Work and Travel 2025
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: acil

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation acil

Beyler öncelikle siteyede reklam veren bir şirketin tam anlamıyla ortada bırakma durumunundayım
    bütün sene boyunca şirket aradım kiminin iş olanagı kiminin sekli resmi hoşuma gitmedi sonra bir şirketle anlaştım güzel seattle de bir iş bulmuştu dennys restorantta serverlık işte güzeldi dsn formu için şimdi aradığımda ise işe alınmadıgımı ve bunun yaklaşık 3 hafta önce oldugunu söylüyorlar ve bana gelecek hafta ankaraya vize görüşmesine gidecegimi de söyleyen bu şirketti şimdi ise işlerinin kalmadıgını ancak beni bir dag oteline housekeepper olarak yerleştirebileceklerini söylüyorlar hatta vize görüşmeme de mayısın 2. haftası gidecegimden bahsediyorlar bütün sene boyunca abd hayalini düşünürken şimdi bu yaptıklarına ne derler ? ve ben bu şirkete verdigim parayı geri alabilecek miyim ?
    Konu kuman tarafından (13-04-2011 Saat 07:38 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: kelime yanlışı

BannedUser
    Guest

Oncelikle gecmiş olsun bu saatten sonra iş bulman zor kuman kardeş. eger inglizcen saglamsa ve paranı geri alabilirsen en güzeli walk in yapman

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

oncelıkle gecmıs olsun dostum...sanırım on kayıt ucretı harıc gerı kalan paranı alabılırsın bıldıgım kadarıyla..yaptıkları cok ayıpmıs yalnız..bu arada mayısın 2 sınde vızeye gıreceksın ve buyuk ıhtımal ucak bıletıde almadın ve vıze sonrası almayı dusuneceksın...buda gercekten sana cok pahalıya patlıyo...ben senın yerınde olsam paramın once tamamını talep ederdım gıderdım ofıse bagırı cagırır almaya calısırdım...nasıl sız 3 hafta olurda ıse alınmadıgımı yenımı soluyosunuz ds beklerken ısten atılmamı olurmus gıbıınden...gercı bende dırekten dondum gıbı ya bu konuda yanı ıs konusunda..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şirkette su an ön kayıt üceri diye alınan 200 dolar gibi bir param var ki o kadar koşuşturmam felan da boşa oldu şu an dağ oteli var deniliyor gittigim günden beri de bu iş birilerine satılmaya çalışılıyordu yani bu benle alakalı bir sorun değil inglizcem var ama oraya kadar gidip eli boş dönmekte var acaba tüm paramı geri alamaz mıyım yani hukuki bir yolu yok mu bu işin

BannedUser
    Guest

hayır yok bastan konussan olurdu aslında ds gelmemısse vermelerı gerek bastan ne konustunuz iade hakkında

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Çok büyük geçmiş olsun hocam. Parayı geri alabilme durumun imzaladığın başvuru sözleşmesiyle alakalı.
    Mesela benim vize alamama olasılığım olduğu için başvuru yaparken bunu söyledim. Önce başvuru ücreti olan 450 tl civarında rakamı veremeyeceklerini söylediler. Daha sonra bende bu koşulda kayıt olmayacağımı söyledim ve madde olarak ücretimin TAMAMInı geri alabileceğimi eklettirdim.
    Eğer sözleşmede böyle bir madde yoksa, "Hiç bir kuruluş vermediği hizmetin karşılığını talep edemez, alamaz." Avukatına başvur. Durumu çok güzel şekilde izah et, o gerekeni yapacaktır. Bu firmalar artık şımarıklıkmı diyelim, terbiyesizlik mi diyelim, dolandırıcılıkmı diyelim işin cıvığını çıkarmışlar. Göz açtırmamak gerek.
    Şunuda söylemeliyim, bence o firmayı bu sitenin yöneticilerine bildir onlarda sponsorluğunu gözden geçirsinler. Bu sitenin insanlara wat konusunda verdiği bir güven var, çünkü tecrübeli arkadaşlarımız çok. O yüzden otomatikman insan bu sitedeki reklamlarada güvenir. İnsanların canı yanmasın derim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen biray09 bende bir nebze bu siteye güvendim parayı büyük bir ihtimalle alamıyacagım bu da belli oldu şimdi de yok işte senin danışmanın askere gitti felan demeye başladılar işte firma diye buna denir! o da ayrı bir şey parasını geçtim bu durumun artık 1 sene boyunca hayal kurdum o kadar ugraştım ders çalışmayan ben harf yapmaya başladım neyse artık sağlık olsun diyecek bir şeyim yok ama seneye onlar görecekler artık bende farklı şekilde davranacağın bir de utanmadan bu sene olmadı seneye olabilir yine birlikte çalışırız artık yüzsüzlük ki ben de bu firmanın anti reklamını yapacağım bunuda bilsinler

BannedUser
    Guest

elemanları askere gıden bıldıgım bır sırket var benım. buyuk sırketlerden bırısı mı merkezı taksımde olan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok usta ya ankarada şirket sitede reklamı olan

BannedUser
    Guest

O zaman troy yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İsim vermeyelim dedik ama neyse evet troy usta ama ne kadar hukuki yol varsa başvuracagım yani mülakatımda tamam dendi şimdi yok deniyor ki bir iş de var bunun içinde

BannedUser
    Guest

Bişey iddaa edemezsin sözleşme görmek gerek iade koşullarını blmek gerek sende bir nushası var deme.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Nüshası yok orada imzaladığımı ise tam okumadım ama lafına güvendim sadece vize reddi veya benim vazgeçmem de para iadesi yoktu bir de 1. dereceden bir yakınımın vefat etmesinde sözleşmenin okuduğum kısmına kadarda bunlar mevcuttu

BannedUser
    Guest

sözleşme 2 nüsha düzenlenir biri sende biri onlarda kalır. bu durumda sen vazgeciyorsun onlar hala sana iş bulacagız diyorsa hiç bir hak iddaa edemezsin bunları işte basta konusman gerekti

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bakıcaz artık evdekiler ile daha konuşmadım ki belki onlardadır ama yani 1 senelik hayaller bu kadar basit yok edilebilir mi ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakıcaz artık evdekiler ile daha konuşmadım ki belki onlardadır ama yani 1 senelik hayaller bu kadar basit yok edilebilir mi ?
    maLesefki oLabiLiyor böyLe seyLer.. Snn ne yaşadığın kimsenin umrunda değiLki, snn kadar paran oLduğu önemLi onLar için.. En kötüsü birçok şirketin imzaLattığı sözLeşmeLer hemen hemen BOŞ KAĞIT.. Okumuyoruz biLe 2 Laf arasında basıoz imzayı bizLerde de var kabahat maLasef..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

en kotusude bu hayal kırıklığı, o kadar hayal kur, her seyını buna gore ayarla sonra taklaya gel. su an bendede bi takla durumu var ama dur bakalım 1 hafta daha beklıyelım.

BannedUser
    Guest

tempus basğışcı üye sorunun cevabını attım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki bu şirketin buradaki reklamını kaldırtamaz mıyız sürekli onu görünce deliriyorum tam vize haftası çıldırttılar

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

peki bu şirketin buradaki reklamını kaldırtamaz mıyız sürekli onu görünce deliriyorum tam vize haftası çıldırttılar
    böyLe bi şansın oLduğunu sanmıyorum..

BannedUser
    Guest

Su an ben mesaj yazarkende yanda reklam var

%100 İş Garantisi

İş Fuarları

7/24 Yanınızdayız.

Kayıtlarımız devam ediyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sezon yaklaştı şirketler takla atmaya başladı. geçmiş olsun hocam

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen öyle %100 iş garantisi ha (!) bu durumda bence site yönetiminin de bir şeyler yapması lazım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyLe bi şansın oLduğunu sanmıyorum..
    aslinda boyle bir sans olmali, eger bu site ogrenci yarari odakli bir site ise, olmali, yani sen hem boyle bir siteye reklam ver, hemde ogrencilere is bulma vs. serefsizlik yap. o zaman bu sitede o sirketin reklaminin yeri yok, ilerde siyasete falan girersem bu serefsiz danisman sirketlerin ekmegiyle oynayacam

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Oyum sana TEMPUS başkan neyse artık seneye diyip yine umut kuracagım bu gidişle hala iş ayarlayamadıklarını söylüyorlar işe bak hala %100 iş garantisi diye reklamı dönüyor

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

keske su fuar muhabbetıne fılan katılsaydın..dırek ıs verenle bırebır konusur gorusurdun anlasırdın...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Usta zaten bir şirket yetkilisi arayıp mülakatımı yaptı zaten bu şirket adanada yaptı fuarını ki benim tam da bütlerimin olduğu haftaydı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Usta zaten bir şirket yetkilisi arayıp mülakatımı yaptı zaten bu şirket adanada yaptı fuarını ki benim tam da bütlerimin olduğu haftaydı
    abi mulakat fasa fıso gec onu yes no demesını bıl sırketler ıcın yeterlıdır...tek ters yonu ıs fuarının oldugu gune senın butlerın denk gelmesı..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen zaten buradan kalk git gel 80lira vericem ögrenci adamız zaten yurtlar anamızı belledi şimdi dedim bütlerden kalsam seneye ugraşacam sonuç olarak bende şirket magdurları kuryasına eklendim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks