Work and Travel 2025
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tek başımayım ne yapmalıyım?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Tek başımayım ne yapmalıyım?

ben burdan tek başıma orta seviyenin biraz altın bir ingilizceyle gidiyorum amerikaya 16sında uçuyorum fastfood ta çalışıcam kalacak yeri işveren ayarladı 4 kişilik odalar falan acaba benim odamdada wat öğrencileri mi olur zorluk çeker miyim orada? Neler yapabilirim?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

orta seviyenin biraz altında ise ve tek başına isen çok zor geçecektir. fakat wat bittiğinde büyük bir tecrübe edinmiş olarak memlekete döneceksin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şuan 7. günümü dolduruyorum orta seviye ingilizcem ile derimki ingilizce çalış çalış çalış. 1 rus ile odayı paylaşıyorum. 1 tanede karşı odada bayan rus kalıyor. kızda ingilizce dili okuyormuş şansıma. hem kendi aralarında rusça konuşuyorlar hemde ingilizce çok hızlı konusuyorlar ve ben birşey anlamıyorum. sonra bana aval aval bakıyorlar niye anlamadın diye. ama diger asıl çalışanlar daha anyışlı onlarla birşekilde anlaşıyoruz umarım anlatabildim durumu bende yalnız geldim bu arada.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bende orta seviye ingilizceyle geldim, odamda iki Ukraynalı cocuk var onların ingilizcesi daha kotu, diğer odalarda Rus ve kazak kızlar var, bunlar kendi aralarında hep rusça konuşuyorlar, ingilizce konuştuklarında anlayabiliyorum, fakat ben kendimi tam ifade edemiyorum o sıkıntılı biraz, bazı zamanda ingilizce aksanı çok değişik olanlar olabiliyor Burdaki ganali kızlar gibi, onlara hep twkrarlatiyorum dediklerini, ilginç aksanlari var, isyerinde de hızlı konustklrnda anlmyorum ama anlayisli sekilde tekrar ediyorlar, yavaş yavaş alışıyorum denebilir, oyle büyük bı sıkıntı yasamadım hiç, ama çok fazla konusamadgm için insanlar beni suskun biri saniyo halbuki hicte değilim .) odamdaki ukraynalıları görsen dil konusunda endişen kalmayacağını düşÃ¼nüyorum .)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar endişelenicek bir durum yok.
    İlk zamanlar ingilizce bir nebze sıkıntı yaratsa da ,
    2 yada 3 hafta içerisinde kendinizi ifadeniz büyük ölçüde değişecektir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim moteli çalışacağım yer buldu acaba odama watçı gençleri mi verirler yoksa başka alakaız adamları mı?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı dayaabbs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim moteli çalışacağım yer buldu acaba odama watçı gençleri mi verirler yoksa başka alakaız adamları mı?
    onu forumdan birisinin bilme ihtimali yok zaten bilsende bu neyi degistirecek ki? eger meraktan patlarim diyorsan isverenine mail atabilirsin ama buyuk ihtimal watcilar olacaktir.Bu arada ingilizce olayi tamamen senin ozguvenine kalmis sonucta temelin var orta seviye diyorsun alisirsin illaki ama cekinmiyeceksin...
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam ilk defa gidiyorum yanlızım merak ediyorum tırsıyorum... oralar hakkında biraz bilgi sahibi olarak gitmek istiyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı dayaabbs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ilk defa gidiyorum yanlızım merak ediyorum tırsıyorum... oralar hakkında biraz bilgi sahibi olarak gitmek istiyorum
    bazi seyler gizemli kalsin kesfet guzelligi burda
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bakalım kimkimi keşfetcek haftaya bugün yolcuyum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

merak ettiğim bişey var oda arkadasları neye göre belirleniyo rastgele mii?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı snms Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merak ettiğim bişey var oda arkadasları neye göre belirleniyo rastgele mii?
    valla genelde 4 kişi kalınan odalarda aynı ülkeden 2 kişi kalmaya musade ederler. cunku 3 kişi aynı ülkeden olursa kendi aralarında kendi dillerini konusurlar ve 4. kişi dışarda kalır. o yuzden bu sistem vardır. ama bazen işverenler karışmayabilir. veya bir ülkeden çok fazla gelen vardır. bu gibi durumlarda istisnalar olabilir.

mesela biz 4 türk kalmıştık bir odada. cunku çok fazla türk vardı gittiğimiz yerde. her ne kadar turk istemesekte başka boş yer olmadıgından dolayı sonra gelen 2 turk arkadaşta bizimle kaldı. daha iyide oldu ama bizim için. birbirimize daha anlayışlı yaklaşıyoduk ve hep yardımcıydık. hiç çekinmedik birbirimizden. gerçi yabancılar bizden daha rahat ama ne biliyim oda da turkle uyumak daha bi huzurluydu bence
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla genelde 4 kişi kalınan odalarda aynı ülkeden 2 kişi kalmaya musade ederler. cunku 3 kişi aynı ülkeden olursa kendi aralarında kendi dillerini konusurlar ve 4. kişi dışarda kalır. o yuzden bu sistem vardır. ama bazen işverenler karışmayabilir. veya bir ülkeden çok fazla gelen vardır. bu gibi durumlarda istisnalar olabilir.

mesela biz 4 türk kalmıştık bir odada. cunku çok fazla türk vardı gittiğimiz yerde. her ne kadar turk istemesekte başka boş yer olmadıgından dolayı sonra gelen 2 turk arkadaşta bizimle kaldı. daha iyide oldu ama bizim için. birbirimize daha anlayışlı yaklaşıyoduk ve hep yardımcıydık. hiç çekinmedik birbirimizden. gerçi yabancılar bizden daha rahat ama ne biliyim oda da turkle uyumak daha bi huzurluydu bence
    aslında güzel bi mantık ama bizim kalcagmız yerde bu sekilde bi müdahalede buluncaklarını hiç sanmıyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende tek gidiyorum ve orta seviye ingilizcem var. dil konusunda büyük sıkıntılar yaşayacağımı bilmeme rağmen oda arkadaşlarımın hepsinin yabancı olmasını isteyeceğim. bi şekilde ingilizceyi geliştirmek lazım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bizim burda 4 kişilik odalar ve hiç karışık değil, sanki ülke ülke gibi odalar, Rus kazak gana hrks kndi vatandasyla bı odada, tabi Ruslar birden fazla oda da yanliz bnm odamda iki Ukraynalı bir de ben varız,

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ve hepsi watci tabi..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)