Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ride Attendant NJ - Eğlence Parkları

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ride Attendant NJ - Eğlence Parkları

Arkadaşlar, geçtiğimiz tarihlerde ve yıllarda açılmış olan konulara baktım ve benzer konular olsada bu başlığı içerik açısından farklı olduğunu düşündüğüm için tekrar yazmak istedim. Eğer problem olacaksa burdan silinebilir.

Tecrübeli arkadaşlara danışmak istediğim konu şu:

New Jersey deki bir eğlence parkının işverenleri haftaya Türkiye' ye geliyorlar.
    Ride Attendant işi var, parası ve konaklama ücretide gayet iyi. Fakat Advanced ingilizce seviyesi istiyorlar. Benim ingilizce seviyem o düzeyde değil.

Öncelikle, bu düzeyde ingilizce seviyesi için adamları nasıl ikna edebilirm görüşmede. Şuan intermediate civarında bir seviyeye sahibim.
    Fakat gerek benim endişem ve gereksede işverenin isteği şu olacaktır görüşmede;

"Bu işi yaparken insanlarla iletişimin nasıl ve bu işin gerektirdiği teknik bilgi ve konuşma kabiliyetine sahipmisin? "
    S1-Siz olsanız bu konuda nasıl davranırdınız?
    S2-İntermadiate seviyesine sahip birisi bu tarz bir işte çalışabilir mi?

Yani, eğlence parkındaki işte ne tarz işler yapıyoruz, sanırım bu konuyu bilirsem kendimi işverene daha çok hazırlayabilirm.

S3-
    Diğer bir konuda, bu tarz yerlerde çalışan arkadaşlar, çalışma sırasında gelen müşterilerle aranızda nasıl bir dialog geçiyor yada ne tarz sorular olabiliyor, kullandığınız TEKNIK cümle kalıplarını yazar mısınız?
    Örneğin, emniyet kemerini bağla vb.. tamam bunları biliyoruz ama bunun dışında operatörlüğünü yaptınığınız sistemin yada cihazın kullanımı sırasında müşterilere söylediğiniz özel bir konu var mı?

umarım konuyu anlatabilmişimdir.

Teşekkür ederim paylaşımlarınız için...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Six Flags Great Adventure'mı? Öyleyse gitmeden tanışalım, beni içeri alırsın orda. Ben senin yerine mülakata giderim merak etme

Şaka bir yana kendine güvenen biri olman lazım. Mikrofonun başında milletle konuşuyosun. "Hazır mısınız gençler?" Tur bitiminde "Eğlendik mi?" falan gibi şeyler söyleyip insanları coşturuyosun.(Eğlendik mi? sözü için Matrax dinlemeni tavsiye ederim, Zeki çok güzel söylüyor bunu ) Tabi bu makineyi kontrol eden kişi için geçerli. Makinelerin başında güvenliği sağlayan 2 kişi var ki bunlar hiç konuşmaz. Sadece tur başlamadan önce kemerleri falan kontrol eder.
    Bu işe yönelik bir konuşma biçimi olmaz. Orada pazarlama yapmayacaksın. Söyleneni anlayabiliyorsan ve 2-3 kelime konuşabiliyorsan tamamdır. Gerçek bir iş görüşmesi gibi "Neden bizimle çalışmak istiyorsun?" tarzında soruların geleceğini sanmıyorum.

Biraz sonra video eklerim bir tane. Geçen sene çekmiştim El Toro'yu beklerken

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tmm bekliyorum..çok tesekkurler...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

http://video.google.com/videoplay?do...71952799&hl=en

Arkadaş çenesini tutamıyor kusura bakma. Ama genel anlamda ne yaptıklarını görebilir/duyabilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart :)

videoyu izldim aamaaaann dert değil alcn eline mikrofonu yuta yta konuscan hiç mi gitmedik lunaparklara ordan burdan yaratıcılığını da kullanıp aksam biraz tekrar edersn ne soleyeceğini planlarsın enstantene hazır mıyızzzz eğleniyor muyuzz oyun baslıyooorr nefesleriniz kesilecek fln fln gaza getirip eğlenmelerini sağlayacak seyler sölemek işi bitirir

bence sen eğer işverenlerle konusurken dikkat cekmek istiorsan ki amacın ride operations biraz esprili ve kendine guvnerek güldümeyi ve gaz vermeyi iyi beceririmm deyp o an mikrofon elindeymiş gibi bişiler soyle ben gitmedm aama bole yapacağım
    GüLümSe GüL GüNeŞee

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ..:)

ek oalrak biz de3 arkadaş six flags istiyoruz orda gorusmek uzere sen iletleri toplarsın ben mikrofonu alırım gorusmek uzere
    GüLümSe GüL GüNeŞee

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

great adventure da supervisor luk yapıyorum arkadaşlar kodak adına..sizleri zaten büyük ride ların başına koymazlar merak etmeyin..onların mekanikerleri bu işi yapıyor...sizleri çocuklar için olan aletlerde kullanırlar..açıp kapaması kolay..

ing seviyene gelince, insanlara hizmet sektörü gerçekten zordur, çünkü orda ömür boyu bedava giriş için herşeyi yapabilecek insanlara denk gelirsiniz...ride başında ailelerin sorularını cevaplayıp, endişelerini gidermen gerekir...bunlara cevap veremez isen supervisor un sana ceza puanı ya da düşÃ¼k saat cezaları verebilir..bunları göz önüne almanı önderirim...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu ceza puanı meselesi kafama takıldı! zaten kuş kadar ücret veriyolar onu da azaltır,keserlerse nasıl yaşarız o şartlarda bilmiyorum! vergi vs kesilince zaten saati 6 dolara mı ne geliyo! her anlamda sömürü valla bu wat işi offf

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı seasse_89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ek oalrak biz de3 arkadaş six flags istiyoruz orda gorusmek uzere sen iletleri toplarsın ben mikrofonu alırım gorusmek uzere
    fotoğrafçı olarak mı nasıl oluyor daha fuarı yapılmadı ki onun?? ayrıca vergi ne kadar kesiliyor new jersey de??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)