Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eğlence Parkları..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Smile Eğlence Parkları..

arkadaşlar daha önceden eğlence parkları ya da su parklarında calışmış olanlar varsa yorumlarını bekliyoruz..artıları eksileri nelerdir,ingilizcemizi nekadar geliştirebiliriz vs.. bu sene bu işte çalışmayı düşünen arkadaşlarla da fikir alıs verişinde bulunabiliriz..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ewt arkadaslar bende eglence parklarını düsünüyorum
    şu an icin tam kararımı veremdim nasıldr bu eğlence parkları cok türk olurmu konaklama pahalımı 2. iş bulmak kolay mı florida nasıldır ny nasıldr??????
    cok sordum heralde
    buarada mommuma nerde okuyosn?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar eglence parkları calışmak için cok iyi yerlerdir... tabii bence
    calısma saatleri ve ucretleri tatmin eder sizi..
    iyi bir eglence parkına giderseniz 2. işe gerek olmaz zaten. konaklama yerden yere değişir...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Gecen sene Universal Studios Hollywood un mutfaginda calisdim.
    Bana gore eglence parklari calismak icin en iyi yerlerden biri.Cok zorlandiginiz skldiginiz kesinlikle oluyor.Cunku gunde 8 saat sicak yogun tempoda calismak cok kolay degil.Fakat bu birazda sansiniza bagli daha hafif tempoda calisilan yerlerde var.
    2. is bulma konusu biraz zor soyle zor zaten haftanin 5 gunu 8 saat calisiyorsunuz.Baska bir ise vakit ayirmaniz cok zor inanin.
    Eglence parklarinin en buyuk artisi yemek probleminiz olmuyor acikcasi ben 3 ogun yemegimi parktan saglayabiliyordum.
    En guzel yanlarindan biride park size ucretsiz dilediginiz kadar gezip toza bilirsiniz parkin icinde.
    Simdilik bu kadar sorulariniz olursa cevaplandirmaya calisirim...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı DagBoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewt arkadaslar bende eglence parklarını düsünüyorum
    şu an icin tam kararımı veremdim nasıldr bu eğlence parkları cok türk olurmu konaklama pahalımı 2. iş bulmak kolay mı florida nasıldır ny nasıldr??????
    cok sordum heralde
    buarada mommuma nerde okuyosn?
    arkadasım ben bursa da okuyorum, florida konusunda gidenlerle ve şirketlerle konustuğum kadarıyla orasının baya pahalı oldugunu öğrendim..doğu yakasının en pahalı yerlerinden biriymiş..buda hayat pahalılığı ve konaklamanın pahalı olması demek.. türk heryerde oluyormus zaten o konuda yapcak bişey yok umarım eğlence parklarında 2.işe ihtiyacımız kalmaz.gidenlere sorum, ingilizce seviyesi önemlimi ve ingilizcemiz özellikle speaking imiz gelişirmi? yani hep çoluk çocuk falan mı olcak acaba

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ingilizcen muhakkak gelisicektir fakat bence bu programdan ingilizce acisindan cok sey bekleme.Tamam kelime haznen artar konusulanlari daha rahat anlamaya baslarsin fakat harika bir ingilizceylede donulebilecegine inanmiyorum.
    Dil gelisimi acisindan is secimini dusunursek ben sana cook bolumunu cok onermem.Foto ceken cocuklar vardi six flags da mesela, sanirim o daha yararli olur senin icin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım ben bursa da okuyorum, florida konusunda gidenlerle ve şirketlerle konustuğum kadarıyla orasının baya pahalı oldugunu öğrendim..doğu yakasının en pahalı yerlerinden biriymiş..buda hayat pahalılığı ve konaklamanın pahalı olması demek.. türk heryerde oluyormus zaten o konuda yapcak bişey yok umarım eğlence parklarında 2.işe ihtiyacımız kalmaz.gidenlere sorum, ingilizce seviyesi önemlimi ve ingilizcemiz özellikle speaking imiz gelişirmi? yani hep çoluk çocuk falan mı olcak acaba
    kardeş bende bursada okuyorum,bende 2008 wat adayıyım,daha önce bu programa hiç katılmadım.Bende senin gibi eğlence parkalrında çalışmak istiyorum florida orlando universal studios'ta fotoçuluk yapabileceğimi söledi görüşme içerisindeki şirketim.Apart'ta kalınabilirmiş aylık 300 dolar,hiç de fena gelmedi ama olumsuz şeylerde duymuto değilim dediğin gibi eyaletin yaz dolayasıylada pahalı oluşu ulaşım noksanlığı çok ispanyolca konuş7ulması vs...bide yine florida destindeki big kauna's diye tatil köyünü bayağı bi övüyolar orası biarz daha kuzeyde,ingilizcede çok konuşuluyomuş.

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

evet florida destindeki big kahuna's park a ben geçen sene gittim.oralarda hiç ispanyolca konuşulmuyor merak etmeyin siz.zaten genelde oraya gelenler abd li zengin vatandaşlardır,alabama dan georgia dan,texas dan gelenler çoktur.orası tam tatil mekanı...ama şunu söyliym ulaşım çok problem,araba alamazsanız taksiye çok para vereceğinizi garanti ediyorum.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki arkadaslar konaklama nasıldı fiyatlar ortalama nasıldı özellikle floridada rahatmıydı?ögrenciler netip yerlerde kalıolardı?

Tecrübe Puanı
    18

ben müstakil evde her odada 2kişi olmak üzere kaldım.ev okyanusa 0 denebilecek kadar yakındı ve üstelik içindeki herşeyi vardı.mutfask eşyaları,klima,garaj(işimize yaramadı),eve kişi başı aylık 380dolar verdik+bir o kadar da depozito.biz biraz çok verdik ama ev iyiydi.'250-300 dolar da veren vardı ama evlerinde eşyası yoktu.florida da 250 den aşağı ev bulacağınızı sanmıyorum.bizim yaşadığımız yerde öğrenciler genelde müstakil evlerde kalıyorlardı,bazıları ise village inn de kalıyordu.ama iç memnun değillerdi.yani müstakil ev parası fazla olsa da bence daha iyidir...
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

florida ya şirketlerin hemen hemen hepsi çok pahalı diyor.yani gönderiyoruz ama ille çok parayla döncem diosanız florida yı asla tavsiye etmiyoruz diyolar.senin maddi durum nasıldı orlarda ve dönünce fatih? bide foto çekme işi bahşişli bi işmi? yoksa yine saat ücreti var mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence arkadaşlar Amerika'ya dönemsel işçiler olarak gitmiyoruz.Açıkçası eğlenmeye,gezmeye,görmeye,dilimizi geliştirmeye gidiyoruz.Aldığımız para bize orada bi ay yetecekse;yani aç kalmayacaksakTürkiye'ye çok para getirmeye de çok ihtiyacımız olmayacaktır.Yine belirli miktar parayla döneriz ama çok kötü olmayan bi yerde konaklamak da hakkımız olsa gerek diye düşünüyorum o nedenle aslında Florida gibi turistik cazibesi yüksek yerlerde 400 dolar iyi gibi sanki???Sizce????

Tecrübe Puanı
    18

florida ya şirketlerin hemen hemen hepsi çok pahalı diyor.yani gönderiyoruz ama ille çok parayla döncem diosanız florida yı asla tavsiye etmiyoruz diyolar.senin maddi durum nasıldı orlarda ve dönünce fatih? bide foto çekme işi bahşişli bi işmi? yoksa yine saat ücreti var mı?
    florida ya gidiyorsun,ve tatil yapıyorsun.daha ne olsun...benim maddi durumum iyi değildi çünkü 750dolar gezmeye 900dolar da laptopa,300dolar da alışveriş vs.harcadım.buna rağmen 500dolarla da döndüm. ben sezonun sonlara doğru ekstradan haftada 1gün başka işle de uğraştım.onun pek getirisi yoktu ama abd ye giderken babamdan 1000dolar harçlık almıştım.
    fotoğraf işini hiç bilmiyorum,o işler orlando da universal studios da zannedersem.orlando benim çalıştığım yere araba ile 10saatti.miami ise 14saat.bu ne demek?florida geniş bir yer ve her bölgesinde yaşam farklı olabiliyor,mesela en basitinden benim çalıştığım kasabada walmart diye bir alışveriş merkezi vardı,burası baya ucuz bir yerdi,alışverişleri hep burdan yaptık.böyle büyük alışveriş mekanları ve outletler vardı destin de,ispanyolca da konuşulmuyor kesinlikle...hiç alakası yok..
    Konu fatih26 tarafından (31-10-2007 Saat 06:53 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    18

florida haritası ve destin'in konumu(büyütmek için resmin üzerine tıkla)
    Konu fatih26 tarafından (22-07-2015 Saat 01:47 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    florida ya gidiyorsun,ve tatil yapıyorsun.daha ne olsun...benim maddi durumum iyi değildi çünkü 750dolar gezmeye 900dolar da laptopa,300dolar da alışveriş vs.harcadım.buna rağmen 500dolarla da döndüm. ben sezonun sonlara doğru ekstradan haftada 1gün başka işle de uğraştım.onun pek getirisi yoktu ama abd ye giderken babamdan 1000dolar harçlık almıştım.
    fotoğraf işini hiç bilmiyorum,o işler orlando da universal studios da zannedersem.orlando benim çalıştığım yere araba ile 10saatti.miami ise 14saat.bu ne demek?florida geniş bir yer ve her bölgesinde yaşam farklı olabiliyor,mesela en basitinden benim çalıştığım kasabada walmart diye bir alışveriş merkezi vardı,burası baya ucuz bir yerdi,alışverişleri hep burdan yaptık.böyle büyük alışveriş mekanları ve outletler vardı destin de,ispanyolca da konuşulmuyor kesinlikle...hiç alakası yok..
    fatih26 kardeş bende senin gibi florida'da destinde çalışmak isityorum.şimdi sana birçok sorum oolacak,cevaplarsan sevinirim.
    1-burda ulaşım zor diyosun ne yani kalcağımız yerle çalışcağımız yer arasında yada gezceğimiz alışveriş yapacağımız şehir arasında km'ler mil'lermi varki?burası sonucunda bi tatil kasabası çokmu büyük yerki?
    2-kaldığın yeri siz ordamı ayarladınız,yoksa şirketmi ayarladı?çünkü ben hiç benim şirketimin job fair listesinde o deideiğin tarzda müstakil evler görmüyom genelde hosteller oluyo oralarda aylık 440 dolar cicar bide 110 dolar depozito var,bu hosteller hakkında bilgin varmı??
    3-bu anlattığın kadar parayı kazanmanda cep harçlığını hariçmi tuttun??
    4-gündelik ortalama kaç dolar harcıyodun işte yemeğidir suyudur falan filan??
    5- bide destindeki big kaunas'ta hangi işi yaptın ve daha ne tür işler var??
    bu kadarcık cevaplarsan sevinirim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ssservet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatih26 kardeş bende senin gibi florida'da destinde çalışmak isityorum.şimdi sana birçok sorum oolacak,cevaplarsan sevinirim.
    1-burda ulaşım zor diyosun ne yani kalcağımız yerle çalışcağımız yer arasında yada gezceğimiz alışveriş yapacağımız şehir arasında km'ler mil'lermi varki?burası sonucunda bi tatil kasabası çokmu büyük yerki?
    2-kaldığın yeri siz ordamı ayarladınız,yoksa şirketmi ayarladı?çünkü ben hiç benim şirketimin job fair listesinde o deideiğin tarzda müstakil evler görmüyom genelde hosteller oluyo oralarda aylık 440 dolar cicar bide 110 dolar depozito var,bu hosteller hakkında bilgin varmı??
    aynen sorulara bende katılıyorum, hadi bi zahmet cevaplayıver arkadasım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewt bu soruları bi cevaplayıver bi de biz 7 arkadaş gideceğiz florida destin'i gidebileceğimiz yerler arasında bulunduruyoruz.Sence florida destinde kalacak yer ve ulaşım konusunda tercihimiz ne olsa daha iyi olur? bi de uçak biletleri sence gidiş dönüş ankara'dan bize kaça malolur? teşekkürler

Tecrübe Puanı
    18

answers
    1-)destin normalde nüfus olarak küçük bi yer ama dağınık,geniş alana yayılmış bir yer.mesafeler çok uzak,yürüyerek hiç bir yere gidemezsiniz,ama konaklamayı işe yakın(yani en fazla 3 mil)ayarlatırsanız,bisikletle işe ve diğer heryere gidilebilirsiniz.hatta konaklamayı işe yürüme mesafesinde ayarlatabilirsiniz.ama yine de bisiklete ya da arabaya ihtiyaç oluyor.
    2-)valla bizim konaklamayı şirket ayarlattı,ve ben size destin de çalıştığı emlakçıyı söyleyeyim:real joy properties
    orda benim bildiğim motel 6 diye bi yer var,bi de village inn tarzı yerler var ama bunlar hem pahalı hem de içinde mutfak vs imkanları yok.orda mutlaka klimalı bir ev ayarlatın.gitmeden evinizi ayarlayın.bi de kira kontratı imzalarken bu depozito işlerine çok dikkat edin,biz depozitomuzu alamadık bu yüzden.
    3-)ben toplam cep harçlığı hariç 3 ayda 3000dolar falan kazandım
    4-)yemene bağlı ama ben kendim evde mutfak imkanları olduğundan yemeğe çok vermedim.herkes gibi walmart dan alışverişlerimizi yaptık.walmart bizim 2.evimizditam hatırlamıyorum ama bana çok lükse kaçmadan2haftada max 75dolar yetiyordu.bu da çok para değil bence.
    5-)forumda yazmıştım destin diye aratırsanız yazıyor ama ben yine de söyleyeyim:big kahunas da lifeguard olarak çalıştım,bundan başka işler şunlar:yemekle ve temizlikle ilgilenenler(tualetler dahil),kasiyer,biletleri kontrol eden görevli,bakımla uğraşanlar ve bahçıvanlar.bir de bizim bazı arkadaşlar yine parka ait olan diğer atraksiyonlarda ride attendant olarak çalıştılar.ama geçen sene job faire gelen insan kaynakları uzmanı sadece lifeguard pozisyonuna almıştı.diğer pozisyonlar da başka watçılar çalışıyordu(bulgar,moldovalı,makedon vs..)

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı wtfck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewt bu soruları bi cevaplayıver bi de biz 7 arkadaş gideceğiz florida destin'i gidebileceğimiz yerler arasında bulunduruyoruz.Sence florida destinde kalacak yer ve ulaşım konusunda tercihimiz ne olsa daha iyi olur? bi de uçak biletleri sence gidiş dönüş ankara'dan bize kaça malolur? teşekkürler
    bence dayalı döşeli mutfak eşyaları olan müstakil klimalı bir ev bulmaya çalışın.ben uçak biletini geçen sene erkenden almıştım ve destin e istanbul-milano-atlanta-fort walton,dönüşte ise newyork city(jfk)-istanbul olmak üzere 900dolara patlamıştı.eğer atlanta ya kadar alırsanız daha ucuza gelir.ama ordan 10-14 saat otobüsle fort walton a gelmeniz lazım.fort walton dan da ya okaloosa transit e ya da taksiye binmeniz gerekir.uçak bilietini fort walton da sabah orda olacak şekilde alırsanız iyi olur...o zaman okaloosa transite yetişebilirsiniz.(çünkü bu sadece 50cent.)taksiyle giderseniz size çok pis kayar.zaten taksi bulmak da çok zor oralarda...

Tecrübe Puanı
    18

bu da destin,miramar beach de,kaldığımız ev
    Konu fatih26 tarafından (22-07-2015 Saat 01:48 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler bu bilgiler epey yararlı olacak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tesekkürler hocam,ama su mesafe işi canımı sıktı..illa bişeyler almak yada kiralamak gerekcek gibi..konaklamada pek ucuz değil..senin önerebileceğin baska bölgeler yada iş secenekleri varmı acaba??bize yardımcı olsan..

Tecrübe Puanı
    18

tesekkürler hocam,ama su mesafe işi canımı sıktı..illa bişeyler almak yada kiralamak gerekcek gibi..konaklamada pek ucuz değil..senin önerebileceğin baska bölgeler yada iş secenekleri varmı acaba??bize yardımcı olsan..
    ya destin çok güzel bir yer fotoğraflarını foruma koymuştuk,gerçekten para kazanmasan bile tatil için gidilir,okayanus falan çok güzel,kumsal da çok farklı...mesafe dediğim gibi maalesef ama evi merkezi bir yerde ayarlarsanız ekonomik olarak bir bisiklet alırsınız heryere gidersiniz,ayrılırken de bisikleti geri verebiliyorsunuz bu aradaaslında bedavaya geliyor.zaten gerei veremeseniz bile 50-60dolara bisklet alabilirsiniz.valla ben iş seçeneği sunamam ama abd nin doğu tarafı uçak bileti açısından uygun olur hani.new york falan ulaşım açısından çok iyi bizzat gördüm heryerde metro ağı var.eğer işini bitirdikten sonra benim gibi uçakla gezeceksen orlando,miami,san diego,los angeles,new york havalanı açısından yakın da olur.ben uçakla abd yi gezdim mesela,destin den orlando ya giderken 100dolar yol parası verdim.halbuki orlando-los angeles uçak biletini gezmeden 1ay önce 109 dolara almıştım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, ben de 2007 döneminde Hershey Park'a gittim. Bu konuda sormak istedikleriniz varsa ben yardımcı olabilirim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pennsylvania daydı demi hocam bu park? memnunmuydun koşullar nasıldı? sonra ordaki işinde çalışma kosulları ve saatleri nasıldı,konaklama nasıldı nerde kaldın sen bi anlatıver hocam ne kadar kazanıyodun acaba,memnunmuydun ücretten?ve hangi şirketle gittin acaba?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hershy park nerdesin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya benim de sorum olacak. mesela ben eğlence parkında bilet satıcılığı işini kabul ettim diyelim, orda bana başka iş yaptırmazlar di mi? çünkü garsonluk işinde senden memnun kalmadıkları taktirde bulaşıkçılığa kaydırabiliyorlarmış

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cevaplar tatmin ediciydi fatih26 kardeş saol..ama bu bahsettiğin destin big kaunas'ta fazla iş seçeneği yok gibi geldi bana,ayrıca bu tip yerlerde 2.bir iş olanağı olan yerler(gece kulüplerindeki gibi) veya overtime oluyomu?

Tecrübe Puanı
    18

cevaplar tatmin ediciydi fatih26 kardeş saol..ama bu bahsettiğin destin big kaunas'ta fazla iş seçeneği yok gibi geldi bana,ayrıca bu tip yerlerde 2.bir iş olanağı olan yerler(gece kulüplerindeki gibi) veya overtime oluyomu?
    ingilizcen çok iyi ise parkta eleaman ihtiyacı olursa 2.işte çalışabilirsin ama parkta genelde 2.iş olmuyor,zaten çok yorulursun,ama başka yerde 2.işte çalışan bir sürü watçı vardı,genelde outletlerde,mağazalarda,hipermarketlerde vb yerlerde çalışıyorları,benim de sezon sonuna doğru 2.iş yapma şansım oldu,housekeeping yaptım.bu iş inan lifeguardlıktan daha kolaydı,hem de saatine 9dolar alıyorduk.ama sadece haftada 1gün bu işi yaptım.genelde 2.iş bulmak için sezonun başında orda olman gerekiyor.biz geç kalmıştık,çoğu yere başvuru yaptık ama bişey çıkmadı...parkta overtime olmuyor,çünkü parkın belirli bir kapanma saati var o da 6da,sezon sonuna doğru 5te park kapanır.bundan dolayı öyle bişey sökonusu değil.olsada normal ücret alırsın...
    Konu fatih26 tarafından (18-11-2007 Saat 04:27 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı pascal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya benim de sorum olacak. mesela ben eğlence parkında bilet satıcılığı işini kabul ettim diyelim, orda bana başka iş yaptırmazlar di mi? çünkü garsonluk işinde senden memnun kalmadıkları taktirde bulaşıkçılığa kaydırabiliyorlarmış
    onu bilemem başka iş yaptırıp yaptırmayacakları iş sözleşmesinde yazması lazım,bizim parkta başka işlere kayanlar olmuştu mesela.sözleşmede de yazıyordu başka pozisyonlara kaydırılabilirsiniz diye falan...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks