Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Acil!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Acil!!!

Arkadaşlar merhaba,

Bu salı şirketleri gezmeye başlıycam ama çok vaktim yok o yüzden ben birkaç şirket ismi yazıp liste yaptım. Buna bir bakıp fikir belitmenizi isteyeceğim.Eğer iyi olduğunu düşündüğünüz fakat istanbul da olan şirket isimleri varsa ekleme yapabilirsiniz.Ve bir diğer ricam; neleri sorup dikat etmeliyim?Acilen yardımlarınızı bekliyorum.Sakın şimdi kayıt yaptırma demeyin.Artık o aşamayı geçtim,çünkü zorudayım.

Alternatif
    Yero
    Edurehber
    Colors of Usa
    United Towers
    İdealSAS

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Görüşlerinizi özelden de atabilirsiniz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadasim bence suanda gercekten cok erken.ben amerikadan dönmüş olmama ragmen 2007 wat sezonu hunuz bitmdi bile.o yuzden 2008 is secenekleri bile belli olmamıstır.sen sirketlere gittigin zaman hepsi kendini methedecek digerine camur atacaktır.ticaret bu sonucta.hicbir seye hemen inanma.ben bu programa katılmadan once 1 sene sirketleri arastırdım.arastırmalarım sonucu ''ciee'' adınadki amerikan acentanın turkiyedeki temsilci acentalarının daha iyi olabilecegini anlamıstım.bunun da sebebi ''ciee'' nin amerikada wok and travel'e en cok ogrenci getiren ve isini en ii yapan sirket olması.fakat ben amerikada bazı arkadaslarımın bu firmayla en kuuk bir problemlerini bile cozemediklerini gordum.insann aklına en iyisi buysa en kotusu nasıl olur acaba diye bi soru geliyordu ister istemez.ama daha kucuk sirketlerden de cok mutlu olanlar da vardı.kısacası sunu solemeliyim:bu is bir yerden sonra kısmet isi.ama sirketi secerken gene de dikkatli olmanda fayda var.ben gene de ciee temsilcisi olan bir firmayla git derim.turkiyedeki temsilcileri:united towers,armada grandee,elt,advis,genctur be adını hatrlayamadıgım bir kac tane daha var.ben armada grandee ile gitmistim memnun kaldım,ama ankara firması o.sanırım istanbulda yeri yok.digerleri arasında ise sadece arkadaslarımdan duyduklarıma dayanarak united towers'i tavsiye edebilirim.ama dediğim gbi iş cok ama cok onemli.bu firmalar işi bulana kadar yanındalar.amerikada bi sorun olunca amerikdaki sirketinle muhatap oluyorsun(ciee,cusa...).simdi işleri secmek için biraz erken ama kasım ayında işler yavas yavas ortaya cıkar.sen parası ,yeri,ortamı,konaklaması...en iyi olanını secersin.
    sunu da soyliyim,gittigin zaman goreceksin vakit oyle bi cabuk geciyor ki(tabi işinden memnunsanbi bakıyorsunn ki turkiyeye donmussun.neyse sana kolay gelsin,umarım en iyi tercihi yaparsin...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Teşekkürler Joe, benim de önceliğim united towers olacak.Ciee nedeniyle.Umarım en iyi tercihi yapıcam.sizlere de kolay gelsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar merhaba;
    Ben de bu yaz Fredericksburg,Va ya gittim. Galiba ben biraz sansli bir yaz gecirdim. Cunku 2 iste birden calistim ve pek fazla sorunla karsilasmadim. Ama orada wat'la gelen 2 turk vardi.Adamlar gercekten baya zorlandilar. Mesela firmalari konaklama garantisi vermis ama haftaligi 500 ya da 400 dolardi. Ben ise ayligi 350 dolara kaliyordum ki bu adamlarin otelleri hemen yani basimizdaki oteldi. 2 iste calismistim. Biri Fasmart diye bi sirket. Benzin istasyonunda kasiyerdim. 2. isim de burger kingdi ki 7 kilo birden aldim ve whopperin tadi hala damagimda Benim kaldigim sehir cok guzel bir yer degildi ama eglenecek yerleri olan ve eger ingilizceniz idare eder duzeyde ise 2. is bulabileceginiz bir yer. Aslinda anlatilacak o kadar cok sey var ki ama insan bi cirpida anlatamiyor herseyi. Neyse o 2 arkadas da colors of usa ile usa ya geldiler ve Mcdonaldsta calistilar. Ayrica onlari goren birisi olarak soyluyorum ki kesinlikle Mc donalda kurban olmayin. Essek gibi calistirip paranizi gecikmeli olarak veriyorlar (3 haftalik falan) ve overtime da neymis modunda takiliyorlar. Seneye gidecek arkadaslar bence sirket arastirmasini gercekten cok iyi yapin. Eger yapmazsaniz bedeli gercekten cok kotu.Verecekleri parayi, nerede ne kadara kalacaginizi, ayriyetten vergi adi altinda para kesilip kesilmeyecegini, paranizi hangi periyotlarla alabileceginizi vs herseyi ogrenin. Herkese bu yolda basarilar...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

asında bir yerden sonra bu iş biraz da şans işi,kısmet işi.cunku benm bi arkadasım pennsylvania da bi mac donald's ta calıstı,dedigine gore paranın gozunu cıkarıyormusbaya ii para kazanyrms.alın işte bu da macdonalds o da...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar ben şu anda kayıt yaptırmaktan vazgeçtim. 7 şirket gezdim ve ne yazık ki hiçbiri tam bi güven veremedi, işte bu benim gideceğim şirket diyemedim hiçbirine, hatta 4 ünü tamamen sildim. Şimdi iş seçeneklerinin belli olmasını bekliycem. Bakalım hepimiz için hayırlısı...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hakikatten bu firma konusunda deneyimli arakdasların bilgilerine ihtiyacımız var.
    avcı gibiler ,bazılarına mail atıyorum bir kac soru soruyorum mail iletildiği gibi 10 dakka içinde maile cevap geliyo. üstüne yine anında arıyolar.
    firma onemli bi adım ,birde firmalara para odemesi ile ilgili zamalnar nasıl oluyo.
    bgn bi firmadan aradılar da vize basvurusuna gitmeden evel 800 $ ı hesabımıza yatırmalısın felan dediler. endişelendim..vize reddinde param da yanabilir.
    odeme zamanları farklılık gösterebiliyo mu?
    bekle beni amerika

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şirketin seninle sonuna kadar ilgilenmesini istiyosan parayı vize görüşmesine gidinceye kadar geçikticeksin o zaman senin işlerin için deli divane oluyorlareğer parayı kaptırmışsan bi daha kolay kolay aramazlar. malum tek hedef parayı almak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

haklısın , ama parayı gec verince iş konsunda yardımcı olmama gibi bi durum sözkonusu olmaz mı ,kötü bi iş kotu konaklama gibi negativ tepkileri olabilirmi,,,?

tesekkürler atlantiZ
    bekle beni amerika

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ocean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısın , ama parayı gec verince iş konsunda yardımcı olmama gibi bi durum sözkonusu olmaz mı ,kötü bi iş kotu konaklama gibi negativ tepkileri olabilirmi,,,?

tesekkürler atlantiZ
    emin ol asla. olmaz.. zaten parayı versende vermesende gideceğin yeri baştan belirlemişlerse sorun olmaz..arkadaşlar şirketleri gözünüzde büyütmeyin hepsi hemen hemen aynı.. görüşmelerde sakın hiç bir cümlelerini alttan almayın.aksine üstüne üstüne gidin..aklınıza takılan en kıl saçma soruları dahi sorun..hiç bir soru işareti kalmasın..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart advisi secme

advisi secme benden demesi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks