Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 7 ocak 2009 vize görüşmem..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 7 ocak 2009 vize görüşmem..

slm arkadaslar. 7 ocakta vize gorusmem vardı ve bugun itibariyle 5 yıllık F1 vizemi almıs bulunmaktaım.

öncelikle şunu soyleyeyim. gecen seneki görevliler bu sene yok. 2 gorevlı vardı vize gorusmesını yapan. biri cekik gozlu, diğeri ise colin farrell ' ın tıpkısının aynısı bana colin farrell dustu.. gorusme deki sorular soyle..

ben on sırada oturdugum için benım dosyamı aldıgında resmimi gorup sıranın bende oldugunu anlayıp ayaga kalktım bana işaret etti bi dk. diye. bende geri oturdum sonra gelmemi soyledi.
    -beklediğiniz için tesekkur ederim dedi
    -u r wellcome dedim.
    (bundan sonrası ingilizce)
    -ingilze biliyomusun dedi.
    -evt dedim.
    -neden gidiyosun americaya dedi
    -dil eğitimi alıcam dedim.
    - daha once 2 kez work and travela katılmıssın dedi.
    -evt dedim
    -su an napıyosun dedi
    -bişey yapmıyorum yeni mezun oldum dedim.
    -nerden mezun oldun dedi.
    -uludag univ. dedim
    -hangi bolum dedi.
    -makina muhendisiyim dedim.
    -donunce ne yapmayı planlıyosun dedi.
    -bi firmada muhendis olarak calısıcam dedim. kabul edildim zaten dedim. (işyerinden almıs oldugum referans mektubunu verdım)
    -tebrik ederim dedi.
    -tesekkur ederim dedim.
    -ingilizce ogrenmek onemli olmalı dedi bu iş için.
    -kesinlikle oyle dedim.
    -vizenin kabul edildi. bu kartı alın ve ups masasına gidin. vizenız bi kac gun icerisinde elinize ulasır. iyi yolcukklar dedi.
    -tesekkur ederim dedim...

sorular bu yonde... ve yanımda goturmus oldugum tapu,banka hesap cuzdanı,cıkıs belgesi,transkript vs gibi belgelere hiç bakmadı.

sizlere tavsiyem vize gorusmesınde rahat olun. bu işinizi kolaylastırır. ve sorulara kısa ve oz cevaplar vermeye calısın..
    hepinize bol sans

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

stephen tebrik ederim kardesim,hadi hayirli olsun F1 vizen,darisi bizim basimiza
    hangi okula yazildin? aylik ne kadar?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hayırlı olsun darısı başımıza.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@stephen

tebrik ederim kardesim ,

5 yiilllik viZe almissin,peki gercek niyetin sadece dil okulumu..yani dil okulundan sonra donucekmisin turkiyey tekrar..yoksa kalmak istiyormusun orda? birde hangi okula yazildin ordaa braz detay verebilirmisin bize mumkunse..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Gerçekten çok sevindim, hayırlı olsun. umarım orda daherşey yolunda gider...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

hepinize ayrı ayrı tesekkur ederim.
    okul universal english center diye bi okul manhattanda. fiyat acısından uygun bi okul 3 aylık 1160 dolar..
    @s-pectacular
    amacım dil okulundan sonra da orda kalmak. turkiyeye donmeyi dusunmuyorum acıkcası su an için. amacım orada muhendislik yapmak. bunun için ugrasıcam..

sizinde dediğiniz gibi arkadaslar darısı basınıza...
    bu arada sunuda eklemek isterim. gercekten americaya yonelik planları olanlar için work and travelın kucumsenemez bi faydası var. gerek americaya giriş cıkıs yapmıs olmanın sonraki vize alımında sagladıgı kolaylık acısından, gerekse american kulturunu, sistemini tanıma acısından oldukca faydalı bi program...
    work and travelda en azından yalnız deilsiniz. aynı kaderi yasayan bi cok insan var. ve yasanan sıkıntılarda boylece buyuk oranda paylasılıp minimize edilebiliyo. fakat bu tur bi deneyime sahip olmaksızın americaya gitmenin zorlugu daha fazla. özellikle egitim masraflarınızı orada calısarak karsılamak zorundaysanız...
    bende work and travelda bi cogumuzun yasadıgı sıkıntıları yasadım. ama suan baktıgımda bunların bana deneyim olarak geri dondugunu goruyorum..
    america oyle cezbedici bi yerki, bi gidip gordugunuz zaman orada yasanılan hayatı, sistemi, teknolojiyi, vs.. gordugunuz zaman, bunlara sahit oldugunuz zaman, pizzacı, garson, hausekeeper vs. olarak calıstıgınız bu yere tekrar gitmek istiyosunuz. cunku sonsuza kadar orada bu işleri yapmayacagınızı, turkiyede almıs oldugunuz eğitimin avantajlarından yararlanarak orada hakkettiğiniz statuye sahip olacagınızı biliyosunuz...

kısacası, work and travel dan maksimum verim almaya bakın. bi gun gelirde tofasın 900 kişiyi işten cıkardıgı bi anda, kariyer nette verilen ilanların bir elin parmakları kadar oldugu bi zamanda, turkiyede bazı seylerin yolunda gitmedıgını gordugunuz anda, olurda americaya gitmeye karar verirseniz cok işinize yarıcaktır...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu ülke hepimizin kaçmak bi çözüm getirmez!!

Esasında ülkenin ''beyin gücü'' denebilecek kişilerin (okumuş insanlar olarak bizlerde diyebiliriz) sadece kendimizi düşünerek değil; ülkemiz adına da yaratıcı fikirler üretmesi, ülkeyi yönetenlerin akıllı, yetenekli kişiler olması ülkeyi bi yerlere getirecektir.80 milyonluk ükede doğru dürüst dünya çapında bi markamız bile yok.Yabancı yatırım bekliyoz istihdam için. Cirolar aynen dışarı gidiyo.Ucuz işgücü olduğundan kullanılıyoz.Sonuçta, okuyan herkes kaçsın bi yerlere imkanları iyi diye bu kişinin kendini kurtarmasının bi yoludur belki ama bu ülke hepimizin sonuçta bizden sonra gelecek nesillere bizden daha iyi imkan sağlamak için herkesin bişeyler yapması gerek.Bu ülkeye borcunu bi şekilde ödemesi gerek...neyse bu ayrı bi tartışma konusu...isteyen istediği yere gitmekte özgür tabi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu ayrı bir tartışma konusuysa niye burada yazdın ki
    giden arkadaşımız vizesini almış şu an çok mutludur eminim ama
    hevesini kırıyorsun

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Benim yazımla hevesinin kırılcağını sanmıyorum ki tebrikte ettim sadece son mesajında sonda yazdıkları hakkında görüşlerimi yazdım budur...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

stephen peki yolculuk ne zaman?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım bu yıl vize görüşmelerinde bulunan kişilerin değiştiğinden bahsettin peki nasıl tavırları kişilere karşı.. bundan biraz bahsedebilir misin acaba??

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hayirli olsun Stephen . Umarim ileride Amerika ilgili planlari olan herkese katkida bulunursun yardimci olursun . Sen simdi 5 yil kalmayi dusunuyor musun ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

tebrikler "stephen". ya su isyerinden aldigin refarans mektubunun bi ornegi falan varsa koyarmısın bnde su an caliştigim yerden almayı dusunuyorumda.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadasımı tebrik ediorm ama ülkesine hizmet vermesini isterdim:/
    beyin göçüne neden olan yine bizim ülkmizdeki şartlar,
    yazık vallahi...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tekrardan tebrikler 3 aylik dil okulunun fiyati cok cazipmis.bi sakincasi yoksa hangi firma sana bu okulu buldu.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

fiyat gerçekten çok cazipmiş hangi firmayla gittiysen okul bitince ben de düşünebilirim böyle bir şey...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

@voltage and yeto
    soyledikleriniz cok boyutlu bi kavram ve ayrı bi tartısma konusu. ama yine fikirlerinize saygı duydugumu belirteyim. iyi dilekleriniz icin tesekkurler
    @roma
    yolculuk 15 ocak sabahı kısmetse. yani bi kac gun sonra

@dingin1
    evt gorevliler değişmiş. bana vize veren adam çekik gözlüye gore daha iyi. benim sıram 675 ti ve ben 625 ten sonrakilerin gorusmesini dinledim. red alan bi kac kişi oldu. yanlız bunların cogu turist vizesi talebinde bulunmustu. ben on sıraya oturur oturmaz cekik gözlü birine red verdi. ben bu gorevlinin sıkıntı yaratabileceğine dair bi kac sey mezun forumdan okumustum. acıkcası orada tırstım umarım bana bu gelmez dedim. sonrasında vize dosyasında problem olmayanlar ıcın bi problem yaratmadıgını gordum. ama genel olarak cekik gözlünün verdiği red sayısı diğer gorevliden daha fazlaydı. davranısları konsoloslukta diğer calısanlara gore cok kibar. daha once gidenler bilir. konsolosluk binasından girdiğiniz andan itibaren orada bulunan gorevlilerin kıl olduklarını goruyosunuz. ama vize veren gorevliler oyle deil...

@break
    tskr ederim. evt bes yıl kalmayı dusunuyorum su an için. ama sunu soyleyeyim hayat dinamik. bazen hedeflediğiniz gibi gitmiyo. özellikle americada istek ve hırsın yanında birazda sans olmalı diye dusunuyorum. kendime bi sure verdim. o sure sonunda hedeflediklerimi yapamazsam turkiyeye donerim burda muhendis olarak calısırm . 5 yıl america da dil eğitimi icin uzun bi sure bildiğiniz gibi. yuksek lisans yapmayıda dusunmuyorum bizim diplomanın oradaki gecerliliğinden dolayı buna gerek olmadıgını dusunuyorum. ama community college lerde sertifika programları var alanıma yönelik. o programlara katılabilirim. ama dediğim gibi hedefim o sure sonunda statü değişikliği yapmak (from F1 to H1B). H1B americada profesyonel işlerde(muhendislik bu sınıfa girer) calısmak için sahip olman gereken vize.
    bi ikinci yol var. nisan mayıs aylarında bana green card cıkarsa bunların hic birine gerek kalmaz

@nicola_34
    To whom it my concern
    we would like to inform you that Mr. ............ ............... will be working for ..................................... as a mechanical engineer, on his return from USA. His english is very important part of the position he has to fulfill. Hence he has to improve his english during his stay in USA and following his return he will be working for our company.

I can be reached during the week days from XX:XX am to XX:XX pm through XXXX XXX XX XX work phone number if more information needed.

your sincerely

bunu bana bu yazıyı yazan muhendis arkadasım kendisi yazdı. yani bi yerden alıntı deildir. sizde uygun gordugunuz bişekilde yazabilirsinz. cumlelerin o kadar onemli oldugunu dusunmuyorum. onemli olan içerik bence..

saygılar...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

stephen hayırlı olsun ınsallah!!
    bence senın ıcın cok gusel bı fırsat..

ben dıger arkadaslara katılmıyorum, cunku amac eger kendımızı gelsıdırmek ıse ve amerıka da arkadasımıza 5 yıl bı sure ıcın vıze vermısse sonuna kadar kullanmalı...

ve ondan sonrada eger orda kendıne gore bı dusen kurarsa orda kalmalı dıe dusunyorum..

cunku turkıyede heran ne olacagı bellı degıl!!ozellıkle su krız ortamında hersey muallakda..

ve bıreysellıkden bahedıyosun malesef dunya o hale geldı kı artık herkes bıreysel davranma cabasında...

ben arkadasımızı tekrar tebrık edıyoeum
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

@dodo
    tesekkur ederim yorumun ıcın

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @dodo
    tesekkur ederim yorumun ıcın
    bende tebrik edrim bnede senin gibi mezunum dil okulu ucuzmuş kalacak yer işini nasıl hallettin haftalık ne kadara gelecek kaç kişilik oda da kalacaksın
    ve en önemlisi iş bulabildin mi cevap verir sen sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dodo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stephen hayırlı olsun ınsallah!!
    bence senın ıcın cok gusel bı fırsat..

ben dıger arkadaslara katılmıyorum, cunku amac eger kendımızı gelsıdırmek ıse ve amerıka da arkadasımıza 5 yıl bı sure ıcın vıze vermısse sonuna kadar kullanmalı...

ve ondan sonrada eger orda kendıne gore bı dusen kurarsa orda kalmalı dıe dusunyorum..

cunku turkıyede heran ne olacagı bellı degıl!!ozellıkle su krız ortamında hersey muallakda..

ve bıreysellıkden bahedıyosun malesef dunya o hale geldı kı artık herkes bıreysel davranma cabasında...

ben arkadasımızı tekrar tebrık edıyoeum

bu nasıl bir mantıktır ya..ne olmuş bize.türkiye de her an ne olacağı belli değilmiş..amerika da çok belli ya..peh peh..ben atatürk gencıyım dıye gecınen genclerımız korkarak kacıyorlar..genç osmanlar nene hatunlar donemınde emın olun ulke cok daha beterdi..onlar kaçmadılar...onlar kaçmadıkları için hala bu kutsl topraklar sahıbız..bu toprakları dolarla da almadılar..ah be atam gelecek yenı nesıllerındır dıyerek bıze verdıgın bu topraklardan zora gelınce kacan genclerı gorunce kemıklerın sızlıyordur emınım..ama unutma bu ulkede hala okulunu bıtırıp en ucuz maaşa en ucra koselerde meslegını yapıp maasını turk lırası alan genclerden cok var..sadece onlar foruma yazmıyorla..rahat uyu
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ülke savaştaymış da burada durmazsak ülke batacakmış gibi niye konuşuyorsun ki
    ülkenin eğer bize ihtiyacı varsa kimse bir yere gitmez hepimizin kanında türk kanı var

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ülke savaştaymış da burada durmazsak ülke batacakmış gibi niye konuşuyorsun ki
    ülkenin eğer bize ihtiyacı varsa kimse bir yere gitmez hepimizin kanında türk kanı var
    bu durumda kaçanların savaşta bir an tereddut edecegını sanmıyorum...sonucta amerıka da askerlık ucretlı ..gidenler bunu da degerlendırebılır bak..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

@maliraci
    kalıcak yer olarak arkadaslarım var newyorkta oraya gidicem. fiyatı hıc bılmıyorum cunku gitmeme bi kac gun kaldı. o yuzden sormadım bile ne kadarsa vericez artık
    iş konusu gercekten sıkıntı olucak galiba. ama sorusturucam azda olsa cevrem oldu ny ta. bakalım umarım buluruz ii sanslar..
    @ataraksia
    senin sahip oldugun su zihniyet turkiyeye herkesten cok zarar veriyo. turkiyenin americanın 50 yıl gerisinde olması, turkiyeyi su ana kadar hep senin gibi zihniyete sahip olan insanların yonetmesinden kaynaklanıyo.
    bu konunun acılıs amacı bellidir. senin soylediklerinin konuyla hiç bi alakası yoktur. gereksiz tartısmalara sebep olma lutfen...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @maliraci
    kalıcak yer olarak arkadaslarım var newyorkta oraya gidicem. fiyatı hıc bılmıyorum cunku gitmeme bi kac gun kaldı. o yuzden sormadım bile ne kadarsa vericez artık
    iş konusu gercekten sıkıntı olucak galiba. ama sorusturucam azda olsa cevrem oldu ny ta. bakalım umarım buluruz ii sanslar..
    @ataraksia
    senin sahip oldugun su zihniyet turkiyeye herkesten cok zarar veriyo. turkiyenin americanın 50 yıl gerisinde olması, turkiyeyi su ana kadar hep senin gibi zihniyete sahip olan insanların yonetmesinden kaynaklanıyo.
    bu konunun acılıs amacı bellidir. senin soylediklerinin konuyla hiç bi alakası yoktur. gereksiz tartısmalara sebep olma lutfen...
    senin zıhnıyettekıler abd de olduugndan ulke bızlere kalıyo kusura kalma neyse..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlarbu forum insanların düşüncelerini davranışlarını tartışma forumu değildir..

stephen oncelikle tebrik ederim umarım güzel yıllar geçirirsin. benimde planlarımın içinde okul bitince 2 yıl amerika var ama oncewatyapmak lazım bende uldağdayım elektronik okuyorum. 2.senem 1.sınıfım nasıl biticek onu hiç bilmiyorum

duyduğuma göre amerikada öğrenciyken çalışmak yasakmış, nasıl çalışacaksın kaçak olarakmı?

inşallah herşey istediğin gibi olur vize alan arkadaşları forumda gördükçe kendim almış gibi seviniyorum..

tekrardan tebrikler hayırlısı olsun!
    AEK

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tşk ler arkadşaım cevabındna dolayı... birde arkadaşlar gereksiz tartışmalara girerek kirlilik yaratmayalım... atatürk genci olmayan bu ülkede yaşayamaz yada atatürk genci olupta ülkesinden cıkamaz gibi yakıştırmalar yapmayalım arkadaş amerika giden kişi sizin tabirinizle atatürkcü ya da atatürksüz olmaz ... bunu yargılamakta kimsenin haddi deil arkadşa gelecegini daha saglam ellere almak istiyor ki amerikaya gidiyor seninde düşüncen ülkende kalmaktır okadar insanların ddavranışları hakkında ileri seviyede laf etmeye hakkın yok...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tşk ler arkadşaım cevabındna dolayı... birde arkadaşlar gereksiz tartışmalara girerek kirlilik yaratmayalım... atatürk genci olmayan bu ülkede yaşayamaz yada atatürk genci olupta ülkesinden cıkamaz gibi yakıştırmalar yapmayalım arkadaş amerika giden kişi sizin tabirinizle atatürkcü ya da atatürksüz olmaz ... bunu yargılamakta kimsenin haddi deil arkadşa gelecegini daha saglam ellere almak istiyor ki amerikaya gidiyor seninde düşüncen ülkende kalmaktır okadar insanların ddavranışları hakkında ileri seviyede laf etmeye hakkın yok...
    yahu bişey demıyım dıyorum ama tutamıyorum kendımı..be bırader benım tartısmamın gereklımı gereksızmı oldugundan sanane..ılgılenme yazdıgımla gereksızse..aklın sıra ayar verıyosun..benım dedıgımden ataturk gencı ulkesınden cıkmamalı ana fıkrını cıkardıysan eger sen ulkeden cıkabılırsın ulkenın kaybı olacagını hıc sanmıyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

senin yazdıklarından cıkarılabilecekte ortada burda konuşulan konunun ve konuyu nasıl saptırdıgında ortada o yüzden ne dersen diyebilirsin

'''ben atatürk gencıyım dıye gecınen genclerımız korkarak kacıyorlar..genç osmanlar nene hatunlar donemınde emın olun ulke cok daha beterdi..onlar kaçmadılar...onlar kaçmadıkları için hala bu kutsl topraklar sahıbız..bu toprakları dolarla da almadılar..ah be atam gelecek yenı nesıllerındır dıyerek bıze verdıgın bu topraklardan zora gelınce kacan genclerı gorunce kemıklerın sızlıyordur emınım..ama unutma bu ulkede hala okulunu bıtırıp en ucuz maaşa en ucra koselerde meslegını yapıp maasını turk lırası alan genclerden cok var..sadece onlar foruma yazmıyorla..rahat uyu !!!''''
    burdaki yazdıklarından ne cıkarılacagını cok acık görüyorum ayrıca insanların savaşta ne yapcagı ile ilgili yorumda cok fazla hakaret içerigi mevcut.... imalarla ne kadar sınırını aştıgın ortadadır sanırım ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)