Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2009 Work&Travel Ekonomik krizden etkilenirmi ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile 2009 Work&Travel Ekonomik krizden etkilenirmi ?

Dunyadaki bu krizin ana merkezi olan ABD'nin krizden etkilendigi acik ve net burada yasayan birey olarak bu solumamaniz imkansiz.
    Turkiye'den bu programa katilacak olan ogrencilerin odeyecegi ucret gecen senelerdeki ogrencilere nazaran daha fazla ve ABD'deki kazanacaklari miktari ayni olucak,dolarin inanilmaz yukselisi bunu suan kanitliyor.
    Yaniliyor olabilirim,isinizin kac para kazandiracagi ve kac para harcama yapacaginizi iyi kontrol edip sirket vasitasi ile gelen ogrencilerin daha cok organize olmasi gerekiyor cunku hersey umdugunuz gibi olamayabiliyor.
    Umarim 2009 da gelecekler gecen donem gelenlerin dustugu durumlara dusmezler ve temkinli olup gec gelmemeyede ozen gosterin ekonomik krizin burda oldugunuz icin sizi etkilemeyecektir calistiginiz surece.
    Bu arada ABD'de yasam biraz ucuzladi diyebilirim krizin etkisiyle cogu fiyatlar geri cekildi buda cok iyi bir haber

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam çok isabetli bir konu olmuş bencede katılmamak elde deil bunda 6 sene öncesine kadar wat 1400 dolara bütün masraflarla halolurken bugün bu rakam 3000 dolarlara kadar çıktı geçen sene uçak biletleri fırladı gitti bu sene kiriz desen öle zaten vize ücretleri hep artıyor Amerikada bir çok bankanın batması da var hali hazırda ama bu kriz uzun sürücek 2009 da zor geçicek dolayısı ile 2010 wat a hazırlananlar bile dikkatli olmalı bu sene gittiğimizde krizi azda olsa hissettik petrol fiyatları arttı diye millet otobüse biner oldu hesap falan yapmaya başladılar ama Amerika gibi bir ülkenin krizi bir anda silerek yoluna devam etmesi çok zor orda harcanan kaynakları masrafları lüksü kısmak ne derece etkiler ama 2009 wat çılar her dönemden biraz daha zor geçirecek gibi geliyor ama orda uzun süre yaşamadığımızdan bu farkı hissetmemiz biraz ordaki hayata hakim olmakla alakalı olcak galiba
    I was there....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Petrol fiyatları azaldığı ve insanların tatil yapacak çok parası olmadığı için bu sene uçak bilet fiyatları düşer herhalde.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Valla ucak fiyatlarinin dusmesini dort gozle bekliorum ya . Hep pahali gecen sene Wrangell ( AK) - New York = 250$-300$ civariyken bu sene 450$ 'den asagi inmedi . Insallah ucaktan voleyi cakariz bu sene ! Dolar 1.56 seviyelerine dusmun bugun de . Insallah 1.3 civarini da gorur .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ucak fiyatlarinin dusmesini dort gozle bekliorum ya . Hep pahali gecen sene Wrangell ( AK) - New York = 250$-300$ civariyken bu sene 450$ 'den asagi inmedi . Insallah ucaktan voleyi cakariz bu sene ! Dolar 1.56 seviyelerine dusmun bugun de . Insallah 1.3 civarini da gorur .
    mart oncesine kadar 1.3 seviyesi imkansiz gibi.. :S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

amerikaya birşey olmaz merak etmeyin..olan türkiye'ye olur.amerika osursa türkiye ye fırtına olarak yansıyor..endişelenmeyin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zaten arkadaşlar çoğu şirket amerikanın önde gelen fabrika ve işyerlerine gönderiyor. o yüzden bence büyütülecek bir sorun değil.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Ataraksia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikaya birşey olmaz merak etmeyin..olan türkiye'ye olur.amerika osursa türkiye ye fırtına olarak yansıyor..endişelenmeyin
    Orası öle ama diğer taraftan kendi halkını zor doyuran bir Amerika dışarıdan gelen 3 aylık işçiyi nasıl doyuracak?
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bu adamlar kriz nedeniyle herşeyin fiyatını aşağı çekmeye başladı buda 2009 watçılarına yarar sağlar bence aynı saat ücretini alırız ama harcamalarımız azalır yada türkiyeye döndüğümüzde kazandığımız para daha değerli olur yanlışmıyım?..tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir ama bence bu krizin bize yansıması böyle olur.daha ucuz elektronik eşya daha değerli para daha ucuz tekstil falan...
    DÜNYADA YA TOZU DUMANA KATARSIN YADA TOZU DUMANI YUTARSIN..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orası öle ama diğer taraftan kendi halkını zor doyuran bir Amerika dışarıdan gelen 3 aylık işçiyi nasıl doyuracak?
    kendi halkını zor doyurmak mı?arkadaşlar türkiye yi baz alıp amerikayı degerlendırırsenız yanlışa düşersiniz.borsanın kalbi newyorkta atıyor,petrol desen su gibi sömuruyolar.kendilerini krize sokup kendileri kurtuluyorlar.tabi bizde durum boyle degıl.kendi halkını doyuramayan bir millet her sene binlerce işçiyi ülkesine sokmaz..buna binayen eğer firmalara pozisyon ve saatleri bildiriyorsa bu şirket demekki elemana ıhtıyacı var..o yüzden endişelenmeyin derim ben..daha 6 ay var o zamana kadar krizi hatırlayan bile olmaz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

islemleri erken hallederseniz masraflar biraz düşer. Ekonomik kriz etkili olabilir.

No overtime
    Marmara Göztepe

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

kriz olduu için ucak biletleri fiyatları da düşer mi acaba?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ucak biletlerinin fiyatının daha cok petrol fiyatıyla alakalı olduğunu duymustum ..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

e petrol fiyatlrı düştüüne göre ozaman ucak biletleri de düşer huh?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e petrol fiyatlrı düştüüne göre ozaman ucak biletleri de düşer huh?
    petrol fiyatları düşmedi uçağın yakıtıda petrol degıl zaten.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

petrol fiyatları düşmedi uçağın yakıtıda petrol degıl zaten.
    Yok artık.
    Hoca sen Amerikaya gel de gör petrol fiyatları düşdü mü düşmedi mi.
    Şuan galonu 1.80 dolar civarlarında. Yazın 4.5 dolara kadar çıkmıştı.

Ayrıca bu uçak petrol ürünü yakmıyorsa suylan mı uçuyor?
    Biraz garip olmuş yorumun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gokcek50'ye katiliyorum akaryakit fiyatlari %50 dustu diyebiliriz ABD'de ve hava yollari sirketleri gecen sene bilet fiyatlarina + fuel charge eklediler birde vergileri artirmislardi fiyat bu seviyede olur ilerisi icinde degismez sanirim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok artık.
    Hoca sen Amerikaya gel de gör petrol fiyatları düşdü mü düşmedi mi.
    Şuan galonu 1.80 dolar civarlarında. Yazın 4.5 dolara kadar çıkmıştı.

Ayrıca bu uçak petrol ürünü yakmıyorsa suylan mı uçuyor?
    Biraz garip olmuş yorumun.
    ben petrol ürünü yakmıyor demedim ki..bildiğin petrol yada direkt benzin kullanmıyor.yüksek oktanlı petrol ürünü ama benzinle yakından uzaktan alakası olmayan kerozen denilen sıvıdır uçağın yakıtı..ayrıca yazın 4.5 iken bugun 1.80 olmussa ucak fıyatlarının ortalama 200 dolar inmesi gerekir(800 dolarda) böyle birşey varmı? yok..uçak yakıtı amerikadan mı alıyor oda ayrı bır araştırma konusu..suylan diye bir yakıt varsa ben bilmiyorum.ama su ile çalışmıyor emin olabilirsin..
    Konu Ataraksia tarafından (03-12-2008 Saat 10:22 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2009 work and travel krizden bence çoktan etkilendi bile kayıt oldugum gün ödeseydim eger 1300 ytl odemem gerekiyordu su an ödemem gereken miktar 1960 ytl daha şimdiden beni etkiledi bile

Tecrübe Puanı
    10

Haklisin fakat ucak fiyatlari duserse hemen hemen esitlenecek gibi ama belli olmaz yinede .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar doların yüksek olması aslında hepimiz için avantaj çünkü bizlerin ordaki kazancıda dolarla olacak ve döndüğümüzde mesela krizden önce 2000 dolarla dönen öğrenci 2000 doları 2400 ytl ediyordu ancak bugün kü kurda kalsa 2000 dolar 3150 ytl eder yani ytl bazında avantajlı bir durum. bunu bizzat canlı bir örnekle anlatayım 5 sene önce alaskadan 6000 dolarla dönen öğrenciler 1,5 gibi bir kurdan 9000 ytl nin üzerinde para kazanmış oluyordu ve bu paraya araba alan çok wat katılımcısı oldu ancak aynı parayı son 3 yazdır kazananlar 6000 doalr karşılığı 1,2 gibi kurla bozdurup 7200 ytl kazanmış oluyorlar yani bizler giderken masraf artıyor ama kazançta aynı oranda artıyor bence burda ümit etmemiz gereken şey dolar/ytl paritesinin ekime kadar 1.5 in üzerinde olması hatta yazin dahada yükselmesi eylül ekim gibi 1,6-1,7 seviyelerinde olsa hiç fena olmaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sende gelde bunu annemle babama anlat toplam 3.5 milyara maloluyordu şimdi 5 milyar diye yan cizmeye basladılar bi de onlar dolar üzerinden düsünse

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

burdan giderken ben yaklasık geçen sene 3.5-4 milyar arası harcadım ama bu sene yeni kişiler için harcama 4.5e kadar çıkabilir..tabi bu cep harçlıgı ile birlikte yaklaşık 800 900 dolar...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

walla bu sene cok zor olcak gibi gelio bana
    ama sonucta biz de (eğer kazanabilirsek tabi) türkiyeye dönünce elimizde dolarla döncez
    pek fazla bi kayıba uğrayacağımızı pek sanmıorum
    ama tabi durum ne gösterecek orası meçhul

Tecrübe Puanı
    10

Valla kazanmak baya zor ya . Okadar kolay diil ilk yiliniz degilse eger . Bende self olmazsa gitmicem zaten !!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ben petrol ürünü yakmıyor demedim ki..bildiğin petrol yada direkt benzin kullanmıyor.yüksek oktanlı petrol ürünü ama benzinle yakından uzaktan alakası olmayan kerozen denilen sıvıdır uçağın yakıtı..ayrıca yazın 4.5 iken bugun 1.80 olmussa ucak fıyatlarının ortalama 200 dolar inmesi gerekir(800 dolarda) böyle birşey varmı? yok..uçak yakıtı amerikadan mı alıyor oda ayrı bır araştırma konusu..suylan diye bir yakıt varsa ben bilmiyorum.ama su ile çalışmıyor emin olabilirsin..
    baba ben de zaten direkt petrol yakıo demedim
    ayrıca petrol fiyatları bariz bir şekilde düştü
    bu kesinlikle yadsınamaz!!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar dolarin bu sekilde seyretmesi hic coktan hepimiz icin iyi..ama yok 1.7 lere vurursa iste ozaman wat icin kriz kapida demektir..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

wata aylar varken tartışılan bu konu işlerin iptal olmasıyla beraber cevap buldu

Tecrübe Puanı
    10

Buradaki duyurudan sonra hersey anlasilmisti zaten bu yil 2008 'den daha zorlu gececek umarim en az kayipla atlatir herkes .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)