Work and Travel 2025
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: pasaport uzatma

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart pasaport uzatma

Arkadaslar benim gecen seneden kalma pasaportum var. Yalniz suresi ocak ayinda bitti. Bu sene uzatirken harc parasi vermeyecegimiz ama suresi bittigi icin pasaporta yeni defter alip defter parasi verecek miyiz??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Harç ücretleri
    Pasaport varsa sadece harç parası verip istedğin süre kadar uzatacaksın normalde ama,
    Öğrenci olduğun için harç ta vermemen gerekmiyor, o zaman sadece cüzdan değişecek sanırım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Y benim sorum da cuzdanla ilgili zaten. Benim zaten hali hazirda cuzdanim var. Ama pasaportumun suresi bitti. Sorum pasaportu temdit edince yeni cuzdan almam gerekecek mi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tmm aynı benımde oyleydi harc muafiyet yazısı alman yeterlı cuzdan degısmıyor sadece yeni tarıhı basıyorlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Eyvallah yıldırım kardeşim saol varol

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı betterharbor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah yıldırım kardeşim saol varol
    np kardes

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Cüzdan'ın tek değişme durumu (geçen sene karşılştım) üzerindeki resmin cok eski olması. ne yazıkki resim tek başına değişmiyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Merhaba. Biraz eski bir konuyu hortlatıyor gibi oluyorum ama az önce sirketten mail gelmis tam da sınav zamanı sinirlerim attı. Pasaportu sirkete sorup uzatmıstım ve pasaportun süresi 4 Aralıkta 2009 da bitiyordu. Simdi sirketten 1 Ocak 2010 olması lazım uzatın diyorlar. DS formlarını yolladım, vize görüsmesine bile girdim simdi mi söylenir bu ABD vizesi icin pasaport bitis süresi vize bitisinden sonra kac ay olmalı hatırlayan var mı ? İyi günler...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya sonucta aralikta zaten donmus olucaksin yeterli bi sure ama bana da ocak 2010 demislerdi..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Gecen sene pasaportum 15 Kasim'a kadar gecerliydi ama herhangi bir sorun olmamisti. Belki bu sene koymus olduklari bir kuraldir. Eger sirketin o yonde bir bilgi vermisse uymani tavsiye ederim. Sonucta kendi kafalarindan uyduracak degiller ya mutlaka konsolosluktan gelen bilgi uzerine luzum gormuslerdir. Maalesef can skici bir durum. Ne diyeyim, kolay gelsin arkadasim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

selamlar.. benim de bir sorum olacaktı.. amerikada pasaportun süresini uzatmış kimse var mı aramızda veya böyle bir şey duymuş biri.. orda uzatma ücretleri daha ucuz diye bir şey duydum ama varsa bir bilenden duymak daha iyi olurdu..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı nderssen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar.. benim de bir sorum olacaktı.. amerikada pasaportun süresini uzatmış kimse var mı aramızda veya böyle bir şey duymuş biri.. orda uzatma ücretleri daha ucuz diye bir şey duydum ama varsa bir bilenden duymak daha iyi olurdu..
    Ben de bahsettiğin gibi duydum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Eğitim ateşeliğinden yazı istiyorlar. Türkiye'de öğrenci olduğunuzu söyleyince de işlemin yapıldığı günden itibaren en fazla 1 yıllık uzatacağını söylüyor. Yani Türkiye'de olduğu gibi pasaport tarihinize 1 yıl eklemiyor. Geçen sene askerlik tecil belgesi bile alıp gitmiştim ucuza kapatırım diye ama Türk bürokrasisi Amerika'da da çarşafa dolandı.

Not: NY'dakinden bahsediyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim ateşeliğinden yazı istiyorlar. Türkiye'de öğrenci olduğunuzu söyleyince de işlemin yapıldığı günden itibaren en fazla 1 yıllık uzatacağını söylüyor. Yani Türkiye'de olduğu gibi pasaport tarihinize 1 yıl eklemiyor. Geçen sene askerlik tecil belgesi bile alıp gitmiştim ucuza kapatırım diye ama Türk bürokrasisi Amerika'da da çarşafa dolandı.

Not: NY'dakinden bahsediyorum.
    nasıl yani.. artık ögrenci filan degılsek, mezun olmuşsak noluyo peki.. ne evrak isterler, ne kadar sürede verilir bir fikrin var mı..?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

nasıl yani.. artık ögrenci filan degılsek, mezun olmuşsak noluyo peki.. ne evrak isterler, ne kadar sürede verilir bir fikrin var mı..?
    eğer mezun olduysan baştan pasaport çıkartman gerekiyor. çünkü öğrenci pasaportun geçerli olmuyor. evrak olarakta 4adet resim ve kimlik fotokopisi
    gerekiyor. 1 gün içinde de pasaportu alırsın.
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Diejenigen, die Empfehlung Empfehlung lebensfähigen

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

arkadaşım okulundan alacağın harçtan muaftır belgesiyle gidersen hiç bir ucret ödemeden değiştirebilirsin. defter parası falanda vermiyorsun. aynı pasaporta tarihi uzatılmıştır ibaresi düşülüyor. o kadar.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Sahsiyet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer mezun olduysan baştan pasaport çıkartman gerekiyor. çünkü öğrenci pasaportun geçerli olmuyor. evrak olarakta 4adet resim ve kimlik fotokopisi
    gerekiyor. 1 gün içinde de pasaportu alırsın.
    öğrenci pasaportun geçerli olmuyor derken harçsız öğrenci pasaportunu mu kastediyorsun.. benim zaten öyle değil, normal pasaport da şimdi merak ettim "öğr. pasaportu geçerli olmuyor" derken ne demek istediğini..
    atıyorum öğrenci pasaportu almışsın ve bu yaz da onla amerikaya gittin sonra döndüğünde başka bir ülkeye gitmek istersen geçerli olmuyor mu yani mezun olmuşsun diye..?

bu arada benimle ilgili durumu da özetleyip açıkça sorayım sorumu..

benim pasaportum var zaten.. uzatma olayını da döndükten sonra başka bir yere gitme ihtimalim var diye soruyorum..ucuz olduğunu duyduğum için de amerikada mı uzatsam diyorum..

amerikadaki türk konsolosluklarında farklı olarak ne evrak isterler, ne kadar sürer pasaportu vermeleri, ne kadar tutar filan bilen varsa çok makbule geçerdi..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

öğrenci pasaportun geçerli olmuyor derken harçsız öğrenci pasaportunu mu kastediyorsun.. benim zaten öyle değil, normal pasaport da şimdi merak ettim "öğr. pasaportu geçerli olmuyor" derken ne demek istediğini..
    atıyorum öğrenci pasaportu almışsın ve bu yaz da onla amerikaya gittin sonra döndüğünde başka bir ülkeye gitmek istersen geçerli olmuyor mu yani mezun olmuşsun diye..?

bu arada benimle ilgili durumu da özetleyip açıkça sorayım sorumu..

benim pasaportum var zaten.. uzatma olayını da döndükten sonra başka bir yere gitme ihtimalim var diye soruyorum..ucuz olduğunu duyduğum için de amerikada mı uzatsam diyorum..

amerikadaki türk konsolosluklarında farklı olarak ne evrak isterler, ne kadar sürer pasaportu vermeleri, ne kadar tutar filan bilen varsa çok makbule geçerdi..

ben eğer okulundan mezun olduysan geçerli olmaz dedim. ama amerikada uzatma olayını bilmiyorum
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Nerden bilecekler mezun olduğunu. Sınır kapısında öğrenci belgesi mi soruyorlar?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben zaten hala tam anlamış değilim mezun olunca neden geçerli olmadığını.. garip..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerden bilecekler mezun olduğunu. Sınır kapısında öğrenci belgesi mi soruyorlar?
    tabiki sormuyorlar ama ben sadece genel işleyişi sölemek istedim.
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ne alakası var kardeşim. öğrenci pasaportu diye bişey mi var ? pasaport pasaporttur. sadece ogrenci olmandan dolayı 1 senelik harç ödemeden uzatırsın okadar. gidin konsolosluğa parasını verin uzatın 105 dolar 5 seneliği. türkiyede 5 seneliği bunun 5-6 katı. uğraşmayın 1 senelik için boşuna gerek yok. parasını verin uzatın.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)