Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Community College Dil kursu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Community College Dil kursu

Merhaba arkadaşlar forumda günlerdir gezmeme rağmen tam istediğim cevapları alamadım.Buradan soruyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Yaz tatilinde community collegelerin birinde dil kursuna gitmek istiyorum.
    Üniversite 2. sınıftayım ortalamam 2.0 ın altında.
    Knoxville, TN de kuzenim var onun yanında kalacağım o şehirden bir CC de gitmek istiyorum.
    *Fiyatları ne seviyededir
    *Hangi okulu tavsiye edersiniz
    *Dil kursuna kayıt için şartlar nedir
    *Eğitim kalitesi nasıldır
    *Vize işlemlerinde ne gerekir hangi vizeyi almam gerekir?
    *Lise ile ilgili bir işlem yapmam gerekiyor mu?
    *Vize alırken nelere dikkat etmeliyim kayıt belgesi alsam vize işlemlerinde ne derece şansımı arttırır.
    *Makine mühendisliği okuyorum 2. sınıfta vize alma konusunda bunun bana bir yararı olur mu?
    Lütfen bilgilerinizden faydalanmamı sağlayın teşekkürler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

f1 vizesi alacaksin , vize icin kurs parasinin odenmesi ya da bankada gosterilmesi ayrica ucak bileti rezervasyonu ve ordaki konaklama ve yasam icin gerekn paranin sende olmasi o da aylik 1000 dolar civari bir paradir. ayrica hangi dil okuluna gidecegine kuzenin karar versin madem orda yasiyor civardaki kurslari arastirsin.. bolumunun vizeye hicbir etkisi oolmaz. ama ogrenci olman 2-3 aylik dil okulu vizesi icin avantaj. kalite ve haftalik saatleri de okuldan okula degisir. kolay gelsin...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    Kuzenimin bulunduğu şehir Knoxville burada 2 tane CC var mail attım dün bu gün cevap geldi kursumuz yok gibisinden birşeyler yazdılar.Başka bir kursa önkayıt yaptırsam ve vize işlemlerinde bunu belge ile ibraz etsem f1 vizesini alsam amerikaya gittiğimde kayıdımı iptal etsem yada başka bir CC ye yada dil kursuna geçiş yapabilirmiyim?
    CC haricinde diğer solex tarzı kurslar içinde f1 vizesi mi gerekiyor? Turist vizesi alıp kayıt olma şansımız yok mu? Ve turist vizesimi yoksa f1 vizesimi almam daha kolay olur sizce benim için? 3000 dolar civarında harçlıkla birlikte toplam 5 6 bin dolar banka hesabımda olacak en fazla

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

comunity collegelarin dil kursu oldugunu sana kim soylediki.onlar normal universite egitimi veriyorlar.yani ascilik bolumu, yonetim,ekonomi vs. senin normal collegelara gitmen lazim yada adinda universite ismi gecen okullara veya direk dil kursu cagirilan okullara.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım ben geçen sene knoxville deydim esasta master düşÃ¼nürsem oralarda bende dil okulu aramıştım bir ara ama genelde kilisenin kursları falan çıktı. Fakat kesin vardır bu sene bir daha aynı yere gidecem bir aksilik olmassa araştırmayı düşÃ¼nüyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sonucta dil okuluna gdeceksin yani.. ondan dil okulu icin yani f1 vizesine basvurman daha mantikli. ve bir dil okulu bulup onu degistirebilirsin ama f1 vizesi herhangi bir ogrenim programina kaydinin olmasi durumunda gecerli yoksa kacak durumda olursun...6000 dolarlik hesap iyi bence yazin gidilecek dilokulu vizesi icin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    comunity collegelarin dil kursu oldugunu sana kim soylediki.onlar normal universite egitimi veriyorlar.yani ascilik bolumu, yonetim,ekonomi vs. senin normal collegelara gitmen lazim yada adinda universite ismi gecen okullara veya direk dil kursu cagirilan okullara.
    Hocam Seattle Central Community College Dil Okulu, MCI Türkiye - Yurtdışı Eğitim ve Kariyer burada Seattle Central Community College dil okulundan bahsediliyor ve forumlarda birçok yerde dil eğitimi veriliyormuş.Evet normal yüksekokul eğitiminin yanısıra dil eğitimide veriyormuş birçoğu.Knoxville şehrinde olan dil kurslarını nereden bulabilirim peki arama motorlarında pek sonuca ulaşamadım da:s
    The University of Tennessee - Knoxville The University of Tennessee de istediğim yaz kurslarını bulabilirmiyim?

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben geçen sene knoxville deydim esasta master düşünürsem oralarda bende dil okulu aramıştım bir ara ama genelde kilisenin kursları falan çıktı. Fakat kesin vardır bu sene bir daha aynı yere gidecem bir aksilik olmassa araştırmayı düşünüyorum.
    Marty özel mesaj atamıyorum şu an.Eğer knoxvillie ye gideceksen bu senede tanışalım.Kilise kursları için f1 vizesi vermiyorlarmış okuduğum kadarı ile.İnternetten araştırdım Pellissippi State Community College Pellissippi State Community College ve Tenneessee den başka üniversite CC veya dil okulu-kursu tarzı bir şey.Bildiğiniz yada bulabileceğim yerleri söyleyebilirmisiniz?

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonucta dil okuluna gdeceksin yani.. ondan dil okulu icin yani f1 vizesine basvurman daha mantikli. ve bir dil okulu bulup onu degistirebilirsin ama f1 vizesi herhangi bir ogrenim programina kaydinin olmasi durumunda gecerli yoksa kacak durumda olursun...6000 dolarlik hesap iyi bence yazin gidilecek dilokulu vizesi icin.
    Evet bende aynı kanıdaydım.henüz dil kursuna kayıt olmadan f1 vizesi alamıyorum yani.Vize mülakatında okulumu gidip orada beğenip kaydolacağım şeklinde bir taleple vize alabilirmiyim?

Tüm bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

nitrous, utk'nın dil okulu var olması lazım ama geçerliliği nedir bilemiyorum. Kuzenin orada okuyor mu?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hayir sen kaydini yaptiracaksin dil okulundan sana i20 belgesi verilecek ancak o belgeyle vize alabilirsin...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

f1 vizesi alacaksin , vize icin kurs parasinin odenmesi ya da bankada gosterilmesi ayrica ucak bileti rezervasyonu ve ordaki konaklama ve yasam icin gerekn paranin sende olmasi o da aylik 1000 dolar civari bir paradir. ayrica hangi dil okuluna gidecegine kuzenin karar versin madem orda yasiyor civardaki kurslari arastirsin.. bolumunun vizeye hicbir etkisi oolmaz. ama ogrenci olman 2-3 aylik dil okulu vizesi icin avantaj. kalite ve haftalik saatleri de okuldan okula degisir. kolay gelsin...
    f1 icin ucak bileti rezervasyonu gerekmiyor
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

CC'lerde dil kursu oluyor. Hatta suan arkadasim bi tanesine gidiyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

burda var birtane comunity college onlarda dil kursu yok yabancilar icin.sadece senin gittigin bolume gore derslerin icinde ingilizce dersi varsa var.burda birkac tane kilise veriyor ingilizce dil, universiteler veriyor, birde ismi college diye gecen universite duzeyinde okullar veriyor.en azindan ben burdaki okullara gore konusmus oldum, pardon.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nitrous, utk'nın dil okulu var olması lazım ama geçerliliği nedir bilemiyorum. Kuzenin orada okuyor mu?
    Geçerlilikden kastın nedir Marty? Hayır kuzenim orada çalışıyor onun yanında kalacağım ayrıca part time iş yerinde çalışmayı düşünüyorum.

hayir sen kaydini yaptiracaksin dil okulundan sana i20 belgesi verilecek ancak o belgeyle vize alabilirsin...
    Kesin kayıt şart mı? Ön kayıt tarzı bir olay mümkün mü? Bunda ısrar etmemin sebebi okulu beğenmeme durumunda değiştirme gibi işlemlerden kurtulmak.Ön kayıt belgesiyle I-20 belgesi alabilirmiyim?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Egitimi nasildir bilinmez arkadasin varsa sorsun sorustursun, internet cok yaniltici olabiliyor. City of Knoxville - Colleges buradan CC'leri gorebilirsin. Sitelerine girip ingilizce kurs var mi yok mu, fiyati nedir ogrenirsin.

-Newyorkta genelde haftalik 100-300$ arasiydi. Orada daha ucuzdur yaklasik 150$ a iyi bi okul bulabilirsin.
    -Kursa kayit icin bi sart yok. Danisman firmayla gidiyorsan onlar isini hallediyor herhangi bi ucret almadan, yok bireysel olarak hallediyorsan okuldan kabul alman gerekir. Masraflarini karsilayabilecegini gosterirsen zaten i20 formun gelir. Onla vizeye gireceksin. Bi okula kayit olmadan f1 vizesi alamazsin.
    -Ucuz bi dil okulundansa ayni fiyatta CC'ye gitmek daha iyi. Cogu kisinin CC'de egitime devam etmesi icin ingilizceyi ogrenmesi gerekiyor. Egitim kalitesi haliyle yuksek oluyor.
    -F1 vizesiyle gelmen icin okuldan i20 alman gerekir.

-Vize gorusmesine giderkende yaninda ailenin uzerinde bulunan tapu/banka hesaplari/araba vb. seylerin dokumani, banka mektubu (bankada su kadar hesabi bvardir diye) vb. maddi durumunu gosteren belgeler. Kapali ve muhurlu zarfta transkript ve ogrenci belgesi, 200$ sevis ucreti (f1 vizesi alanlarin yatirdigi zorunlu ucret) vb. seylerle gorusmeye gideceksin. Tam dokumani netten cok kolay bulabilirsin. EN iyisi bi danisman firmadan yardim alman.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

burda var birtane comunity college onlarda dil kursu yok yabancilar icin.sadece senin gittigin bolume gore derslerin icinde ingilizce dersi varsa var.burda birkac tane kilise veriyor ingilizce dil, universiteler veriyor, birde ismi college diye gecen universite duzeyinde okullar veriyor.en azindan ben burdaki okullara gore konusmus oldum, pardon.
    international student'lar icin dil okulu oluyor. Ingilizcesi iyi olmayan ogrenciler burada ingilizceyi gelistirip 2 yillik CC ye basliyorlar. Bu okullar sadece CC'de okuyacaklara degil, herkese acik oluyor. Ama tabi bazi okullarda olmayabilir. Okul sana '-git ingilizceni gelistir oyle gel ' diyebilir

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Nitrous Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçerlilikden kastın nedir Marty? Hayır kuzenim orada çalışıyor onun yanında kalacağım ayrıca part time iş yerinde çalışmayı düşünüyorum.

Kesin kayıt şart mı? Ön kayıt tarzı bir olay mümkün mü? Bunda ısrar etmemin sebebi okulu beğenmeme durumunda değiştirme gibi işlemlerden kurtulmak.Ön kayıt belgesiyle I-20 belgesi alabilirmiyim?
    On kayit mumkun degil. Okula kesin kaydini yaptirip ucretin bi kismini, yada tamamini vermek zorundasin. Gidince kesin kayit olmus olman gerekiyor

OKulun ucretini pesin vermiyorsan zaten orada degisim yapma hakkin var. Gittigin okulda her kur 5 haftalik diyelim, 5 hafta sonunda kaydini sildirip baska okula aldirabilirsin. Herhangi bi ek ucret odemiyorsun bu islem icin ama ilk yazilacagin okula kayit ucreti vereceksin (150-300$ arasi), yeni yazilacagin okulada vereceksin, fazladan masraf yapmis olacaksin.

F1 vizesiyle calisamazsin! Ama kacak olarak calisabilirsin belki tanidik falansa, ssn numaran olmadigi icin kolay kolay isde bulamazsin.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    f1 icin ucak bileti rezervasyonu gerekmiyor
    3 aylik gidilecegi icin ucak rezervasyonu istenebiliyor , master ya da lisans icin gidildiginde sure uzun oldugundan zaten ucak rezervasyonu imkansiz donus icin... bu arada benim iki ayri arkadasima da soruldu ucak rezervasyonu. onlar yaptirdiklarindan sorun yoktu.. tedbirli olmak da fayda var.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

3 aylik gidilecegi icin ucak rezervasyonu istenebiliyor , master ya da lisans icin gidildiginde sure uzun oldugundan zaten ucak rezervasyonu imkansiz donus icin... bu arada benim iki ayri arkadasima da soruldu ucak rezervasyonu. onlar yaptirdiklarindan sorun yoktu.. tedbirli olmak da fayda var.
    2 sene once 2 arkadasim, gecen sene ben ve bi arkadasim f1 almistik istememislerdi. Danismanima sormustum oda gerek yok demisti. Hatta bi yerlerde okumustum gerekli diye. Israrla sordum bi kac yere. Hepsi gerek yok demisti.

En kotu thynin sitesinden online rezervasyon yapilip ciktisi alinir. Sonra bileti almazsin olur biter

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aynen oyle zaten rezervasyon kagidini goturuyosun adama diyorsun donusum su tarihte olacak filan hani geri donusu planliyorum gibisinden

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynen oyle zaten rezervasyon kagidini goturuyosun adama diyorsun donusum su tarihte olacak filan hani geri donusu planliyorum gibisinden
    Ben vize alirken sinir olmustum. Tapu/banka cuzdani/ruhsat/sponsor imzasi/ imza sirkuleri/sicil gazete vb. bi ton belge hazirladim. Canim cikti. Son 6 ay hesap ozetini almak icin bankayla kavga etmistik 30 a yakin hesap cuzdani verdi Hicbirine bakmadilar bile. Bi transkripte bakti vizeyi verdi

Adama -abi o kadar ugrastik bi bak geri ver bari diyesim gelmisti

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

UTK, Knoxville'in nerdeyse bir bölümünü çevreleyen bir üniversitedir. Kuzenin bilir. Geçerlilikten kastım dil programları + master yada lisans eğitimi şeklinde olanların dışında normal kursları var mı acaba? The University of Tennessee - Knoxville burdan bir araştır derim bunun haricinde kuzenin orda üniversiteye giderek bilgi alabilirse daha da iyi olabilir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Ben vize alirken sinir olmustum. Tapu/banka cuzdani/ruhsat/sponsor imzasi/ imza sirkuleri/sicil gazete vb. bi ton belge hazirladim. Canim cikti. Son 6 ay hesap ozetini almak icin bankayla kavga etmistik 30 a yakin hesap cuzdani verdi Hicbirine bakmadilar bile. Bi transkripte bakti vizeyi verdi

Adama -abi o kadar ugrastik bi bak geri ver bari diyesim gelmisti

30a yakin hesap var, bari turist vizesi alsaydin her canin darlandiginda amerikaya ucmak icin.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

30a yakin hesap var, bari turist vizesi alsaydin her canin darlandiginda amerikaya ucmak icin.
    Hayir. Son 6 ayin hesap ozetini aldim. Hesap ozetini bos hesap cuzdanlarina cikarttimdim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

On kayit mumkun degil. Okula kesin kaydini yaptirip ucretin bi kismini, yada tamamini vermek zorundasin. Gidince kesin kayit olmus olman gerekiyor

OKulun ucretini pesin vermiyorsan zaten orada degisim yapma hakkin var. Gittigin okulda her kur 5 haftalik diyelim, 5 hafta sonunda kaydini sildirip baska okula aldirabilirsin. Herhangi bi ek ucret odemiyorsun bu islem icin ama ilk yazilacagin okula kayit ucreti vereceksin (150-300$ arasi), yeni yazilacagin okulada vereceksin, fazladan masraf yapmis olacaksin.

F1 vizesiyle calisamazsin! Ama kacak olarak calisabilirsin belki tanidik falansa, ssn numaran olmadigi icin kolay kolay isde bulamazsin.
    Kuzenimin işyerinde çalışmayı düşÃ¼nüyorum marketi var pratik yapmak için çok iyi olur diye düşÃ¼nüyorum.
    Teşekkürler manhattan

UTK, Knoxville'in nerdeyse bir bölümünü çevreleyen bir üniversitedir. Kuzenin bilir. Geçerlilikten kastım dil programları + master yada lisans eğitimi şeklinde olanların dışında normal kursları var mı acaba? The University of Tennessee - Knoxville burdan bir araştır derim bunun haricinde kuzenin orda üniversiteye giderek bilgi alabilirse daha da iyi olabilir.
    Hocam UTK'yı araştırdım mail attım cevap verdiler.

2010 Schedule
    Spring I 2010 January 11 – March 5
    Spring II 2010 March 15 – May 7
    Summer 2010 June 2 – August 3
    July Term 2010 July 6 – August 3
    Fall I 2010 August 23 – October 13
    Fall II 2010 October 18 – December 10
    bu kurlardan sadece bana July kuru uyuyor oda bana çok kısa ve pahalı geldi. 1 aylık bir kur 1380 dolar + 50 dolar I-20 belgesi için isteniyor. Ben hem en az 8 haftalık bi eğitim ve aylık 500 700$ arası bir ücrette okul arıyorum.
    Ayrıca kursun 1 ay olması yüzünden vize süremi az verebilirler 1 ay içinde gitmek istemiyorum açıkçası.
    Temmuz ayının başından ekim ayının başına kadar kalmak istiyorum. 1 ayda ne derece dil öğrenebilirim birde o var.
    ELI diye bir programları varmış
    UT Knoxville | Outreach and Continuing Education | English Language Institute
    Aldığım maili aynen ekliyorum
    Kod:
    "Dear T.a.n.fe.r D.e.n.i.z:

Dr. Tom Broadhead of our admissions office copied me on his message to you.

We have a 4-week session for intensive English study that begins on July 6 and ends August 3, then our first Fall session begins August 16 and ends October 8.

The session in July is $1380 (for tuition, books, and activities fees) -- plus an estimated $1300 for dorm, food, etc.

The session that goes August 16 is $2370 for tuition, books, and fees, plus about $2500 for living expenses.

Let me know if I can answer more questions. Also, if you would like to apply for our program, you can download our application and brochure from:

http://www.outreach.utk.edu/eli/ELI_Brochure10-11.pdf

You could then complete the application and scan it and send it back to us as an attachment.

But do feel free to ask me additional questions.

Sincerely,"
    Arkadaşlar UTK dışında diğer Uni ve Collegelerde ESL tarzı F1 vizesi ile gidebileceğim dil eğitimi bilen var mı?
    Ben knoxvilledeki tüm okulların sitelerini gezdim birçoğunu anlayamadım malesef
    Knoxville deki birçok eğitim kurumunun internet siteleri burada.Bunlardan hangisinde bahsettiğim eğitimi alabilirim.Rica etsem City of Knoxville - Colleges
    bu linkten okullara ulaşıp bir göz atabilirmisiniz?
    Teşekkürler.
    Konu Nitrous tarafından (16-04-2010 Saat 02:02 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bir okuldan daha olumsuz cevap aldım
    Zaman daralıyor gitgide
    I-20 belgesini göndermeleri + pasaport+ vize randevusu başvurusu ve vizenin elime geçme süresi tahmini ne kadar süre alır yaklaşık olarak?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bir okuldan daha olumsuz cevap aldım
    Zaman daralıyor gitgide
    I-20 belgesini göndermeleri + pasaport+ vize randevusu başvurusu ve vizenin elime geçme süresi tahmini ne kadar süre alır yaklaşık olarak?

Pasaport cikartmadiysan 2 gunde cikartirsin. Bugun git yarin elinde.

i20 1-2 haftaya gelir express mail'le yollaniyordu galiba. Ama okullarin kayit ucreti var. Onu nasil odemeyi dusunuyorsun. O konuda da arastirma yap en ucuz yolu bul.

Vize icin basvurdun mu basvurmadiysan yaklasik 1 ay sonraya atarlar seni

Vize randevundan sonra 2-3 gune pasaportun eline gelir.

Okul arastirmasini oradaki arkadasin niye yapmiyor. Tum CC'lerin telefonlari verdigim linkte var. Yapacagi tek sey arayip dil okulu olup olmadigi. BU kadarini yapamiyor mu:S Zaten ingilizcen yok bilmiyor mu senin arastiramayacagini.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Nitrous gerçekten utk pahalıymış bende gelecek için orayı düşÃ¼nüyordum ama fiyatları çok yüksek.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hiç sorma Marty ya 1380 dolar 4 haftalık kurs. NewYorkta 350 dolara kurslar var.
    8 hafta 350 dolardan kursa gitsem 700 dolar eder.konaklama yeme içme için 2000 dolar gibi birşey gider diye tahmin ediyorum 8 hafta için.Kuzenimin yanında kalacağım için konaklama ve yeme içmeden büyük ölçüde kurtulacağım ama kursun 4 hafta olması beni biraz düşÃ¼ndürüyor.4 haftada ne öğrenebilirim acaba?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hiç sorma Marty ya 1380 dolar 4 haftalık kurs. NewYorkta 350 dolara kurslar var.
    8 hafta 350 dolardan kursa gitsem 700 dolar eder.konaklama yeme içme için 2000 dolar gibi birşey gider diye tahmin ediyorum 8 hafta için.Kuzenimin yanında kalacağım için konaklama ve yeme içmeden büyük ölçüde kurtulacağım ama kursun 4 hafta olması beni biraz düşündürüyor.4 haftada ne öğrenebilirim acaba?
    Yerinde olsam 1380$ a 4 haftalik kursa gidecegime, kuzenimi bos verirdim Ayni paraya Nyde 4 haftalik kurs+otel parasini karsilardim Hem oralari gezmis gormus olurdum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya da kuzenin yanına turist vizesiyle gidebilirsin ama amacın dil öğrenmekse birde nashville i araştır istersen gerçi Knoxville Nashville arası yaklaşık 3 saat ama yinede bir bak istersen

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)