Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne kadar parayla ne kadar Eyalet/Şehir?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Ne kadar parayla ne kadar Eyalet/Şehir?

Bu konu benim gibi bu yıl ilk kez katılacak wat öğrencilerini yakından ilgilendiriyor sanırım ve bu konuda açıkcası 2. 3. 4. hatta 5. ye giden kişilerin yardımına ihtiyacımız var.

Konu şu ;Ne kadar parayla,ne kadar eyalet/şehir gezilir?

ya da

Ne yapılabilir?

Misal,bende alacağım ödemeler dışında 1500$ olacak, 2000$ usd civarı da ödemelerden gelecek.Kısaca en kötü ihtimal 3500$ usd en iyi ihtimal +1000$ daha olacak

bu parayla nereler,nasıl gezilebilir?

Kendi adıma konuşmam gerekirse gidebildiğim kadar yere gitmek istiyorum.İş bitiş tarihinden tahmini max. 23 gün sonra dönmeyi planlıyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

birkac arkadas daha bul gezmedik yer kalmaz o paraya
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kardeşim oraya gidince de göreceksin ki elinde toplamda 2500 dolar olması bile cok iyi bir ihtimal. cunku hadi bu aksam surda yyelim bunu burda yapalım 5 dolar 10 dolar farketmez derken ben 7000 doları sildim bir sezonda ,

En güzel tahminleri aslında soyle yapabilirsin.;
    Kendine güzel bir gezi haritası seç, görmek istediğin yerleri önceden planla bir kagıda yaz. sonra su adreslere bak sana gerçekten yardımcı olacak;

Bu adresten ucuz turları bulabilirsin;
    Sightseeing Tours, Vacation Packages, Bus Tours & Guided City Tours

Eger ki kendi basına tur uydurmak istiyorsan ucak ve tren biletleri hotel fiyatları için;
    Expedia Travel: Vacations, Cheap Flights, Airline Tickets & Airfares
    Booking.com: 196,707 hotels worldwide. Book your hotel now!
    Hostels.com - Every Hostel, Everywhere - 30,000+ Hostels Worldwide
    Hostels, Youth Hostels & Cheap Hotels at HostelBookers
    Train and Bus Tickets, Other Thruway Services - USA and Canada | Amtrak.com

Burdan cok güzel tur planları olusturabilirsin. Bundan 2 sene önce arkadasım batı yakasını boydan boya 10 gün gezdi toplamda harcadıgı rakam 1000 dolardı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@mustafa61 onu gidince orada ayarlayacağız zira tek başıma katıldım

@BurakYILMAZ şimdi six flags tarzı yerler bulunduğum şehirde mevcut olduğu için bu tarz şeylere herhangi bi off günümde vakit ayırabilirim.Bunun dışında gideceğim maksimum sayıda eyalet ve şehire gidip sürekli farklı yerler görmek istiyorum.Doğu yakasında olduğumdan dolayı bir planım var evet fakat uygulanabilirliği pek yok.Arabayla sahil eyaletlerinden geçerek miami ye kadar inmek dönüşte de iç taraflardan giderek d.c ye geri donmek 2-3 gün de zaten las vegas,los angeles turu yapsam yeterli ama işte evdeki hesap çarşıya uymuyor bazen

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

2. 3. 4. 5. gidenlerin yardımını istemişsin bn 1 kere gittim yardım etmeli miyim? bilemedim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Username Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @mustafa61 onu gidince orada ayarlayacağız zira tek başıma katıldım

@BurakYILMAZ şimdi six flags tarzı yerler bulunduğum şehirde mevcut olduğu için bu tarz şeylere herhangi bi off günümde vakit ayırabilirim.Bunun dışında gideceğim maksimum sayıda eyalet ve şehire gidip sürekli farklı yerler görmek istiyorum.Doğu yakasında olduğumdan dolayı bir planım var evet fakat uygulanabilirliği pek yok.Arabayla sahil eyaletlerinden geçerek miami ye kadar inmek dönüşte de iç taraflardan giderek d.c ye geri donmek 2-3 gün de zaten las vegas,los angeles turu yapsam yeterli ama işte evdeki hesap çarşıya uymuyor bazen

Arac sürmek belki fakat onda da soyle problemlerle karsılasabilirsin. en basit örnegi ile 2 saati gecik kullanımlarda aracların rahatlıgından dolayı agırlık basar, TR de günümün cogunlugu aracımın basında gecmesine ragmen araç kiralamalı turlarda haşatım cıkıyo resmen. ve aracı kiralayacagın şirket mutlaka resmi olması lazım ki araca sigorta yapılsın, örneğin amerikan kredi kartımla enterprise den dodge charger kiralamıstım 60 dolara, 27 dolara sigorta yaptırmıstım, herhangi bir kaza durumunda tek yapmam gereken polisi cagırıp anahtarı polise teslim edip yoluma devam etmekti. fakat bu durumda polisinde ceza kesmesi kaçınılmaz bu yüzden şöforlük saglam ise yola cıkın derim ben yoksa araba işine kalkışmayın gerçekten yorucu, gittiğiniz yerde yorgunluktan hiç bir zevk almayabilirsiniz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı BurakYILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac sürmek belki fakat onda da soyle problemlerle karsılasabilirsin. en basit örnegi ile 2 saati gecik kullanımlarda aracların rahatlıgından dolayı agırlık basar, TR de günümün cogunlugu aracımın basında gecmesine ragmen araç kiralamalı turlarda haşatım cıkıyo resmen. ve aracı kiralayacagın şirket mutlaka resmi olması lazım ki araca sigorta yapılsın, örneğin amerikan kredi kartımla enterprise den dodge charger kiralamıstım 60 dolara, 27 dolara sigorta yaptırmıstım, herhangi bir kaza durumunda tek yapmam gereken polisi cagırıp anahtarı polise teslim edip yoluma devam etmekti. fakat bu durumda polisinde ceza kesmesi kaçınılmaz bu yüzden şöforlük saglam ise yola cıkın derim ben yoksa araba işine kalkışmayın gerçekten yorucu, gittiğiniz yerde yorgunluktan hiç bir zevk almayabilirsiniz.
    Evdeki hesap çarşıya uymuyor derken bunu kastediyordum ben de, uğraşılacak iş değil açıkcası.Umarım gidip te öyle 2 NY bi White House görüp dönmem

@çekocu 1,2,3,4,5 farketmez

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Evdeki hesap çarşıya uymuyor derken bunu kastediyordum ben de, uğraşılacak iş değil açıkcası.Umarım gidip te öyle 2 NY bi White House görüp dönmem

@çekocu 1,2,3,4,5 farketmez
    güzel ucuz birseyler denkgeldikce sana da haber veririm kardeşim, bu sene bende cruise ile miami, bahama, karayipleri düşünüyorum.. 4-5 günlük tatil ortalama 150-200 dolara bulunabiliyor. buna benzer bir sürü durum var. örnegin artık bir klasik olan diger turda su;
    washington,philadelphia,niagara,newyork 3 gün 2 gece sadece 120-130 dolar civarı oluyo, lasvegas 4-5 gün eger grup gidersen altına aracta veriyorlar bu da asagı yukarı 300-400 dolar oluyo.. hallederiz ilerleyen günlerde anlayacagın sıkıntı yok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

NJ e uğrayacağım şüphen olmasın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benim işin bitmesine 3 hafta var 3 gün izin vermeye basladılar iş yok diye 6 arkadas 3 gece 4 gün vegas turu yaptık uçak+konaklama 300 yada 350 $ gibi bişidi. 400 de orda harcadık alişveriş fln araba kiraladık kısa bi la turu yaptık santa monica hollywood bi kaç yere daha gittik ama adı aklıma gelmedi toplamda 750$ ı gecmemiştir. sonra iş bittikten sonrada 10 gün ny de kaldık ama ny otobüsle gittik ve kaldıgımız otelde çalısan indiriminden yararlandıgımız için konaklama ucuza geldi. ny de bir sürü müzeye girdik alişveriş yeme içme derken bana ort. 900$ a patlamıştır.4 kişi fln olup turlara katılmak ucuza geliyo bazen 4 kişi olunca 1 kişi bedavaya geliyo turları tavsiye edrim. ama en önemlisi bnce erkenden nerelere gtceni kararlaştırıp ulaşima otele fln erken rezervasyon yaptırman ne kadar erken alırsan o kadar ucuza gelir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

allegiantair.com umarım faydası olur bn vegasa bunla gittim gayette ucuzdu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

NJ e uğrayacağım şüphen olmasın

Her zaman beklerim kardeşim, Wildwood eğlence konusunda geçerli biy yer

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Öhmm.. bu konuyu hortlatmamın sebebi hala bir karar verememiş ve bu yüzden hala bilet alamamamdır.Aklımda o kadar çok plan var ki malesef hepsini hem cebe hem vakte sığdırmak mümkün değil.

Bu yüzden sormak istediğim bir diğer şey,gezi olayı ne kadar süre sonra sıkıcı bir hal almaya başlar?

15 gün gezi için yeterli mi?

Vaktimi en dolu şekilde nasıl değerlendirebilirim?

vb..

Not: Issue Date: 16 MARCH 2012 Expiration Date: 30 September 2012 / Pasaport 10 yıllık

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Super konu tolga benim kafada var bişiler bakalım çalışırken yakınları gezmek gibi ny,nj,philly daha sonra işten sonra 1 hafta miami, 2 hafta kadarda Californiada gezmedik yer birakmamak tabi vegasda burda yer alıcak
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ordan da ufak adımlarla Mexico sınırına yaklaşırsın artık

''Biz de buranın çocuğuyuz gardaş,Aşağı Tijuana dan tıfıl Carlos un selamı var''gibi bahanelerle sınır güvenliğini devre dışı bırakabiliriz

edit:Yanlış mekan,yanlış insan..
    Konu Username tarafından (29-03-2012 Saat 02:21 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bi tequila tatmadık dememek lazım
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Buğra ,üşenmedim commnity pools un bazı havuzlarını buldum abi de bayağı şehir dışına atmışlar havuzları(kendiminkilere de baktım tabii) aramızda yine 1-2 saatlik mesafe olur diye tahmin ediyorum.Havuzlarınız değişik ama tek parça halinde bildiğimiz köşeli havuz işte

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

USERNAME

Kardeşim mrb.Bende kız arkadaşımla birlikte lake george -six flagse gidiyoruz şimdiden tatil planları kabataslak oluşturmak lazım diye düşünüyorum bilgilerin için çok saol.Cruzlar baya dikkatimi çekti mükemmel olur tahminimce ama böyle şeyleri bi arkadaş gruplarıyla yapmak daha iyi olur diye düsünüyorm

hatta gitmeden bile görüşebiliriz bizim okula gelebilirsin.veya ben gelirim 20 dakkalık mesafe yani
    Konu can0791 tarafından (05-06-2012 Saat 10:04 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cruz

güzel ucuz birseyler denkgeldikce sana da haber veririm kardeşim, bu sene bende cruise ile miami, bahama, karayipleri düşünüyorum.. 4-5 günlük tatil ortalama 150-200 dolara bulunabiliyor. buna benzer bir sürü durum var. örnegin artık bir klasik olan diger turda su;
    washington,philadelphia,niagara,newyork 3 gün 2 gece sadece 120-130 dolar civarı oluyo, lasvegas 4-5 gün eger grup gidersen altına aracta veriyorlar bu da asagı yukarı 300-400 dolar oluyo.. hallederiz ilerleyen günlerde anlayacagın sıkıntı yok
    Kardeşim mrb bende bu sene six flagste calısmak üzere lake george gidiyorum ve 15 gunluk bir travel surecim var.bundada cruzla gezmeyi düsünüyorum fakat bu tarz turları intten üzerinden almak gerekiyor dolasıyla kredi kartı ile ama benim kredi kartımın limiti o kadar fazla değil.Ordaki bankalardan birinden hesap acıcagim ve bu banka kartıyla yani maaş kartıyla alışveris yapabilirmiyim? Ayrıca böyle cruz olaylarında arkadaş grupları olmasi cok iyi olur düşünüyorum biz iki kişi gidiyoruz 2 3 kişide sende varsa güzel bi grup olur bakarsın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Valla macera ariyorsan birazda ucuz olsun diyorsan otostop en ideali
    Gecen sene toplamda 40 dolar 4 eyalet gectim otostop ve couchsurfing ile denemeye deger emin ol.
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

yemin ediyorum 2 ün sonra amerikadayım, dediklerinizin bir gramını yaşayabileceğimden şüpheliyim, gittiğim yerde toplu taşıma aracı bile yok. merkezin dışına çıkabileyim nerde.... zaten saatlik ücret 7.75 vergiler kesilince 6.5 dolar yapıyor. kalma yeri de 100 dolar. ben hem yaşıycam hem bide oraya buraya gezicem imkansız, helal vallaha size imrendim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sehir disindan otobAna cikana kAdar yuruyeceksin demekki dostum sonrasi zaten otostop ;D
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı HeredaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla macera ariyorsan birazda ucuz olsun diyorsan otostop en ideali
    Gecen sene toplamda 40 dolar 4 eyalet gectim otostop ve couchsurfing ile denemeye deger emin ol.
    Evet ben başından beri "otostop otostop" diyip duruyorum ama herkes yasal değil, yaptırımları var, tehlikeli vs. diyor. Sen şöyle gel bi dostum biraz anlat olaylar nasıl dönüyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Olaylar cok fena donuyor yarin sabah sinavim var Simdi yatayim yarin detayli bir sekilde bu baslik altinda her seyi anlatirim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Sehir disindan otobAna cikana kAdar yuruyeceksin demekki dostum sonrasi zaten otostop ;D
    otoban yok, 2 merkezi bağlayan 1 yol var o kadar, uzun bi ada other banks. başka bi yere giden yol yok. ama haklısın otostopla her yere gidilir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Olaylar cok fena donuyor yarin sabah sinavim var Simdi yatayim yarin detayli bir sekilde bu baslik altinda her seyi anlatirim
    Bekliyoruz hocam, şu konuya yazarsan daha iyi olur sanırsam:

http://www.turkishwat.net/work-trave...5-otostop.html

Son mesajlardaki çırpınışlarımı görebilirsin, kimseyi bulamamıştım o zaman sen çıktın geldin bakalım heyecan yaptım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hemen geliyor dostum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kardeşim oraya gidince de göreceksin ki elinde toplamda 2500 dolar olması bile cok iyi bir ihtimal. cunku hadi bu aksam surda yyelim bunu burda yapalım 5 dolar 10 dolar farketmez derken ben 7000 doları sildim bir sezonda ,

En güzel tahminleri aslında soyle yapabilirsin.;
    Kendine güzel bir gezi haritası seç, görmek istediğin yerleri önceden planla bir kagıda yaz. sonra su adreslere bak sana gerçekten yardımcı olacak;

Bu adresten ucuz turları bulabilirsin;
    Sightseeing Tours, Vacation Packages, Bus Tours & Guided City Tours

Eger ki kendi basına tur uydurmak istiyorsan ucak ve tren biletleri hotel fiyatları için;
    Expedia Travel: Vacations, Cheap Flights, Airline Tickets & Airfares
    Booking.com: 196,707 hotels worldwide. Book your hotel now!
    Hostels.com - Every Hostel, Everywhere - 30,000+ Hostels Worldwide
    Hostels, Youth Hostels & Cheap Hotels at HostelBookers
    Train and Bus Tickets, Other Thruway Services - USA and Canada | Amtrak.com

Burdan cok güzel tur planları olusturabilirsin. Bundan 2 sene önce arkadasım batı yakasını boydan boya 10 gün gezdi toplamda harcadıgı rakam 1000 dolardı.

hocam sen ne güzel bir site vermişsin öyle valla işime çok yarayacak turlar var hemde fiyatları gayet uygun geldi gözüme

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)