Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada telefon hattı almak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerikada telefon hattı almak

T mobile hattında 60 dolara yurtdışına sınırsız sms ve arama olduğunu görmüştüm bi yerde bu doğrumu nerden öğrenebilirim

Yada başka hat almaya kalksam sms ve araması sınırsız olan bi hat varmı paket dahilinde çok uçuk fiyatlı olmayan

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

t mobile in o paketinde , ayrica ABD ici arama ve mesaj da sinirsiz , internet kullanimi da sinirsiz, benzer paketler vardir ancak en uygunu t mobile diye hatirliyorum , bir de cricket diye bir firmada vardi bu ancak onlar simcardla calismiyor , kendi telefonlarini almak zorunadsin bosuna masraf yapma , t mobile sim card ini al kendi akilli telefonuna tak.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    t mobile in o paketinde , ayrica ABD ici arama ve mesaj da sinirsiz , internet kullanimi da sinirsiz, benzer paketler vardir ancak en uygunu t mobile diye hatirliyorum , bir de cricket diye bir firmada vardi bu ancak onlar simcardla calismiyor , kendi telefonlarini almak zorunadsin bosuna masraf yapma , t mobile sim card ini al kendi akilli telefonuna tak.

T-mobile in boyle bir tarifesini nerden ogrenebiliriz? Ben baktim ama boyle bi tarife goremedim. yardimci olur musun?
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

t mobile ı orda nerden edinebilirim bizim turkcell avea gibi dükkanlarımı var

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

o 60 dolar degil, normalde sahip oldugunuz plana 10 dolar ekliyorsunuz Ve sinirsiz mesaj&konusma yapiyorsunuz. Ben tmobile in 30 dolarlik planini kullaniyorum arti 10 dolar yurtdisi ucretlendirme. Fakat benim hat !500 dakika ya da mesaj sinirlamali, yani sinirsiz degil. Sinirsiz olanlar 50 dolardan basliyor arti 10 dolar. Yada sabit 10 dolar odeyeceginize konustugunuz kadar da odeyebilirsiniz. Pay as u go deniyor.

Unsupported Browser
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

su an tam goremedim degistirmisler siteyi ancak , surdaki plana bakabilirsin, 50 dolarlik Bu plan limitsiz , mesaj , limitsiz arama ve sinirsiz internet, 500 mb a kadar hizli internet , 500 mb dan sonasinda daha yavas internet kullanimi.

Unsupported Browser

Bu plana ekstra olarak da 10 dolarlik uluslararasi arama ve mesajlasma ekleyebilirsiniz.Boylelikle 60 dolar oluyor. Siz zaten t mobile satisi yapan biryere gittiginizde bunlari kolayca halledersiniz.

Unsupported Browser

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o 60 dolar degil, normalde sahip oldugunuz plana 10 dolar ekliyorsunuz Ve sinirsiz mesaj&konusma yapiyorsunuz. Ben tmobile in 30 dolarlik planini kullaniyorum arti 10 dolar yurtdisi ucretlendirme. Fakat benim hat !500 dakika ya da mesaj sinirlamali, yani sinirsiz degil. Sinirsiz olanlar 50 dolardan basliyor arti 10 dolar. Yada sabit 10 dolar odeyeceginize konustugunuz kadar da odeyebilirsiniz. Pay as u go deniyor.

Unsupported Browser
    evet ben de sinirsiz olanindan bahsediyorum. Kullanima gore limitli de secilebilir.

Hayalperest Watçı onattekeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki arayınca türkiyede ki telefona ücretlendirme yapılır mı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben arama yaptim surekli , kimse bana ucretlendirildiginden bhsetmedi , eger ucretlendirilseydi yuklu bir fatura gelmesi lazim bizimkilere de

Tecrübe Puanı
    0

Anladım hocam sağ olun olmadı öyle de yaparız. skype kullanmayı da düşünüyorum onu da alırız tam olur

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya eger Amerika icinde konusacak birileri yoksa , konakladiginiz yerde internet varsa ve aileniz skype kullanabiliyorsa bunlara ihtiyaciniz olmayacak.

Tecrübe Puanı
    0

anladım. hayırlısı artık

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ayrıca bir şey daha var.Amerika'da birinle konuşuyorken ücretlendirme karşılıklı yapılıyor.Mesaj atsan da, arasan da fark etmez. Dakika süreli hat almış olursanız sizi biri aradığında bile karşılıklı ödüyorsunuz. Eğer sizin hattınızda dakika/kontor kalmamışsa sizi arayamıyorlar.

T-Mobile, At&T, Verizon gibi hatların kendi mekanları da var, Wal-Mart'ta da satılıyorlar.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca bir şey daha var.Amerika'da birinle konuşuyorken ücretlendirme karşılıklı yapılıyor.Mesaj atsan da, arasan da fark etmez. Dakika süreli hat almış olursanız sizi biri aradığında bile karşılıklı ödüyorsunuz. Eğer sizin hattınızda dakika/kontor kalmamışsa sizi arayamıyorlar.

T-Mobile, At&T, Verizon gibi hatların kendi mekanları da var, Wal-Mart'ta da satılıyorlar.
    Bu dediğini tam olarak anlayamadım , Amerika içi konuşmalardamı böyle yoksa Amerika'dan Türkiye'yi aradığımızda mı ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Amerika ici konusmalarda durum boyle ,

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben türkiyeden şirketimin sağladığı at&t kartı kullanmıştım aynı kart üzerinde hem at&t hesabı hem de dunyatravel hesabı vardı at&t hesabına 10-20-30 gibi meblalar yüklenebiliyodu 10 dolara 250 dk amerika içi veriyordu ve sınırsız sms, sim karttaki 2. hesaba 15 dolar yüklediğimizde türkiye için 150 dk veriyordu yani 10+15 yaklaşık 25 günde bir 35 dolar veriyorduk ve 2 kişi kullandık yani secenek cok acıkcası ama mesela bana internet lazım olmadı zaten mcdonaldsta calıstım iphone vardı wirelessten yararlanıyordum ama sen sana ihtiyacın olan bir planı secersin

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

at&t dunya telekom hesaplari su an gunluk 2 dolara samerika ici sinirsiz konusma ve mesajlasma secenegi ile sunuluyor , ayrica aktivasyon ucreti aliniyor , ayrica dunya telekoma Turkiye ile konusmak icin br miktar daha ayrica odemen gerekiyor. O kadar derdi cekmeden t mobile hat alip tarife seciyorsun ustune 10 dolar daha verip sinirsiz uluslararasi mesaj ve sabit ha arama hakki elde ediyorsun. Hem de daha ucuza mal ediyorsun.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yani ben aylık max 30-40 dolara hiç zorluk cekmeden hem long distance landlines hem mobile arayabiliyordum tmobile da sadece long distance landlines bedavaydı daha cok mobile aradıgım için avantajlı gelmişti bana

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eger para odeyeceksen , voip programlarindan daha ucuzu yok , telefon icin uygulamalari da var.Eger Amerika icinde konusma ihtiyaciniz yoksa En mantiklisi internet kullanmaktir , bosu bosuna hatta para vermenin manasi yok.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ben sadece telefonumda internet olsun istiyorum sizce hangi hattı alayım ? Sınırsız - 2GB falan farketmez internet yeter.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sadece hat alacaksan , gittiginde at&t ve t mobile a bir ugra , tarifelerini ogren aralarindan birini secersin. Ya da bir supermarkete git , gsm bolumu olur oradan secersin tu sirketlerin hatlarini satiyorlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kusura bakmayın ama anlayamadım
    Telefonum android. hattı kendi telefonumda kullanmak istiyorum. yanı metro otomatikmen eleniyor bu durumda.
    Bir de ailem ev telefonu kullanmıyor. Haberleşmeler cep telefonu üzerinden olucak. o yüzden bana cep arama ve internet lazım. özellikle de internet. çünkü çoğu işimi oradan halledeceğim.
    Bu nedenle bana çok pahalıya gelmeyecek ve işimi görücek hangi hatları tam olarak tavsiye edebilirsiniz??

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı snmctn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonum android. hattı kendi telefonumda kullanmak istiyorum. yanı metro otomatikmen eleniyor bu durumda.
    Bir de ailem ev telefonu kullanmıyor. Haberleşmeler cep telefonu üzerinden olucak. o yüzden bana cep arama ve internet lazım. özellikle de internet. çünkü çoğu işimi oradan halledeceğim.
    Bu nedenle bana çok pahalıya gelmeyecek ve işimi görücek hangi hatları tam olarak tavsiye edebilirsiniz??
    En iyisi gidip AT&T ya da Verizon'a gidip tarifelere bakmak. Orada bizdeki gibi Turkcell, Avea dukkanlari gibi mekanlar var. Onlardan tarifeleri ogrenip kendi telefonuna sim karti takip kullanabilirsin. Bunun yaninda Amerika'da Wi-fi bulmak kolay. En basidi kaldigin otel yuzde yuz wifi olur. O yuzden internet konusunda bi sikinti cekmessin.

Bunun yaninda Wal-Mart'ta falan buyuk marketlerde telefon bolumu var. Orada icinde sim kartli telefonlar satiliyor.Basit telefonlardan, onlar hakkinda da orada bilgi alip onlardan da satin alabilirsin.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı IgorStravinsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Metro nasıl eleniyor onu açıklayabilir misin
    Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı IgorStravinsky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metro nasıl eleniyor onu açıklayabilir misin
    Kendi telefonumu kullanmak istiyorum orada. Metro hattını tek başına telefonda kullanamıyorsun. Yanında yeni bir telefon alman gerekiyor. O sebeple.

Araştırmacı Watçı IgorStravinsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Kendi telefonumu kullanmak istiyorum orada. Metro hattını tek başına telefonda kullanamıyorsun. Yanında yeni bir telefon alman gerekiyor. O sebeple.
    Anlamadım neden kullanamıyorum kendi telefonumu? Orada 2 şekilde işliyor hat mevzusu birisi CDMA birisi Türkiye gibi GSM. Türkiye'den veya başka bir yerden alınmış unlocked telefonunuz varsa GSM olarak kullanabilirsiniz diye biliyorum. CDMA kullanmak için ayrı telefon almanız gerekiyor her şekilde.
    Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)