ben şunu anladım hangi firma olursa olsun hah tmm ii sirkete kayıt oldum işim tıkırında olur diyip bırakmayın işinizin peşinden koşun ki ben öle yaptım bu sıralar sınav zamanı felan yogundum üstüne düşemedim fazla ama asla ama asla şirketinizi aramakdan sakınmayın maillede yetinmeyin asla cunku geri dönmezler dönerler gec gorduk derler telefondan sürekli arayın elbet acıcaklar bi süre sonra
    Konu skyline26 tarafından (16-01-2012 Saat 11:31 PM ) değiştirilmiştir.
    FORZA ES-ES

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bugün yine bir mail attık ve c.tesiye kadar herhangi bi görüşme olmazsa bütün evraklarımı ve kaydımı geri isticem. Bu programa katılabilmek için günde 5 saat uyuyorum. Dediğiniz gibi her şirket hemen iş bulamaz belki ama en azından güncel bi iş listesi yollar değil mi?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı AlCapone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün yine bir mail attık ve c.tesiye kadar herhangi bi görüşme olmazsa bütün evraklarımı ve kaydımı geri isticem. Bu programa katılabilmek için günde 5 saat uyuyorum. Dediğiniz gibi her şirket hemen iş bulamaz belki ama en azından güncel bi iş listesi yollar değil mi?
    yok hacı valla bana iş listesini gecdim şu iş var bile demediler anlatıyım sana ben face den sitelerinden hergün şirketimi takip ediyorum bi gun rast geldim facede maine de konaklaması ücretsiz olan işlerimiz vardır diye altına hemen şak bi yorum yapıştırdım bilgi alabilirmiyim diye tmm sizi bilgilendiricez öğrencimissiniz diye sonra bilgilendirme oldu nese skype den mulakata girdik velhasıl işe kabul olduk ama konaklaması yok sonradan konaklama saglarım ama haftalık 85 dolar alırım gibi bi ifade hopdee bu tür olaylar beni hernekadar icden içe sinirlendirsede yutkunmak zorunda kaldım .... yani burda asıl anlatmak istedigim sey şirketlere kim olursa olsun işlerinizi yaparlar diyip boş bırakmayın sürekli aramda kalın maile gelince maillerinize geri dönmezler belki ögrmedik bahanesiyle mümkünse ARAYIN ARAMA EN İİ SİDİR ELBET GÖRÜR ÇÜNKÜ
    bu arada alcapone hacı herşey istediginiz gibi olur inşallah ama 1000 kez söledim 1001. kez söliyim şirketinizi arayıp bennim [bizim] işler noldu ne aşamada bi gelişme varmı ne zaman olucak daha ds 2019 belgem gelcek vize gircem uçak biletimi alıcam bunaları ne zamana yapıcaz diye sormakdan kacınmayın
    FORZA ES-ES

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok doğru söylüyorsun takip etmek şart ama inanki kayıt oldugumuz tarihten sonra hep bişeyleri kovaladık adam ne dersek tamam bulucaz yapıcaz diyor, insan bu iş olmaz falan der. Sen yine mülakata girmişsin bi gelişme göstermiş bizden skype adresi açmamızı istediler nerden baksan 3 hafta oldu hala bekliyoruz sponsorla görüşmeyi bu hafta da böyle geçerse değiştiricem şirketi resmen ninniyle uyutmaya çalısıyorlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Açıkcası ben acenta araştırırken 1000 dolara da acenta buldum ama neden 3000 lira ya eduyork u tercih ettim?Ben oraya gittiğim gün işimi belirledim tarihimi aldım ön kayıt ücretimi yatırdım belgelerimi verdim ve haftaya işveren için olan mülakatımı bekliyorum.Attığım maillere en geç 1 gün içerisinde cevap alıyorum gideceğim iş hakkında o kadar çok soru sordum ki artık onlarda sıkılmışlardır.Ayrıca takip etmekte gerek ben hiç sıkılmadan hafta 3 gün gittim ,kursa girdim tekrar sorular sordum ve hiç üşenmeden cevap verdiler.Yanlış anlamayın reklam olsun diye soylemiyorum bunu fakat şu an Eduyork enim üzerimde çok iyi bir izlenim bıraktı.Bir yerden sonra sordugun sorular muhabbet havasında geçiyor zaten hatta geçen gittiğim gün sırf boş oturmayayım diye orada bulunan Amerika haritasında ki eyaletlerin neden hep farklı olduğunu sormuştum ona bile düzgün bi açıklama bulmaya çalıştılar Benim eduyork hakkında ki izlenimlerim bunlar duruma göre attığım,atılan mailleri ,ne kadar detay verdiklerini de burada yayınlayabilirim

BannedUser
    Guest

SKYLINE : Firma basvuru yogunlugu var iş arıyoruz demiş yani ellerinde iş yok ya da gelse arkadas kacıncı sırada gelen iş nasıl iş olacak gibi soruların yanıtı yok. Daha önce şirket tavsiyesınde bulundum.

USERNAME : Eduyork İstanbul işini ciddi yapıyor cunku patronları istanbulda. diğer subeler icin birşey diyemem

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Büyük bir ihtimalle bizde şirketi değiştireceğiz bugün beni aradı şirkette bizimle ilgilenen kişi ve arkadsımın attıgı maillere anlam veremediğini neden bu kadar sinirli oldugumuzu sordu, onlara göre hersey yolunda neymiş ankarada işleri varmış mış mış...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Büyük bir ihtimalle bizde şirketi değiştireceğiz bugün beni aradı şirkette bizimle ilgilenen kişi ve arkadsımın attıgı maillere anlam veremediğini neden bu kadar sinirli oldugumuzu sordu, onlara göre hersey yolunda neymiş ankarada işleri varmış mış mış...
    aynı sekilde bende tepki almısdım hacı demekki adamalrı fazla sıkıstırmıycaz canlarını sıkıyok heralde
    FORZA ES-ES

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Adamlar çok rahat ya, telefondaki muhabbeti aktarayım bugün finale gireceğim sırada tamda fazla konusamadık
    X: iyi günler nasılsın kardesm
    y(ben): iyiyim sağolun siz nasılsınız
    x: iyi nolsun ya arkadasın sevgilisinden mi ayrıldı ya da problemlerimi var attıgı mailler nedir böyle, Ankara'da işim çıktıgı için ilgilenemedim sizinle

Arkadasım mailde sadece söylenen sözlerin neden ttulmadıgını sorgulamıstır sadece ama bu adamlara göre hiç bişey yok

BannedUser
    Guest

ah capone istnbulda olsam simdi senle sirkete giderdim ama neyse

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İlk Wat'ımız oldugu için adamlr tecrübesizliğimizden çok iyi faydalanmaya bakıyor. Söylemeyi unutmusum dünkü tel görüsmesinde ücretin geri kalan kısmınıda istedi, isteme sebebide sponsora gönderecekmiş. Fakat ortada görüşülmüş bir sponsor ve iş bile yokken

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bende kasımın sonlarında yaptırdım kaydımı ama mart fuarına kaldım.şirket u.t danışmana mesaj atınca hiddetleniyor sakin olun falan diye.neymiş işimiz garantiymiş olmadı martta bulurmuşuz.istemediğim işi aldıktan sonra iş bulsan ne olur ki!!

BannedUser
    Guest

nasıl hiddetlenir bu sirketler anlamam ki. kendi paranla rezillik bu arkadas.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

İlk Wat'ımız oldugu için adamlr tecrübesizliğimizden çok iyi faydalanmaya bakıyor. Söylemeyi unutmusum dünkü tel görüsmesinde ücretin geri kalan kısmınıda istedi, isteme sebebide sponsora gönderecekmiş. Fakat ortada görüşülmüş bir sponsor ve iş bile yokken
    sen bu sirkete kalan parayi vermeyi birak en kisa zamanda verdigini kurtarmaya calis.baktin olmuyor mu basinin gozunun sadakasi olsun yoksa ilerde dahada magdur ederler.

senin yerinde olsam soracagim soru su olurdu;
    "sizin isiniz nedir?"..
    self git bu sirketle gitme..ilk senen olmasina ragmen daha az sorun yasarsin soyleyim..
    sonra keske gitmeseydim soyle sorun oldu boyle oldu diye pisman olursun ilerde bu gun gibi ortada.amerikada bisey olsa saat farkini bahane ederler mail ulasmadi tel cekmedi sarjimiz bitti...bunlar duyacagin fix cevaplar olur.sen ilk seneni riske atma.referans al birinden tecrubeli bi sirkete yazil.belki yazildiginda tecrubeli bi sirkettir ama calisanlarinin sorumlu oldugu bi sirkete git.mumkunse istanbul merkezli bi sirkete basvur.ve direk istanbuldaki merkeze basvur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)