Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: şirketin hat hizmeti

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart şirketin hat hizmeti

biraz önce şirketimden bir mail aldım

AT&T (Cingular) SIM kartinizi acktive ettirdiginizde onunla beraber baglantili calisacak olan ve Amerika disi
    aramalariniz icin kullanacaginiz bir de DUNYA TELEKOM hesabini aktive ettireceksiniz. Yani birbiri ile
    baglantili calisabilen toplam 2 hesabiniz olacak. Her iki hesap icin ucretlendirmeleri asagida gorebilirsiniz:
    1. AT&T (Cingular) Hesabiniz: Bu Amerika’daki cep (Turkiye’deki Turcell, Avea, Vodafone gibi) hattinizdir.
    Hattinizi kullandiginiz her gun icin hesabinizdan 1 USD duser. Eger hattinizi hic kullanamadiginiz yani cep
    telefonunuzdan konusma yapmadiginiz bir gun olursa bu ucret o gun icin hesabinizdan dusmez.
    Eger hattinizi kullanarak baska bir AT&T numarasini ariyorsaniz (sebeke ici aramalar) gunluk kullanim
    bedeli olan 1 USD haricinde, dakika basi konusma ucreti odemezsiniz. Yani tum AT&T kullanicilari ile gunluk
    ucret karsiligi sinirsiz konusma hakkiniz vardir.
    Eger hattinizdan AT&T harici bir numara ariyorsaniz (sebeke disi aramalar) gunluk 1 USD kullanim
    bedelinin disinda 10 cent dakika basi gorusme ucreti odersiniz. Mesela bir gun icerisinde 10 dakikasisebeke ici 10 dakikasi da sebeke disi toplam 20 dakikalik telefon gorusmesi yaptiginizi varsayarsak. Gunluk
    kullanimbedeli olarak 1 USD + sebeke ici gorusmeleriniz icin 0 USD + sebeke disi gorusmeleriniz icin dakika
    basi 10 cent’ten 1 USD olmak kaydi ile toplam 2 USD odemis olursunuz.
    2. Dunya Telekom Hesabiniz: Bu hesabiniz Amerika disi aramalarinizi yapmak icindir ve SIM kart
    hesabinizla otomatik olarak koordineli calisir. Yani bu hesabiniz sayesinde var olan AT&T SIM kart takli cep
    telefonunuzu kullanarak DUNYA TELEKOM’un asagida aciklanan tarifeleri uzerinden Dunya Telekom
    hesabini kullanarak Amerika disini arayabilirsiniz.
    Turkiye’yi, aktivasyon sonrasi Dunya Telekom tarafindan size e‐maille gonderilecek olan ERISIM
    NUMARALARINI kullanarak (detayli bilgiyi asagidaki Aramalar Nasil Yapilir? bolumunde bulabilirsiniz.)
    aramalisiniz. Boylece Turkiye’deki sabit numaralar icin dakika basi 6.9 cent, cep numaralari icin dakika
    basi 16.9 cent Dunya Telekom hesabinizdan duser. Sizin icin en uygun ve hesapli arama sekli budur. ERISIM
    NUMARALARI sebeke ici numaralardir ve boylece Dunya Telekom hesabinizdan yukaridaki ucretler
    duserken cep telefonunuzu kullandiginiz icin ayrica SIM kartinizdan kontorunuz dusmez. Turkiye’yi verilen
    ERISIM numaralarini kullanmadan aramaniz cok pahaliya malour.

fikirlerinizi bekliyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

banada attılar bugun bu maılı.ucretsız galıba bu kart almakta yarar var geçen sene arkdaşım almıs sıketten çok yardımı olmus kontor ıbı yukluyomussun ve baya ucuza türkıye yı arayabılıyormussun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

amerikada daha uygun kartlar var

onları araştırın gidip ondan alın bence...t-mobile dünya terlekom u kullanabilio aynı şekilde...at&t ile sadece at&t ile konuşuosunz o 1 dolara..ayrıca numaranın at&t mi olup olmadığını anlamıyosunuz...diğer operatorlerle konuşurken ve sms atarken gidio hepsi...aylık 30 dolar değil eğer konuşursanız 50 dolar hesap edin..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya acaba bu kartları kullanmak ıcın 3g olması sart mı telde.burdakı herhangı bı telı goturup kullanamazmıyız

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

amerikaya uygun olması lazım...her ülkenin bi kodu var..amerikanınkini bul bak bakalım senn telefon uyuyo mu..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Şirket hattın kartını bile verdi bana 10 gün önce. İstersen açtırırsın vs diye. Daha uygunları varsa hiç açtırmayım bunu.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

açtırmak için bilmem kaç dolar yatırman lazım zaten önce..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açtırmak için bilmem kaç dolar yatırman lazım zaten önce..
    10 dolar kart ücretiymiş sanırım 20 dolarda bakiye yükleniyomuş diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

10 dolar kart
    15 dolar ilk ücret
    10 dolarda dunya telekom
    yanı ılk acılıs 35 dolar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

geçen sene şirketım gıden arkdaşıma bedavaya verdi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

t-mobile nın tarşfesi ne kadar bilen var mı?*

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben bu hattı kullandım. seven elevenlardan bi defaya mahsus aynı bizimkiler gibi kontor alıyosunuz. o kontorun barkodu var ve atmadıgınız surece her seferinde sevenelevena gidip 15$ dediğinizde kartı kasanın yanından geciriyo ve anında yukleniyo 15-25-50-75-100 secenekleri vardı diye hatırlıyorum. bu sekilde her seferinde operatoru arayarak kontor şifresi yuklemekle ugrasmassınız. ancak;

size gelen her sms için 25c ve gönderdiğiniz her sms için de ayrıca 25c hesaptan duser. gunluk 1$ aransanız da arasanız da duser ama sonrasında tnt lerle bedava konusursunuz. ben hiç sevmemiştim bu olayı cunku kontor bittiğinde ne tlf geliyo ne sms. cagrı bile atamazsınız oyle boktan bişey. tabi tercih meselesi. uygun bulan kullanır ben bu sene kullanmicam. ayrıca n73 tlefonm vardı giderken götürdüğüm. onda sorunsuz calıstı bu kart ve hat.

turkiye için olan kısım yani dunya telekom için internetten bank of america (yada baska banka kartı) kartınızla hesap oluşturup hesabı aktive edip 15$ yuklediğinizde tr deki sabit hatları gercekten uygun a uzun bi sure araabilirsiniz ama tnt hattınızdaki sevenelevenden yukleyeceginiz kredi bittiğinde dunya telekomdaki de kullanılmıo pasif durumda kalıyo. kredi yuklediğinizde kaldıgınız yerden devam edip dunya telekomdaki kredilerinizle turkiye yi arayabilirsiniz yine.
    I made a promise never to settle...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Kartı kullananlar mesaj paketi alırlarsa daha iyi olur,
    1000 mesaj 10 dolardı yanlış hatırlamıyorsam.
    Kontör bittiğinde mesajlaşma imkanınız olsun en azından

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ee sonuç olarak en avantajlısı??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bakiye bittiğinde aranamayacaksak ne anladım ben bu işten

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bence bu iletişim konusunda forumda bilgi kirliliği var tam olarak avantajlı olan ne bir fikirr??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı semih4718 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bu iletişim konusunda forumda bilgi kirliliği var tam olarak avantajlı olan ne bir fikirr??
    At&t gibi bi hat alip yaninda dunya telekom kullanacaksin. En ekonomik yolu bu.

Hatti kullandigin gun 1$ At&t bakiyenden duser. Konustugun dakika kadarda Dunya telekomdan duser.

Dunya telekom dakika basi: tr sabit hat ararsan dakikasi 6.9cent, cep telefonlarini ararsan 16,9cent odersin.

Ornek vermek gerekirse: evi aradin 10 dk konustun, babanla cepten 10 dk konustun , kiz arkadasinin cebini aradin 20 dk cepten konustum. (Aradiginiz numaralar trde)

Odemeniz gerekecek tutar:

-Telefonu kullandigin icin 1$ at&t den dusecek.

-Dunya telekomdan ise:
    10 dk evi aradin (sabit hat) 6,9 centx10=69 cent
    :10 dk babanla konustun (cep) 16,9x10=169 cent
    :20 dk kiz arkadasinla konustun (cep) 16,9x20=338 cent

40 dk tr yi aramanin bedeli: 1$+69c+169c+338c= 6.75$ a gelecek.

-Telefonu kullanirsaniz, kullandiginiz gun at&t'den 1 seferlik 1$ duser. Her aramada 1$ dusmez.
    Sometimes memories can kill...

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bunu şirket gitmeden veriyo mu yoksa orda mı alcaz??Şirket vermezse orda alma şansımız var mı?
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gitmeden önce alabiliyorsun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

[QUOTE=manhattan;111703]At&t gibi bi hat alip yaninda dunya telekom kullanacaksin. En ekonomik yolu bu.

Hatti kullandigin gun 1$ At&t bakiyenden duser. Konustugun dakika kadarda Dunya telekomdan duser.

Dunya telekom dakika basi: tr sabit hat ararsan dakikasi 6.9cent, cep telefonlarini ararsan 16,9cent odersin.

Ornek vermek gerekirse: evi aradin 10 dk konustun, babanla cepten 10 dk konustun , kiz arkadasinin cebini aradin 20 dk cepten konustum. (Aradiginiz numaralar trde)

teşekkürler açıklayıcı olmuş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizede bundan verdiler açtırdm ben

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)